Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο μαλάκες πρέπει να είναι οι δημοσιογράφοι και τα αφεντικά τους όταν εμφανίζουν τέτοια πρωτοσέλιδα γιά να τα έχουν καλά με όλους? Εσείς βλέποντας από μακριά το πρωτοσέλιδο κρεμασμένο στο περίπτερο τι θα υποθέτατε? Το γαμώτο είναι που εξηγεί τάχα πιό κάτω με μικρά γράμματα!

 

http://sport24.gr/newspapers/Sport/o_filathlos/o_filathlos.632194.html

 

 

 

 

Το wembley ήταν σταθμός στο Ελληνικό ποδόσφαιρο, ενώ μιά συμμετοχή στο final4 δεν σημαίνει και πολλά.

 

+1 Για το πρωτοσελιδο.

 

Σταθμος για το ελληνικο ποδοσφαιρο δεν ηταν ουτε καν η κατακτηση του Πανευρωπαικου απο την Εθνικη Ελλαδος. Ποσο μαλλον μια συλλογικη διακριση σε μια τοσο δυσκολη περιοδο για την Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μας κουράσατε παλικάρια με τα λάβαρα, πόσο θα το τραβήξετε ακόμα.

 

Plz όχι ακόμη μία συζήτηση για τον Γιαννάκη. Αν δεν γκρέμιζε γραμματείες, και αν δεν προκαλούσε δεν θα είχε δημιουργηθεί κάποιο θέμα.

 

Οπως προκαλει και ο ...Ιβκοβιτς, ετσι? Ρε τι γινεται, ολους τους τραμπουκους προπονητες εμεις θα τους προσλαμβανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως προκαλει και ο ...Ιβκοβιτς, ετσι? Ρε τι γινεται, ολους τους τραμπουκους προπονητες εμεις θα τους προσλαμβανουμε?

 

Αν κάνει τα ίδια με τον Γιαννάκη, στους μεταξύ μας αγώνες, θα το ξανασυζητήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελος παντων, εχετε λανθασμενη αποψη περι τραμπουκισμου, ειναι ολοφανερο.

 

Είναι ολοφάνερο ότι δεν έχει νόημα οποιαδήποτε κουβέντα, εωσότου βγάλεις τα γυαλιά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτο. Ωστοσο το γεγονος παραμενει πως αντικαταστησατε φωτο του Γιαννακη, επειδη προπονησε στον ΟΣΦΠ. Αυτο δεν ειναι κομπλεξ?

Ελα, μην γινομαστε ουτοπιστες

Δηλαδη εσυ τι πιστευεις, οτι αν στο Καραισκακη ειχε μεγαλη αφισα του Λετο, θα εμενε αυτη στη θεση της?

 

Περαν αυτου, προσωπικα μεχρι να πουλησει τοσο "Ολυμπιακοφροσυνη" δεν ειχα προβλημα-ασχετα που ειχα προβλημα ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ γιατι τον θεωρουσα υπευθυνο που πηγαμε να χασουμε το τροπαιο-αλλα με οσα εκανε εξ αρχης, το να περιμενεις να μεινει στη θεση του οταν υπηρχαν τοσες (σημαντικοτερες για εκεινο το τροπαιο) μορφες, νομιζω ουτε εσυ δεν το πιστευεις

 

ΥΓ. Ασχετο ομως, τον Στογιαν γιατι δεν τον βαζουν?Αυτο ειναι το πραγματικο ερωτημα

 

---------- Προσθήκη στις 16:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:07 ----------

 

Οπως προκαλει και ο ...Ιβκοβιτς, ετσι? Ρε τι γινεται, ολους τους τραμπουκους προπονητες εμεις θα τους προσλαμβανουμε?

 

Η αληθεια ειναι οτη αυτη τη φορα, οπως ξεκινησε η χρονια, δεν ειχε σχεση με τον τουλαχιστον σεβαστο κυριο που ξεραμε τοσα χρονια.

Τωρα τελευταια εχει ηρεμησει παντως, και λογω προτερου εντιμου βιου κραταω το σεβασμο μου προς αυτον μεχρι να δω κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτο. Ωστοσο το γεγονος παραμενει πως αντικαταστησατε φωτο του Γιαννακη, επειδη προπονησε στον ΟΣΦΠ. Αυτο δεν ειναι κομπλεξ?

 

Για τα δικα μας λαβαρα, δε νομιζω πως ειναι κομπλεξ. Απλως καλώς ή κακώς, εχουμε λιγοτερα τροπαια απο εσας και για μας μια προκριση σε Φαιναλ 4 ειναι σημαντικο γεγονος (ειχαμε να παμε ποσα χρονια). Οποιος ολυμπιακος αμφισβητει αυτο, ειναι κομπλεξικος.

 

Ωστοσο, προσωπικα μου χτυπαει πολυ περισσοτερο η "αποκαθηλωση" ενος παικτη σας επειδη στο μελλον "αλλαξοπιστησε", παρα τα λαβαρα για το Φαιναλ 4, που κατα την αποψη μου, πολυ δικαιολογημενα μπηκαν.

 

Δηλαδη για την ΤΣΣκα γιατι λεμε πως εχει παει σε 8 -νομιζω- σερι φαιναλ 4? Ειναι κομπλεξικοι οσοι το λενε αυτο, με σκοπο να εκθειασουν τη διαρκεια της ομαδας στο χρονο?

 

Το κομπλεξ, αν υπαρχει στην περιπτωση σας, οπως ξαναεγραψα σε αλλο ποστ δεν ειναι οτι βαζετε σε λαβαρα τις συμμετοχες στο φαιναλ4, γουστο σας καπελο σας αυτο. Αλλα οτι μεχρι προτινος δεν ειχατε βαλει το φαιναλ4 του Βερολινου και τελικα αλλαξατε γνωμη και ειπατε να το βαλετε με καμποση καθυστερηση. Δεδομενου του ημιτελικου σε εκεινο το φαιναλ4, ναι φανερωνεται ενα κομπλεξ. Τεσπα πολλες σελιδες αφιερωθηκαν στο ζητημα, εγω πιο πολυ για χαζοκαζουρα το ποσταρα μιας και συνεβη προχθες και εχει την πλακα του. Οχι για να τις μετρησουμε.

 

Τωρα για τον Χωψονιδη. Δεν αποκαθηλωσαμε κανεναν παικτη Χωψονιδη. Οτι λεγαμε για τις αγωνιστικες του ικανοτητες πριν, το λεμε και τωρα. Ωραιος παιχτης με το μπασιμο του, το απροβλεπτο του, την δημιουργια του και το πικ εν ρολ του πριν, το ιδιο και τωρα. Επηρεπης στη λαλακια ηταν πριν, το λεγαμε και οταν επαιζε στον ΠΑΟ και οταν επαιζε στην Εθνικη, επηρεπης στη λαλακια και τωρα. Δε γινεται επειδη πηρε μεταγραφη στον ΟΣΦΠ να λεμε οτι δεν ειναι επηρεπης στη λαλακια. Αφου ειναι και στο εχει αποδειξει και με την κοκκινη φανελα ηδη. Δεν εχω διαβασει καποιον παραλογο εδω μεσα στο θεμα αγωνιστικης αξιας Χωψονιδη, εκτος αν μου διαφευγει.

 

Για τον χαρακτηρα Χωψονιδη δε νομιζω οτι τον αποκαθηλωσαμε εμεις. Μονος του αποκαθηλωνει σιγα σιγα τον εαυτο του, οχι επειδη "αλλαξοπιστησε" (αυτο ειναι αποδεκτο στον επαγγελματικο αθλητισμο) αλλα επειδη φροντιζει να υποτιμα τον εαυτο του κυριως με διαφορες παραλογες δηλωσεις (το κινητρο με εφερε στον ΟΣΦΠ, ηρθα στον ΟΣΦΠ γιατι με κερδισε ο κοσμος του, στον ΠΑΟ δεν με ηθελαν ο κοσμος και καποιοι απτην ομαδα κλπ κλπ). Καταλαβαινεις κι εσυ οτι καποιες απο αυτες τις δηλωσεις δε γινεται να ισχυουν κι οτι παραλληλα προκαλουν και τον πιο καλοπροαιρετο Παναθηναικο, ετσι? Τον Παναθηναικο που οταν χαναμε 10 ποντους απτη Ρεαλ μεσα στο ΟΑΚΑ και εμπαινε ο Σπανουλης και εκανε τη μια λαλακια πισω απτην αλλη, σηκωνοταν απτην καρεκλα του για να τον χειροκροτησει, αντι να του αρχισει τις γιουχες που ακουει ο Περπερογλου η ο Καλαθης ας πουμε.

 

Τελος για τον Ιφκοβιτς: Φιλε Chris αν πας να δουλεψεις σε μια επιχειρηση στη Γερμανια, θα βγεις στα καναλια με το καλημερα να λες οτι στη Γερμανια η κυβερνηση και οι νομοι της δεν σεβεται τους εργατες της? Η θα κατσεις να δουλεψεις σαν μαυρος και μεχρι να αποδειξεις οτι συνεισφερεις, να αρχισεις να αποκτας και απαιτησεις/παραπονα κλπ? Και νταξει αυτο. Αλλα ρε φιλε εδω ερχεσαι σε μια χωρα με αρωστους οπαδους και ξεκινας πολεμο για τη διαιτησια πρωτου καν γινει η κληρωση πρωταθληματος? Απο που ξερεις κυριε Ιφκοβιτς οτι θα σε αδικησει η διαιτησια? Απο που κι ως που κυριε Ιφκοβιτς κανεις δηλωσεις κατα μιας διοργανωσης στην οποια δεν ησουν παρων τα τελευταια 10 χρονια? Ακομα κι αν εισαι σιγουρος οτι θα αδικηθεις κυριε Ιφκοβιτς (μπορει ο ανθρωπος να εχει κληρονομικο χαρισμα, ποτε δε ξερεις), απο που κι ως που δικαιοδοτεισαι να τα δηλωνεις δημοσια χωρις να σου δωθει κανενα δικαιωμα και κατ'επεκταση να πυροδοτεις a priori την πυρηνικη βομβα που ακουει στο ονομα "οπαδοι Παναθηναικου και Ολυμπιακου"?

 

Αυτα, εσενα ως φιλαθλο του Ολυμπαικου, δεν σε προβληματιζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παλι Χατζηγεωργιου.. Λυπηθειτε με..!

 

Μιντι, πες μου εναν προπονητη που δεν κανει σχολια για τη διαιτησια, εναν προπονητη που δεν προσπαθει να συσπειρωσει τον κοσμο της ομαδας του. Εναν.

 

Μου γραφεις πως δεν εχει δοθει κανενα δικαιωμα στον Ιβκοβιτς να δηλωνει για τη διαιτησια. Απο που και ως που αυτο? Ο προπονητης δεν εχει επιγνωση του τι γινεται στην Ελλαδα? Αν ειναι ετσι, να μην φωναζε και ο Πατερας για τη διαιτησια οταν πρωτοανελαβε, να περιμενε να παθει πρωτα, 1-2 χρονια, και μετα να αρχισει τις δηλωσεις.

 

Ασε που εμεις τον Ιβκοβιτς περιμεναμε να μας πει για τη διαιτησια? Ειναι οντως σε μερικες περιπτωσεις η καραμελα που βολευε καποιους, αποτυχημενους προπονητες κυριως, αλλα ξερουμαι και οι ιδιοι πως στο παρελθον εχει βαλει το χερι της κατα του ΟΣΦΠ σε ορισμενες περιπτωσεις. Ετσι λοιπον, αντι να ανησυχουμε για τον Ιβκοβιτς οτι πυροδοτει πυρηνικες βομβες, μηπως πρεπει να κοιταξουμε να μαντρωσουμε τους καθε λογης Πηλοιδηδες και να κανουμε ενα αξιοπιστο πρωταθλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Ασχετο ομως, τον Στογιαν γιατι δεν τον βαζουν?Αυτο ειναι το πραγματικο ερωτημα

 

Δεν θυμάμαι καλά, νομίζω το 2006 πρέπει να ήταν που τον είχαν καλέσει στη φιέστα για να τιμηθεί.

Ξεκινάει η παρουσίασή του, βγαίνει στο παρκε, στις εξέδρες πανζουρλισμός "Στογιαν Στογιαν" και ο τύπος βάζει τα κλάματα...

Α ρε γίγαντα...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=OPz9ddhlxYs[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμυνα μας τσακιζει κοκκαλα μεχρι στιγμης. Ειμαι πολυ περιεργος με τι μεσο ορο παθητικου θα τελειωσουμε τη σεζον. Θα μου πεις με Κολοσσο παιζαμε, το θεμα ειναι οτι και την Εφες την καναμε να δειχνει τιποτα. Θα μου πεις γιατι εχασα απο την Ολιμπια? Απτην Ολιμπια με το ματς που εκανε θα εχανα αλλες 10 φορες οτι αμυνα και να ειχα.

 

Καλαθης και παλι εξαιρετικος, Βουγιουκας εξαιρετικοτατος.

 

Οποτε, απο εκει που πιστευα οτι ειμαστε ομαδα 7 ατομων, με βαση τα τελευταια ματς αρχιζω και διαπιστωνω κατι αλλο. Αμυντικα ειμαστε ομαδα 12 παικτων που ο αντιπαλος επιθετικος θα τους πει "απαλευτους" και ενιοτε θα χασει και την υπομονη/ψυχραιμια του.

Επιθετικα τωρα, φαινεται οτι δεν εχουμε μονο 7 κλασικους παικτες κορμου που υπολογιζαμε αρχικα, αλλα σε καθε ματς απο τους 12 θα βρεθει 1-2 που θα κανει τη διαφορα και θα τραβηξει κουπι.

 

Προχθες ηταν ο Καλαθης. Ηταν και ο Περπεργολου. Σημερα ηταν ο Βουγιουκας (6/6διποντα). Τις προαλλες ο Καιμακογλου. Την αλλη φορα ηταν ο Τεπιτς. Τελικα οσο και αν δε το πιστευα, ο παγκος μας φαινεται να δουλευει και να αποδιδει σιγα σιγα πολλα παραπανω απο οσα θα ηθελα. Δεν ειναι οι αξιοπιστοι παιχτες επιθετικα, αλλα ειναι ολοι τους ετοιμοι ανα πασα στιγμη να κανουνε τη διαφορα. Μεγαλη υποθεση να παιρνεις τετοιες λυσεις απο τον παγκο σου. Για να δουμε.

 

Θα μου πεις ποιος Κολοσος και ποιο Περιστερι τωρα...Καθομαι και μετραω αποδοσεις παικτων με αυτες τις ομαδες? Ελα ομως που περυσι σερνοταν ο Καλαθης και ο Τεπιτς ακομα και με τον Κολοσσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η. Θα μου πεις γιατι εχασα απο την Ολιμπια?

Γιατι απο το +10, για 7-8 λεπτα οτι σουταρουν, αποπου το σουταρουν γραφει και πας στο -10 και μετα αστα...

Ειπαμε, τα ματς που ο αλλος θα τα βαζει παρα την αμυνα θα μας ζοριζουν περισσοτερο απο αλλες χρονιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...