Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι μπορει, αλλα μπροστα η μπαλα πηγαινε με αιτηση μονο(εξαιρεση ο Λαζαρος σημερα).Εχει πολυ δουλεια ο φερειρα αλλα γιαυτο ηρθε.

 

Βεβαια αυτο που λεω δυστυχως αλλαζει μονο με μεταγραφη και οχι με μαγικα.

Και ποιος να την παει μπροστα?Ο Σιλβα?Ο Πλεσις?Ο Δημουτσος?Ο Μαρινος?

Ο ανθρωπος σημερα δεν ειχε 4 απο τους 5 παικτες που μπορουν να τσουλησουν μπαλα, τι να κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ναι καισερ δεν τα εβαλα με φερειρα.Γιαυτο ειπα οτι θελουμε μεταγραφη γιατι και με Νινη,Λετο κλπ παλι θελουμε παικτη για κεντρο και οχι αμυντικο χαφ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@firewalker

αν κρινω απο την ωρα του 1ου ποστ σου, τι να πω, μαλλον εχεις την ζοχαδα ετοιμη γιατι αν κρινεις οτι δεν την παλευουμε στο 1ο ημιχρονο, μαλλον αλλο ματς βλεπαμε. Το 1ο ημιχρονο ηταν το καλο μας και μια χαρα πηγαιναμε, στο 2ο, παροτι κερδισαμε, ημασταν πολυ χειροτεροι

 

Δεν ήμουν καθόλου ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άλλο σκέφτομαι όταν βλέπω τον Δημούτσο να μπαίνει πάλι..

 

Τον Γενάρη θα δούμε πάλι Βαγγελάκη, Μελίσση και Κλέυτον στα πράσινα;

 

Λογικά θα γυρίσουν αλλά δεν νομίζω να ενταχτούν στην ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήμουν καθόλου ικανοποιημένος.

Απο αυτο που προσπαθουσαν ή απο αυτο που εβγαινε?

Γιατι εγω αυτο που βλεπω σαν νοοτροπια ειναι μια χαρα, απλα ακομα δεν εχει το χρονο και τους παικτες να το βγαλει.

ΣΙΓΟΥΡΑ καλυτερη μπαλα απο εποχες Νιοπλια, και με Μπαρτσελονα και με κερκυρα για 40'

 

@καιζερ(πωπω σαν να μιλαω στον εαυτο μου)

 

Δανεικοι ειναι αυτοι?Σιγουρα δεν ειναι με κανονικη μεταγραφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτο που προσπαθουσαν ή απο αυτο που εβγαινε?

 

Από αυτό που έβγαινε. Περίμενα μετά το πρώτο μισό (κυρίως) που είδα με την Μπάρτσα κάτι καλύτερο. Ίσως περίμενα (αδίκως) να δω πολλά περισσότερα και απογοητεύτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτό που έβγαινε. Περίμενα μετά το πρώτο μισό (κυρίως) που είδα με την Μπάρτσα κάτι καλύτερο. Ίσως περίμενα (αδίκως) να δω πολλά περισσότερα και απογοητεύτηκα.

Πραγματικα απορω τι δεν σου αρεσε.

Με τριαδα στο κεντρο Πλεσις-Δημουτσο-Σιλβα(καθαρα αμυντικους δηλαδη) και με τον γεροΓκουνη δεξια, τι περιμενες?

Εγω πιστεω απο το 20 εως το 45' μια χαρα το παλεψαμε. 80% βασικα απο του Λαζαρου την πλαυρα αλλα και οσο ανεβαινε ο Λουκας δεξια κατι γινοταν

Εγω περιμενα πολυ χειροτερα παντως...

 

ΥΓ. Το περιεργο ειναι γιατι στο 2ο ημασταν χειροτεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο σας γκολ ηταν γενεοδωρια Κωνσταντοπουλου .....

Ηταν ΠΟΛΥ χειροτερος κι απο τον Τζορβα στις εξοδους ....

Τραγικα τα λαθη του .....

 

Και ακουω πως θελεουν να τον παρουν και στον Ολυμπιακο ή στην Εθνικη ....

Αμα δειτε γενικα τα γκολ που εχει φαει ειναι της πλακας ....

Μακρια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο σας γκολ ηταν γενεοδωρια Κωνσταντοπουλου .....

Ηταν ΠΟΛΥ χειροτερος κι απο τον Τζορβα στις εξοδους ....

Τραγικα τα λαθη του .....

Ελα, μην λεμε τωρα οτι θελουμε για να βρουμε δικαιολογια να υποβιβασουμε τη νικη του αλλου

Οταν επιανε το σουτ του Σισε στο 60κατι απο τα 8 μετρα ηταν καλος?

Στο 1ο γκολ τι θες να κανει?Ειναι η κλασσικοτερη των περιπτωσεων, τρεχει ο επιθετικος, βγαινει το τερμα, αν προλαβει σωζει το γκολ, αν δεν προλαβει οπως τωρα κανει πεναλτι, τι ηθελες δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε καλα δε παιξατε, αυτο το λενε και δικοι σας, και δε το γραφω για να υποβαθμισω τη νικη! καθαρη ηταν, κι αφου οι αλλοι ηταν τοσο κακοι επιθετικα, ορθως κερδισατε. Απλα θελω να πω οτι για τον Κωνσταντοπουλο ισχυει πως ηταν πολυ κακος στις εξοδους. Βασικα μου θυμισε Τζορβα! Δηλ. καλα ρεφλεξ, κανει κατι θεαματικες ας πουμε, αποκρουσεις, αλλα στις εξοδους λες και παει για χορτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα, μην λεμε τωρα οτι θελουμε για να βρουμε δικαιολογια να υποβιβασουμε τη νικη του αλλου

Οταν επιανε το σουτ του Σισε στο 60κατι απο τα 8 μετρα ηταν καλος?

Στο 1ο γκολ τι θες να κανει?Ειναι η κλασσικοτερη των περιπτωσεων, τρεχει ο επιθετικος, βγαινει το τερμα, αν προλαβει σωζει το γκολ, αν δεν προλαβει οπως τωρα κανει πεναλτι, τι ηθελες δηλαδη?

 

 

Ηθελε να αποκρουσει το πεναλτυ :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε παιδια, δεν μιλατε και για τον Μπουφον και τον Σμαιχελ. Για τον Κωνσταντοπουλο της Κερκυρας μιλατε.

Δηλαδη αν το παμε ετσι, οι μισες μας ηττες ειναι δωρα του Τζορβα, τι να λεει

Απλα δεν δεχομαι οτι τους εσφαξε ο Κωνσταντοπουλος

Το ματς τελειωσε στο 1-0 στο 80', σε μια φαση που ειπαμε οποτε συμβει όποιος ειναι πιο γρηγορος κερδιζει, δεν εχει κατι να κανει ο Κωνσταντοπουλος

Βγηκε οπως επρεπε, ο Σισε ειναι πιο γρηγορος, πηρε το πεναλτυ, δεν εκανε καποιο δωρο το τερμα

 

 

ΥΓ. Ουτε εγω λεω οτι παιξαμε καλα γιατι 25' λεπτα που να αλλαζεις 2 μπαλιες και να κανεις 3 ευκαιριες δεν σημαινει οτι παιζεις καλα. Αλλα εγω ειδα στο 1ο ημιχρονο μια βελτιωση στη νοοτροπια και στο πως προσπαθουμε να παιξουμε. Αυτη τη στιγμη δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ απο τα 3 δημιουργικα χαφ που ειχα για βασικους στην αρχη και δεν ειχα και τον Γκαρσια. Ε, ενταξει, τι περιμενατε? Μεχρι το τελος του 1ου γυρου προεχουν οι νικες, δεν μπορουμε να παιξουμε καλυτερα αυτη τη στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε καλα δε παιξατε, αυτο το λενε και δικοι σας, και δε το γραφω για να υποβαθμισω τη νικη! καθαρη ηταν, κι αφου οι αλλοι ηταν τοσο κακοι επιθετικα, ορθως κερδισατε. Απλα θελω να πω οτι για τον Κωνσταντοπουλο ισχυει πως ηταν πολυ κακος στις εξοδους. Βασικα μου θυμισε Τζορβα! Δηλ. καλα ρεφλεξ, κανει κατι θεαματικες ας πουμε, αποκρουσεις, αλλα στις εξοδους λες και παει για χορτα..

 

Ο Κωσταντόπουλος επειδή έχει ψηλό και σχετικά βαρύ σώμα είναι λίγο αργός στις εξόδους, το χρόνο δηλαδή που θέλει για να πέσει, όχι στην αντίδραση. Ενώ γενικά τον βοηθάει γιατί καθαρίζει όλες τις σέντρες (και λόφω εμπειρίας από Αγγλία) και γεμίζει το τέρμα όταν απλωθεί, είναι μειονέκτημα σε τετοιες φάσεις. Πάντως για μικρή ομάδα είναι μια χαρά, η λογική του παιχνιδιού τους είναι τέτοια που πολύ σπάνια θα βγει τετ-α-τετ κάποιος, σημασία έχει να μπορεί να καθαρίζει φάσεις πίεσης που έχει κλειστεί η άμυνα πίσω, όπως είχε κάνει με εμας στην αρχή του πρωταθλήματος και ήταν ο καλύτερος της Κερκυρας.

 

Για μεγάλη ομάδα και για την Εθνική δε κάνει.

 

 

Έβλεπα τους πανουτσοκαρπετοπουλους και λέγανε πως στο 1ο ημιχρονο προσπαθήσατε να παίξετε όπως ζήτησε ο προπονητής, με την τριάδα του κέντρου κοντα και με πολλές πάσες, χωρίς να γίνεται αυτοσκοπός η τροφοδότηση του Σισε. Στο 2ο επειδή δεν είχατε σκοράρει οι παικτες γύρισαν στη δοκιμασμένη συνταγή να δινουν τη μπαλα στο Σισε με μακρινές γιομες, το οποίο δεν είναι ωραιο σαν θέαμα αλλά αν γίνει σωστά μπορεί να βρει απροετοίμαστη την αντίπαλη άμυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε παιδια, δεν μιλατε και για τον Μπουφον και τον Σμαιχελ. Για τον Κωνσταντοπουλο της Κερκυρας μιλατε.

 

Επειδή δείχνεις ότι μάλλον δεν ξέρεις: Κωνσταντόπουλος της Κέρκυρας = Dimi (εξου και το σχετικό όνομα στη φανέλα του) στην Αγγλία όπου έπαιζε για πολλά χρόνια σε διάφορες ομάδες (πρόχειρα ανακαλώ την coventry city την swansea και την cardiff). Αυτός είναι ο Κωνσταντόπουλος της Κερκυρας.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...