Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απερίγραπτο ρισπέκτ για την σπουδαιότερη ομάδα του σύγχρονου Ευρωπαϊκού αθλητισμού.

 

Το ταβάνι που έχετε βάλει μάγκες είναι δυσθεώρητο.

 

Είμαι ευτυχής που έχω βιώσει το μεγαλείο αυτής της ομάδας από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απερίγραπτο ρισπέκτ για την σπουδαιότερη ομάδα του σύγχρονου Ευρωπαϊκού αθλητισμού.

 

Το ταβάνι που έχετε βάλει μάγκες είναι δυσθεώρητο.

 

Είμαι ευτυχής που έχω βιώσει το μεγαλείο αυτής της ομάδας από κοντά.

Αυτή η ομάδα και αυτός ο προπονητής δεν είναι γιά εδώ.Δεν πρέπει καν να αγωνίζεται στη μιζέρια της Ελλάδας.Θα έλεγα ούτε στην Ευρώπη. Είναι καθαρά ομάδα NBA σε οργάνωση και νοοτροπία και αν υπήρχε η δυνατότητα έπρεπε εκεί να αγωνίζεται.Και δεν κάνω καθόλου πλάκα.

Κρίμα φέτος που δεν πήγε στο Παρίσι αυτή η ομάδα να πάρει την έκτη κούπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος

 

2,ενα αποσπασμα απο αρθρο στις 4/6/2010(το παρεθεσα και στο αντιστοιχο topic του Ολυμπιακου για οσους "επεσαν απο τα συννεφα" με τα χθεσινα επεισόδια!Κατακριτέα μεν αναμενόμενα δε

 

Το κακό, είναι ότι το κλίμα δυναμιτίστηκε, χωρίς, παραδόξως, ο κόσμος των δυο ομάδων να φταίει. Η συμπεριφορά των οπαδών στους τρείς πρώτους τελικούς ήταν μέσα σε λογικά όρια και η κατάσταση κρινόταν ελεγχόμενη. Διαιτητές κυρίως και δυστυχώς, κάποιοι παίκτες, έβαλαν το…φυτίλι. Μακάρι η συνέχεια στην εξέδρα να είναι σε λογικό πλαίσιο, γιατί το μπάσκετ θα «χτυπηθεί» για μία ακόμη φορά βάναυσα και δεν το αξίζει. Ήδη αρκετοί άνθρωποι που το λάτρευαν έχουν αρχίσει να διερωτώνται αν αξίζει τον κόπο να ασχοληθούν ξανά

 

Συγχαρητήρια και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνεται να βάζεις πηγή. Εχει την σημασία του πέρα από διάφορα άλλα.

 

γιατί αν είναι πχ του πρωταθλητή κτλ κτλ , και αναφέρει σαν αυτούς που βάλανε φιτιλιά "διαιτητές και διαμαντιδη" και βγάζει την αφεντιά τους απέξω με τα πρωτοσέλιδα οργής για στημένα κτλ...εεεεε...μμμμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια στην ομάδα για την δίκαιη κατάκτηση του τίτλου που ήρθε σε μια σεζόν που μπορεί να χαρακτηρισθεί ...άνυδρη σε σχέση πάντα με τις προηγούμενες χρονιές.

 

Άποψή μου είναι όμως (και το γράφω τώρα που έχουμε χαρές) ότι κάτι στην ομάδα δεν λειτούργησε όπως τα προηγούμενα χρόνια. Σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή μας, όχι τόσο καλές συνεργασίες (όπως άλλες χρονιές), ντεφορμάρισμα σε κρίσιμη χρονικά περίοδο κλπ.

Εφόσον παραμείνει ο Κ. Ομπράντοβιτς (κύριος με το Κ κεφαλαίο), τότε δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα αφού η ομάδα 99% θα αναγεννηθεί. Αν δεν μείνει τότε ο αντικαταστάτης του θα πρέπει να δείξει στο έπακρο τις ικανότητές του αλλά και περισσότερο ζηλο σε σχέση με τον Ομπρα.

 

Άντε και του χρόνου πάλι με treble :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμπεν: «Θετικός στο να επιστρέψω»

 

Στην ίδια εφημερίδα μίλησε και ο τέως γυμναστής του «τριφυλλιού». Ο λόγος φυσικά για τον Λόρενς Έμπεν. Ο Ολλανδός υπεύθυνος φυσικής κατάστασης, ξεκαθάρισε ότι είναι θετικός στο ενδεχόμενο να επιστρέψει στο «τριφύλλι», αλλά διέψευσε ότι του έχει κατατεθεί πρόταση: «Η αλήθεια είναι ότι από το πρωί με έχουν καλέσει πολλοί δημοσιογράφοι από την Ελλάδα και με ρωτούν αν υπάρχει περίπτωση επιστροφής μου. Σας λέω ειλικρινά ότι δεν έχω μιλήσει με κανέναν από τον Παναθηναϊκό. Δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο ούτε γνωρίζω κάτι περισσότερο. Πάντα είμαι θετικός στο να επιστρέψω στην Ελλάδα. Είχα μία πολύ καλή συνεργασία με τον Παναθηναϊκό και θα με ενδιέφερε. Προς το παρόν, όμως, δεν υπάρχει κάτι».

*Σύμφωνα με Ιταλικά δημοσιεύματα, ο Παναθηναϊκός θα δώσει φιλικό στις αρχές Αυγούστου (5 /8) με την Ίντερ, στον Καναδά και πιο συγκεκριμένα στο Τορόντο.

 

theplayer.gr

 

Να και ένα θετικό μήνυμα για τον τρόπο που σκέφτονται εκεί μέσα μετά από καιρό.

 

Όσο για τα χθεσινά γεγονότα δυστυχώς ήταν αναπόφευκτα και αν εκεί στον Ολυμπιακό δεν τα περίμεναν μετά τις αντιδράσεις τους στον 3ο τελικό κάτι δεν πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2,ενα αποσπασμα απο αρθρο στις 4/6/2010(το παρεθεσα και στο αντιστοιχο topic του Ολυμπιακου για οσους "επεσαν απο τα συννεφα" με τα χθεσινα επεισόδια!Κατακριτέα μεν αναμενόμενα δε

 

 

μπλα μπλα μπλα μπλα

 

Τέλος, ο Σκούνι Πεν παραδέχθηκε με νόημα: "Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για το Πρωτάθλημα. Λυπάμαι για ότι έγινε εδώ και για το ελληνικό μπάσκετ. Παίζω όλη μου τη ζωή και αυτό που έγινε εδώ είναι μία καταστροφή".

 

Για το τι συζητήθηκε μεταξύ των παικτών, τόνισε: "Συζητήσαμε διάφορα, δεν είπαμε ότι χάσαμε για τους διαιτητές. Αν χάνεις όσο δύσκολο κι αν είναι πρέπει να το παραδέχεσαι και να είσαι άντρας".

 

οταν εμεις τα λεγαμε εσεις ποστάρατε διαμαντοπουλους και αλλες παπαριες καμαρωτες για δικαιολογίες.

 

 

ps.

δεν θα μπορουσε να ειναι και απο το χτεσινο παιχνιδι το screenshot? :lol::lol:

post-1876-129063096338_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι χαρουμενος που πηραμε το πρωταθλημα αλλα στεναχωρημενος για τις οπαδικες αθλητικες φυλλαδες που υποδαυλιζουν το μισος και απο τα δυο στρατοπεδα.Αν υπηρχε σοβαρο κρατος μετα απο καποια εντελως ελεεινα δημοσιευματα θα τις καταργουσαν,ολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλα μπλα μπλα μπλα

Εθελοτυφλεις ή βλεπεις μονο το δεντρο αγνοωντας το δασος!Αν υπηρχε 5ος τελικος τα ιδια θα γινονταν δικαιως εις βαρος του Τεοντοσιτς(η λεξη δικαιως που χρησιμοποιω δεν συνεπαγεται ασπασμος της καφριλας.Απλα αποτελει την ιδανικη αφορμη για να ξεσπασει ο καφρος υποκινουμενος απο την αντιαθλητικη συμπεριφορα του Τεοντοσιτς στο χθεσινο αγωνα)

 

Αν γίνεται να βάζεις πηγή. Εχει την σημασία του πέρα από διάφορα άλλα.

γιατί αν είναι πχ του πρωταθλητή κτλ κτλ , και αναφέρει σαν αυτούς που βάλανε φιτιλιά "διαιτητές και διαμαντιδη" και βγάζει την αφεντιά τους απέξω με τα πρωτοσέλιδα οργής για στημένα κτλ...εεεεε...μμμμμμ

 

Eγω προσωπικα δεν θα στηριζα την αποψη μου ή το σκεπτικο μου βασιζομενος σε εφημεριδες τυπου πρωταθλητης ή πρασινης αντιστοιχα.Ειναι ομως μια σειρα γεγονότων που και ο πιο αφελής το περίμενε.Θελεις και ενα μικρο αποδεικτικο στοιχείο?Η απουσια του Σκουντη απο το χθεσινο αγώνα καθως οι καφριλιον τον περίμεναν εναγωνίως.

 

Το κακό, είναι ότι το κλίμα δυναμιτίστηκε, χωρίς, παραδόξως, ο κόσμος των δυο ομάδων να φταίει. Η συμπεριφορά των οπαδών στους τρείς πρώτους τελικούς ήταν μέσα σε λογικά όρια και η κατάσταση κρινόταν ελεγχόμενη. Διαιτητές κυρίως και δυστυχώς, κάποιοι παίκτες, έβαλαν το…φυτίλι. Μακάρι η συνέχεια στην εξέδρα να είναι σε λογικό πλαίσιο, γιατί το μπάσκετ θα «χτυπηθεί» για μία ακόμη φορά βάναυσα και δεν το αξίζει. Ήδη αρκετοί άνθρωποι που το λάτρευαν έχουν αρχίσει να διερωτώνται αν αξίζει τον κόπο να ασχοληθούν ξανά…

 

Πηγη: http://www.sport-fm.gr/article/276520

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπήρχε σοβαρό κράτος θα έριχνε -2 βαθμούς ΚΑΙ 3 αγωνιστικές κεκλεισμένων στο γαύρο, και στην πρώτη ευκαιρία το ίδιο και σε μας. Αλλά δεν.

 

Πάντως και πέρυσι στο break στο ΣΕΦ τα ίδια είχαν γίνει, με αποκορύφωμα το time out του Ζοτς στο κέντρο του γηπέδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουμε πρόβλημα ως χώρα.Η Ουγγαρία είναι στα πρόθυρα χρεοκοπίας και σε ερώτηση δημοσιογράφου ο πρωθυπουργός της απάντησε. Σιγά μη καταντήσουμε Ελλάδα! Και το έχουνε πεί ακόμη δύο πρωθυπουργοί κρατών.

Αναρωτιέμαι που είναι ο εγωϊσμός των πολιτικών πρωτίστως και μετά των απλών πολιτών.

Όμως ειλικρινά δεν θα ήταν τόσο βαρύ να ακούγεται έτσι γιατί η οικονομική κρίση είναι παγκόσμια, αν δεν συνέβαιναν και άλλα στη χώρα μας όπως π.χ το χθεσινοβραδνό χάος στο ΣΕΦ.

Καί άλλοι είναι φτωχοί αλλά έχουν αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό.Εμείς εδώ είμαστε διαλυμένοι και κάνουμε πως δεν το καταλαβαίνουμε.

Λυπάμαι παιδιά.

Έχω ακούσει τελευταία πάρα πολλά νέα παιδιά να θέλουν να δραπετεύσουν από αυτή τη χώρα και το βασικό επιχείρημα τους είναι πρώτα απ όλα βέβαια το φάσμα της ανεργίας.Μιλάω συχνά με φοιτητές με πολύ καλές σπουδές αλλά με μηδέν προοπτική εδώ.Βάλτε τις μίζες, τις ρεμούλες, τις λαμογιές που βλέπουν να γίνονται έχουν απογοητευτεί γενικώς.

Όσα φαιδρά συμβαίνουν σε όλους τους χώρους είναι αποτέλεσμα του γενικότερου κλίματος.

Έχω την εντύπωση ότι η χώρα ταξιδεύει με αυτόματο πιλότο προς άγνωστη κατεύθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγωισμός υπάρχει. Αυτός μας έχει φάει. Ξέρεις. Παρθενώνες, μπανάνες, κτλ. Λες και εμείς σαν γενιά έχουμε κάποιο λόγο να είμαστε υπερήφανοι για κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουμε πρόβλημα ως χώρα.Η Ουγγαρία είναι στα πρόθυρα χρεοκοπίας και σε ερώτηση δημοσιογράφου ο πρωθυπουργός της απάντησε. Σιγά μη καταντήσουμε Ελλάδα! Και το έχουνε πεί ακόμη δύο πρωθυπουργοί κρατών.

Αναρωτιέμαι που είναι ο εγωϊσμός των πολιτικών πρωτίστως και μετά των απλών πολιτών.

Όμως ειλικρινά δεν θα ήταν τόσο βαρύ να ακούγεται έτσι γιατί η οικονομική κρίση είναι παγκόσμια, αν δεν συνέβαιναν και άλλα στη χώρα μας όπως π.χ το χθεσινοβραδνό χάος στο ΣΕΦ.

Καί άλλοι είναι φτωχοί αλλά έχουν αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό.Εμείς εδώ είμαστε διαλυμένοι και κάνουμε πως δεν το καταλαβαίνουμε.

Λυπάμαι παιδιά.

Έχω ακούσει τελευταία πάρα πολλά νέα παιδιά να θέλουν να δραπετεύσουν από αυτή τη χώρα και το βασικό επιχείρημα τους είναι πρώτα απ όλα βέβαια το φάσμα της ανεργίας.Μιλάω συχνά με φοιτητές με πολύ καλές σπουδές αλλά με μηδέν προοπτική εδώ.Βάλτε τις μίζες, τις ρεμούλες, τις λαμογιές που βλέπουν να γίνονται έχουν απογοητευτεί γενικώς.

Όσα φαιδρά συμβαίνουν σε όλους τους χώρους είναι αποτέλεσμα του γενικότερου κλίματος.

Έχω την εντύπωση ότι η χώρα ταξιδεύει με αυτόματο πιλότο προς άγνωστη κατεύθυνση.

 

Συμφωνω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...