Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ποιά Κάχα? Αυτή η ασήμαντη και άχρηστη ομαδούλα που κήδευσε ο Ολυμπιακός στους ομίλους μέσα στο σπίτι της?

 

Και φυσικά είναι το τρίτο το σημαντικότερο παιχνίδι στην προκειμένη περίπτωση, καθώς αν κερδίσει και μέσα στο σπίτι της η Caja, πάει στο τρίτο παιχνίδι για κούπα.

 

Από την άλλη, αν η Barcelona πάρει πίσω το break χρειάζεται επειγόντως το τρίτο παιχνίδι για να ανέβει καβάλα.

 

Συνεπώς, όποιος πάρει το τρίτο παιχνίδι εδώ, έχει και πλεονέκτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά Κάχα? Αυτή η ασήμαντη και άχρηστη ομαδούλα που κήδευσε ο Ολυμπιακός στους ομίλους μέσα στο σπίτι της?

Αχρηστη δεν την ειπε κανεις.

Η Μπαρτσελονα δεν ηταν αυτη που δεν χανει γιαυτο δεν την κερδισατε?

Και φυσικά είναι το τρίτο το σημαντικότερο παιχνίδι στην προκειμένη περίπτωση, καθώς αν κερδίσει και μέσα στο σπίτι της η Caja, πάει στο τρίτο παιχνίδι για κούπα.

 

Από την άλλη, αν η Barcelona πάρει πίσω το break χρειάζεται επειγόντως το τρίτο παιχνίδι για να ανέβει καβάλα.

 

Συνεπώς, όποιος πάρει το τρίτο παιχνίδι εδώ, έχει και πλεονέκτημα.

Το να γινει το απλο, να κερδιζουν οι γηπεδουχοι και να το παρει ας πουμε η Καχα 3-2 χαρη στη σημερινη νικη σου χαλαει το παραμυθι. Αλλα συνεχισε το, καποιος μπορει να σε πιστεψει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχρηστη δεν την ειπε κανεις.

Η Μπαρτσελονα δεν ηταν αυτη που δεν χανει γιαυτο δεν την κερδισατε?

Το να γινει το απλο, να κερδιζουν οι γηπεδουχοι και να το παρει ας πουμε η Καχα 3-2 χαρη στη σημερινη νικη σου χαλαει το παραμυθι. Αλλα συνεχισε το, καποιος μπορει να σε πιστεψει.

 

Άχρηστη τη λέτε εσύ και ο άλλος εδώ και μήνες, όταν μιλάτε για την πορεία του Ολυμπιακού μέχρι τον τελικό. Δε θυμάμαι να την έχεις εξαιρέσει πουθενά, οπότε είναι κι αυτή στο τσουβάλι.

 

Από την άλλη, πόσο απλό σου φαίνεται εσένα το να πάρει η Καχα έστω και ένα ακόμη παιχνίδι ενάντια στη Μπαρτσελόνα? Εμένα μου φαίνεται σχεδόν ακατόρθωτο.

 

Θα δούμε στο τέλος ποιος είναι ο παραμυθάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστη τη λέτε εσύ και ο άλλος εδώ και μήνες, όταν μιλάτε για την πορεία του Ολυμπιακού μέχρι τον τελικό. Δε θυμάμαι να την έχεις εξαιρέσει πουθενά, οπότε είναι κι αυτή στο τσουβάλι.

 

Από την άλλη, πόσο απλό σου φαίνεται εσένα το να πάρει η Καχα έστω και ένα ακόμη παιχνίδι ενάντια στη Μπαρτσελόνα? Εμένα μου φαίνεται σχεδόν ακατόρθωτο.

 

Θα δούμε στο τέλος ποιος είναι ο παραμυθάς.

 

Και ξαναλεω

Αλλο το αχρηστη, αλλο το πεσμενη

 

Ρε ανθρωπε, σημερα ο Μενελαος στο δικο σας τοπικ εγραφε οτι κανατε ΜΙΑ σοβαρη νικη φετος στην Ευρωπη. Ποια λες να εννουσε?Με την Προκομ

 

ΥΓ. Εχεις καταλαβει οτι αν οντως η Μπαρτσελονα κανει 3 σερι νικες οπως μολις ειπες αυτο καθιστα το ΔΕΥΤΕΡΟ παιχνιδι το πιο σημαντικο?:lol:Απλα πες μου οτι εισαι δικηγορος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ανθρωπε, σημερα ο Μενελαος στο δικο σας τοπικ εγραφε οτι κανατε ΜΙΑ σοβαρη νικη φετος στην Ευρωπη. Ποια λες να εννουσε?Με την Προκομ

 

Με την Παρτιζάν που σε απέκλεισε :lol:

 

ΥΓ. Εχεις καταλαβει οτι αν οντως η Μπαρτσελονα κανει 3 σερι νικες οπως μολις ειπες αυτο καθιστα το ΔΕΥΤΕΡΟ παιχνιδι το πιο σημαντικο?:lol:Απλα πες μου οτι εισαι δικηγορος...

 

Του διαβόλου :devil:

 

Αν η Μπάρτσα κάνει 3 σερί νίκες, το σημαντικότερο είναι το τρίτο, γιατί εκεί όποιος πάρει πλεονέκτημα, γ@μεί την ψυχολογία του αντιπάλου. Το επόμενο αυτομάτως γίνεται do or die. Τόσο δύσκολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η Μπάρτσα κάνει 3 σερί νίκες, το σημαντικότερο είναι το τρίτο, γιατί εκεί όποιος πάρει πλεονέκτημα, γ@μεί την ψυχολογία του αντιπάλου. Το επόμενο αυτομάτως γίνεται do or die. Τόσο δύσκολο?

Και οχι ας πουμε το 2ο που πανω που θα το εχει πιστεψει η Καχα θα της κλεισει το σπιτι η Μπαρτσα?:lol::lol:

Ρε αποπου και να το δεις, το χανεις ρε μαν, αστο

 

ΥΓ. Το 3ο ειναι ενα πολυ σημαντικο ματς γιατι οποιος το παρει θελει 1 νικη με 1/2 ματς στην εδρα του. Απλα πραγματα. Αν θυμασαι ομως, η δουλεια ξεκινησε απο το "γιατι δεν κατεβηκατε με το εφηβικο στο 4ο"

Οσο και να το θες, το 3ο ειναι ενα σημαντικο ματς αλλα εχει ζωη.

Οπως πριν 3 χρονια, οταν πηγαμε στα 5, μια χαρα δεν μας κερδισατε στο 4ο?Ειπατε τοτε "Α,χασαμε το 3ο στη φαση του Πεν, γαματο το 4ο ματς"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, δεν ηταν εκτος αγωνα ο Ναβαρο, 17 εσταξε

Απλα στο τελευταιο 3λεπτο θυμηθηκε τον σωσια του Σπανουλη και τα εκανε σκατα

 

Παικτης Λακοβιτς εν ετη 2010 δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, αυτό το φετινό θέμα Κάχα/Ρεάλ πραγματικά έχει πολύ γέλιο, αν μπορούσε ένας Ισπανός να διαβάσει το φόρουμ θα έλιωνε.

 

Επειδή έχω αναλωθεί και εγώ σε αυτό το θέμα, να πω η κάθε άποψη εξαρτάται και από την στιγμή που την λες. Η απόδοση μιας ομάδας σε μία σεζόν δεν είναι σταθερή, για πολλούς και διάφορους παράγοντες. Παράδειγμα, πάρτε τον Παναθηναϊκό που έχασε σερί από Παρτίζαν, Μαρούσι, Ολυμπιακό κύπελλο και 2 ματς με Μπαρτσελόνα. Οι παράγοντες αφ' ενός συγκεκριμένοι τραυματισμοί αφ' ετέρου απλά ντεφορμάρισμα. Στους τελικούς με πληρότητα - ίσως και λόγω της ενδιάμεσης ξεκούρασης - η εικόνα ήταν τελείως διαφορετική. Ε, όταν έπαιξα τα δύο ματς με τη Ρεάλ ήμουν καλύτερος από τα ματς με Μπαρτσελόνα και όμως έχασα πιο εύκολα (μιλάω για τα εντός γιατί εκτός δεν χτύπησα σοβαρά κανένα από τα δύο). Ταυτόχρονα, είδα τον Ολυμπιακό να παίζει δύο ματς με Κάχα και να κερδίζει άνετα. Δεν θέλω να μειώσω τον Ολυμπιακό εκείνων των παιχνιδιών, αλλά ειδικά στο ΣΕΦ η Κάχα έπαιξε φοβισμένη σαν τον Πανελλήνιο. Και σίγουρα το πιο πιθανό είναι τώρα να είναι σε πολύ καλή κατάσταση - δε θα αμφισβητήσω τα αποτελέσματα. Ήδη η χρονιά έχει γράψει Κάχα > Ρεάλ συνολικά, όμως αυτό δε σημαίνει ότι ήταν έτσι όλη τη χρονιά. Δεν γράφουμε τα πάντα για να μειώσουμε τον Ολυμπιακό ή τις νίκες του. Παίζει να πιστεύουμε αυτό που λέμε χωρίς να έχουμε απώτερο - οπαδικό - σκοπό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οχι ας πουμε το 2ο που πανω που θα το εχει πιστεψει η Καχα θα της κλεισει το σπιτι η Μπαρτσα?:lol::lol:

Ρε αποπου και να το δεις, το χανεις ρε μαν, αστο

 

Και τι την εμποδίζει την Κάχα να πάει να ξαναπάρει πίσω το πλεονέκτημα? :P

Ρε μλκα, μην είσαι ξεροκέφαλος, σου έγραψα "στην προκειμένη περίπτωση" γιατί διάλεξες λάθος αγώνα για να την πεις στον άλλο.

Εγώ όπως είδες δεν πήρα θέση στην όλη διαφωνία, παρότι θεωρώ ότι όντως ο τρίτος είναι ο σημαντικότερος, για πολλούς και διαφόρους λόγους, αλλά είναι ανούσια η συζήτηση, γιατί δεν αποδεικνύεται με τπτ ποιος έχει δίκαιο.

Ένα χρόνο να κάτσουμε να το συζητάμε, πάντα θα βρίσκουμε επιχειρήματα να αντικρούουμε ο ένας την άποψη του άλλου.

 

ΥΓ. Το 3ο ειναι ενα πολυ σημαντικο ματς γιατι οποιος το παρει θελει 1 νικη με 1/2 ματς στην εδρα του. Απλα πραγματα.

 

Το αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι την εμποδίζει την Κάχα να πάει να ξαναπάρει πίσω το πλεονέκτημα?
...και μετα να το ξαναπαρει πισω η Μπαρτσα με διπλο και να ειναι κρισιμοτερο το 4ο

Αφου το βλεπεις ρε μαν, ΔΕΝ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ.

Δεν σου βγαινει απο πουθενα οτι "3ο ματς=τιτλος"

 

Το αυτό.

Ναι, αλλα δεν λες ""το αυτο".

Με το που (δεν) εληξε ο 4ος προσπαθεις μονιμως να πεις "ε, αφου δεν κερδισαμε τον 3ο τι σημασια ειχε"

Λες και λιγες φορες κερδισες τον 4ο ή λιγες φορες εσπασε εδρα σε 1ο ή 5ο

Στο φιναλε περσυ ποιος πηρε τον 3ο τελικο στην Α1 και ποιος τον τιτλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλούσε πριν λίγο ο Θανάσης στον Σέντρα.

 

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10534&subid=2&pubid=14900657

 

---------- Προσθήκη στις 14:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:29 ----------

 

Για έναν χρόνο ο Νιόπλιας.

 

Πως και το δέχτηκε ο Νιόπλιας. Σιγά μην μπορέσει να δουλέψει σωστά.

 

Κοροϊδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...