Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kaizer μιλαω για την ποιοτητα του ροστερ σου (ασχετα αν ειχες τραυματισμους και δεν απεδωσαν, ειχες +Σπανουλη, Σαρας, Πεκοβιτς αντι για Σατο, Καιμακογλου, Μαριτς, Βουγιουκα). Και αν θυμαμαι καλα στην πρωτη φαση ειχες χασει μονο απο τη Ρεαλ μεσα-εξω, ενω τωρα εχεις ηττες απο Ολυμπια-Βαλενθια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Από το να είναι χα χα χου χα και δεν τρέχει τίποτε όλα καλά... Ας ανάβουν που και που τα αίματα. Νομίζω πως είναι καλύτερα να ξεσπούν στην προπόνηση οι παίκτες και όχι στο παιχνίδι.

στην Μπαρτσελόνα που είναι όλοι χα χα χα και χου χου χου βλέπω σέρνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Μπαρτσελόνα που είναι όλοι χα χα χα και χου χου χου βλέπω σέρνονται

 

δεν νομίζω να είναι έτσι στις προπονήσεις τους. Αν πάει παίκτης από Ελλάδα να κάνει εκεί προπόνηση θα πεθάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να είναι έτσι στις προπονήσεις τους. Αν πάει παίκτης από Ελλάδα να κάνει εκεί προπόνηση θα πεθάνει.

Άλλο σκληρή προπόνηση κι άλλο να πλακώνεσαι σε αυτή όμως,απλά στην Ελλάδα γεμίσαμε φίρμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kaizer μιλαω για την ποιοτητα του ροστερ σου (ασχετα αν ειχες τραυματισμους και δεν απεδωσαν, ειχες +Σπανουλη, Σαρας, Πεκοβιτς αντι για Σατο, Καιμακογλου, Μαριτς, Βουγιουκα). Και αν θυμαμαι καλα στην πρωτη φαση ειχες χασει μονο απο τη Ρεαλ μεσα-εξω, ενω τωρα εχεις ηττες απο Ολυμπια-Βαλενθια.

Πρωτον, ποτε το ροστερ μονο του δεν εδωσε εγγυησεις

Πχ λες για Σαρας. Ειδες το 2009-2010 Σαρας πριν τον Μαρτη?

Λες για Σπανουλη. Οταν ειχα Τσαρτσαρη, Σαρας εξω. Μητσο τραυματια ο Σπανουλης εμεινε στα ρηχα

Ο Πεκο μεχρι το Μαρτη δεν μπορουσε να πηδηξει εφημεριδα και ειχε βαλει κιλα, ο Φωτσης εκανε απο τις χειροτερες σεζον της καριερας του

 

Στο τωρινο ροστερ ο Σατο προσφερει και στις 2 ακρες, ο Μαριτς δινει ριμπαουντ και αιφνιδασμους κατα συνεπεια και ο Βουγιουκας ειναι 3 κλασεις καλυτερος του Σερμαντινι

 

Προφανως αν το ροστερ του 2010-2011 εχει τους περσυνους τραυματισμους, θα παει χειροτερα απο το περσυνο. Αλλα επισης προφανως, συμφωνα με οσα εχουμε δει, το φετινο ροστερ αν ΔΕΝ εχει τραυματισμους θα παει καλυτερα απο το "τραυματισμενο" περσυνο.

 

Δεν με νοιαζει να συγκρινω ροστερ στην θεωρητικη ακμη τους και να κάνουμε φιλολογική συζήτηση. Ουτε με νοιαζει να σε πισω οτι ο Παναθηναικος θα παρει τρεμπλ ακομα και αν χτυπησουν οι 5 καλυτεροι του παικτες. Με νοιαζει στο τελος της χρονιας να εχω κουπες. Αν αυτο γινει επειδη ολοι οι παικτες μου ειναι γεροι και σε φορμα στην καταλληλη στιγμη, so be it.

 

 

Δευτερον, περσυ ειχαμε ενα σαφως πιο αστειο ομιλο(δηλαδη και μονο να σκεφτεις οτι τελευταια ομαδα σε μας ειναι η ΤΣΣΚΑ τι να λεμε)και στη Ρωσσια ειχαμε κερδισει με τρελο φολοου του Φωτση στο τελος. Στην ουσια περσυ, απο τα 3 ματς που μπορουσαμε να χασουμε χασαμε τα 2(εστω και αν για το ΟΑΚΑ επιμενω οτι το χασαμε απο διαιτησια)

Φετος εχουμε μεν 2 ηττες αλλα ουτε η Ολυμπια αποδειχτηκε φτωχος συγγενης ουτε το Μιλανο. Μετρας τις ηττες?Να μετρησουμε τις νικες. Γιατι περσυ στον ομιλο, η μονη σοβαρη νικη ηταν στη Ρωσσια (οπως και αν ηρθε)

Φετος εχουμε περασει απο Βαλενθια, απο Μιλανο, απο Μοσχα, νικη εντος με ΤΣΣΚΑ, συντριβη της Εφες

 

ΥΓ. Αυτο που τεινουμε να ξεχασουμε ειναι οτι δεν κανουμε συναγωνισμο, κανουμε διαγωνισμο. Δεν με νοιαζει να καταπληξω τον κοσμο. Με νοιαζει να κερδισω τους αντιπαλους μου σε αγωνα μπασκετ σε συγκεκριμενες ημερομηνιες, με συγκεκριμενα ροστερ. Ποια ομαδα φαινεται σαν φοβητρο αυτη τη στιγμη?

Αν σκεφτεις ποιους υπολογιζαμε, αυτη τη στιγμη φαβορι πρεπει να ειναι...η Μακαμπι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον, ποτε το ροστερ μονο του δεν εδωσε εγγυησεις

Πχ λες για Σαρας. Ειδες το 2009-2010 Σαρας πριν τον Μαρτη?

Λες για Σπανουλη. Οταν ειχα Τσαρτσαρη, Σαρας εξω. Μητσο τραυματια ο Σπανουλης εμεινε στα ρηχα

Ο Πεκο μεχρι το Μαρτη δεν μπορουσε να πηδηξει εφημεριδα και ειχε βαλει κιλα, ο Φωτσης εκανε απο τις χειροτερες σεζον της καριερας του

 

Στο τωρινο ροστερ ο Σατο προσφερει και στις 2 ακρες, ο Μαριτς δινει ριμπαουντ και αιφνιδασμους κατα συνεπεια και ο Βουγιουκας ειναι 3 κλασεις καλυτερος του Σερμαντινι

 

Προφανως αν το ροστερ του 2010-2011 εχει τους περσυνους τραυματισμους, θα παει χειροτερα απο το περσυνο. Αλλα επισης προφανως, συμφωνα με οσα εχουμε δει, το φετινο ροστερ αν ΔΕΝ εχει τραυματισμους θα παει καλυτερα απο το "τραυματισμενο" περσυνο.

 

Δεν με νοιαζει να συγκρινω ροστερ στην θεωρητικη ακμη τους και να κάνουμε φιλολογική συζήτηση. Ουτε με νοιαζει να σε πισω οτι ο Παναθηναικος θα παρει τρεμπλ ακομα και αν χτυπησουν οι 5 καλυτεροι του παικτες. Με νοιαζει στο τελος της χρονιας να εχω κουπες. Αν αυτο γινει επειδη ολοι οι παικτες μου ειναι γεροι και σε φορμα στην καταλληλη στιγμη, so be it.

 

 

Δευτερον, περσυ ειχαμε ενα σαφως πιο αστειο ομιλο(δηλαδη και μονο να σκεφτεις οτι τελευταια ομαδα σε μας ειναι η ΤΣΣΚΑ τι να λεμε)και στη Ρωσσια ειχαμε κερδισει με τρελο φολοου του Φωτση στο τελος. Στην ουσια περσυ, απο τα 3 ματς που μπορουσαμε να χασουμε χασαμε τα 2(εστω και αν για το ΟΑΚΑ επιμενω οτι το χασαμε απο διαιτησια)

Φετος εχουμε μεν 2 ηττες αλλα ουτε η Ολυμπια αποδειχτηκε φτωχος συγγενης ουτε το Μιλανο. Μετρας τις ηττες?Να μετρησουμε τις νικες. Γιατι περσυ στον ομιλο, η μονη σοβαρη νικη ηταν στη Ρωσσια (οπως και αν ηρθε)

Φετος εχουμε περασει απο Βαλενθια, απο Μιλανο, απο Μοσχα, νικη εντος με ΤΣΣΚΑ, συντριβη της Εφες

 

ΥΓ. Αυτο που τεινουμε να ξεχασουμε ειναι οτι δεν κανουμε συναγωνισμο, κανουμε διαγωνισμο. Δεν με νοιαζει να καταπληξω τον κοσμο. Με νοιαζει να κερδισω τους αντιπαλους μου σε αγωνα μπασκετ σε συγκεκριμενες ημερομηνιες, με συγκεκριμενα ροστερ. Ποια ομαδα φαινεται σαν φοβητρο αυτη τη στιγμη?

Αν σκεφτεις ποιους υπολογιζαμε, αυτη τη στιγμη φαβορι πρεπει να ειναι...η Μακαμπι

 

Kαλα περυσι δε μας φαγατε οτι ειχατε πιο δυσκολο ομιλο και εμεις παιζαμε με τους τελειωμενους? Τωρα ξαφνικα εγινε "αστειος"??

 

Περαν τουτου που ισως εχει και μια προσωπικη χροια και μπορεις να εχεις την αποψη σου (εγω π.χ. πιστευω οτι ομαδα ΤΣΣΚΑ δεν εμφανιστηκε φετος και ως εκ τουτου η μοναδικη σοβαρη (?) ομαδα του ομιλου ειναι η Εφες) δε μπορεις να αρνηθεις οτι εχουμε δει πανω-κατω το τι μπορει να παιξει ο ΟΣΦΠ και ο ΠΑΟ με τα ροστερ που διαθετουν.

 

Εκει προσπαθουσα να καταληξω, δεν προσπαθουσα να κανω "φιλολογικη συζητηση για το ποιο ροστερ ειναι καλυτερο στο πικ του". Και επιμενω, οτι βασει προβλεψεων αν φετος ειχαμε τα περυσινα ροστερ, θα ημασταν τα μεγαλα φαβορι..

 

Γιατι μπορει περυσι να ειχες τραυματισμους και παικτες ντεφορμε, αλλα κακα τα ψεμματα άλλη η ποιοτητα του ενος ροστερ, αλλη του αλλου.

 

Και αυτα κυριως τα λεω για τη δικη μου ομαδα, και οχι για τον Παο.

 

Περυσι μπορει να χαναμε χωρις αντισταση στη Μαλαγα, αλλα διαολε, ειχα Κλειζα, Τσιλντρες, Σοφο, Βουισιτς, Βασιλοπουλο! Παικτες που ακομη και ντεφορμε να ηταν (που ηταν), ξερεις οτι εχουν εμπειρια απο την Ευρωλιγκα, πως εχουν ποιοτητα και πως μπορουν να δεσουν και να γινουν εξαιρετικο συνολο. Φετος απο ποιον να περιμενω βελτιωση? Ηδη ο Μαυροκεφαλιδης φανταζει Ολαζουον μπροστα στον αντικαταστατη του Κλειζα, 3αρι δεν υπαρχει, το πλεονεκτημα που εδινε ο καλος Σοφο δεν υπαρχει.. Αρα?? Περιμενω απο τον Νιλσεν να ανεβασει 1500% την αποδοση του και το ιδιο απο τον Παπανικολαου και τον Κεσελυ? Και τον Γλυνιαδακη? Ή περιμενω να παιξω αμυνα του σκοτωμου και να κερδισω στην επιθεση με ξυλο και τις μπουκες του Σπανουλη?

 

Κατι αντιστοιχο ισχυει και για τον Παο. Δε μπορει να γινει ο Τεπιτς και ο Καλαθης, Σπανουλης και Σαρας. Δεν γινεται.

 

Κριμα παντως για μας, πραγματικα. Θα μπορουσαμε με το περυσινο ροστερ + Σπανουλη να ριχναμε 20αρα σε οποια ομαδα πετυχαιναμε στον τελικο. Και βαλε τον Νεστεροβιτς αντι του Βουισιτς, τον Γκορντον αντι του Πενν, και εισαι κομπλε. Αντ'αυτου ομως, καθομαστε και ψαχνουμε αν θα προκριθουμε στο Φαιναλ 4 και αν θα κερδισουμε τη Ρεαλ, σε χρονια που δεν υπαρχουν ΤΣΣΚΑ, Καχα, που ο Παο εχει αλλαξει ολο το συστημα που μας δημιουργουσε τοσα προβληματα, που η Μπαρτσα χανει εντος εδρας απο ανυπαρκτους, που η Σιενα θα φτασει Φαιναλ4 με τον Μακ Καλεμπ στον ασσο!! Για εσας με το περυσινο ροστερ δεν το συζηταω, ενα παιχνιδι θα παιζατε, στον τελικο.

 

Επομενως, εκπτωση στην ποιοτητα, και υπομονη μεχρι να μαθουν ο Κωστακης, ο μαρκος, ο Νικ και ο Μιλενκο μπασκετ.

 

btw http://www.sport-fm.gr/article/350503

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο που ξεχναει ο Chris ομως είναι οτι η ποιοτητα επεσε στο ευρωπαικο μπασκετ φετος και το στυλ αλλαξε συνεπως και οι ομαδες πρεπει να αλλαξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα περυσι δε μας φαγατε οτι ειχατε πιο δυσκολο ομιλο και εμεις παιζαμε με τους τελειωμενους? Τωρα ξαφνικα εγινε "αστειος"??

Υποθετω τον συγκριτικο στον εχουν μαθει ετσι?

Αλλο τι ηταν ο δικος μας, αλλο τι ηταν σε σχεση με το δικο σας, ΕΙΔΙΚΑ οταν μπηκαμε σαν επικφαλεις και εσεις σαν δευτεροι και εμεις πετυχαμε απο το Β γκρουπ Ρεαλ και εσεις απο το 1ο γκρουπ Μαλαγα και Ορλεανη

Και προφανως ο ομιλος μας περσυ σε σχεση με φετος ειναι αστειος

 

Εκει προσπαθουσα να καταληξω, δεν προσπαθουσα να κανω "φιλολογικη συζητηση για το ποιο ροστερ ειναι καλυτερο στο πικ του". Και επιμενω, οτι βασει προβλεψεων αν φετος ειχαμε τα περυσινα ροστερ, θα ημασταν τα μεγαλα φαβορι..

Ναι, οκ, ξεπερασε το.

Δεν τα εχουμε.

Γιατι μπορει περυσι να ειχες τραυματισμους και παικτες ντεφορμε, αλλα κακα τα ψεμματα άλλη η ποιοτητα του ενος ροστερ, αλλη του αλλου.

Το ροστερ για μας ηταν το ιδιο και το 2009 και το 2010 ή κανω λαθος(εκτος αν την διαφορα την εκανε η απωλεια του Κετσμαν)

Προφανως λοιπον εχει μεγαλη σημασια τι βγαινει στο παρκε και οχι τι γραφουν τα χαρτια

Τι με νοιαζει εμενα η αξια του ροστερ στα χαρτια αν ο Σαρας παιζει ενα μηνα μπασκετ στο τελος οταν εχω αποκλειστει, τι με νοιαζει αν ο Τσαρτσαρης ειναι τραυματιας και τι με νοιαζει αν ο Διαμαντιδης εχει χτυπησει 3 φορες σε εναν χρονο?

 

 

Κατι αντιστοιχο ισχυει και για τον Παο. Δε μπορει να γινει ο Τεπιτς και ο Καλαθης, Σπανουλης και Σαρας. Δεν γινεται.

Δεν με ενδιαφερει να γινει!

Θα με ενδιαφερει αν δεν εχω Μητσο-Ντρου. Προς το παρον πχ ο Καλαθης ειναι καλυτερος του Σαρας. Ξερεις γιατι?Γιατι τουλαχιστον ειναι στην 12αδα

 

Και οκ, αντε αυτοι δεν ειναι Σπανουλης-Σαρας. Τον Σατο δεν τον υπολογιζουμε? Τον ξεχναμε?Ποιον ειχα περσυ στη θεση του?

Καταλαβαινεις οτι αυτο που μου λες ειναι εχω προβλημα αυτη τη στιγμη επειδη το 3ο και το 4ο γκαρντ μου ειναι πολυ χειροτερα απο τα περσυνα.

Και γιατι να μην πω οτι τουλαχιστον φετος εχω βασικο 3αρι που δεν ειχα περσυ?

Γιατι να μην πω οτι εχω 3ο ψηλο ωστε να ξεκουραζει Μαικ-Μαριτς με την Καβαλα ενω περσυ ο Πεκο επαιζε σε τελειωμενα ματς 25'?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...