Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ναι εντάξει, δεν αντιλέγω. Έπαιξε (όσο έπαιξε τέλος πάντων)στην Ευρώπη ο γαύρος, ξεφτιλίστηκε ως συνήθως, γελάσαμε, τελείωσε. Εμείς τι κάναμε ήταν το θέμα.

 

1-10 τα γκολ, χωρίς νίκη και μιλάς για εξευτελισμό σε αστείο όμιλο?

 

Ο περσινός Ολυμπιακός με τα τόσα προβλήματα τραυματισμών και την ολική αποδόμηση που είχε υποστεί από τον Κόκκαλη, έφτασε στους 16 κερδίζωντας μάλιστα τη Σταντάρ που σε έκανε πελάτη εντός - εκτός... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε πλάκα προχθές που ένας από πίσω έλεγε "Νίκησε η Ρούμπιν. Με δύο νίκες περνάμε, με μία νίκη και μια ισοπαλία..." ακόμα θα κάνει τους υπολογισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-10 τα γκολ, χωρίς νίκη και μιλάς για εξευτελισμό σε αστείο όμιλο?

 

Ο περσινός Ολυμπιακός με τα τόσα προβλήματα τραυματισμών και την ολική αποδόμηση που είχε υποστεί από τον Κόκκαλη, έφτασε στους 16 κερδίζωντας μάλιστα τη Σταντάρ που σε έκανε πελάτη εντός - εκτός... :rolleyes:

Δεν υπάρχει Ολυμπιακός στην Ευρώπη. Ένας Παναθηναϊκός υπήρχε κάποτε που κάνει ό,τι μπορεί γιά να τον ξεχάσουν ότι υπάρχει. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Δεν μιλάμε γιά αναλαμπές.

 

Άσχετο:

Λίγο ασαφές το βρίσκω το νέο interface του φόρουμ αλλά θα το συνηθίσουμε.

Που είναι ρε σεις το κουμπί με τα θέματα που παρακολουθώ? Πού πήγε η γρήγορη πρόσβαση? Πρώτη φορά γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως φαινεται ειχες παντελως αδικο. ;) Για πλακα σας πηραν. Περπατωντας αυτοι 0-3.

Δικιο ειχε ο χρηστης κροκοδειλος που σου ελεγε οτι η τοτε Μπαρτσελονα με την τωρα ειναι μερα με τη νυχτα. Και οτι η τωρα ειναι διαστημικη και δεν παιζεται, οσες ψευδαισθησεις και αν ειχες για τις ικανοτητες της ομαδας σου..... ;)

 

Δεν ειμαι πεπεισμενος οτι ειχα αδικο.Η διαταξη που διαλεξε να παραταξει την ομαδα ο Φερεειρα,προσωπικα με απογοητευσε.Δεν θεωρω οτι η Μπαρτσα ειναι ομαδα που δεν νικιεται,εστω και αν ειναι εξαιρετικη ομαδα.Η Rubin Kazan που τους νικησε περισι μεσα στην εδρα τους και φετος τα πηγε καλα μαζι τους,εχει κατα μεσο ορο καλυτερους παικτες απο τον ΠΑΟ?

 

Σιγουρα οχι,απλα εχει περισσοτερη ομοιογενεια και αλληλοκαλυψη και ο προπονητης τους ειχε καλυτερη τακτικη οταν τους αντιμετωπισε ,περσι και φετος.Συν οτι δεν εχουμε αμυνα.

 

Μας εκανε τρομερο κακο ο Βαρδινογιαννης με τις ηλιθιες επιλογες του μεταγραφικα και με την αργοπορια του να ξεκουμπιστει,γεγονος που δεν εδωσε στον Πατερα την δυνατοτητα να κανει καποιες διορθωτικες αλλαγες.

 

Επρεπε να φερουν τον Μαρκαριαν ,τον καλυτερο τεχνικο που εχει περασει απο τον Παναθηναικο στην ιστορια του,βασει αποτελεσματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενως, τι εννοεις το συζηταμε τοσο?

2 ποστ ειναι "το συζηταμε τοσο"?

Αφεταιρου,ο Τεπιτς επαιξε 8 λεπτα, ο Καλαθης 13' πετυχαινοντας 5π με απολυτη ευστοχια και παιρνοντας και 1ρ

Δηλαδη εφταιξε οτι ο Τεπιτς ηταν αρνητικος?

Οχι ο Νικολας με 1/7 σουτ σε 20' ας πουμε, ούτε ο Τσαρτσαρης με το 1ρ που εκανε ηρωα τον Σαβανοβιτς και επρεπε να παιξει 4 ο Καιμακογλου?

Πρεπει να πουμε σωνει και καλα οτι "εφταιξε οτι ο Παναθηναικος δεν εχει ομαδα και που παει με Τεπιτς" και οχι οτι χωρις Μαριτς εχουμε 2/2 ηττες και οτι μας πηραν στο σπιτι μας 31-37 τα ριμπαουντ?

 

 

Επισης, ΠΟΙΑ ματς πηγαν ας πουμε στον ποντο?

16π τη Βαλνθια, 14 την ΤΣΣΚΑ,23 την Εφες, 10 το Μιλανο

Για την ακριβεια 2 ματς πηγαν στον ποντο και τα χασαμε και τα 2, αν μη τι αλλο μεχρι στιγμης δεν μας εχει βοηθησει και η τυχη θα ελεγα

 

 

@Anubis

 

θελεις επισης να μας πεις και τα στατιστικα του παικτη που μαρκαρε ο Σαρας, του Ουκιτς δηλαδη?

 

Ρε φιλε ξεκολλα το μυαλο σου απο τον ΟΣΦΠ. Ποτε ειπα εγω οτι ολα ειναι καλα σε μας? Ισα ισα, γραφω πως εχουμε ροστερ περιορισμενων δυνατοτητων. Εκτος και αν δε διαβαζεις τα ποστ μου ολοκληρα, οποτε και γω αδικα καθομαι και εξηγω.

 

Τωρα για τον Παο, οπως και να το κανεις οι ασιστ ηταν παντα το χαρακτηριστικο του σαν ομαδα. Τη Βαλενθια εγω πιστευα πριν απο τον αγωνα οτι θα της εριχνες 30αρα, και προφανως ο λογος που δεν εγινε κατι τετοιο ηταν οτι δεν ειχες δημιουργια απο τα γκαρντ σου. Τι καθεσαι και μου λες για τον Μαριτς και τον Τσαρτσαρη? Θεωρεις πως αν ειχες 5 ασιστ απο τον Καλαθη και τον Τεπιτς, θα εβαζες 69 ποντους? Και θα συζητουσαμε τωρα? Καλως ή κακως, δεξου πως το προβλημα σου ηταν επιθετικο, και πως στο συγχρονο μπασκετ οι γκαρντ σου θα δημιουργησουν, ουτε τον Σκολα ουτε τον Νοβιτσκι εχεις στους ψηλους σου για να εχεις δημιουργια εκει.

 

Τωρα για τα ματς που πανε στον ποντο, γενικα μιλουσα, με αφορμη βεβαια το δικο σου ματς που πηγε ποντο-ποντο, με αποτελεσμα να το χασεις και να ψαχνεις μετα να δεις αν εφταιγε ο Νικολας ή ο Μαριτς ή ο Μπατιστ. Που σ ενα βαθμο οντως μπορει να φταιγαν στις λεπτομερειες, ομως το μεγαλο φταιξιμο ειναι κατα τη γνωμη μου εκει που σου ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο Ουκιτς εβαλε 24 ποντους με καλα ποσοστα και παιζοντας ενα 5λεπτο παραπανω. Αυτό δε μου λέει κάτι όμως (1 ασσιστ/2 λάθη) αρνητικός ως προς την ομάδική συνεισφορά (όχι σαν σκοράρισμα)

Δεν σου λεει πχ οτι ο Σαρας ειναι μαυρη τρυπα στην αμυνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τωρα για τον Παο, οπως και να το κανεις οι ασιστ ηταν παντα το χαρακτηριστικο του σαν ομαδα. Τη Βαλενθια εγω πιστευα πριν απο τον αγωνα οτι θα της εριχνες 30αρα, και προφανως ο λογος που δεν εγινε κατι τετοιο ηταν οτι δεν ειχες δημιουργια απο τα γκαρντ σου. Τι καθεσαι και μου λες για τον Μαριτς και τον Τσαρτσαρη?

Ενταξει, το εκανες σαφες, προφανως δεν εχεις ιδεα περι Παναθηναικου 2010-2011 και εχεις μεινει σε Παναθηναικο προηγουμενων ετων οποτε δεν εχει νοημα να συζηταμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει Ολυμπιακός στην Ευρώπη. Ένας Παναθηναϊκός υπήρχε κάποτε που κάνει ό,τι μπορεί γιά να τον ξεχάσουν ότι υπάρχει. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Δεν μιλάμε γιά αναλαμπές.

 

Αυτό ήθελαν να πιστεύετε. Το ανέκδοτο με το "Παναθηναϊκός στην Ευρώπη" είναι εξίσου γραφικό με το "Θεσσαλονίκη η συμπρωτεύουσα".

 

Την τελευταία δεκαετία, πέρα από αναλαμπές τις οποίες είχε και ο Ολυμπιακός και πλέον μέχρι και ο ΠΑΟΚ και ο Άρης, δεν έχετε να επιδείξετε τίποτα περισσότερο. Νικήσατε τη Ρόμα, αλλά ξεχνάτε τεχνηέντως ότι χάσατε από τη Σταντάρ, θυμάστε την πρωτιά στον όμιλο με την Ίντερ, αλλά ξεχνάτε τον διασυρμό στα νοκ άουτ με τη Βιγιαρεάλ.

 

Την τελευταία πενταετία δε, έχετε πάει στους 16 μόλις μία φορά παραπάνω από τον Ολυμπιακό και αυτό σας χρήζει "Πρέσβη".

Πιάσ' τ' αυγό και κούρεφτο κοινώς. Είναι απλό, στην Ελλάδα ο δεύτερος θα πρέπει να βρει ένα αποκούμπι για να μη ζεί πάντα στη σκιά του πρώτου.

 

Έτσι και οι οπαδοί είναι παραμυθιασμένοι και οι "αντικειμενικές" φυλλάδες πουλάνε φύλλα. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διασυρμος ειναι απτη Βιγιαρεαλ το 1-1 εκτος και το 1-2 εντος?

 

Διασυρμος ηταν..ειναι και θα ειναι για παντα το αξεχαστο 7-0 απτα δευτερα της γιουβε..Αυτο ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Την τελευταία πενταετία δε, έχετε πάει στους 16 μόλις μία φορά παραπάνω από τον Ολυμπιακό και αυτό σας χρήζει "Πρέσβη".

Πιάσ' τ' αυγό και κούρεφτο κοινώς. Είναι απλό, στην Ελλάδα ο δεύτερος θα πρέπει να βρει ένα αποκούμπι για να μη ζεί πάντα στη σκιά του πρώτου.

 

 

Θες να μας πεις και τι υποστηρίζεις εσύ για την τελευταία πενταετία ως προς την ομάδα σου και την ομάδα του παναθηναϊκού; Δηλαδή ποιος έπαιρνε τα πρωταθλήματα, πώς τα έπαιρνε, ποιος έκανε μεταγραφές, τι ρόστερ είχε και τα λοιπά; Και άρα πόση σημασία έχει να πηγαίνεις "μόλις μια φορά παραπάνω" από τον Ολυμπιακό στους 16;

Επίσης αν η ΑΕΚ έχει βγει τσάμπιονς λίγκ τα τελευταία πέντε χρόνια; Άρα το να πας στους 16 "μόλις μια φορά παραπάνω" ή είναι εκ του πονηρού ή είναι ακόμα πιο σημαντικό στο μεταξύ τους (πρόσεξε το αυτό) παλάτζο ;

 

Θα συμφωνήσω όμως : "Είναι απλό, στην Ελλάδα ο δεύτερος θα πρέπει να βρει ένα αποκούμπι για να μη ζεί πάντα στη σκιά του πρώτου"

 

Άρα ο Πέμπτος, μετά το Ισραήλ και το ΟΑΚΑ, μόνο στην παρέα του Μέσι μπορέι να βρει αποκούμπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διασυρμος ειναι απτη Βιγιαρεαλ το 1-1 εκτος και το 1-2 εντος?

 

Διασυρμος ηταν..ειναι και θα ειναι για παντα το αξεχαστο 7-0 απτα δευτερα της γιουβε..Αυτο ναι..

 

Διασυρμός θα είναι πάντα το 2-4 του αξέχαστου Καραπιάλη, όπου τα μεγέθη είναι λογικά και άμεσα συγκρίσιμα.

 

Από ομάδες βεληνεκούς Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα λογικό είναι να τρως 7 και 8 (έστω και σε 2 αγώνες) όταν μάλιστα κατεβαίνεις με τουπέ πρωταθλητή.

 

Από 2-0 όμως να τρως 4 στο κεφάλι στην έδρα σου από τον άμεσο ανταγωνιστή σου, χωνεύεται δυσκολότερα απ' ότι οι 7άρες και οι πεντάρες στην Ευρώπη όπου ξέρεις κι εσύ ότι δεν μπορείς.

 

PS Για γράψε μου σε παρακαλώ τη σύνθεση της Γιούβε στο 7-0 να δούμε ποια είναι τα δεύτερα. Νισάφι πια με την παραμύθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μας πεις και τι υποστηρίζεις εσύ για την τελευταία πενταετία ως προς την ομάδα σου και την ομάδα του παναθηναϊκού; Δηλαδή ποιος έπαιρνε τα πρωταθλήματα, πώς τα έπαιρνε, ποιος έκανε μεταγραφές, τι ρόστερ είχε και τα λοιπά; Και άρα πόση σημασία έχει να πηγαίνεις "μόλις μια φορά παραπάνω" από τον Ολυμπιακό στους 16;

Επίσης αν η ΑΕΚ έχει βγει τσάμπιονς λίγκ τα τελευταία πέντε χρόνια; Άρα το να πας στους 16 "μόλις μια φορά παραπάνω" ή είναι εκ του πονηρού ή είναι ακόμα πιο σημαντικό στο μεταξύ τους (πρόσεξε το αυτό) παλάτζο ;

 

Δεν διαβάζεται το παραπάνω. Αν το κάνεις πενηνταράκια μπορεί και να ασχοληθώ.

 

Θα συμφωνήσω όμως : "Είναι απλό, στην Ελλάδα ο δεύτερος θα πρέπει να βρει ένα αποκούμπι για να μη ζεί πάντα στη σκιά του πρώτου"

 

Άρα ο Πέμπτος, μετά το Ισραήλ και το ΟΑΚΑ, μόνο στην παρέα του Μέσι μπορέι να βρει αποκούμπι.

 

Εγώ σου μιλάω για τις τεσσάρες που σε έχω κεράσει την τελευταία δεκαετία, "εσύ" μου απαντάς για τη Γιουβέντους (για να μην αναφερθούμε σε Τελ Αβίβ, Σούκερ, Κόντε και ρέστα) και μου λες ότι εγώ ψάχνω αποκούμπι στο Μέσι? Και μάλιστα ξεχνάς ότι ο πέμπτος πέρυσι σε κέρασε εντός - εκτός 3 πικρά σφηνάκια, ενώ είναι 37 φορές πρωταθλητής?

 

Αυτές τις καραμέλες περί πέμπτου, θα τις φτύσετε τον Μάιο ή θα τις πιπιλάτε για μια δεκαετία όπως την εφτάρα της Γιουβέντους, γιατί κατά πώς φαίνεται είναι η μεγαλύτερη επιτυχία στην ιστορία σας?

 

PS Δεν τα ενώνει πλέον αυτόματα τα μηνύματα όταν διαδέχονται το ένα, το άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε τέτοιο επιχείρημα ούτε ο Νικολακόπουλος.

 

 

 

 

Από ομάδες βεληνεκούς Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα λογικό είναι να τρως 7 και 8 (έστω και σε 2 αγώνες)

 

Είπες διασυρμό την μη πρόκριση από τη Βαλένθια με σκόρ 1-1 και 1-2 και μόλις σου επισημάνθηκε το τελείως άστοχο που είπες, κωλοτούμπα και πρόσθεση 2 αγώνων με την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, για να σου βγει το νούμερο στα επίπεδα που θέλεις (που και πάλι εγώ της πέταξα και ένα με τον Ορέστη Μακρή :lol: ).

 

Συνέχισε, μου φτιάχνεις τη μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαβάζεται το παραπάνω. Αν το κάνεις πενηνταράκια μπορεί και να ασχοληθώ.

 

Άνοιξε το συντακτικό σου στις ερωτηματικές προτάσεις. B)

 

Και μάλιστα ξεχνάς ότι ο πέμπτος πέρυσι σε κέρασε εντός - εκτός 3 πικρά σφηνάκια, ενώ είναι 37 φορές πρωταθλητής?

 

 

Γι' αυτό είστε γαύροι. Πέρσι που νικήσατε αλλά πήραμε το ντάμπλ, 37 φορές πρωταθλητής.

Φέτος που χάσατε με ανατροπή με τον ΕΕΕΕΕΕρνέστο Βαλβίδα, είσαστε (προς το παρόν 1οι στη βαθμολογία, οι τίτλοι μιλάνε και τα λοιπά, α ναι και ΚΑΡΑΠΙΑΛΗΣ) .

 

Δεν πειραζει, τι Μέσι, τι Κόντε... και προχτές ενώ χάζευα την Μπαρτσελόνα στο ΟΑΚΑ, στο μάτριξ η Βαλένθια ανέβαζε επικίνδυνα το δείχτη του σκόρ με την Μπουρσασπορ, αλλά είναι τόσο λογικό όπως λες να τρως εφτάρες από μεγάλες ομάδες που

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ 7-0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...