Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι καθε φορα πρεπει να γινεται συγκριση μεταξυ των 2, ακομα να το καταλαβω...

λεμε κατι για τον Ομπραντοβιτς, απαντατε για τον Ντουντα

λεμε για τον Μπατιστ απαντατε για τον Γουντς...

 

κι εμεις βεβαια τα αντιστοιχα σε αλλες περιτπωσεις...

 

Δηλ. αν γινεται συζητηση για τη Ριζουπολη γιατι να μη μεινει στη Ριζουπολη?? Η απαντηση στα περισσοτερα ποστ (κι απο τους 2) ειναι "ναι αλλα εσεις κανατε το ταδε"

 

Αν το σκεφτειτε ειναι σπαστικο και δεν οδηγει καπου

 

Και ναι Αντρεα το θεωρω ανεπιτρεπτο να μη τιμωρηθει παιχτης που πατησε στο κεφαλι αντιπαλο, πεσμενο στο πατωμα! Και μπορει να του χε προκαλεσει πολυ μεγαλη ζημια. Κι ομως παιζει σα να μην εγινε τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Kaizer ο Πεκο και ο Σαρας θα εδιναν παιχνιδι στον Παο στο 5-5. Γιατι ηταν καλοι χτες οι Καλαθης/Τεπιτς, αλλα μην ξεχναμε πως το παιχνιδι ειχε γινει ροντεο απ την αρχη σχεδον. Και μεις περυσι, οταν μας βολευε ο ρυθμος, δεν υπηρχε περιπτωση να ηττηθουμε ακομα και απ τους ...Λεικερς! Οταν ομως μας πηγαν σε σετ παιχνιδι, φανηκαν οι αδυναμιες μας. Να εισαι σιγουρος πως ολες οι ομαδες που αντιμετωπιζουν τον παο, θα προσπαθησουν να τον οδηγησουν σε αργο ρυθμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και ναι Αντρεα το θεωρω ανεπιτρεπτο να μη τιμωρηθει παιχτης που πατησε στο κεφαλι αντιπαλο, πεσμενο στο πατωμα! Και μπορει να του χε προκαλεσει πολυ μεγαλη ζημια. Κι ομως παιζει σα να μην εγινε τιποτα...

 

και εγω το θεωρώ ανεπίτρεπτο.

επίσης, θεωρώ ανεπιτρεπτο να υπάρχει ομάδα που ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΕΙ το σύνολο της αντίπαλης ομάδας.

Και το θεωρώ γελοίο και απιστευτα υποκριτικό, να υπάρχουν "ηθικοί" άνθρωποι που δε μπορούν να βλέπουν τον μπατιστ , ενώ δεν εχουν κανένα πρόβλημα με το να παίζει ο αντίπαλος με ενα παίχτη λιγότερο στην 5αδα,μόνιμα, και εκ των υστέρων, να κατηγορεί τον ίδιο της τον προπονητή, για μαφιόζικες μεθόδους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το θεωρώ ανεπίτρεπτο.

επίσης, θεωρώ ανεπιτρεπτο να υπάρχει ομάδα που ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΕΙ το σύνολο της αντίπαλης ομάδας.

Και το θεωρώ γελοίο και απιστευτα υποκριτικό, να υπάρχουν "ηθικοί" άνθρωποι που δε μπορούν να βλέπουν τον μπατιστ , ενώ δεν εχουν κανένα πρόβλημα με το να παίζει ο αντίπαλος με ενα παίχτη λιγότερο στην 5αδα,μόνιμα, και εκ των υστέρων, να κατηγορεί τον ίδιο της τον προπονητή, για μαφιόζικες μεθόδους...

 

Και γω μ αυτη τη λογικη το βλεπω το ιδιο ανεπιτρεπτο να υπαρχει ομαδα που πληρωνει διαιτητες, με αποτελεσμα να εχει παρει πρωταθλημα χωρις να το αξιζει. Ή διαφερει σε κατι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λειτουργούσε σωστά το κράτος τότε δεν θα έβγαινε ψεύτης ο Γιωργάκης!

Και πόσες χιλιάδες άλλοι φοροφυγάδες είναι σαν τον Καρεμπέ? Όι οποίοι έρχονται, τα παίρνουν και φεύγουν σαν να μην υπάρχει κράτος!

http://www.novasports.gr/soccer/anational/default.asp?aid=227617

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω μ αυτη τη λογικη το βλεπω το ιδιο ανεπιτρεπτο να υπαρχει ομαδα που πληρωνει διαιτητες, με αποτελεσμα να εχει παρει πρωταθλημα χωρις να το αξιζει. Ή διαφερει σε κατι αυτο?

 

φυσικα και δε διαφερει (ηθικά) πολύ.

Απλά, στις προηγούμενες 2 περιπτώσεις , εκτός από το εννομο συμφέρον και την ηθική, τραυματιστηκαν και αντίπαλοι.

Και υπήρξε κάποια οπαδός, που θίχτηκε στη μια περίπτωση,και εκανε αβαβα την αλλη...Ως συνηθως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω μ αυτη τη λογικη το βλεπω το ιδιο ανεπιτρεπτο να υπαρχει ομαδα που πληρωνει διαιτητες, με αποτελεσμα να εχει παρει πρωταθλημα χωρις να το αξιζει. Ή διαφερει σε κατι αυτο?

 

Tα χουμε ξαναπει αν μας φερεις τις αποδειξεις να σε πιστεψουμε αλλιως μπορω να ισχυριστω οτι λες μπαρουφες..Αν εχεις δικιο πετα τα λεφτα στην μαπα του Λαρυ...

Αλλα ξεχασα ειναι κακοι μονο οταν χανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα χουμε ξαναπει αν μας φερεις τις αποδειξεις να σε πιστεψουμε αλλιως μπορω να ισχυριστω οτι λες μπαρουφες..Αν εχεις δικιο πετα τα λεφτα στην μαπα του Λαρυ...

Αλλα ξεχασα ειναι κακοι μονο οταν χανεις..

 

Μα δεν προκειται να υπαρξουν αποδειξεις. Οπως δεν υπαρχουν και αποδειξεις, σε οτι εγινε με την Cska. Οπως δεν υπαρχουν και αποδειξεις οτι οι μιζες πανε περα-δωθε σε ολον τον ελληνικο αθλητισμο, σε ολη την ελληνικη κοινωνια. Αυτο τι σημαινει? Οτι προσποιουμαστε πως ολα ειναι αγγελικα πλασμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν προκειται να υπαρξουν αποδειξεις. Οπως δεν υπαρχουν και αποδειξεις, σε οτι εγινε με την Cska. Οπως δεν υπαρχουν και αποδειξεις οτι οι μιζες πανε περα-δωθε σε ολον τον ελληνικο αθλητισμο, σε ολη την ελληνικη κοινωνια. Αυτο τι σημαινει? Οτι προσποιουμαστε πως ολα ειναι αγγελικα πλασμενα?

 

Προφανως οχι. Αλλα

Οταν αδικηθηκες διαμαρτυρηθηκες και σε υποστηριζω 1000%

Οταν κερδισες και αδικηθηκες φώναξες?

Οταν κερδισε και εκραζε τους διαιτητες ο Ζοτς τοτε λεγαν καποιοι σιγα μωρε αλλα τον θυμουνται μονο οταν χανει.

Οταν Ο Θανασης κυνηγαγε τους εκπροσωπους της Euroleague...Και ο Σαρας τα ελεγε μες τα μουτρα του καραγκιοζη αυτου του γενικου γραμματεα που εχουνε..Τοτε τι εγινε? Ηταν Ο παναθηναικος παλι ο κακός?

 

Και κατι τελευταιο καποιοι φωναζουν πριν καν τα ματς αρχισουν και μετα αν ολα καλα προς το συμφερον τους κανουν μοκο? γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και ελεγα για τα ιδια. Και για τον ιβκοβιτς και για τον τεοντοσιτς και για τον κρσατσσσ-πως τον λενε.
Για κανε κανα quote απο τις ημερες του ξυλου
Απο την μια ο ιβκοβιτς βγηκε και τους υπερασπιστικε, απο την αλλη ο ομπραντοβιτς δεν τον τιμωρησε.

Ναι, αυτο λεμε, οτι ο Ιβκοβιτς εκανε οτι περιμεναμε και ο Ομπραντοβιτς εκανε 1 βημα παραπερα

Δεν εχω προβλημα σε αυτο με τον Ιβκοβιτς γιατι δεν εκανε κατι ασχημο, απλα δεν εκανε κατι ομορφο

Αλλα να κραζουμε τον Ομπραντοβιτς που οταν ηρθε η σειρα του εκανε 1 βημα μπροστα αντι για 3, ε, ειναι γελοιο.

Ξερεις που θα καταληξει αυτο?

Να λεει ο καθε Ομπραντοβιτς "ρε σαλτα και...που ο,τι και να κανω δεν θα αρεσει στους μισους και αν τους αρεσει μετα θα μου την πεσουν οι δικοι μου. Δεν κανω τιποτα, ετσι ρε Μαικ σκοτωστον. Αυτο δεν κανουν ολοι? Θα τα ακουω που θα τα ακουω, ας τα εχω τουλαχιστον καλα με τους παικτες"

 

Ασχετο, διορθωσε με αν κανω λαθος, ο ιβκοβιτς ηταν προπονητης της εθνικης σερβιας οταν εγινε το επεισοδιο, σωστα?? Οχι γιατι αν ειναι ετσι, ρωτα με και για τον..ραμος της ρεαλ οταν εγινε το επεισοδιο με τον πεππε... τοσο σχετικο...

Δεν καταλαβαινω, ο Ιβκοβιτς εκεινη την ημερα ειχε ρολο προπονητη Εθ.Σερβιας αλλα ειχε προσληφθει κανονικα και επισημα και στον Ολυμπιακο

Εκτος αν θες να μου πεις οτι ολως τυχαιως οι φιλολυμπιακοι του φορουμ υπερασπιστηκαν τον Τεοντοσιτς γιατι το πιστευαν, οχι γιατι παιζει στο συλλογο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ δεν εχουν κανένα πρόβλημα με το να παίζει ο αντίπαλος με ενα παίχτη λιγότερο στην 5αδα,μόνιμα, και εκ των υστέρων, να κατηγορεί τον ίδιο της τον προπονητή, για μαφιόζικες μεθόδους...

 

καντο λιγο πιο λιανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως οχι. Αλλα

Οταν αδικηθηκες διαμαρτυρηθηκες και σε υποστηριζω 1000%

Οταν κερδισες και αδικηθηκες φώναξες?

Οταν κερδισε και εκραζε τους διαιτητες ο Ζοτς τοτε λεγαν καποιοι σιγα μωρε αλλα τον θυμουνται μονο οταν χανει.

Οταν Ο Θανασης κυνηγαγε τους εκπροσωπους της Euroleague...Και ο Σαρας τα ελεγε μες τα μουτρα του καραγκιοζη αυτου του γενικου γραμματεα που εχουνε..Τοτε τι εγινε? Ηταν Ο παναθηναικος παλι ο κακός?

 

Και κατι τελευταιο καποιοι φωναζουν πριν καν τα ματς αρχισουν και μετα αν ολα καλα προς το συμφερον τους κανουν μοκο? γιατι?

 

Νομιζω οτι μπλεκεις πολυ τα πραγματα.

 

Απλα, επειδη απευθυνεσαι προσωπικα σε μενα, να σου πω πως δεν εβλεπα μπαλα λογω Κοκκαλη. Γιατι υπηρχαν ενδειξεις, και οχι αποδειξεις, σαν και αυτες που επικαλεισαι.

 

Τωρα τη συμπεριφορα των Γιαννακοπουλων εσυ την θεωρεις τιμητικη για το συλλογο σου? Οι Αγγελοπουλοι δηλαδη τι θα επρεπε να κανουν, να βγαλουν πιστολια και να αρχισουν να παρουν στο κυνηγι τους πηλοιδηδες??

 

Ενα πραγμα πρεπει να καταλαβετε οι παναθηναικοι. Στο μπασκετ εχετε χτισει, το διχως αλλο, μια αυτοκρατορια, τα τελευταια 10 χρονια. Μπορει να μην υπηρχε το αντιπαλο δεος στην Ελλαδα, μπορει ο ΟΣΦΠ να ηταν για τα μπαζα, ωστοσο αυτο δεν ειναι δικο σας προβλημα. Πρεπει ομως να αποδεχτειτε πως οπως καθε αυτοκρατορια, εχει τις σκοτεινες τις πλευρες. ετσι και η δικια σας. Δε γινεται να θεωρειτε πως ολα στον κοσμο σας ειναι αγγελικα πλασμενα, πως οι ιδιοκτητες/προπονητες/παικτες σας ειναι αγγελοι επι γης, πως οτιδηποτε παναθηναικο ειναι αγνο, αμολυντο, καθαρο. Δε γινεται να ακουγονται αποψεις οπως "εγω ειμαι παναθηναικος αρα αυτο και αυτο, εσυ εισαι ολυμπιακος, αρα τουτο και τ' αλλο (οπως ακουστηκαν εδω μεσα)"

 

Εκει βρισκεται η δικη μου ενσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sportdog.gr/v3/article.aspx?id=152832

 

εδω ο ερασιτεχνης καιγεται κι αυτος παιρνει αμαξια..δικαιωμα του βεβαια!

Κανονικα ως καφρος θα επρεπε να σου πω οτι 40.000 θα εσωζαν τον Ερασιτεχνη και πως αυτα τα κανει δωρο ο Πατερας απο μαντρες στη μιση τιμη κτλ κτλ αλλα κατα βαθος συμφωνω απλα το εχω αποδεχτει.

Σε περιοδους κρισης, μπορει να πεφτουν τα εσοδα, πεφτουν ομως και τα εξοδα. Και πλεον μια ομαδα στο βολλευ ή στο πολο θελει το μισο μπατζετ για να παει για τιτλο.

Επομενως οταν ο Πατερας και ο Βγενοπουλος δειχνουν ιδια διαθεση να δωσουν λεφτα στη μπαλα οπως προ κρισης αλλα δεν δινουν μισο εκατομμυριο που φτανει για 4-5 τμηματα στον Ερασιτεχνη μετα κρισης, αντι να το δωσουν στον Γκοβου, τοτε δεν θελω να ακουω για αγνα συναισθηματα

 

Δικα τους ειναι και δικαιωμα τους να τα δινουν στη μπαλα πουχει τη μοστρα και τις μπιζνες και τα φραγκα και τους ιδιωτικους στρατους. Αλλα μην μου το παιζουν μονο Πρασινοι Τσε Γκεβαρα, ετσι?

 

ΥΓ. Απορια, πες στα δικα μας εχουμε τα εσωτερικα που πλακωνονται μεταξυ τους. Πες οτι ο Παυλος εχει αποκοψει τον Ερασιτεχνη απο τον Βγενοπουλο(που δεν ειναι ετσι)

Σε σας, τι σκατα γινεται?

Μπαινει σαν ταυρος ο Μαρινακης, παιρνει ΠΑΕ και Καραισκακης ΑΕ(που θυμιζω ειναι υπερκερδοφορα ΑΕ σε αντιθεση με την ΠΑΕ Ολυμπιακος που ειναι ζημιογονα) και τα ερασιτεχνικα σας πανε σκατα?Εγω περιμενα αν οχι να ανεβουν, να τα κρατησει στο ιδιο επιπεδο

 

Kaizer ο Πεκο και ο Σαρας θα εδιναν παιχνιδι στον Παο στο 5-5. Γιατι ηταν καλοι χτες οι Καλαθης/Τεπιτς, αλλα μην ξεχναμε πως το παιχνιδι ειχε γινει ροντεο απ την αρχη σχεδον. Και μεις περυσι, οταν μας βολευε ο ρυθμος, δεν υπηρχε περιπτωση να ηττηθουμε ακομα και απ τους ...Λεικερς! Οταν ομως μας πηγαν σε σετ παιχνιδι, φανηκαν οι αδυναμιες μας. Να εισαι σιγουρος πως ολες οι ομαδες που αντιμετωπιζουν τον παο, θα προσπαθησουν να τον οδηγησουν σε αργο ρυθμο..

Κοιτα, σε σετ παιχνιδι δεν συμφερει καμια ομαδα να παει τον Παναθηναικο γιατι ο Παναθηναικος ο φετινος ματς με σκορ 55-50 δεν χανει. Τα ματς που θα χασουμε θα ειναι τυπου Ολιμπια, ο αντιπαλος θα βαλει τις ζορικες προσπαθειες του με παικτη πανω(παρεπιπτοντως, να θυμισω οτι στη Σλοβενια ελειπε ο Μαριτς αρα το ευκολο ριμπαουντ αρα ο αιφνιδιασμος)

 

Αποκει και περα, δεν διαφωνω σε αυτο που λες αλλα και αυτο που λες δεν διαφωνει μαζι μου, ετσι?

Προφανως θα ειχαμε αλλο στυλ με Σαρας-Πεκο

Αυτο που λεω ειναι οτι εφοσον πηγαμε σε αυτο που βλεπουμε, δεν εχει θεση ο Σαρας και ο Πεκο. (για τον Σαρας κραταω επιφυλαξη, πραγματικα μου λειπει ενας παικτης να παρει 10 σουτ σε ολη τη χρονια, 5 σε ενα τελικο με τον Ολυμπιακο και αλλα 5 σε ενα Φ4. Αυτο δεν το εχουμε. Για τον Πεκο δεν ισχυει, δεν παιζει Ευρωπαικη ομαδα να εχει Πεκοβιτς και αυτος να μην παιζει 25' το παιχνιδι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι μπλεκεις πολυ τα πραγματα.

 

Απλα, επειδη απευθυνεσαι προσωπικα σε μενα, να σου πω πως δεν εβλεπα μπαλα λογω Κοκκαλη. Γιατι υπηρχαν ενδειξεις, και οχι αποδειξεις, σαν και αυτες που επικαλεισαι.

 

Τωρα τη συμπεριφορα των Γιαννακοπουλων εσυ την θεωρεις τιμητικη για το συλλογο σου? Οι Αγγελοπουλοι δηλαδη τι θα επρεπε να κανουν, να βγαλουν πιστολια και να αρχισουν να παρουν στο κυνηγι τους πηλοιδηδες??

 

Ενα πραγμα πρεπει να καταλαβετε οι παναθηναικοι. Στο μπασκετ εχετε χτισει, το διχως αλλο, μια αυτοκρατορια, τα τελευταια 10 χρονια. Μπορει να μην υπηρχε το αντιπαλο δεος στην Ελλαδα, μπορει ο ΟΣΦΠ να ηταν για τα μπαζα, ωστοσο αυτο δεν ειναι δικο σας προβλημα. Πρεπει ομως να αποδεχτειτε πως οπως καθε αυτοκρατορια, εχει τις σκοτεινες τις πλευρες. ετσι και η δικια σας. Δε γινεται να θεωρειτε πως ολα στον κοσμο σας ειναι αγγελικα πλασμενα, πως οι ιδιοκτητες/προπονητες/παικτες σας ειναι αγγελοι επι γης, πως οτιδηποτε παναθηναικο ειναι αγνο, αμολυντο, καθαρο. Δε γινεται να ακουγονται αποψεις οπως "εγω ειμαι παναθηναικος αρα αυτο και αυτο, εσυ εισαι ολυμπιακος, αρα τουτο και τ' αλλο (οπως ακουστηκαν εδω μεσα)"

 

Εκει βρισκεται η δικη μου ενσταση.

 

Δεν το γυρισα ποτε στην μπαλα. Τα παραδειγματα ειναι ακρως μπασκετικα. Απλα επειδη καθε φορα το γυρναμε εκει και δεν βγαζουμε ακρη ας το αφησουμε.

 

Θα απαντησω οτι το γεγονος δεν τιμαγε την ομαδα μου ομως ηταν ενας τροπος διαμαρτυριας ως προς την διοργανωτρια αρχη που τελικα τον πληρωσε η ιδια η ομαδα ;)

 

Οσο για τα υπολοιπα αυτοι που θελουν να ασχοληθουν ας παρουν ως τροφη για σκεψη το δικο σου ποστ και το δικο μου.

Για οποιες αποριες επι των παραδειγματων θα σας κατατοπιζα αλλα ειναι πλεον εμφανη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...