Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι'αυτό λέω κι εγώ ότι κάτι βρωμάει στην υπόθεση...

 

+1 αλλά εσύ μάλλον το πας από Τζίγκερ μεριά ενώ εγώ πιστεύω το παρακάτω

 

Είναι ηλίου φαεινότερον ότι τα "αγνά παιδιά" ζήτησαν κάτι παραπάνω από τον "αγνό Μπαμπά" κι επειδή δεν το πήραν τα κάνουν όλα λαμπόγυαλο κάθε Κυριακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

84αρης ειμαι ρε δεν θα με τριανταρισεις πριν την ωρα μου :P

 

μπορει να συμβαινει και κατι τετοιο, δεν ξερω. εμενα ολη αυτη η ιστορια με εχει κανει να αποτραβηχτω. εχω βαρεθει να καθομαι το Σαββατο να δω ενα ματς να χαλαρωσω και να εκνευριζομαι χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα πετρινα δεν ξέρω να πω ποια ηταν η ψυχολογια των οπαδων του γιατι όταν αρχισε το σερι του ολυμπιακου εγω είχα μολις γραφτει στο γυμνασιο.

 

για περσι σκεψου οτι συγκρινεις οπαδους που εχουν δει 12 τιτλους σε 14 χρονια με οπαδους που εχουν δει 2. ο κοσμος ειναι χρονια μπολιασμενος με αγανακτιση.

Επειδή εγώ θυμάμαι καλά, ο Ολυμπιακός ήταν το κοροϊδάκι των media. Με ποιόν θα γελάσουμε σήμερα; Με τον Ολυμπιακό! Απλά η διαφορά τότε ήταν ότι βλέπαμε και κάποια μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαλύουν το μαγαζί

 

 

Τα βρονταει κι ο Τζιγγερ ... ???

What the fuck .. ??

 

Ηταν καποτε μια ομαδα ..

Να δεις πως τη λεγαν , α ναι Παναθηναικος ....

 

ΥΓ Αν και αυτα που λεει ειναι μαλακιες για μενα ....

Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλυτερος θεατρινος απο τον Βγενοπουλο και πιο γελοιος δεν πρεπει να εχει ξαναεμφανιστει τα τελευταια χρονια.Οσο για τον Τζιγγερ ,να τις χσρισει τις μετοχες του στον Ερασιτεχνη ,καλυτερα θα βρουμε και εμεις Αραβες και με καλυτερους ορους απο τον ΠΑΟΚ γιατι εχουμε μεγαλυτερο ονομα.

 

Και αν δεν βρεθουν,δεν πειραζει Β Εθνικη και φτου και απο την αρχη.Εδω η Manchester United εχει πεσει στην ιστορια της κατηγορια και ας ειναι ο μεγαλυτερος συλλογος της Αγγλιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 αλλά εσύ μάλλον το πας από Τζίγκερ μεριά ενώ εγώ πιστεύω το παρακάτω

 

 

 

Το μυαλό μου δεν πάει υποχρεωτικά στον τζιγκερ.

Μπορεί κάποιος να θέλει να εγκαταλείψει το καράβι και να στήνει καταστάσεις..

Μπορεί κάποιος να θέλει να φαγωθούνε οι υπόλοιποι και να εμφανιστεί σαν Μεσσίας..

Μπορεί μπορεί μπορεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν δεν βρεθουν,δεν πειραζει Β Εθνικη και φτου και απο την αρχη.Εδω η Manchester United εχει πεσει στην ιστορια της κατηγορια και ας ειναι ο μεγαλυτερος συλλογος της Αγγλιας.

 

WooT?

 

Πότε έγιναν οι κόκκινοι άμπαλοι ο μεγαλύτερος σύλλογος στο νησί? Τα τελευταία 10 χρόνια που εμφανίστηκαν στον ποδοσφαιρικό χάρτη?

 

Καιρός για καμιά επίσκεψη στο μουσείο του Anfield. :P

 

anfieldmuseum.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WooT?

 

Πότε έγιναν οι κόκκινοι άμπαλοι ο μεγαλύτερος σύλλογος στο νησί? Τα τελευταία 10 χρόνια που εμφανίστηκαν στον ποδοσφαιρικό χάρτη?

 

Καιρός για καμιά επίσκεψη στο μουσείο του Anfield. :P

 

anfieldmuseum.jpg

 

και θυμωντας τα να κλαις :P

 

http://sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Panathinaikos/marits_apo_aprilh.727126.html

 

μα τελικα τι εχει παθει και χανει σχεδον ολη την χρονια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τελικά αποδείχτηκε περίτρανα πως ο Βγενό μόνο Παναθηναϊκός δεν είναι...

 

Ο Βγενόπουλος γενικά δεν είναι άνθρωπος που θα ασχοληθεί με τον οχετό του Ελληνικού ποδοσφαίρου (θυμίζω πρόχειρα τη θυμηδία που προκάλεσε η αποστροφή του για τη φραστική βία, την οποία οι περισσότεροι έχουν πάψει να αντιλαμβάνονται ως πρόβλημα). Δεν είναι του στυλ του, έχω την αίσθηση.

 

Από εκεί και πέρα, ο Παναθηναϊκός μπήκε με λάθος τρόπο και για λάθους λόγους στην πολυμετοχικότητα και ήταν φυσικό και επόμενο στις (όχι και τόσο) πρώτες δυσκολίες όλα τα προβλήματα να βγουν στην επιφάνεια.

 

Οι ΠΑΕ, εντωμεταξύ, είναι ζημιογόνες (άλλο τα γήπεδα-φιλέτα) και στην παρούσα συγκυρία κανείς δε θα ρισκάρει τις επιχειρήσεις του για να σκορπάει λεφτά ώστε να χαίρονται οι οπαδοί. Αυτά σε άλλες εποχές, και για λόγους που είχε εξηγήσει ο Λούβαρης κάποτε, μπορεί να γίνονταν. Τώρα, πια, όχι. Αν μπορεί κάποιος με λίγη (ή και καθόλου) ζημιά να κάνει το κομμάτι του, έχει καλώς. Νομίζει κανείς ότι χωρίς το Καραϊσκάκη θα έμπαινε ο Μαρινάκης στον Ολυμπιακό, ας πούμε; Αστεία υπόθεση. Τα ίδια ακριβώς συμβαίνουν και στον ΠΑΟ, μόνο που εκεί οι πολυμετοχικοί, που συνεργάστηκαν από ανάγκη και όχι γιατί το ήθελαν πραγματικά, έχουν πολύ πιο δύσκολο έργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βγενόπουλος γενικά δεν είναι άνθρωπος που θα ασχοληθεί με τον οχετό του Ελληνικού ποδοσφαίρου (θυμίζω πρόχειρα τη θυμηδία που προκάλεσε η αποστροφή του για τη φραστική βία, την οποία οι περισσότεροι έχουν πάψει να αντιλαμβάνονται ως πρόβλημα). Δεν είναι του στυλ του, έχω την αίσθηση.

 

Από εκεί και πέρα, ο Παναθηναϊκός μπήκε με λάθος τρόπο και για λάθους λόγους στην πολυμετοχικότητα και ήταν φυσικό και επόμενο στις (όχι και τόσο) πρώτες δυσκολίες όλα τα προβλήματα να βγουν στην επιφάνεια.

 

Οι ΠΑΕ, εντωμεταξύ, είναι ζημιογόνες (άλλο τα γήπεδα-φιλέτα) και στην παρούσα συγκυρία κανείς δε θα ρισκάρει τις επιχειρήσεις του για να σκορπάει λεφτά ώστε να χαίρονται οι οπαδοί. Αυτά σε άλλες εποχές, και για λόγους που είχε εξηγήσει ο Λούβαρης κάποτε, μπορεί να γίνονταν. Τώρα, πια, όχι. Αν μπορεί κάποιος με λίγη (ή και καθόλου) ζημιά να κάνει το κομμάτι του, έχει καλώς. Νομίζει κανείς ότι χωρίς το Καραϊσκάκη θα έμπαινε ο Μαρινάκης στον Ολυμπιακό, ας πούμε; Αστεία υπόθεση. Τα ίδια ακριβώς συμβαίνουν και στον ΠΑΟ, μόνο που εκεί οι πολυμετοχικοί, που συνεργάστηκαν από ανάγκη και όχι γιατί το ήθελαν πραγματικά, έχουν πολύ πιο δύσκολο έργο.

 

Ο μόνος λόγος που τα παρατάει ο Βγενόπουλος είναι το οικονομικό. Έκανε και την αυτοπροβολή του... Όλα τα υπόλοιπα και να ισχύουν δεν είναι σοβαρά. Πίστευε τον Σεπτέμβριο πως μπορεί να αλλάξει το ποδόσφαιρο και τώρα δεν μπορεί;

 

 

Το θέμα είναι μόνο ένα.

 

Παναθηναϊκός χωρίς τα λεφτά του Βαρδινογιάννη δεν υπάρχει. Δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πιθανόν να είναι και το οικονομικό, απλά δεν τον κόβω για χαρακτήρα που να επιμείνει σε αυτό το κλίμα.

 

Για μένα το σημαντικότερο είναι πως η πολυμετοχικότητα προέκυψε για λάθος λόγους και λειτούργησε λάθος.

 

Από εκεί και πέρα, γενιές Ελλήνων έχουν μεγαλώσει με διάφορους "προέδρους" που για οικονομικά ανεξήγητους λόγους (πέραν του δημοσίως ομολογημένου "κομματιού" τους και για διάφορα που λέγονται παρασκηνιακά) έριχναν (ή πιο σωστά, χρέωναν) δισεκατομμύρια, εικονικά και πραγματικά, στις ΠΑΕ. Σε αυτή την οικονομική συγκυρία δεν πρόκειται κανείς να καταστραφεί για να κάνει το κομμάτι του. Αν μπορεί να προκύψει κάποιου άλλου είδους μπίζνα (γήπεδο, προπονητικό) κάτι μπορεί να γίνει.

 

Με μέγα χορηγό το κράτος και ουσιαστικά μονοπώλιο στην τηλεόραση (με τα εξωφρενικά λεφτά που ζητάνε για το άθλιο "τηλεοπτικό υπερθέαμα" που προσφέρουν) αυτά είναι τα μεγέθη μας. Όποιος έχει γήπεδο κάτι θα κάνει, οι υπόλοιποι "μεγάλοι" θα περιμένουν Άραβες και Κοζώνηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να είναι και το οικονομικό, απλά δεν τον κόβω για χαρακτήρα που να επιμείνει σε αυτό το κλίμα.

 

Για εμένα μόνο το οικονομικό είναι. Ποτέ δεν ήθελε τον Παναθηναϊκό για δικό του. Δεν άντεχε. Και από την στιγμή που λέει έβαλα 22 εκατομμύρια και δεν έχω καμιά υποχρέωση να δώσω λογαριασμό πουθενά... Σαν να είναι μια ομάδα μια απλή εταιρία μου και την παρατάω χωρίς να δίνω λογαριασμό. Αυτός δεν κατηγορούσε και έλεγε πως οι ομάδες δεν είναι απλές εταιρίες;

 

Ήθελε να βάζουν άλλοι τα λεφτά και αυτός το πνεύμα. Αυτό μου δείχνει.

 

Και το κλήμα τι είχε; Τι έκανε ο Βγενόπουλος να το αλλάξει; Δεν το ήξερε το κλίμα τον Σεπτέμβριο; Με ποιο σκεπτικό αποχωρεί; Για να μην το χοντρύνω και πω πως αυτός υποκινούσε πολλά επισόδεια ακόμη και τα "ντου" στον Πατέρα.

 

 

Ο κύριος Ανδρέας Βγενόπουλος είναι ΥΠΟΛΟΓΟΣ απέναντι στον κόσμο του Παναθηναϊκού. Απέναντι στην Ιστορία. Ότι και να γίνει από εδώ και πέρα το χρεώνετε αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενδεχομένως αν οι ομάδες λειτουργούσαν, πράγματι, ως εταιρίες, να ήταν τα πράγματα καλύτερα. Δε λέω να μην τις βλέπει συναισθηματικά ο κόσμος, φυσικά και θα τις βλέπεις με συναίσθημα, αλλά πρέπει να υπάρχει και συναίσθηση της κατάστασης. Δεν ξέρω ποιος φταίει περισσότερο, δηλαδή, ο Βγενόπουλος που έλεγε πως οι ομάδες δεν είναι εταιρίες ή αυτοί που τον πίστευαν;

 

Ούτως ή άλλως, ήταν εξαρχής σαφές ότι κανείς τους δεν μπορούσε ή δεν ήθελε (το πρώτο μάλλον) να αγοράσει τον Παναθηναϊκό. Αν κάποιος μπορούσε, θα το είχε κάνει. Ο Βγενόπουλος διαχειριστής κεφαλαίων είναι, αυτό ήταν γνωστό και δε μπορεί κανείς να δηλώνει αιφνιδιασμένος.

 

Από εκεί και πέρα, το "πολυμετοχικό" σχήμα προέκυψε από ανάγκη και οδήγησε στη συνύπαρξη ανθρώπων με τελείως διαφορετικούς χαρακτήρες, ύφος, ενδεχομένως ακόμη και στόχους. Λογικό είναι, από τη στιγμή που ο Ολυμπιακός ανέκαμψε (σε όλα τα επίπεδα) να βγουν τα προβλήματα στην επιφάνεια.

 

Δε λέω ότι δε φταίει ο Βγενόπουλος (όπως και οι άλλοι μέτοχοι) αφού από το 2008 έλεγα ότι ο τρόπος που "μπούκαρε" στα κοινά του Παναθηναϊκού ήταν λάθος επιχειρηματικά και, το χειρότερο, έστελνε λάθος μήνυμα στον κόσμο. Απλά, απορώ με κάποιους (δεν αναφέρομαι σε εσένα) που απορούν με την κατάληξη αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...