Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατσε ρε φιλε, τι δεν θελει να αγορασει?

Εκανε συγκεκριμενη προταση?

"Βαρδινογιαννη, φερνουμε 2 εταιριες να μας πουνε ποσο κανει το μαγαζι μαζι με την Παιανια"

 

και η απαντηση ηταν "Α, το εκανε ηδη η δικη μου εταιρια και την Παιανια δεν την δινω"

 

Πας να αγορασεις ενα σπιτι και ο ιδιοκτητης γραφει στα παπαρια του αντικειμενικα κριτηρια και δεν σου βαζει μεσα και τα μπαλκονια?Ε τι, για να αποδειξεις ποσο μαγκας εισαι θα τα δωσεις?

 

Σε αυτη την περιπτωση ειμαι με Βγενοπουλο. Τι ζορι τραβαει ο Τζιγγερ?Αν ειναι τοσο σιγουρος για την ΠΑΕ οπως αποτιμηθηκε απο την Deloitte γιατι δεν δεχεται?

Αν βγει παλι 110 θα βγει και μαγκας "Στα ελεγα ρε Βγενοπουλε αλλα νομιζες οτι σε κοροιδευα, σκαστα τωρα"

 

Αν εσύ έχεις ένα αμάξι που κάνει 1000 ευρό και το έχω αποδεχτεί και ένα γκαράζ που κάνει 1010 ευρό και σου λέω εγώ:

 

«Σου δίνω 300 ευρό για αμάξι και γκαράζ εκ των οποίων τα 200 θα τα βάλεις για να πάρεις καινούριες ζάντες στο αμάξι πριν το πάρω.»

 

Θέλω σοβαρά να αγοράσω;

 

** Αλλά ακόμη και να θέλει να αγοράσει, πιστεύεις ότι τα 40 (εκ των οποίων τα 25 θα πάνε στην Π.Α.Ε. και όχι στον πωλητή) μύρια είναι αρκετά για Π.Α.Ε. και Παιανία;

 

Δεν θα τον χαλάσει τον Βγενόπουλο αν δεν προχωρήσει η μπίζνα. Να ρεφάρει την επικοινωνιακή ήττα που υπέστη θέλει.

 

Ας πάρει την Π.Α.Ε. με 2 χρόνια τσάμπα τις εγκαταστάσεις και δεν χάθηκε ο κόσμος.

 

Ούτε πιστεύω ότι η εταιρία που έκανε την αποτίμηση είναι καμία τις πλάκας για να τα κάνουν όλα από την αρχή. Δεν είχε πει κανείς δεν αξίζει τόσο η Π.Α.Ε.

 

Επίσης όταν ο άλλος δεν θέλει να πουλήσει (αυτό μου δείχνει η οικογένεια) δεν του δίνεις απλόχερα πάτημα να μην το κάνει.

 

 

** Όλα αυτά σύμφωνα με τα δημοσιεύματα που βγαίνουν σε εφημερίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αν εσύ έχεις ένα αμάξι που κάνει 1000 ευρό και το έχω αποδεχτεί και ένα γκαράζ που κάνει 1010 ευρό και σου λέω εγώ:

 

«Σου δίνω 300 ευρό για αμάξι και γκαράζ εκ των οποίων τα 200 θα τα βάλεις για να πάρεις καινούριες ζάντες στο αμάξι πριν το πάρω.»

 

Θέλω σοβαρά να αγοράσω;

Σοβαρα μιλας?

Που λεει κατι τετοιο στην χθεσινη του ανακοινωση?

Για γραψτο να το δουμε

 

 

Ας πάρει την Π.Α.Ε. με 2 χρόνια τσάμπα τις εγκαταστάσεις και δεν χάθηκε ο κόσμος.

Και γω αυτο πιστευω. Αν τα βρουν στα αλλα, δεν θα κολλησει στην Παιανια

 

Ούτε πιστεύω ότι η εταιρία που έκανε την αποτίμηση είναι καμία τις πλάκας για να τα κάνουν όλα από την αρχή. Δεν είχε πει κανείς δεν αξίζει τόσο η Π.Α.Ε.

 

Η Deloitte εκανε μια χαρα ΕΚΤΙΜΗΣΗ γιατι βασιστηκε σε μη απτα στοιχεια. ο Βγενοπουλος ζηταει να γινει εκκαθαριση οικονομικη με πραγματικα νουμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει εγώ βλέπω πως βάζουν τον προσωπικό τους εγωισμό πάνω από την ομάδα. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ πλευρές!

 

Επιμένω και ξαναλέω πως ο Βγενό θέλει απλά να ρεφάρει την επικοινωνιακή του ήττα. Μακάρι να βγω ψεύτης.

 

Επίσης έχω ένα φόβο (λόγο διαφόρων επιχειρηματικών κινήσεων του) πως ο Βγενό αν αγοράσει δεν εξασφαλίζεται το μέλλον της ομάδας απόλυτα.

 

 

Για τα ποσά που παραθέτω δες στην Goal ή την Εξέδρα (δεν θυμάμαι ποια απ τις δύο ήταν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για τα ποσά που παραθέτω δες στην Goal ή την Εξέδρα (δεν θυμάμαι ποια απ τις δύο ήταν).

Εσυ γιατι δεν κοιτας την ανακοινωση του ιδιου του Βγενοπουλου?

Εκτος αν ο Μπραουδακης ξέρει καλύτερα

 

υγ. μολις εβγαλε αλλη και φυσικα δεν αποδεχεται τον απαραδεκτο ορο των 48 ωρων(εχω σκεφτει περισσοτερο αγορα πουκαμισου 100Ε, ακου 48 ωρες για 60Μ) και την Deloitte(δλδ ρε Τζιγγερ αφου λες οτι εισαι καθαρος γιατι δεν δεχεσαι ορκωτους λογιστες?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση του Βγενό.

 

Έστειλα σήμερα την κάτωθι επιστολή στον κ. Γ. Βαρδινογιάννη

 

«κ. Γιάννη Βαρδινογιάννη

 

Ηρώδου Αττικού 12Α

 

Μαρούσι

 

24 Ιουνίου 2010

 

Γιάννη,

 

Στη σοβαρή και ολοκληρωμένη πρόταση που σου κατέθεσα, υποδεικνύοντας και τις συνήθεις διαδικασίες που ακολουθούνται σε συναλλαγές δεκάδων εκατομμυρίων Ευρώ, μου απάντησες δίνοντάς μου ένα τελεσίγραφο 48 ωρών που, φυσικά, δεν μπορεί να είναι αποδεκτό.

 

Επίσης δεν μπορώ να υπαναχωρήσω από την προτεινόμενη διαδικασία τη στιγμή που η αποτίμηση και οι εκθέσεις της Deloitte (που στην προκειμένη περίπτωση δεν ενήργησε σαν Ορκωτός Ελεγκτής και δεν έκανε έλεγχο) έχουν απορριφθεί από εμάς και προφορικώς αλλά και εγγράφως και έχουν αποτελέσει έναν από τους λόγους της επιδείνωσης των σχέσεών μας, ενώ παράλληλα δεν υπάρχει ούτε πρόσφατος επίσημος ισολογισμός της ΠΑΕ επιβεβαιωμένος από τους μόνιμους ελεγκτές της εταιρείας.

 

Ως προς το προπονητικό κέντρο της Παιανίας η διαφορά μας θα μπορούσε ίσως να ξεπερασθεί μέσα από μια μακροχρόνια μίσθωση, αλλά αντιλαμβάνεσαι ότι οι αρνητικές ταμειακές ροές που θα προκύψουν θα επηρεάσουν αντίστοιχα την αποτίμηση της ΠΑΕ, η οποία καλύπτει ήδη και όλα τα έξοδα και τα έργα συντήρησης και βελτίωσης της Παιανίας αυξάνοντας την αξία της.

 

Αν αντιλαμβάνομαι καλά τη σκοπιμότητα του τελεσιγράφου και της απόρριψης της ορθής διαδικασίας που πρότεινα, υπό την προϋπόθεση ότι πράγματι επιθυμείς να ολοκληρώσουμε μια δίκαιη και ορθή συναλλαγή, φαίνεται ότι ανησυχείς για την αναστάτωση που μπορεί να προκύψει εν μέσω του μεταγραφικού σχεδιασμού της ομάδας που έχει ήδη καθυστερήσει. Παρότι δεν βλέπω τι εμποδίζει να γίνουν και τα δύο ταυτόχρονα, άλλωστε ήδη έχεις προσλάβει τον κ. Φρέϊτας και προχώρησες στις διοικητικές αλλαγές που επιθυμούσες, σέβομαι την ανησυχία σου και δεν θέλω να σου δημιουργήσω το παραμικρό πρόβλημα στο να κάνεις το καλύτερο που νομίζεις εσύ για τον Παναθηναϊκό.

 

Τέλος συμφωνώ μαζί σου ότι είμαστε υποχρεωμένοι να σταθούμε με υπευθυνότητα και σοβαρότητα απέναντι στους φιλάθλους της ομάδας, θα προσέθετα δε ότι και η δική τους ανάμειξη υπό μορφή πιέσεων είτε προς τους Πωλητές είτε προς τους Αγοραστές δεν είναι εποικοδομητική.

 

Σε διαβεβαιώνω ότι εμείς της ΠΕΚ, αν μας χρειασθείς, θα είμαστε πάντα εδώ για να βοηθήσουμε, όπως κάναμε και την τελευταία διετία με τα 67 εκατ. Ευρώ που βάλαμε στο ταμείο της ΠΑΕ και τη στήριξη της απόλυτα επιτυχημένης Προεδρίας του κ. Ν. Πατέρα. Ακόμη, θα είμαστε εδώ για να αγοράσουμε τις μετοχές σου αν αποφασίσεις πραγματικά να πουλήσεις. Όμως και η βοήθειά μας και η πιθανή εξαγορά μπορεί να προχωρήσουν μόνο με κοινά αποδεκτούς όρους.

 

Σου εύχομαι κάθε επιτυχία για τον Παναθηναϊκό μας.

 

Με τιμή,

 

Ανδρέας Βγενόπουλος»

 

Να μου επιτρέψουν οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού να τους παρακαλέσω να μην βιάζονται να βγάζουν συμπεράσματα, να έχουν ψυχραιμία, υπομονή και να στηρίζουν την ομάδα ανεξάρτητα της οποιασδήποτε ιδιοκτησίας της ΠΑΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να αποκαλυφθούν οι έχοντες κακιές προθέσεις. Όποιοι και αν είναι αυτοί.

Εμείς θέλουμε τον Παναθηναϊκό στο ύψος του. Δεν μας ενδιαφέρουν επιχειρηματικές κόντρες.

'Ομως αν τα λέει το STAR και αν τα αναπαραγάγουν το Ντέμπυ και η Πράσινη τότε ξέρουμε όλοι τι συμβαίνει!

Γιά να δούμε πού θα κάτσει η μπίλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι στα τελεσίγραφα

 

Ο Ανδρέας Βγενόπουλος απάντησε στην πρόταση του Γιάννη Βαρδινογιάννη τονίζοντας ότι δεν προχωράει στις διαπραγματεύσεις για την αγορά της ΠΑΕ με τους όρους που του έθεσε.

 

http://prasinanea.gr/categories/management/article379944.ece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, μας λέει ο Βγενό πως ο Τζίγκερ δεν θέλει να πουλήσει. Χαίρω πολύ. Θα βγει και ο άλλος να πει δεν θέλουν να αγοράσουν.

 

Με τα νεύρα μας θα παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος, ο Βγενοπουλος λεει "Δεν γινεται ρε Τζιγγερ για αγορα 60Μ να κανουμε μπιζνα λες και παιρνουμε τυροπιτα'

Ο ενας κανει σοβαρη προταση και ο αλλος για να κερδισει χρονο το γυρναει στο Καλαματιανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας αφηνω τους ποδοσφαιρικους...

Κατα δευτερον: Πουτ@ν@ ρεαλ

http://sport24.gr/html/ent/260/ent.370260.asp

 

Και κατα τριτον στο hot θεμα του καλοκαιριου τον Bill. Διαβαζω οτι ο μπιλ ειναι δυσαρεστημενος απο τους χρονους του..Αλλα εδω γινομαι εξαλλος..Εβγαλε ενα τουρνουα μονος του με την εθνικη μετα απο μια γεματη σεζον(φουλ με ευρωλιγκα) ξεκιναει η καινουρια με 4 Βασικοτατους τραυματισμους στον παο Σαρας Μητσος Μαικ Τσαρτσαρης και του βγαινει η γλωσσα να κραταει την ομαδα αυτος και ο φωτσης..Κοινος αν επαιζε τους χρονους που λεει πραγματικα δεν πιστευω πως θα αντεχε...Δλδ ελεος αμα ειχες καει η τραυματιστει κανα διμηνο θα ταν καλα?

 

Eν τω μεταξυ ακουσαν στον οσφπ οτι αποσυρομαστε και μειωσαν στα 2.4? Που ναι τα 2.7 προεδρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σας είπα χθες ότι η διορία των δύο μόλις ημερών που έθεσε ο Τζίγγερ, δηλώνει στην ουσία άρνηση να πουλήσει.

Όταν ο Βγενόπουλος βάζει διορία στον Τζίγγερ να το σκεφτεί μέχρι τα μέσα Ιουλίου κσι ο Τζίγγερ είναι σαν να ζητά τελεσίγραφο αυτό δεν είναι καθόλου καλό.

Δεν ξεμπλέκει έτσι εύκολα ο Παναθηναϊκός της καρδιάς σας από τις δαγκάνες των Βαρδινογιάννηδων.

Πάω σε ένα κατάστημα να αγοράσω μιά κάρτα γραφικών!

Ο καταστηματάρχης μου λέει επειδή με βλέπει διστακτικό ή επειδή δεν έχω μελετήσει τα χαρακτηριστικά της κάρτα ότι εμείς φίλε εδώ είμαστε και έλα αν θέλεις σε καμιά βδομάδα να το συζητήσουμε πάλι!

Και έρχεται ο Τζίγγερρ και λέει αποφάσισε σε δυό μέρες χωρίς να γνωρίζει ο Βγενόπουλος τα πάντα γιά την ΠΑΕ να πάρει απόφαση! Γουρούνι στο σακί θα πάρει?

Λίγο μυαλο να έχει κάποιος θα καταλάβει οτι ο Τζίγγερ κοιτάζει με κάθε τρόπο να εκθέσει τον Βγενόπουλο.

 

Ο κόσμος θα μπεί ασπίδα γιά ακόμη μιά φορά και θα δείξει με το δάκτυλο τον Τζίγγερ λέγοντας.

Ιδού ο ένοχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι ο Βγενοπουλο δεν χτυπησε γροθια στο μαχαιρι

Ο Τζιγγερ ηλπιζε οτι θα αντιδρουσε σπασμοδικα και θα τα διελυε ολα

Ομως ο Βγενοπουλος του λεει "ελα να το συζητησουμε καλυτερα"

Την πατησε ο Γιαννακης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κόψουν τους σβέρκους τους. Βαρέθηκα. Ροχάλα και στους δύο.

 

---------- Προσθήκη στις 14:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:38 ----------

 

Πότε λήγει το συμβόλαιο του Μπατίστ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...