Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ερωδιέ θα σου πω κάτι για να καταλάβεις.

Όταν είδα στο ριπλει τι έκανε ο Μπατιστ έπαθα ψιλοσοκ.

Μέχρι και παράλυτο θα μπορούσε να τον αφήσει τον τύπο.

Και δεν θα μου φαινόταν καθόλου περίεργο ή τραβηγμένο να έτρωγε καμιά ποινή για όλη τη χρονιά.

Ειλικρινά το λέω αυτό..

 

Όμως το έχουμε ξαναπεί. Εμείς τον Μπατιστ τον αγαπάμε όσο λίγους.

Και ο Μπατιστ εκτός από τον εαυτό του και τον προπονητή του, έφερε και εμάς σε απίστευτα δύσκολη θέση.

Εσύ λοιπόν έχεις δικαίωμα να τον καταριέσαι και εμείς να τον υπερασπιστούμε.

Το ίδιο δικαίωμα έχει και ο Ομπραντοβιτς. Ποιος θα του το αφαιρέσει??

Και ποιος είναι αυτός που θα πει τι είναι αποδεκτό και τι είναι καταδικαστέο όταν συγχωρείς κάποιον??

Έχε λοιπόν μαζί με την Έλλη τη δική σου κοσμοθεωρία αλλά άσε τον άλλο να κρίνει όπως νομίζει...

 

Και σε τελική ανάλυση κιόλας, φέρνω στο μυαλό μου πόσα δρεπάνια έχουν περάσει από την ομάδα σου τόσα χρόνια και χάνω το μέτρημα.

Ταυτόχρονα προσπαθώ να θυμηθώ πόσους από αυτούς κράξατε και δεν.....

Αααα... Επίσης, είσαι από αυτούς που τις μπουνιές του Τεόντοσιτς δεν τις έχεις δει. Πήδαγε το dvd σου εκείνες τις φάσεις...

 

Πρώτον, στις μπουνιές του Τεόντοσιτς ήμουν μπαναρισμένος, δεν έχω εκφράσει άποψη γι' αυτές απ' όσο είμαι σε θέση να θυμάμαι.

 

Δεύτερον, όσο και να τον αγαπάτε τον Μπατίστ, κάποια πράγματα βγάζουν μάτι όσον αφορά τον χαρακτήρα του. Κι εμείς σαν παίχτη το γουστάραμε τον Καστίγιο, αλλά σαν άνθρωπος ήταν ένα τσογλάνι και μισό.

 

Τρίτον, ο Μπατίστ είναι ένας τύπος που χαίρει ασυλίας, πολύ μεγαλύτερης από οποιονδήποτε μέσο Έλληνα, τον οποίο βουτάνε για προσαγωγή στο τμήμα για ψύλλου πήδημα.

 

Τέταρτον, ο προπονητής του τον καλύπτει λέγοντας ψέμματα. Θα μου πεις κι εσύ αν ήσουν προπονητής του το ίδιο θα έκανες. Αυτό είναι άλλη και μεγάλη κουβέντα. Η παραμύθα όμως για το μεγαλείο της ψυχής του Ζότς δεν περνάει.

 

Έκτον, ούτε για τα τάκλιν στην καρωτίδα του Καλλιτζάκη ούτε για τα μπουνίδια στον Ευθυμιάδη συζητάμε εδώ τώρα. Άλλη συζήτηση τα δρεπανηφόρα, άλλη ένας αμερικανός που χτυπάει εκτός φάσης κόσμο.

 

Έβδομον, καμία κοσμοθεωρία, 1+1 κάνουν 2. Απλά κάποιοι πρέπει να μιλήσουν ακόμα κι όταν δεν έχουν τι να πουν, έτσι, μην τυχόν και θεωρηθεί η μη απάντηση, δήλωση αδυναμίας.

 

Όγδοον, αν αύριο μπουν 100 τύποι στο γήπεδο και σακατέψουν Μπατίστ και Ομπράντοβιτς, ποιος θα είναι αυτός που θα πει τι είναι αποδεκτό και τι είναι καταδικαστέο όταν θα τους έχουν συγχωρέσει?? Γιατί στην τελική, η ατιμωρησία γεννάει βία. Αυτό το γνωρίζουμε όλοι καλά. νομίζω.

 

PS Με το ΑΕΚάκι δεν ασχολούμαι σοβαρά, ειδικά σε thread του ΠΑΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

PS Με το ΑΕΚάκι δεν ασχολούμαι σοβαρά, ειδικά σε thread του ΠΑΟ.

δεν σε παιρνει καθολου μαλιστα αλλα μιας και ειμαστε σε ξενα χωραφια το σταματαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, στις μπουνιές του Τεόντοσιτς ήμουν μπαναρισμένος, δεν έχω εκφράσει άποψη γι' αυτές απ' όσο είμαι σε θέση να θυμάμαι.

 

Δεύτερον, όσο και να τον αγαπάτε τον Μπατίστ, κάποια πράγματα βγάζουν μάτι όσον αφορά τον χαρακτήρα του. Κι εμείς σαν παίχτη το γουστάραμε τον Καστίγιο, αλλά σαν άνθρωπος ήταν ένα τσογλάνι και μισό.

 

Τρίτον, ο Μπατίστ είναι ένας τύπος που χαίρει ασυλίας, πολύ μεγαλύτερης από οποιονδήποτε μέσο Έλληνα, τον οποίο βουτάνε για προσαγωγή στο τμήμα για ψύλλου πήδημα.

 

Τέταρτον, ο προπονητής του τον καλύπτει λέγοντας ψέμματα. Θα μου πεις κι εσύ αν ήσουν προπονητής του το ίδιο θα έκανες. Αυτό είναι άλλη και μεγάλη κουβέντα. Η παραμύθα όμως για το μεγαλείο της ψυχής του Ζότς δεν περνάει.

 

Έκτον, ούτε για τα τάκλιν στην καρωτίδα του Καλλιτζάκη ούτε για τα μπουνίδια στον Ευθυμιάδη συζητάμε εδώ τώρα. Άλλη συζήτηση τα δρεπανηφόρα, άλλη ένας αμερικανός που χτυπάει εκτός φάσης κόσμο.

 

Έβδομον, καμία κοσμοθεωρία, 1+1 κάνουν 2. Απλά κάποιοι πρέπει να μιλήσουν ακόμα κι όταν δεν έχουν τι να πουν, έτσι, μην τυχόν και θεωρηθεί η μη απάντηση, δήλωση αδυναμίας.

 

Όγδοον, αν αύριο μπουν 100 τύποι στο γήπεδο και σακατέψουν Μπατίστ και Ομπράντοβιτς, ποιος θα είναι αυτός που θα πει τι είναι αποδεκτό και τι είναι καταδικαστέο όταν θα τους έχουν συγχωρέσει?? Γιατί στην τελική, η ατιμωρησία γεννάει βία. Αυτό το γνωρίζουμε όλοι καλά. νομίζω.

 

PS Με το ΑΕΚάκι δεν ασχολούμαι σοβαρά, ειδικά σε thread του ΠΑΟ.

 

Επειδή εγώ τον Μπατιστ τον έχω ζήσει από αρκετά κοντά πολλά χρόνια μπορώ να σου πω ότι αυτός ο χαρακτήρας του Μπατιστ που εννοείς δεν υφίσταται. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα κρυφτώ πίσω από το δάχτυλό μου. Μετά το κηνυγητό αυτή ήταν η δεύτερη φορά που του βγήκε το γκετο που κουβαλάει μέσα του. Και πάλι όμως, εγώ που τον ξέρω είμαι σε καλή θέση να κρίνω ότι δεν είναι αυτός ο χαρακτήρας του. Δεν είσαι υποχρεωμένος να το δεχτείς

 

Όσο για το θέμα ασυλίας, κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά... Δες τόσα χρόνια πόσες πόλεις έχουν καεί, πόσα μαγαζιά έχουν σπάσει, πόσες περιουσίες έχουν λεηλατηθεί από τους "οπαδούς" και πες μου πόσοι είναι μέσα. Μια φορά θυμάμαι κάποιους να καταλήγουν επιτέλους στο δικαστήριο και αν έχουμε τον θεό μας, πήγε εκλεγμένος βουλευτής-δικηγόρος να τους υπερασπιστεί και φυσικά αθωώθηκαν... Μετά εσύ περιμένεις να τιμωρηθεί ο Μπατιστ που έχει τα λεφτά των Γιαννακοπουλαίων πίσω του...??

 

Ο προπονητής του γιατί είπε ψέμματα? Που τα είδες τα ψέμματα? Τέλος πάντων στο συγκεκριμένο νομίζω πως είπα τη γνώμη μου πριν.. Όσο για το "μεγαλείο ψυχής", δε νομίζω να το ανέφερε κάποιος έτσι εδώ μέσα. Και αν το έκανε φυσικά και είναι για γέλια η άποψη. Είπαν πολλοί όμως ότι αυτό που έκανε δεν το έχει ξανακάνει κανείς. Διαφωνείς? Αυτό όχι δεν ήταν μεγαλείο ψυχής, ήταν μαγκιά του.

 

Για τη μη απάντηση = δήλωση αδυναμίας θέλω να πιστεύω ότι δεν εννοείς εμένα, πρέπει να έχεις διαπιστώσει ότι πλεον η συμμετοχή μου είναι αρκετά μειωμένη αφού όλο σε φασαρία καταλήγουμε και ξενερώνω, οπότε, αποχή..

 

Τέλος, δεν ξέρω αν πρέπει να σου απαντήσω για αυτό που έγραψες. Να μπούνε 100 άτομα και να χτυπήσουνε τον Μπατιστ, γιατί? Και ποιοι?

Το σοι του οζμπολτ? Ας τον κάνουν τουλούμι.

Οπαδοί? Από που κι ως που?

Η ατιμωρησία εννοείται ότι γεννάει βια. Αν θέλεις μπορούμε να το συζητάμε μέρες ολόκληρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη μη απάντηση = δήλωση αδυναμίας θέλω να πιστεύω ότι δεν εννοείς εμένα, πρέπει να έχεις διαπιστώσει ότι πλεον η συμμετοχή μου είναι αρκετά μειωμένη αφού όλο σε φασαρία καταλήγουμε και ξενερώνω, οπότε, αποχή..

 

Επειδή βιάζομαι, φυσικά και δεν εννοώ εσένα. Τα υπόλοιπα laters. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://theplayer.gr/index.php?ID=kgkontzos2010&Rec_ID=1115

 

Τελευταια ο Γκοντζος τα λεει καλυτερα απο ολους!

Πραγματικά φαίνεται να έχει σε όλα δίκιο. Όμως ενώ λέει ότι όλοι ψάχνουν δικαιολογίες και όχι τις αιτίες, εν τούτοις δεν μας υπέδειξε ως μεγάλο πρωταίτιο σ' αυτό το μπάχαλο το φίλο του τον Τζίγγερ. Που μέχρι να ξεκαθαρίσει οριστικά η κατάσταση στα διοικητικά, η μυρωδιά του κυρίου αυτού θα διαχέει την ατμόσφαιρα και αυτός μοιάζει εξαφανισμένος. Πράγματι ο Γκόντζος είναι πολύ καλός στις διαπιστώσεις του. Αλλά δεν έδειχνε τον ίδιο ζήλο κάποτε να κάνει ανάλογες διαπιστώσεις.

Γιά όσους ξέρουν το άτομο Γκόντζος έχουν να λένε ότι είναι πολύ έξυπνος, αλλά εγώ θα έλεγα πολύ πομηρός.

 

Επεξεργασία:

Με την Ελληνική δικαιοσύνη δεν ασχολούμαι. Εξ άλλου δεν πιστεύω σ' αυτήν. Όταν τίποτα δεν δουλεύει σωστά σ' αυτό το κράτος, βάσιμα θα πρέπει να είναι συνυπεύθυνη και η δικαιοσύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2010 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2010 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Εμπρός για νέα επεισόδια, ο αγώνας τώρα δικαιώνεται, ζήτω η αθλητική δικαιοσύνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε

http://sport24.gr/football/ellada/me_kosmo_kontra_ston_volo.715964.html

 

Σύμφωνα με το σκεπτικό της απόφασης της δευτεροβάθμιας επιτροπής εφέσεων της ΕΠΟ, στα επεισόδια ευρείας κλίμακας που έγιναν στον αγώνα με τον Πανσερραϊκό δεν αποδείχτηκε ότι υπήρχε συμμετοχή φίλων των "πράσινων".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://theplayer.gr/...010&Rec_ID=1115

 

Τελευταια ο Γκοντζος τα λεει καλυτερα απο ολους!

 

Εγω τα βρισκω αστεια παντως ...

 

Γιατι δεν αναρωτηθηκε ο κυριος Γκοτζος γιατι οι αλλοι (Ιντερ , Μιλαν κτλ ) παιζαν στο χαλαρο με τους αναπληρωματικους τους ενω ο Παο επαιζε με τους βασικους ( και τους μουντιαλικους να σημειωσω ) και σε φουλ ρυθμους .. ??

Δε το σκεφτηκε καθολου αυτο εκεινη την εποχη που αισθανοταν υπερηφανος οταν νικαγε τα δευτερα της Ιντερ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με βολεύει αυτό, γιατί θα πάω να δω το Βόλο. Το θέμα είναι ότι αυτοί οι ανώτεροι ποιοτικά άνθρωποι, όταν ακούν Ολυμπιακό, τους πιάνει σύγκρυο.

 

Κάτσε να δεις πόσοι αντιεξουσιαστές, ντυμένοι Αι Βασίληδες θα είναι στον περίγυρο του ΟΑΚΑ, μιας και ο περίγυρος θεωρείται εκτός γηπέδου και παρέχει ασυλία.

 

Και η υπερασπιστική γραμμή στην απολογία θα είναι ότι έπεσε το έλκηθρο σε λάθος μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...