Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εισαι πολυ λαθος αρχηγε

 

 

Σου λεω το εξης.Η παε δεν πηρε εισιτηρια για να διαθεσει στους φιλαθλους της.Οσοι πηγανε το κανανε μεμονωμενα,συνεπως δεν φερει ευθυνη για οτι εγινε αφου πηγαινε οποιος ηθελε..

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι αρχικά υπήρξε η άποψη ότι ο Παναθηναϊκός δεν κινδυνεύει, αφού δεν είχε πάρει επίσημα εισιτήρια από τον Αστέρα Τρίπολης, σε αντίθεση με το παιχνίδι στην Καβάλα.

 

Ωστόσο η παράγραφος 6 του άρθρου 14 του Πειθαρχικού Κώδικα της ΕΠΟ, μάλλον καθιστά λανθασμένη τη συγκεκριμένη άποψη, αφού αναφέρει τα εξής:

 

«Σε περίπτωση που η φιλοξενούμενη ομάδα δεν έχει λάβει και διαθέσει εισιτήρια στους φιλάθλους της, αλλά, παρά ταύτα, προσέλθει ικανός αριθμός φιλάθλων αυτής στο γήπεδο και, κατόπιν εντολής της αστυνομικής δύναμης, οι εν λόγω φίλαθλοι εισέλθουν σε διακριτό τμήμα του γηπέδου, τότε ο παρατηρητής του αγώνα θα μνημονεύει ρητά το περιστατικό αυτό στην έκθεσή του και, υπό αυτή την απαράβατη προϋπόθεση, η φιλοξενούμενη ομάδα θα φέρει την πλήρη και αποκλειστική ευθύνη για τυχόν απρεπή συμπεριφορά των εν λόγω φιλάθλων».

 

Κάτι που είναι προφανές ότι συνέβη στην Τρίπολη, όπου ναι μεν δεν είχαν δοθεί εισιτήρια στους οπαδούς του Παναθηναϊκού, πλην όμως και ικανός αριθμός πήγε στο γήπεδο και σε διακριτό τμήμα του μπήκαν.

 

 

Στο σκαμνί για γερή καμπάνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

Το ακούσατε που τον ρώτησαν γιατί δεν έβαλε τον Κάρα στην Κοπεγχάγη για να κάνει τις 100 συμμετοχες και απάντησε......δεν το ήξερα......!!!!! :blink: !!!! :blink: !!!!!

Ουδέν σχόλιον....πάντως κρίμα γιατί η ομάδα γιατί είναι ΧΑΛΙΑ!!

 

Στα τέτοια μας οι 100 συμμετοχές του Κάρα. Όλα τα είχαμε λύσει, αυτό μας έλλειπε τώρα, να ασχολούνται όλοι με τρίχες.

 

 

Καλως ήρθες και εσυ στο παράλληλο συμπαν που μας έστειλαν καποιοι :P

 

Πάλι βιάζεσαι. Και πάλι θα εκτεθείς. Οι γαύροι γύρω μου σήμερα στην καφετέρια, συμφωνούν μαζί μου, αν κρίνω από τις αντιδράσεις τους. Συνεχίζεις να μετράς 5λεπτα, όσο και αν δεν θες να το καταλάβεις.

 

Για αυτό είχα φαγούρα όταν ξύπνησα ρε Αλέξη? :lol: :lol:

 

Το κλάμα έπιασε τόπο Αλεξάκο? :rolleyes:

 

Για να δούμε αν ξεκουράστηκε το παλικάρι μας αυτές τις μέρες, ή θα συνεχίσει απλά να παριστάνει τον τροχονόμο στο κέντρο.

 

Όλα γύρω μας αλλάζουν, και όλα ίδια μένουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι βιάζεσαι. Και πάλι θα εκτεθείς. Οι γαύροι γύρω μου σήμερα στην καφετέρια, συμφωνούν μαζί μου, αν κρίνω από τις αντιδράσεις τους. Συνεχίζεις να μετράς 5λεπτα, όσο και αν δεν θες να το καταλάβεις.

 

Πολλα "πάλι" μαζευτηκαν.Μπορεις να ερμηνευσεις οπως θες τα λεγομενα μου ή οπως σε βολευουν.Εχω να θυμαμαι ενα ημιχρονο με Βολο και ενα ημιχρονο με Αστερα.Κατι που παραπεμπει σε ποδοσφαιρο τελος παντων.Εσυ?Εχεις κατι να θυμασαι μεχρι τωρα?

 

Οχι ουτε σημερα επαιξα μπαλαρα.Καλα λενε και οι φιλοι σου οι γαυροι στον καφενε.Τουλαχιστον βλεπω ενα πλανο μια προσπαθεια για ποδοσφαιρο,ενα σχεδιο.Κατι βρε αδερφε.Εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ομαδα απλα δεν υπαρχει. Για μενα, κατι που τονιζω ΠΑΝΤΑ σε ολες τις μεγαλες ομαδες. η χρονια ειναι χαμενη. Πρωταθλημα δεν παιρνει ο παο. Με το δυναμικο που εχει, βγαινει δευτερος με παρελαση. Αρα, εκμεταλλευεσε το ροστερ που εχεις, βαζεις μικρους παικτες (ναι, τον μαρινο), εμπιστευεσε τον προπονητη, 3-4 σωστες μεταγραφες και του χρονου πας ξανα τρενο.

 

Αν προσπαθησει να το χτυπησει, με καραγκουνοβυντροσπυροπουλους, και θα χασει την χρονια και την επομενη..

 

 

Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 12:58, και έχεις ήδη βγάλει τον πρωταθλητή?

 

Με Παναθηναϊκό στα χειρότερα του και μόνο στο -2, με μεταγραφική περίοδο ανάμεσα, με ολυμπιακό να μην δείχνει ικανός να μπορεί να ξεφύγει και έχεις βγάλει το.. πόρισμά σου? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στο κεντρο μου το Ντουντου και τρελενομαι που δε μπορει να παρει τα ποδια του ....

Αν ειχα μεσα μαζι τους Κατσουρανη,Σιλβα και Πλεσι θα ειχα σπασει την τηλεοραση 1000% ...

 

Απορω πως κραταει μεσα το Σιλβα για 90 λεπτα ...

Ειναι πραγματικα τρελο αυτο ..

Κανει μπαμ οτι δεν μπορει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν εβγαζε ανακοινωση (που λιγοι ηξεραν οτι δεν πηρε εισιτηρια η παε) θα βγαινε ο καθε αρδ και θα λεγε τα δικα του ως συνηθως.Μην κατηγορησουμε και τον Πατερα τωρα που γνωστοποιησε μια αποφαση.

 

το λεω επειδη ναι μεν βγαζει ανακοινωση, αλλα με πλαγιο κ εξυπνο τροπο λεει "ολα εγιναν εξω απ το γηπεδο, κι αφου εγιναν εκτος, να μη τιμωρηθουμε" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 12:58, και έχεις ήδη βγάλει τον πρωταθλητή?

 

Με Παναθηναϊκό στα χειρότερα του και μόνο στο -2, με μεταγραφική περίοδο ανάμεσα, με ολυμπιακό να μην δείχνει ικανός να μπορεί να ξεφύγει και έχεις βγάλει το.. πόρισμά σου? :blink:

 

 

εχεις δικιο. Εχω 50% να πεσω μεσα. Ε, βαλε και το -2, μπορει 51%

 

Παντως η σιγουρια μου πηγαζει ως εξης. Απο αυτα τα λιγα που εχω δει φετος (πρωταθλημα, τσαμπιονς μονο με μπαρτσα αρα δεν πιανει) ο παο δεν εχει αρχη και τελος. Και δεν μιλαω μονο αγωνιστικα. Μιλαω και εκτος των 90 λεπτων. Απολυση προπονητη, εξωαγωνιστικα παραπτωματα, αποτυχημενες μεταγραφες, τραυματισμοι, ανυπαρκτη φυσικη κατασταση, μου φαινεται οτι για να υπαρξει λυση (γιατι θα υπαρξει, ειπαμε, δεν ειναι και το τελος του συλλογου) πρεπει να περασουν μηνες.

 

Ο ολυμπιακος, ειναι χαλια αγωνιστικα. Εντος με ομαδουλες κενταει, εξω ζοριζεται, χανει και τα ντερμπυ και ειναι μονο 2 ποντους μπροστα. Αλλα, εδω, ΣΑΝ να φαινεται να υπαρχει ενα πλανο. Υπαρχει απολυτη εμπιστοσυνη στον προπονητη (καλος η κακος) οι παικτες ειναι στρατιοτακια, και ο καγκουρας που πηγε να το παιξει μαγκας, μαλλον ψαχνει ομαδα.

 

Τα δυναμικα, εγω σου λεω οτι ειναι τα ιδια. Απλα στο κοκκινο στρατοπεδο, υπαρχει ενα φως στο τουνελ. Στον παο, σαν να φαινετε οτι εχει χαθει και το φως, και το τουνελ..

 

Τελος, για τους 2 βαθμους, ξερεις οτι το 50% οφειλετε στον Saint Cisse. Αυτος ο υπερπαιχτουρας που βγαζει φαση απο το πουθενα, ευθυνεται χαλαρα για 6 ποντους, μην πω περισσοτερους. Και μιλαω για αγωνες που ο παο δεν κανει ευκαιρια, απλα πετανε την μπαλα μπροστα και την καρφωνει.. Αρα σε αγωνες σαν τους σημερινους εχεις προβλημα, και φανηκε. Σιγουρα θα υπαρξουν κι αλλοι τετοιοι, ειδικα με ομαδες μικροτερου βεληνεκους που μονο στοχο θα εχουν να μαρκαρουν τον γαλλο...

 

Εξηγησα καθολου την προηγουμενη αναλυση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να συμφωνούμε στο 51%.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα χλωμό. :)

 

 

Απο 2 εως 3 αγωνιστικές είπαν τώρα στο ραδιόφωνο για τα επεισόδια.

 

Μία τρύπα στο νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να συμφωνούμε στο 51%.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα χλωμό. :)

 

 

 

 

Μία τρύπα στο νερό.

 

χλωμο, αλλα δεν μου απαντας με επιχειρηματα. Οκ, φταιει η ωρα λογικα, κυριακη βραδυ, δεν εχεις ορεξη. :)

 

Σεβαστη η αποψη σου παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα ενταξει ο tilemax καταφερε και εκρινε προπονητη μεσα σε 2 εβδομαδες τι να λεμε τωρα :lol:

 

BTW, επειδή τώρα το είδα αυτό το post, προπονητής που ήρθε να κάνει την αρπαχτή του ξέροντας πως και ακόμα να μην του βγεί το χαρτάκι που θα πάρει απο τον Αντωνίου θα εισπράξει την παχυλή αποζημείωση του και θα επιστρέψει σε καμια Braga... Αν αυτό ονειρεύεσαι για την ομάδα σου, τότε πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμο, αλλα δεν μου απαντας με επιχειρηματα. Οκ, φταιει η ωρα λογικα, κυριακη βραδυ, δεν εχεις ορεξη. :)

 

Σεβαστη η αποψη σου παντως.

 

Στα γρήγορα.

 

Μιλάς για αποτυχημένες μεταγραφές στον Παναθηναϊκό. Εύκολα μπορώ να σου μιλήσω για αποτυχημένες μεταγραφές στον κύριο αντίπαλο.

 

Μιλάς για παραπτώματα. Πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν, σε όλες τις ομάδες. Άλλα γίνονται πρωτοσέλιδα και άλλα όχι. Η επιρροή στο τελικό αποτέλεσμα της κούρσας είναι απειροελάχιστη.

 

Δεν είχαμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα στους τραυματισμούς. Αυτό έλλειπε να περάσει όλη η χρονιά χωρίς κανέναν. Άσε που δεν υπάρχει λόγος να μιλάμε για τραυματισμούς. Μπορεί να επηρεάζουν αρκετά τα αρχικά σχέδια των προπονητών και τα λοιπά, αλλά αυτά έχει το ποδόσφαιρο. Το plan b πρέπει πάντα υπάρχει και ο αντικαταστάτης του χ τραυματία να είναι ετοιμοπόλεμος.

 

Από τη σκοπιά που το βλέπω εγώ, πιστεύω ότι για τον Πάο υπάρχει φως στο τούνελ. Ο νέος προπονητής δείχνει να μην μασάει από δημόσιους υπάλληλους, η ομάδα δύσκολα θα πάει παρακάτω, η ενίσχυση την μεταγραφική αυτή περίοδο είναι σίγουρη, ο ολυμπιακός με το πέρασμα των αγώνων ΔΕΝ αποδίδει καλύτερα, παρά το... πλάνο, θα μπορούσα να γράψω χίλια δυο αλλά βαριέμαι τώρα, γιατί έχω και διάλεξη το πρωί :P

 

 

BTW, επειδή τώρα το είδα αυτό το post, προπονητής που ήρθε να κάνει την αρπαχτή του ξέροντας πως και ακόμα να μην του βγεί το χαρτάκι που θα πάρει απο τον Αντωνίου θα εισπράξει την παχυλή αποζημείωση του και θα επιστρέψει σε καμια Braga... Αν αυτό ονειρεύεσαι για την ομάδα σου, τότε πάσο.

 

Μέσα στα κυκλώματα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προκειται να κρινω προπονητη σε 2 αγωνιστικες για κανεναν λογο.Ο καθενας θα κριθει οταν πρεπει.Για να κρινω τον φερειρα πρεπει να δω τι παικτες θα ζητησει,να κανει δικη του προετοιμασια και να μεινει τουλαχιστον ενα χρονο.Μετα απαυτο ναι θαχω μια αποψη.

 

Το ξερω οτι ειναι δυσκολο να γινει γιατι στις πρωτες στραβες που δεν γινεται να μην ερθουν, θα βγουν ολοι οι τσατσοι του χωρου να μιλησουν για "ανικανο" κλπ.Ιδιο εργο με τον Τεν Κατε δλδ το χουμε ξαναδει.Απλα τον Τεν Κατε τον βγαλανε αχρηστο επειδη πηγε κοντρα στους ΚΚ.

 

Το αν παιρνει χαρτακι απο Αντωνιου θα δειξει.Αν μου συνεχισει και μου βαζει αλλους αντι αλλων τοτε θα αρχισω να υποψιαζομαι.Αλλα με 2 βδομαδες στην παιανια και να εχω απαιτησεις για τρομακτικες αλλαγες,μαλλον θαμαι τρελος.

 

 

Εγω ξερω ενα πραγμα:

 

Ο νιομπλιας ηταν το αγαπημενο παιδι των αρδ και μας τα ειχανε κανει πλανητες με τον νεο γκουαρντιολα κλπ που μας πηρε το νταμπλ και τετοια.Δεν ακουστηκε κακη κουβεντα για την παρτη του μεχρι και που εφυγε.Ολο καλα λογια κλπ.

 

 

Ο τεν κατε που ουσιαστικα εδωσε το νταμπλ στον Παναθηναικο με την δουλεια που προλαβε να κανει ειχε ακουσει τα πανδεινα,δεχοταν επιθεσεις σε καθε συνεντευξη τυπου,μεχρι και βρωμες βγηκανε γιαυτον κλπ.Μας τον βγαλανε αχρηστο κατι τυχαρπαστοι.Τυχαια ολα αυτα?

 

Αμα λοιπον ακουσω ασχημα πραγματα για τον φερειρα τοτε ολα θα ναι σε καλο δρομο.Αρκει να τον στηριξει και η διοικηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γρήγορα.

 

Μιλάς για αποτυχημένες μεταγραφές στον Παναθηναϊκό. Εύκολα μπορώ να σου μιλήσω για αποτυχημένες μεταγραφές στον κύριο αντίπαλο.

 

Μιλάς για παραπτώματα. Πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν, σε όλες τις ομάδες. Άλλα γίνονται πρωτοσέλιδα και άλλα όχι. Η επιρροή στο τελικό αποτέλεσμα της κούρσας είναι απειροελάχιστη.

 

Δεν είχαμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα στους τραυματισμούς. Αυτό έλλειπε να περάσει όλη η χρονιά χωρίς κανέναν. Άσε που δεν υπάρχει λόγος να μιλάμε για τραυματισμούς. Μπορεί να επηρεάζουν αρκετά τα αρχικά σχέδια των προπονητών και τα λοιπά, αλλά αυτά έχει το ποδόσφαιρο. Το plan b πρέπει πάντα υπάρχει και ο αντικαταστάτης του χ τραυματία να είναι ετοιμοπόλεμος.

 

Από τη σκοπιά που το βλέπω εγώ, πιστεύω ότι για τον Πάο υπάρχει φως στο τούνελ. Ο νέος προπονητής δείχνει να μην μασάει από δημόσιους υπάλληλους, η ομάδα δύσκολα θα πάει παρακάτω, η ενίσχυση την μεταγραφική αυτή περίοδο είναι σίγουρη, ο ολυμπιακός με το πέρασμα των αγώνων ΔΕΝ αποδίδει καλύτερα, παρά το... πλάνο, θα μπορούσα να γράψω χίλια δυο αλλά βαριέμαι τώρα, γιατί έχω και διάλεξη το πρωί :P

 

 

 

 

Μέσα στα κυκλώματα :lol:

 

 

1) Σιγουρα εχει και ο ολυμπιακος. Αλλα οχι του βεληνεκους μπουμσονγκ και γκοβου.

 

2) Τα παραπτωματα τα ανεφερα για να δειξω μια οχι ιδανικη κατασταση στις προπονησεις, ενα κλιμα που δεν κανει καλο

 

3) Εδω σε πιανω λαθος. Μην μου πεις οτι οι τραυματισμοι νινη λετο δεν εχουν στοιχισει στην ομαδα. Και μιλαμε για παικτες στυλοβατες τις περυσινης πορειας. Βαλε τον κουρασμενο σιλβα, μονο ο σισσε μενει ακομα...

 

Καλη διαλεξη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...