Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν υπάρχει περίπτωση να πουλήσει ο Καρκινογιάννης λεμεεεεεεεέ.

 

ψαχνω κάποιον, που να βαλει ο εξής στοιχημα...

οτι η αγων. περίοδος 2010-11, θα μας βρει με εντελώς διαφορετικό ιδιοκτησιακό καθεστώς, και κυρίως, χωρίς την καρκινο-οικογενεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω κάποιον, που να βαλει ο εξής στοιχημα...

οτι η αγων. περίοδος 2010-11, θα μας βρει με εντελώς διαφορετικό ιδιοκτησιακό καθεστώς, και κυρίως, χωρίς την καρκινο-οικογενεια...

 

βαζω εγώ. name the stakes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, μια που εχω όρεξη, να εξηγήσω λίγο γιατί ο ταρίφας λέει και πάλι ΜΠΟΥΡΔΕΣ:

 

Παγκόσμια , οι αγοραπωλησίες, γίνονται στην καθαρή θέση της επιχείρησης, και όχι στην αποτίμηση των μετοχών.

Καθαρή θέση means, Μετοχικό κεφαλαιο, υποχρεωσεις προς τρίτους, δανειακές υποχρεωσεις, συσσωρευμένες ζημίες, υποχρεωσεις προς κράτος, απαιτήσεις από τρίτους, αποτίμηση brand name, κλπ!

Αν η επιχείρηση παρουσιάζει ενα καλό trend για τα επόμενα χρόνια, τότε είναι φυσιολογικό να ζητηθεί ενα 10-15% παραπάνω.

Αν λοιπόν η σούμα όλων αυτών στον παο βγαζει 25μυρια οπως διαβασα (δεν εκανα την ασκηση, αλλά το βρίσκω πολύ πιθανό), μια πρόταση για την αγορά του ποσοστού του ρανταπλάν στα 15μύρια, ειναι κάτι παραπάνω απο fair enough!

 

Μην ξεχνάμε το παράδειγμα του οσφπ, που με προπονητικό κέντρο και γήπεδο (και δανειακές υποχρεώσεις 30μυρια), πουλήθηκε στα 10 (*νομιζω) μυρια ΣΥΝΟΛΟ! Ολα μαζί!

 

Οσο για τις επιχειρηματικές γελοιότητες, "απαντηση μεχρι αυριο, δε δέχομαι ορκωτούς, κλπ", είναι απλά η απόδειξη ότι ο καρκίνος δεν αλλάζει ρότα...Προσπαθεί να απλωθεί, και να συνεχίσει να κατατρώει τα σωθικά μας...

(2η απόδειξη? οι φυλλάδες, που λύσσαξαν...Τόσο η γκοντζοφυλλαδα, όσο και η κιτρινη...Δεν πειράζει, ΞΥΔΑΚΙ)!

 

ΥΓ: Και μόνο που βαζουμε στη ζυγαρια, καρκινο απο τη μία, και βγενόπουλο, πατέρα, βενιάμη, αλαφούζο, ευγενίδη, ξυλά, πολέμη, νίκα, ειναι αστεια η οποιαδήποτε σύγκριση!

ΥΓ2: Οποιος θέλει βαζουμε και στοίχημα, ότι....κερδίσαμε, και οτι ο καρκίνος φεύγει...Δεν ξέρω ποσο θα πάρει, αλλά...σας το λέω, και πρτε το οπως θελετε...This is the end...

 

Ξεχασα να τονίσω...ΡΑΝΤΑΠΛΑΝ...

τα λεφτα ΣΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ, Ε???

 

Οι Γιαννακοπουλοι σε ποιανου πλευρα βρισκονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζω εγώ. name the stakes.

 

σορρυ, εννοουσα την 11-12 (δηλαδή, ότι το αργότερο το επόμενο καλοκαίρι, θα φύγει ο καρκίνος)!

Και είναι εύκολο!

Οι μπύρες στο 1ο παιχνίδι, και η αναμονή για τα εισητήρια για το 1ο παιχνίδι χωρίς καρκίνο, για τον χαμένο....

 

---------- Προσθήκη στις 17:32 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:31 ----------

 

Οι Γιαννακοπουλοι σε ποιανου πλευρα βρισκονται?

 

ψιλο-μόνοι τους, χοντρο-εναντίον του βγενό, πατερα κλπ, ψιλο-μαζί με ρανταπλάν αλλά όχι φανατικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ, εννοουσα την 11-12 (δηλαδή, ότι το αργότερο το επόμενο καλοκαίρι, θα φύγει ο καρκίνος)!

Και είναι εύκολο!

Οι μπύρες στο 1ο παιχνίδι, και η αναμονή για τα εισητήρια για το 1ο παιχνίδι χωρίς καρκίνο, για τον χαμένο....

 

Οπα όρτσα για του χρόνου δε βάζω, σε 1 χρόνο μπορει να ειμαι εγω ο αγοραστης. αλλα αν το βαζεις και για φετος δεχομαι τις μπυρες και την αναμονη για τα εισιτηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να πάρει ο αεριτζής την ΠΑΕ, να έχουμε και έναν πράσινο Κοσκωτά. :-D

 

Αντρέα, το βάζω εγώ το στοίχημα. Όσο κι αν χέστηκε στα πόδια του ο Βγενόπουλος λόγω της υπόθεσης Βατοπεδίου, δύσκολα θα ξελασπώσει, απλά και μόνο αγοράζοντας μία ΠΑΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανδρέα,

 

Η άρνηση σου να προχωρήσεις ακόμα και σε αρχική προσφορά για την αγορά του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών του Παναθηναϊκού δεν με εξέπληξε.

 

Βασικό στοιχείο μιας αγοραπωλησίας, είναι η ύπαρξη πρόθυμων αγοραστών και πωλητών. Στην χθεσινή μου επιστολή ξεκαθάρισα ότι είμαι πρόθυμος πωλητής, εφόσον έχεις τη βούληση αλλά και τα χρήματα να αγοράσεις το πλειοψηφικό πακέτο μετοχών, χωρίς μάλιστα να θέσω κανέναν όρο. Ο χρονικός περιορισμός που έβαλα οφείλεται στην ανάγκη διασφάλισης της σταθερότητας της ομάδας.

 

Από την σημερινή σου τοποθέτηση είναι ξεκάθαρο ότι δεν είσαι πρόθυμος αγοραστής. Αντί να απαντήσεις, με μια συγκεκριμένη προσφορά επέλεξες τις υπεκφυγές. Η στάση σου αυτή καθώς και οι αλληλοαντικρουόμενες τοποθετήσεις σου δεν σε καθιστούν αξιόπιστο συνομιλητή.

 

Για μία ακόμη φορά θολώνεις το τοπίο και δημιουργείς ζητήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Θεωρώ την αποχώρηση σου (τέταρτη αν θυμάμαι καλά) προσχηματική. Όσο για τα ευχολόγια για την επιτυχία της ομάδας, το μέλλον θα δείξει.

 

Ο κόσμος έχει αρχίσει να καταλαβαίνει το παιχνίδι που παίζετε.

 

Με τιμή,

 

Γιάννης Β. Βαρδινογιάννης

 

ΥΓ Με το να τάζεις δεν φτωχαίνεις!

 

 

Αν σας λεω εγώ ο Καρκινογιάννης δεν πουλάει δε με ακούτε. Ακούς Αντρεαααα (και slam και βγενό);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ο άλλος αγοράζει;

 

Χα χα χα. Έχουν πολύ πλάκα.

 

Ας τα βγάλουν έξω τα πουλάκια τους να τα μετρήσουν αν τελειώνουμε.

 

Και αυτός ο Βγενό όλο αποχωρεί. Ας φύγει ένας από τους δύο να τελειώνουμε. Δεν μπορώ άλλο.

 

Έχουν κάνει και οι δυο με τα καμώματα τους τον Παναθηναϊκό κωλοχανείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση-Απορία

 

Μήπως ο Παναθηναϊκος είναι απλα η βιτρίνα και απο πίσω κρύβονται άλλα κόλπα,άλλα μανατζεριλίκια,άλλες οικονομικές διαφωνίες/επιχειρηματικές συμμαχίες μεταξυ Βγενό-Τζιγγερ?Πολλές επιστολές και μάλιστα δημόσιες βλέπω να κυκλοφορούν τις τελευταιες 48ωρες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ο άλλος αγοράζει;

 

Χα χα χα. Έχουν πολύ πλάκα.

 

Ας τα βγάλουν έξω τα πουλάκια τους να τα μετρήσουν αν τελειώνουμε.

 

Και αυτός ο Βγενό όλο αποχωρεί. Ας φύγει ένας από τους δύο να τελειώνουμε. Δεν μπορώ άλλο.

 

Έχουν κάνει και οι δυο με τα καμώματα τους τον Παναθηναϊκό κωλοχανείο.

 

είσαι ωραίος! με 2 κουβεντες τα πες όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ο άλλος αγοράζει;

 

Χα χα χα. Έχουν πολύ πλάκα.

 

Ας τα βγάλουν έξω τα πουλάκια τους να τα μετρήσουν αν τελειώνουμε.

 

Και αυτός ο Βγενό όλο αποχωρεί. Ας φύγει ένας από τους δύο να τελειώνουμε. Δεν μπορώ άλλο.

 

Έχουν κάνει και οι δυο με τα καμώματα τους τον Παναθηναϊκό κωλοχανείο.

 

Ποια πουλακια τους.υπαρχει συγκριση μεταξυ του αυτοδημιουργητου ασου της πιατσας βγενοπουλου,και του φλωρου που αν δεν ειχε βγει απο @ρχιδι@ βαρδινογιανεικα δεν θα ειχε στον ηλιο μοιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...