Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο πραγματάκια στα γρήγορα.

 

Πιστεύετε ότι ο Τζίγκερ θα πουλήσει την ΠΑΕ πακέτο με Παιανία? Και μόνο που μπαίνει ως όρος η Παιανία, η πρόταση βρωμάει "για τα μάτια του κόσμου".

 

Και από τη στιγμή που ο Τζίγκερ ανακοίνωσε ότι θα απαντήσει εντός της ημέρας, κατά 99% θα απαντήσει αρνητικά, γιατί αυτές οι δουλειές θέλουν χρόνο περισυλλογής...

Δεν μας νοιαζει!

Για τα ματια ή τα αυτια του κοσμου ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.

Σημασια εχει οτι για πρωτη φορα καποιος λεει "Αγοραζω"

Συγκεκριμενα, με νουμερα και ημερομηνιες.

Κοινως πεταει το μπαλακι στον Τζιγγερ. Για πρωτη φορα εδω και 30 χρονια δεν εχει την δικαιολογια "λογια του αερα", "δεν υπαρχει τιποτα", "πουλαω ελατε να αγορασετε"

 

Βασικα για πρωτη φορα εδω και 30 χρονια ο Τζιγγερ και η οικογενεια του δεν μπορουν να γλυτωσουν απλα...μην κανοντας τιποτα!

Τοσα χρονια, μα με Γιαννακοπουλους,μα με πολυμετοχικοτητες μα με ολα το μονο που ειχαν να κανουν ηταν...τιποτα. Να αραξουν και να μην ασχολουνται και να βγαινουν και λαδι στον κοσμο.

Τωρα?Τωρα δεν μπορουν. Τωρα εχουν βγει στον τακο. Τωρα καποιος λεει "Ναι ρε, αγοραζω, ποσα θελετε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τώρα συμφωνείς?? Τότε πως έλεγες πριν ότι είναι παλιά?? Θα τρελαθώ σήμερα........
Άντε κάνε δουλειά σου.Αφού δεν καταλαβαίνεις.

Μας λες για γυμναστήρια και σάουνες.Σάουνα έχει και μιά φίλη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήγησέ μας όμως την επιχειρηματική/πολιτική του δραστηριότητα. Γιατί ο Βγενόπουλος δεν έχει το παρελθόν του Κόκκαλη, δεν κατέστρεψε νομίζω την Ελλάδα, ούτε ήταν πράκτορας της STASI. Και δεν ξέρω ποιες είναι οι μελλοντικές βλέψεις του Βγενόπουλου για τις επιχειρήσεις και τη χώρα, αλλά είναι ένας από τους ελάχιστους αντίστοιχους επιχειρηματίες, που μπορεί να βγει και να ανοίξει το στόμα και να μην πεταχτούν βατράχια.

 

Τυχαιο δεν νομιζω.

Γενικα εγω τον πηγαινα στην αρχη πολυ,αλλα δεν ξερω για να ασχοληθει με το Ελληνικο ποδοσφαιρο βρομαει η δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή scripta manent...

 

ρε συ τι είναι αυτά που λες??? τι είναι το παλιό στην παιανία?? πες μου ΕΝΑ επιχείρημα αλλιώς σταμάτα την παραπληροφόρηση

 

Ολόκληρο το προπονητικό κέντρο.

Η Ακρόπολη επειδή είναι δοξασμένη δεν σημαίνει ότι είναι και καύργια!

Η διαφορά είναι ότι η Ακρόπολη δεν έχει και δεν πρόκειται ποτέ να ξεπεραστεί.

 

εδώ προσπαθώντας να τεκμηριώσεις πως η παιανία είναι υπερεκτιμημένη την συγκρίνεις με την Ακρόπολη... ασχολίαστο...

 

Ποιος μίλησε για αξεπέραστο?? Όσο για την παιανία, ξεχνάς ότι δεν μιλάς για ένα αμάξι 25 χρόνων.

Μιλάς για έναν χώρο στο μεγαλύτερο μέρος καλυμένο με γήπεδα. Άρα χορτάρι το οποίο ανανεώνεται.

Γυμναστήριο με σύγχρονα όργανα. Πισίνες, σάουνες, αποδυτήρια, ιατρικά μηχανήματα όλα καινούρια. Άρα τι είναι παλιό??????????????

 

Α, ναι ρε συ... Είναι το κτίριο παλιό....

 

Ρε μάγκες καταλαβαίνουμε τι λέμε??? WTF....

 

Ακριβώς.Και όχι τα όργανα και τα χρονόμετρα!

 

εδώ όμως ξαφνικά συμφωνείς στο σχόλιο του φίλου πως η παιανία αξίζει πολλά και τα περισσότερα τα αξίζει το οικόπεδο...

 

Τώρα συμφωνείς?? Τότε πως έλεγες πριν ότι είναι παλιά?? Θα τρελαθώ σήμερα........

 

Άντε κάνε δουλειά σου.Αφού δεν καταλαβαίνεις.

Μας λες για γυμναστήρια και σάουνες.Σάουνα έχει και μιά φίλη μου.

 

και βέβαια ολοκληρώνεις με υφάκι... δεν περιμένω τίποτα άλλο. μετά την κωλοτούμπα, κρυφτό.. και η πλάκα είναι που δεν έχεις πάρει χαμπάρι τίποτα...... τι κάθομαι κι εξηγώ..

ρε geo, πλάκα-πλάκα, εσύ δεν μας έλεγες ότι αν φύγει ο Πατέρας σταματάς να υποστηρίζεις τον Παναθηναικό και δεν θα ξανασχοληθείς???

 

 

μπορώ να μιλάω με κάποιον για ώρες κι ας διαφωνούμε σε όλα. το υφάκι ρε φίλε δεν το ανέχομαι. ειδικά μετά από κωλοτούμπες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή scripta manent...

 

 

 

 

 

εδώ προσπαθώντας να τεκμηριώσεις πως η παιανία είναι υπερεκτιμημένη την συγκρίνεις με την Ακρόπολη... ασχολίαστο...

 

 

 

 

 

εδώ όμως ξαφνικά συμφωνείς στο σχόλιο του φίλου πως η παιανία αξίζει πολλά και τα περισσότερα τα αξίζει το οικόπεδο...

 

 

 

 

 

και βέβαια ολοκληρώνεις με υφάκι... δεν περιμένω τίποτα άλλο. μετά την κωλοτούμπα, κρυφτό.. και η πλάκα είναι που δεν έχεις πάρει χαμπάρι τίποτα...... τι κάθομαι κι εξηγώ..

ρε geo, πλάκα-πλάκα, εσύ δεν μας έλεγες ότι αν φύγει ο Πατέρας σταματάς να υποστηρίζεις τον Παναθηναικό και δεν θα ξανασχοληθείς???

 

 

μπορώ να μιλάω με κάποιον για ώρες κι ας διαφωνούμε σε όλα. το υφάκι ρε φίλε δεν το ανέχομαι. ειδικά μετά από κωλοτούμπες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι πίεση αντιμετωπίζεις.

Αν πήγαινες να κάνεις κάποιο κοινωνικό έργο όση ώρα έκανες όλες αυτές τις παραθέσεις, περί ενός τόσο ελαφρού θέματος, σίγουρα θα πρόσφερες πολύ πιό ουσιαστικά στην κοινωνία.

Σκοτίζεσαι τώρα να ψάχνεις να μου βρείς μηνύματα τι είπα και τι δεν είπα. Και αν ήμουν τύφλα στο μεθύσι όταν τα έγραφα? Μού έκανες αλκοτέστ τότε?

Ε δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.

Και στο φινάλε ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το θέμα με τον Πατέρα αφού ο Βγενόπουλος θα τον επαναφέρει στη προεδρία σε περίπτωση που πάρει την ΠΑΕ. Γιατί να πάψω γιά την ώρα λοιπόν να ασχολούμαι?

Καλό είναι να σοβαρευτούμε λιγάκι.

Και γιά να ηρεμήσεις σού λέω λοιπόν ότι έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα είπες.

 

χμ δύσκολα τα πράγματα... τουλάχιστον δεν απορρίφθηκε με τη μια αν όντως έχει διάθεση να αγοράσει μπορεί να το παλέψει

 

Δεν μπορούσε ο Τζίγγερ να αρνηθεί έτσι κοφτά στην πρόταση. Φαίνεται όμως η διάθεσή του από τό χρονοδιάγρασμμα.Ο άλλος αφήνει πολύ χρόνι και ο Τζίγγερ δύο μέρες.

Έπειτα η Παιανία φαίνεται πώς θα ερίναι αγκάθι.

Η οικογένεια τη θέλει γιά να βγάζει από εκεί χρήματα.Γιά δύο χρόνια λέει δωρεάν στην ομάδα, και μετά εννοεί ενοίκιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήγησέ μας όμως την επιχειρηματική/πολιτική του δραστηριότητα. Γιατί ο Βγενόπουλος δεν έχει το παρελθόν του Κόκκαλη, δεν κατέστρεψε νομίζω την Ελλάδα, ούτε ήταν πράκτορας της STASI. Και δεν ξέρω ποιες είναι οι μελλοντικές βλέψεις του Βγενόπουλου για τις επιχειρήσεις και τη χώρα, αλλά είναι ένας από τους ελάχιστους αντίστοιχους επιχειρηματίες, που μπορεί να βγει και να ανοίξει το στόμα και να μην πεταχτούν βατράχια.

 

Αν δεις και ψαξεις θα δεις οτι τα κεφαλαια της marfin προερχονται κατα κυριο λόγο απο τα κεφαλαια της Λαικης της οποιας τα κεφαλαια προερχονται απο συσσωρευση κεφαλαιων απτα βρωμικα χρηματα των Ρωσων

Επισης αν εσενα το θεμα με Ολυμπιακη και ΟΤΕ σου φανηκε οκ τοτε και εγω οκ, αλλα αν δεις την πορεια των ντηλ απο την αρχη θα καταλαβεις οτι λαμογια επαιξε´Επισης δεν ειναι ιδιοκτητης αλλα ΔΣ του ομιλου του. Οι μετοχοι ξερουν οτι ο ομιλοσ θελει να επενδυσει σε μια ΠΑΕ? και αν αυριο μεθαυριο αποφασισει ο ομιλος να φυγει ο Βγενο?

 

Γενικα δεν εμπιστευομαι κομητες ιδιαιτερα σε ενα ποδοσφαιρο που τα λαμογια/σωτηρες/αμολυντοι εχουν καταστρεψει ΑΕΚ,ΠΑΟΚ,ΑΡΗ

 

 

 

Λάθος.

Ο Τζίγγερ ή μάλλον η οικογένειά του είναι που έμπλεξε με τα σχέδια του Βωβού γιάσ να έχει ανταποδοτικότητα.

Φταίει αποκλειστικά ο Τζίγγερ αφού είχε και την αποκλειστική ευθύνη της ΓΗΠΕΛ.

 

Το προβλημα με το γηπεδο ηταν ο βωβος οχι για το εμπορικο αυτο καθ αυτο αλλα για το ποιος θα το κτισει. Αν θυμασαι ο Τσιπρας δεν εχει εναντιωθει ποτε σε εργα του μπλοκ Κοκκαλης-Μπομπολας-Μυτιλιναιος Αν ο Μπομπολας ειχε αγορασει την εκταση που θα δινοταν στην αναπλαση τοτε θα εκτιζε και το εμπορικο. Το γηπεδο ειναι αμεσα συνδεδεμενο με αυτο. Αυτο θα το δεις καλυτερα αν σκεφτεις οτι το κρατος δεν εδωσε το τηγανι στον Ολυμπιακο αλλα στον πρακτορα και ως δια μαγειας το εφτιαξε ο Μπομπολας. Επισης ο Βγενο εκανε πολεμο σε Βωβο και ΓΗΠΕΛ. Το ζητουμενο του δεν ηταν ποτε λοιπον η ονοματοδοσια η η υστεροφημια αλλα να αλλοτριωσει την εικονα του Ομιλου Βαρδινογιαννη στον κοσμο ωστε το Τζιγκερ πουλα να ακουστει ξανα. Θυμησου και το στραβωμα των κοντων οταν μπλεχτηκε Βγενο με γηπεδο γιατι ειπε ας κανουμε το ποδοσφαιρικο και για τα υπολοιπα τμηματα θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ δύσκολα τα πράγματα... τουλάχιστον δεν απορρίφθηκε με τη μια αν όντως έχει διάθεση να αγοράσει μπορεί να το παλέψει

 

Τι δυσκολα τα πραγματα??ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ!

 

59Μ για το 54% του Τζιγγερ ή 48Μ για το 44% του Τζιγγερ και 10% που ηδη εχει, αρα?Μεγαλομετοχος με 48Μ

 

Αυτα για την Παιανεια ειναι μπαρμπουτσαλα. Προσπαθει να θεσει ορους ο Τιζγγερ αλλα δεν εχει σημασια γιατι απλουστατα ο Βγενο με μια κινηση τον τελειωνει. Λεει ΝΑΙ στην αποτιμηση, ΚΡΑΤΑ την Παιανια και παιρνει την ΠΑΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι επικοινωνιακό κόλπο τώρα ήρθε η ώρα να ξεβρακωθεί ο Τζίγγερ.

Γιατί θα αρχίσει να παζαρεύει και το τελευταίο εβρώ, με σκοπό να μη χάσει ούτε σέντ η οικογένεια, αλλά προπάντων να βάλει εμπόδια στη αγοραπωλησία!

Και θα το δείτε.Τώρα θα τον ξεδοντιάσει ο Βγενόπουλος τον Τζίγγερ και θα τον παραδώσει ...γυμνό στο πλήθος στην πλατεία Συνάγματος!

Γούσταρα μιά μετωπική κόντρα.

Ελπίζω μόνο να είναι ειλικρινείς οι προθέσεις του.Γιατί έχω την εντύπωση ότι το κάνει επειδή ξέρει ότι δεν θα πουλήσει ο Τζίγγερ. Αν πάντως γίνει, τότε ο Παναθηναϊκός πάει σε Αραβικά κεφάλαια.Στα πρότυπα Αγγλικών ομάδων.

Θα δούμε.

 

Συμφωνώ μαζί σου. Θεωρώ ότι γι' αυτό το έκανε ο Βγενοπουλος. Ίδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δυσκολα τα πραγματα??ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ!

 

59Μ για το 54% του Τζιγγερ ή 48Μ για το 44% του Τζιγγερ και 10% που ηδη εχει, αρα?Μεγαλομετοχος με 48Μ

 

Αυτα για την Παιανεια ειναι μπαρμπουτσαλα. Προσπαθει να θεσει ορους ο Τιζγγερ αλλα δεν εχει σημασια γιατι απλουστατα ο Βγενο με μια κινηση τον τελειωνει. Λεει ΝΑΙ στην αποτιμηση, ΚΡΑΤΑ την Παιανια και παιρνει την ΠΑΕ

 

Mε την προυποθεση βεβαια πως ο Βγενο δεν ενδιαφερεται πρωτιστως για την Παιανια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

Το ελεγα μερες τωρα...

 

Περιμενουμε λοιπον κυριε Σπανουλη να δουμε με ποσα θα κλεισεις στους γαυρους τωρα που δεν υπαρχει μαξιλαρακι ασφαλειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...