Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι οντως τραγικο, λες και μπορει να προκυψει ''κατι'' το οποιο να αλλαξει οτιδηποτε αφορα το μελλον σου και την καριερα σου μεσα σε 5 λεπτα.. Προφανως και οι πληροφοριες για τον Σπαν και τον ΟΣΦΠ ηταν λανθασμενες και γι αυτο εφευρισκουμε αυτο το ''κατι''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν θεωρω το αρθρο ιδιαιτερως σοβαρο, ή οτι αξιζει κατι περισσοτερο απο μια απλη αναγνωση, αλλα δεν συμφωνω και μαζι σου πως οι Γιαννακοπουλοι απαρτιζουν ενα πιο υγιες διοικητικο περιβαλλον απ οτι οι Αγγελοπουλοι. Και σου ανεφερα και συγκεκριμενο παραδειγμα.

 

Ενας αλλος λογος που ενδεχομενως να θελει να φυγει ο Σπαν, ειναι ισως το οτι δεν αποδεχεται τον 2ο ρολο πισω απο τον ΔΔ. ΓΙατι δηλαδη αποκλειουμε το να υπαρχουν τετοιες σκεψεις απο την πλευρα του?

 

Μα να σου πω κάτι, δε μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να θεωρείται το περιβάλλον μιας ομάδας που για πάνω από μια δεκαετία βλέπει την πλάτη του μεγάλου αντιπάλου της, σταθερότερο και υγιέστερο από το αντίστοιχο της ομάδας που έχει φτιάξει δυναστεία. Στο παράδειγμα σου απάντησα. Έφαγε ξύλο ο υιος και χ€$τηκε η φοράδα στ'αλώνι. Είναι η τελευταία τρύπα του κλαρίνου στον Παναθηναικό ο δημητράκης. Αυτό που λες για το θέμα ρόλων το έχω σκεφτεί κι εγώ και μου φάνηκε η μόνη λογική εξήγηση. Τώρα τον πείραξε όμως?? Τέλος πάντων. Εμένα κάτι μου βρωμάει στην υπόθεση. Και μάλλον βρωμάνε τα χνώτα του σπανούλη. Copy-paste υπόθεση lakovic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να λες τα ίδια αν τελικά δεν φύγει.

 

περιμένω να διαβάσω πρώτα το τι άλλαξε στο μυαλό του σπάνουλη πρώτα και μετά θα στα πώ και εγώ...

άλλωστε όσοι πηγαίνουν στο γήπεδο μπορούν να έχουν γνώμη και άποψη καλύτερη απο αυτούς που βλέπουν 5-6 παιχνίδια τον χρόνο και εκφράζουν φανταστικές σκέψεις.

ο σπανούλης έχει κερδίσει και έχει χάσει πολλά παιχνίδια.

απο την άλλη είμαι περίεργος να τον δώ σε μία μεγάλη ομάδα χωρίς την ασπίδα του ζοτς να τον καλύπτει και να παίρνει επάνω του λάθη παικτών.

 

edit

πχ όπως σωστά έγραψε ο SlimData lakovic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου ειναι οτι ο σπαν ειναι πολυ παιχταρας... οντως εχει το απροβλεπτο, οντως ειναι απο τους καλυτερους μπουκαδορους της Ευρωπης, αλλα ο ολυμπιακος εχει αναγκη απο σουτερ... Και ο σπαν ειναι απλα καλουτσικος σαν σουτερ...

 

Θελω να πιστευω οτι ο ιβκοβιτς θα δειξει χαρακτηρα και θα βαλει στοπ σε μια τετοια μεταγραφη τοσων εκατ. Με τετοια λεφτα φερνεις τις παναγιας τα ματια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο Ολυμπιακός πληρώνει (αν τέλος πάντων ισχύουν όλα αυτά), εκτός από την αξία του παίκτη και την αποδυνάμωση του ΠΑΟ. Μπορεί ο Παναθηναϊκός να βρει καλύτερο του Σπανούλη και να βελτιωθεί τελικά, αλλά δεν είναι και τόσο απλό και θα ξοδέψει και μια θέση ξένου.

 

Ένας από τους τρόπους να ρίξεις τον πρωταθλητή είναι να πάρεις τα όπλα του. Μέχρι στιγμής οι Αγγελόπουλοι δεν το έχουν δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερος του Σπανουλη δεν ειναι καθολου ευκολο Φιλιππε. Γιατι ο Σπαν ειναι ηδη τοσα χρονια στην ομαδα, εργαζεται με τον Ομπραντοβιτς, και εκτος αυτου, το ρισκο σιγουρα θα υπαρχει οτι παικτη και να φερει ο Παο. (βεβαια παικτες τυπου Τζινομπιλι εξαιρουνται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, μια που εχω όρεξη, να εξηγήσω λίγο γιατί ο ταρίφας λέει και πάλι ΜΠΟΥΡΔΕΣ:

 

Παγκόσμια , οι αγοραπωλησίες, γίνονται στην καθαρή θέση της επιχείρησης, και όχι στην αποτίμηση των μετοχών.

Καθαρή θέση means, Μετοχικό κεφαλαιο, υποχρεωσεις προς τρίτους, δανειακές υποχρεωσεις, συσσωρευμένες ζημίες, υποχρεωσεις προς κράτος, απαιτήσεις από τρίτους, αποτίμηση brand name, κλπ!

Αν η επιχείρηση παρουσιάζει ενα καλό trend για τα επόμενα χρόνια, τότε είναι φυσιολογικό να ζητηθεί ενα 10-15% παραπάνω.

Αν λοιπόν η σούμα όλων αυτών στον παο βγαζει 25μυρια οπως διαβασα (δεν εκανα την ασκηση, αλλά το βρίσκω πολύ πιθανό), μια πρόταση για την αγορά του ποσοστού του ρανταπλάν στα 15μύρια, ειναι κάτι παραπάνω απο fair enough!

 

Μην ξεχνάμε το παράδειγμα του οσφπ, που με προπονητικό κέντρο και γήπεδο (και δανειακές υποχρεώσεις 30μυρια), πουλήθηκε στα 10 (*νομιζω) μυρια ΣΥΝΟΛΟ! Ολα μαζί!

 

Οσο για τις επιχειρηματικές γελοιότητες, "απαντηση μεχρι αυριο, δε δέχομαι ορκωτούς, κλπ", είναι απλά η απόδειξη ότι ο καρκίνος δεν αλλάζει ρότα...Προσπαθεί να απλωθεί, και να συνεχίσει να κατατρώει τα σωθικά μας...

(2η απόδειξη? οι φυλλάδες, που λύσσαξαν...Τόσο η γκοντζοφυλλαδα, όσο και η κιτρινη...Δεν πειράζει, ΞΥΔΑΚΙ)!

 

ΥΓ: Και μόνο που βαζουμε στη ζυγαρια, καρκινο απο τη μία, και βγενόπουλο, πατέρα, βενιάμη, αλαφούζο, ευγενίδη, ξυλά, πολέμη, νίκα, ειναι αστεια η οποιαδήποτε σύγκριση!

ΥΓ2: Οποιος θέλει βαζουμε και στοίχημα, ότι....κερδίσαμε, και οτι ο καρκίνος φεύγει...Δεν ξέρω ποσο θα πάρει, αλλά...σας το λέω, και πρτε το οπως θελετε...This is the end...

 

Ξεχασα να τονίσω...ΡΑΝΤΑΠΛΑΝ...

τα λεφτα ΣΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ, Ε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επιμένω οτι απατεώνες δεν θέλω στην ομάδα....

 

Ο ταριφ μαν είναι απατεώνας με τον κόσμο της ομάδας αποκλειστικά σε σχέση με τον Παναθηναικό, ο αμολυντος και άσπιλος αντρεας της καρδιάς σας ειναι δις απατεώνας όπως δείχνουν οι πρώτες ενδείξεις...

 

Σημειωτέον για ψάξτε τι σχέση έχει ο κ.Βενιάμης με τον αντιπρόεδρο της Κίνας , την Cosco , το λιμάνι στο Πέραμα και την ΝΕΖ Περάματος.

 

Δεν είμαι ουτε ταριφικός, ουτε βγενοπουλικός, ειμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.

Τωρα αν θέλουμε να φτάσουμε στο σημείο να γίνουμε πιο μισητοί απο τους γαύρους τοτε οκ

μας αξίζει. Αλήθεια ο Βγενο που αγαπάει τον Παναθηναικό,το σύλλογο Παναθηναικό όχι την επιχείρηση , γιατί δεν έβαζε 10 μυρια στον Ερασιτέχνη ;;

Γιατι δεν τον έχω άκουσει να λέει "Αγαπω την ΠΑΕ ΠΑΟ" , τον σύλλογο λέει.

 

Και ο μποζο ο Τζον αν είχε βάλει φραγκα και είχε αποδώσει τα του Ερασιτέχνη σωστά νομίζετε θα είχε τόσο πρόβλημα τώρα ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δεν ειμαι ουτε Βαρδινογιαννικος ουτε Βγενοπουλικος, ειμαι ΦυγερεπουστοσογοαποτονΠαναθηναικος

 

Και συ να πα να παρεις την ΠΑΕ, μαζι σου θαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...