Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οι τραυματισμοί μέσα στο πρόγραμμα είναι, πως να το κάνουμε τώρα. Πέρυσι πάντως σε κάτι διαστήματα η αμυντική τετράδα άλλαζε σε κάθε αγώνα λόγω των πολλών τραυματισμών, αλλά δεν άκουσα κάποιον να λέει κάτι. Κουτσά στραβά μπαλώθηκαν οι θέσεις.

 

Αλλά και πάλι δεν στέκει ως επιχείρημα για την συνέχεια του πρωταθλήματος και για το αβαντάζ της ομάδας σου. Αφού πλέον επέστρεψαν και δεν έχει πάρει το μάτι μου φαινόμενα του να τραυματίζονται ο ένας μετά τον άλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδια εγω τα πραγματα τα βλεπω τελειως διαφορετικα.

 

Το Ελληνικο πρωταθλημα εχει ειδικα φετος,μονο 2 ομαδες να το διεκδικησουν.Περσι ο Ολυμπιακος ηταν τοσο πολυ για κλαμματα που ακομη και οι πιο φανατικοι οπαδοι του ειπαν οτι πιο πολυ το παρεδωσε στον ΠΑΟ ,παρα του το πηρε.Αυτο ηταν μια δικη τους παραδοχη οτι ηταν χαλια.

 

Φετος ο Μαρινακης ενισχυσε την ομαδα με μερικες αξιολογες μεταγραφες,ξοδεψε πολλα χρηματα και τουλαχιστον θεωρητικα εχει παρει καποιους πολυ καλους παικτες και η αμυνα του θεωρειται και ειναι αρκετα καλυτερη απο την δικη μας.Παρολα αυτα ειναι μονο δυο βαθμους πισω γιατι δυσκολευεται να παρει βαθμους εκτος εδρας.Με την εξοδο του Μητρογλου απο την ομαδα θα αναγκαστει να σκασει κι αλλα χρηματα για επιθετικο,κατι που ειναι παντα ρισκο και μπορει να μην πιασει.

 

Εγω δεν βλεπω να εχουν δεσει,προς το παρον με την ομαδα του Ολυ τοσο πολυ οι καινουργιοι με εξαιρεση τον Μιραλας.Ουτε βλεπω να εχουν παιξει αναλογα του συμβολαιου τους.Οπως λοιπον λετε μερικοι και δικαιως,οτι χαρη στον Σισσε εχουμε μονο 2 βαθμους διαφορα,σας λεω και εγω οτι και εσεις χαρη στον Μιραλας δεν ειστε πισω.

 

Αν ο ΠΑΟ στην επερχομενη μεταγραφικη περιοδο,κανει τις σωστες μεταγραφες,διεκδικει με λιγο καλυτερους ορους το πρωταθλημα γιατι ειναι καλυτερος στα εκτος εδρας.Και περσι για αυτον τον λογο το πηρε.Μαλλον πρεπει η φυγει ο Σιλβα, ο οποιος οτι ηταν να μας δωσει το εδωσε,σιγα σιγα να αποσυρεται ο Καραγκουνης και να ενισχυθει η αμυνα.

 

Αν γινουν οι σωστες κινησεις γιατι να μην το ξαναπαρουμε?

 

Εγω αν ημουν Πατερας θα εδινα το μυνημα οτι απο εδω και εμπρος ολοι θα κρινονται αυστηρα και οσοι δεν αποδιδουν τα μεγιστα ας ετοιμαζουν βαλιτσες.Τωρα ειναι η μεγαλη ευκαιρια για ξεσκαρταρισμα που ο Ολυμπιακος ειναι ανικανος να απομακρυνθει περισσοτερο.Τωρα θα μας πληγωσει λιγοτερο μια μαζικη εξοδος κακων παικτων και θα εχουμε καλες πιθανοτητες και να το ξαναπαρουμε και να φτιαξουμε ακομη καλυτερη ομαδα για τον επομενο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινουν οι σωστες κινησεις γιατι να μην το ξαναπαρουμε?

Η ομάδα σου παρουσιάζει μια εικόνα διάλυσης η οποία επιδεινώνεται από αγωνιστική σε αγωνιστική. Εκτός του ότι δεν έχει κέντρο, με τον βασικό τερματοφύλακα υπό έντονη αμφισβήτηση και μια άμυνα μερικώς αναξιόπιστη, πάσχει στον τομέα φυσική κατάσταση και ειδικά εκεί, δεν περιμένουμε βελτίωση, το αντίθετο μάλιστα. Παράλληλα, μεσούσης της περιόδου άλλαξε προπονητή, ο οποίος είναι φανερό ότι ψάχνεται ακόμα. Όσο και αν πονάει, το πιθανότερο είναι να έχει το δεύτερο γύρο που είχε πέρυσι ο Ολυμπιακός, ακόμα και δημοσιογράφοι του ΠΑΟ το επισήμαναν (πχ Νικολογιάννης χθες). Το θέμα είναι αν ο Ολυμπιακός "κατορθώσει" στο δεύτερη γύρο να παρουσιάσει χειρότερη εικόνα από τον ΠΑΟ, δεν το γνωρίζω, πιθανολογώ πως επειδή διαθέτει καλύτερη ομάδα στα σημεία και ελαφρώς καλύτερη φυσική κατάσταση, θα πάρει τελικώς το πρωτάθλημα με ισχνή διαφορά.

 

Σε ότι αφορά τις "σωστές κινήσεις", κινήσεις θα κάνουν όλοι, το θέμα είναι ότι ξεκινάς από δυσμενέστερο σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το ίδιο σημείο ξεκινάμε. Αν ο χειρότερος και... υποδιάλυση Παναθηναϊκός είναι μόνο στο -2 αυτό εμένα θα με προβλημάτιζε πάααααρα πολύ.

 

Δεν νομίζω ότι στέκει να μιλάμε για διαφορά φυσικής κατάστασης με ομάδα που δεν κατεβαίνει στο 2ο ημίχρονο, και στο μόνο που κατάφερε να αποδώσει ήταν στον αγώνα με τον Εργοτέλη :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το ίδιο σημείο ξεκινάμε. Αν ο χειρότερος και... υποδιάλυση Παναθηναϊκός είναι μόνο στο -2 αυτό εμένα θα με προβλημάτιζε πάααααρα πολύ.

 

Δεν νομίζω ότι στέκει να μιλάμε για διαφορά φυσικής κατάστασης με ομάδα που δεν κατεβαίνει στο 2ο ημίχρονο, και στο μόνο που κατάφερε να αποδώσει ήταν στον αγώνα με τον Εργοτέλη :rolleyes:

Πραγματικά το -2 σε έχει τυφλώσει, έτσι; Εγώ να δεχτώ υποθετικά ότι είναι ακόμα ισόβαθμες οι δυο ομάδες (αν και στην πραγματικότητα είσαι στο -5 με το ντέρμπι στο Καραΐσκάκη να εκκρεμεί, i know it, you know it) και εσείς λόγω νίκης στο ΟΑΚΑ είστε πρώτοι. So what? Και ο Ολυμπιακός πέρυσι κατάφερε και αναρριχήθηκε στην κορυφή με απόθεμα ψυχής και αυτό ήταν όλο, ξέραμε ότι από εκεί και πέρα υπήρχε μόνο η κατηφόρα, δεν υπήρχαν παίχτες να παίξουν, δεν υπήρχαν άλλες δυνάμεις, δεν υπήρχε τίποτα, μοιραία ήρθε η κατρακύλα. Αυτό διαβλέπω εγώ (και άλλοι για το φετινό ΠΑΟ), την κατρακύλα. Οπότε μη μου λες για το -2, εκτός αν σου αρέσει να αυτοπαραμυθιάζεσαι. Για να αποτραπεί αυτή η νομοτελειακή πτώση, θες περισσότερα λεφτά για μεταγραφές από το βασικό σου αντίπαλο στις γιορτές και πολύ περισσότερη δουλειά. Διαφορετικά, καλά playoff.

 

ΥΓ. Για τον προβληματισμό σου, στο ελληνικό πρωτάθλημα παίζουμε, από Ευρώπη είμαστε εκτός και οι δυο, το μόνο που χρειάζεται είναι να είμαι λίγο καλύτερος από τον έναν ουσιαστικό μου αντίπαλο και μόνο! Ε είμαι, αρκεί να συνεχίσω να είμαι μέχρι τέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος φιλε.Αν κα αυτο το προβλημα θα διωρθωθει αν παρουν 2 χαφαρεςκ αι ενα καλο μπακ.σισσε λετο νινης χριστο,δεν εχουν καποιο προβλημα στην φυσικη κατασταση,και ουτε ο βυντρα.Ο μπουμ με τον καντε εχουν δεσει παρα πολυ και ειδικα ο μπουμ ειναι ισως ο καλυτερος αμυντικος μας εδω και πολλα χρονια.Το παιχνιδι παιζετε απο τα χαφ.Εκει παιζετε η μπαλα.Εκει κρατας την μπαλα,κοβεις μπαλες και κρατας την ομαδα ψηλα να πρεσαρει με πολλες επιθεσεις.Οποτε θλειες ενα 8αρι στην θεση του ζιλμπερτο που δεν μπορει ,και ενα 8-10αρι στυλ ρακιτισς.με λιγα λογια ο Παναθηναικος για να κανει κατι πρεπει να ειναι κπως ετσι

τερμα

βυντρα μπουμ καντε μεταγ

-----------σιμαο-------

-------μεταγρ-----μεταγρ

Νινης[λαζαρος]----------λετο

--------σισσε-------

Για να πετυχουν την διαφορα θελουν ομως 15 εκατο.

Για να φερεις παικτη στυλ αντερσον,ρακιτιτς θες 7 μιρια για τον καθενα

Αμα αγαπανε την ομαδα ας βαλουν απο την τσεπη τους,αν οχι του χρονου πρωταθλημα μπας και φτιαξουμε φυσικη κατασταση με τα γεροντια που εχουμε στο κεντρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι διωξανε το Σισσε επειδη δεν σας εσωσε παλι χτες οπως κανει ΠΑΝΤΑ στα τελευταια ματς ....

 

Linus δε χρειαζεται να ανησυχουμε γιατι παιζουμε σιγουρα καλυτερη μπαλα απο σας αλλα τι να κανουμε που σας βγαζει συνεχεια το φιδι απο την τρυπα ο Αγιος Σισσε και ειστε στο -2 απο το -7... ?? rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το ίδιο σημείο ξεκινάμε. Αν ο χειρότερος και... υποδιάλυση Παναθηναϊκός είναι μόνο στο -2 αυτό εμένα θα με προβλημάτιζε πάααααρα πολύ.

Πόσο θα επρεπε τοτε να προβληματιστείς που η ομαδα καφενειο,ο περυσινος Ολυμπιακος ήταν στο -4 τρεις αγωνιστικές πριν την ληξη του πρωταθλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακαρι να φαμε 2-3 αγωνιστικες για να εχω και δικαιολογια να μην πηγαινω γηπεδο.

Ευρωπη τελος, τα ντερμπι περασαν, θεαμα δεν βλεπουμε, γηπεδο δεν εχουμε, κρυο κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλεξη φαγωθηκες με το Σισε. Ροζ εχεις γινει απο τη ζηλια, ηρεμησε λιγο

 

Δε φαγωθηκα εγω αλλα εσεις που μας πρηξατε πως πρεπει να ανησυχουμε επειδη ειστε μονο στο -2 ....rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέλος της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός αποτέλεσε την έναρξη μιας ακόμα παρωδίας του ελληνικού ποδοσφαίρου.

 

Οι φωτοβολίδες έκαναν αρχικά την παρουσία τους στον αγωνιστικό χώρο, έτσι ώστε οι... φίλαθλοι να δείξουν την αγανάκτησή τους για την αγωνιστική εικόνα που παρουσιάζουν ή καλύτερα που δεν παρουσιάζουν οι ποδοσφαιριστές του "τριφυλλιού'.

 

Φυσικά, η οργή ήταν τεράστια και δεν μπορούσε να περιοριστεί μόνο στη ρίψη κάποιων βεγγαλικών. Γι' αυτό και οι ταραξίες έφυγαν από το γήπεδο, χωρίς να έχει δοθεί η απαραίτητη άδεια από τους ανθρώπους του Αστέρα.

 

Στη συνέχεια κατευθύνθηκαν προς την πίσω πλευρά των αποδυτηρίων, σπάζοντας τα τζάμια του γηπέδου και προκαλώντας μεγάλες φθορές σε αυτοκίνητα που βρίσκοντας τριγύρω.

 

Το τραγελαφικό γεγονός της ιστορίας είναι ότι οι ρεπόρτερς μας μιλούσαν από το... σκοτάδι, καθώς τα φώτα στην αίθουσα Τύπου ήταν κλειστά, ώστε να μην γίνει αντιληπτός ο χώρος στον κόσμος και προκαλέσει μεγαλύτερες ζημιές.

 

Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί το συνάδελφο της ιστοσελίδας prasinanea.gr, Μπάμπη Τσιμπίδα, να μεταφέρει το κλίμα από την Τρίπολη μέσα από το... σκοτάδι: http://sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/skoteino_dwmatio.713985.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...