Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλα, τα αγωνιστικα που γραφονται δεν υπαρχουν. Χειροτερος παικτης μετα τον Φωτση ηταν ο Μπατιστ και στις εφημεριδες τον γραφουν 1ο διακριθεντα

Προφανως ειδαν τη στατιστικη, ειδαν 17π, διακριθεντας σου λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
... και αφου τον εκανε νταντα, του εδωσε ενα γερο μαθημα, και τον εβαλε βασικο στον αμεσως επομενο αγωνα... στα ναρκωτικα θα πεσει ο μπατιστ μετα απο αυτο το μαθημα...

 

Το θεμα μου εμενα ειναι ενα, και εχει να κανει γενικα με την προσεγγυση του φιλαθλου του παναθηναικου προς τον ομπραντοβιτς.

 

Αυτη η θεοποιηση του εχει σαν αποτελεσμα οτι και να κανει αυτος ο προπονητης να θεωρειτε το τελειο, το μοναδικο.. Η σημερινη του κινηση, αν την δειτε εκτος αυτης της λατρειας, θα καταλαβετε οτι δεν εχει καμια διαφορα απο την σταση του ιβκοβιτς με την εθνικη. Ειναι το ιδιο πραγμα π.χ. με τα καραγκιοζιλικια των προπονητων στους παγκους. Τα κανει ο γιαννακης---- καραγκιοζης γελοιος κλπκλπ... Τα κανει ο ομπραντοβιτς--- ο θεος διαμαρτυρεται σωστα και φιλυσυχα στους διαιτητες...

 

Με λιγα λογια, αν ειχε την ευκαιρια να δειξει ποσο εναρρετος ειναι σαν προπονητης, και να βαλει τον εαυτο του ενα επιπεδο με τους αλλους, σημερα απλα την εχασε...

 

Υ.Γ. Φυσικα και δεν προκειτε να πεισω κανεναν απο τους φιλαθλους του παο.. Και περιμενω 5-6 ειρωνικα μνμ του στυλ "αντε ρε γαβρε, που βαζεις στο στομα σου τον θεο κλπκλπ".. Αλλα οταν βλεπω απο την μια τον προπονητη της σερβιας (χεστικα αν ειναι του ολυμπιακου, αν δεν απατωμε δεν ειχε κανει ουτε μια προπονηση με τους ερυθρολευκους) να τον λιωνουν στα αρνητικα, και απο την αλλη τον ομπραντοβιτς να του λενε και μπραβο (παντα σε αντιστοιχα πειθαρχικα), ε, να μην μιλησω???

 

Φαντάζομαι πως με τον ίδιο τρόπο που "κατηγορείς" εμάς ότι θεοποιούμε τον ζοτς, άλλο τόσο φαίνεσαι κι εσύ εμπαθής στη συγκεκριμένη περίπτωση επιμένοντας να τον μειώνεις...

 

Και βέβαια, η δική σου λογική λέει ότι η κίνηση του να τον σύρει στον πάγκο των αντιπάλων να ζητήσει συγνώμη δεν λέει τίποτα. Θα σου έλεγε αν τον άφηνε έξω.

Οκ, σε εμάς λέει. Σε έχουν ρωτήσει πολλοί ποιος άλλος προπονητής έχει κάνει κάτι αντίστοιχο και απάντηση δεν πήραν... Άρα τι γίνεται? Η μαγκιά του ομπραντοβιτς θα ήταν να κάνει αυτό που θέλεις εσύ??

 

Ο ομπράντοβιτς πήρε έναν από τους καλύτερους μπασκετμπολίστες της ευρώπης, ετών 33 και τον "διέταξε" να ζητήσει συγνώμη... Ναι, είναι πολλά επίπεδα πάνω από οποιονδήποτε άλλο. Όταν το κάνει, έστω, άλλος ένας το ξανασυζητάμε...

 

Τέλος, βοήθησέ με να καταλάβω κάτι.

Αυτοί τη στιγμή κράζουνε οι κόκκινοι τον ζοτς και οι πράσινοι τον δικαιολογούν.

Πριν λίγους μήνες έκραζαν οι πράσινοι τον ιβκοβιτς και οι κόκκινοι τον δικαιολογούσαν.

Τότε, έλεγες τα ίδια για τον ιβκοβιτς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αληθεια, διαβαζεις??? ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ, διαβασες αυτα που εγραψα?? γιατι κατι μου λεει οτι διαβασες αυτο... μπλαμπλαμπλα ομπραντοβιτς μπλαμπλαμπλα εκανε λαλακια που τον εβαλε μπλαμπλαμπλα κακος ομπραντοβιτς μπλαμπλαμπλα............

 

Αλήθεια το συνεχίζεις? :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σημερινη του κινηση, αν την δειτε εκτος αυτης της λατρειας, θα καταλαβετε οτι δεν εχει καμια διαφορα απο την σταση του ιβκοβιτς με την εθνικη.

 

Τέλος, βοήθησέ με να καταλάβω κάτι.

Αυτοί τη στιγμή κράζουνε οι κόκκινοι τον ζοτς και οι πράσινοι τον δικαιολογούν.

Πριν λίγους μήνες έκραζαν οι πράσινοι τον ιβκοβιτς και οι κόκκινοι τον δικαιολογούσαν.

Τότε, έλεγες τα ίδια για τον ιβκοβιτς?

 

Καλημερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως, δεν σε ρωτησε αν τους εξισωνεις.

Σε ρωτησε αν κατηγορουσες και τον Ιβκοβιτς

 

 

ΥΓ. Το ολο θεμα ειναι οτι ο Ομπραντοβιτς απο ενα ευρος αντιδρασεων 0 (οπου μηδεν = δεν κανω τιποτα) εως 10 (οπου 10 = οικειοθελως του ριχνω 3 μηνες αποχη) αντεδρασε με 5 ας πουμε.

Το θεμα ειναι αν πρεπει να του πεις μπραβο ή οχι.

Και αυτο εχει να κανει με το που κυμαινονται οι αντιδρασεις ολων των υπολοιπων προπονητων υψηλου επιπεδου.

Ε, πως να το κανουμε μεχρι στιγμης οι αντιδρασεις ειναι απο 0 εως 1, απο το δεν τρεχει τιποτα και μαλιστα τον δικαιολογω εως το αντε να πω κατι εναντιον στη συνεντευξη). Μακαρι ολοι να ειχαν αντιδρασεις του 10 αλλα βαση του τι εχω συνηθισει, ναι, εμενα η αντιδραση Ζοτς σε εκεινο το μας φτανει και περισσευει

 

Μου θυμιζει τη μπαλα με τα δημοσιογραφικα κλισε που λεει καποιος ενα πχ περιστατικο fair play και απανταει ο αλλος "ε, αυτο θα επρεπε να ειναι το αυτονοητο". Ναι ρε ηλιθιε, θα επρεπε αλλα δεν ειναι, οποτε γυρνα πισω στην πραγματικοτητα, κατεβα απο το ασπρο αλογο και πες μπραβο

 

---------- Προσθήκη στις 11:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:49 ----------

 

Παμε στα αγωνιστικα.

Ειμαι ακομα πορωμενος με την αμυνα που παιξαμε χτες και γενικα που προσπαθουμε να παιζουμε φετος.

Η χρονια θυμιζει πολυ 2007

Αμυνα και των γονεων, αμυνα στο ημιχρονο, αμυνα στα ταιμ αουτ, αμυνα στις μαζορετες της φαν πατρολ, αμυνα στον ΜρΓκιν, αμυνα στον Κολλημένο

 

Και να πω την αληθεια, οπως ειναι τωρα η ομαδα, προφανως δεν υπαρχει χωρος για Σαρας αλλα αρχιζω να πιστευω πως και ο Πεκο δεν θα κολλαγε. Προφανως δεν τιθεται θεμα Πεκο-Μαριτς αλλα να παιξουμε αυτο το πραγμα με Πεκο δεν το συζηταμε.

Πολυ καλυτερος αμυντικος ο Μαριτς, ΧΑΛΑΡΑ καλυτερος ριμπαουντερ, στοιχειο βασικοτατο που μας επιτρεπει φετος να βγαλουμε περισσοτερους αιφνιδιασμους ή να ανανεωσουμε επιθεσεις(αφου στην σετ επιθεση δεν υπαρχει πια Πεκοβιτς-Σπανουλης-Σαρας να καθαρισουν φασεις)

Δεν λεω οτι θα ειμασταν χειροτεροι με Πεκοβιτς αλλα σιγουρα θα ειμασταν ενετελως διαφορετικοι σε αμυνα και επιθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα, τα αγωνιστικα που γραφονται δεν υπαρχουν. Χειροτερος παικτης μετα τον Φωτση ηταν ο Μπατιστ και στις εφημεριδες τον γραφουν 1ο διακριθεντα

Προφανως ειδαν τη στατιστικη, ειδαν 17π, διακριθεντας σου λεει

 

Επειδη παιζω φαντασυ και κοιταω τα rkg χτυπησε 18,αρκετα καλο θα ελεγα. Ο Καλαθης πχ που λετε οτι εσπειρε χτυπησε 17.Δεν εχω δει τον αγωνα, δε ξερω για παραπανω αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε μου.

Τι πρέπει να καταλάβω τώρα, το link που μου παραθέτεις από ποια συζήτηση είναι?

 

Oντως, δεν σε ρωτησε αν τους εξισωνεις.

Σε ρωτησε αν κατηγορουσες και τον Ιβκοβιτς

 

 

ΥΓ. Το ολο θεμα ειναι οτι ο Ομπραντοβιτς απο ενα ευρος αντιδρασεων 0 (οπου μηδεν = δεν κανω τιποτα) εως 10 (οπου 10 = οικειοθελως του ριχνω 3 μηνες αποχη) αντεδρασε με 5 ας πουμε.

Το θεμα ειναι αν πρεπει να του πεις μπραβο ή οχι.

Και αυτο εχει να κανει με το που κυμαινονται οι αντιδρασεις ολων των υπολοιπων προπονητων υψηλου επιπεδου.

 

 

---------- Προσθήκη στις 11:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:49 ----------

 

Παμε στα αγωνιστικα.

Ειμαι ακομα πορωμενος με την αμυνα που παιξαμε χτες και γενικα που προσπαθουμε να παιζουμε φετος.

Η χρονια θυμιζει πολυ 2007

Αμυνα και των γονεων, αμυνα στο ημιχρονο, αμυνα στα ταιμ αουτ, αμυνα στις μαζορετες της φαν πατρολ, αμυνα στον ΜρΓκιν, αμυνα στον Κολλημένο

 

Δλδ οταν εξισωνεις 2 αντιδρασεις, τι σημαινει, οτι κατηγορεις την μια και δεχεσαι την αλλη?? Σοβαρα μιλατε?? Τα ιδια ειναι ΟΛΟΙ φυσικα. Και αυτο που λεω καιζερ ειναι το υστερογραφο σου. Η κινηση του ιβκοβιτς ηταν στο 0. Του ομπραντοβιτς στο 1. Τι να το κανω που πηγε να ζητησει συγνωμη ο μπατιστ. Τον εβαλε βασικοτατο στην πρωτη ευκαιρια?? Ασε ρε ομπρα να ξεκινησει το παιχνιδι, ασε τον στον παγκο και αν δεις και ζοριζεσαι βαλε τον. Με τον χθεσυνο αντιπαλο δεν θα τον εβαζες καθολου, θα τον αφηνες εξω και απο την Ελλαδα και λες αμεσως οριστε κυριοι, εγω τον τιμωρησα. Και εκει, τον κανεις θεο (ως προς το συμβαν).

 

Τελος παντων, οπως ειπα και πριν, δεν θα σας αλλαξω την γνωμη. Βλεπεται τον ομπρα σαν θεο (μπορει να εχετε και δικιο, και δεν το λεω καθολου ειρωνικα) εγω παλι τον βλεπω σαν ενα πολυ καλο προπονητη που βρεθηκε στην σωστη ομαδα στην σωστη στιγμη. Αρα, συνεχιζουμε.

 

Στα αγωνιστικα. Η αμυνα τουμπανο. σκυλια, τρεχουν παντου. Οπως τα λεει ο καιζερ. Με την διαφορα οτι πιστευω και ο πεκο θα χωραγε και ο σαρα. Ο πεκο ειναι χειροτερος απο τον μαριτς, αλλα πιστευω στα ιδια επιπεδα με τον μπατιστ. Αρα η το ενα η το αλλο το ιδιο θα ηταν.

 

Ο σαρας, απλα θα εδινε ποιοτητα στην επιθεση, και οταν ζοριζαν τα πραγματα στην αμυνα θα καθοταν παγκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι δεν μου απάντησες όμως...

Για τον ιβκοβιτς έλεγες τα ίδια και με τέτοια επιμονή ή όχι?

 

Προσπαθώ να καταλάβω αν όντως εξισώνεις δυο διαφορετικές καταστάσεις, οπότε απλά είναι λάθος το κριτήριο σου, ή είσαι όντως εμπαθής..

 

Γιατί αν δεν έλεγες τα ίδια για τον ιβκοβιτς, πως μιλάς μετά για εενδεχόμενη ειρωνία από τους Παναθηναικούς???

 

Και περιμενω 5-6 ειρωνικα μνμ του στυλ "αντε ρε γαβρε, που βαζεις στο στομα σου τον θεο κλπκλπ"..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι δεν μου απάντησες όμως...

Για τον ιβκοβιτς έλεγες τα ίδια και με τέτοια επιμονή ή όχι?

 

Προσπαθώ να καταλάβω αν όντως εξισώνεις δυο διαφορετικές καταστάσεις, οπότε απλά είναι λάθος το κριτήριο σου, ή είσαι όντως εμπαθής..

 

Γιατί αν δεν έλεγες τα ίδια για τον ιβκοβιτς, πως μιλάς μετά για εενδεχόμενη ειρωνία από τους Παναθηναικούς???

 

φυσικα και ελεγα για τα ιδια. Και για τον ιβκοβιτς και για τον τεοντοσιτς και για τον κρσατσσσ-πως τον λενε. Απο την μια ο ιβκοβιτς βγηκε και τους υπερασπιστικε, απο την αλλη ο ομπραντοβιτς δεν τον τιμωρησε.

 

Που κολλαει η ειρωνια με την υπερασπιση?? Απλα εδω μολις πω τπτ για τον ολυμπιακο με λενε φιλοολυμπιακο, με τον παναθηναικο φιλοπαναθηναικο..

 

Ασχετο, διορθωσε με αν κανω λαθος, ο ιβκοβιτς ηταν προπονητης της εθνικης σερβιας οταν εγινε το επεισοδιο, σωστα?? Οχι γιατι αν ειναι ετσι, ρωτα με και για τον..ραμος της ρεαλ οταν εγινε το επεισοδιο με τον πεππε... τοσο σχετικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και ελεγα για τα ιδια. Και για τον ιβκοβιτς και για τον τεοντοσιτς και για τον κρσατσσσ-πως τον λενε. Απο την μια ο ιβκοβιτς βγηκε και τους υπερασπιστικε, απο την αλλη ο ομπραντοβιτς δεν τον τιμωρησε.

 

Που κολλαει η ειρωνια με την υπερασπιση?? Απλα εδω μολις πω τπτ για τον ολυμπιακο με λενε φιλοολυμπιακο, με τον παναθηναικο φιλοπαναθηναικο..

 

 

Ok, σε πιστεύω και απλά καταλήγω ότι έχεις λάθος κριτήριο αφού εξισώνεις δυο διαφορετικές συμπεριφορές... Και δεν σε λέω καθόλου ολυμπιακό.

 

 

 

Ασχετο, διορθωσε με αν κανω λαθος, ο ιβκοβιτς ηταν προπονητης της εθνικης σερβιας οταν εγινε το επεισοδιο, σωστα?? Οχι γιατι αν ειναι ετσι, ρωτα με και για τον..ραμος της ρεαλ οταν εγινε το επεισοδιο με τον πεππε... τοσο σχετικο...

 

Όσο για το που ήταν ο ιβκοβιτς και το αν είναι σχετικό, εσύ το λες σε μένα????

Μην τρελαθούμε...

Έχεις γράψει

 

Υ.Γ. Φυσικα και δεν προκειτε να πεισω κανεναν απο τους φιλαθλους του παο.. Και περιμενω 5-6 ειρωνικα μνμ του στυλ "αντε ρε γαβρε, που βαζεις στο στομα σου τον θεο κλπκλπ".. Αλλα οταν βλεπω απο την μια τον προπονητη της σερβιας (χεστικα αν ειναι του ολυμπιακου, αν δεν απατωμε δεν ειχε κανει ουτε μια προπονηση με τους ερυθρολευκους) να τον λιωνουν στα αρνητικα, και απο την αλλη τον ομπραντοβιτς να του λενε και μπραβο (παντα σε αντιστοιχα πειθαρχικα), ε, να μην μιλησω???

 

Και απλά σου απάντησα.

Αν θα μπορούσες να έχεις κάποιο δίκιο, με αυτά που γράφεις το χάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον Ιβκοβιτς τον λιωνω στην κριτικη οχι γιαυτα που εκανε (και δεν εκανε) στο φιλικο στο Ακροπολις, αλλα επειδη ειναι ενας απο τους (πολλους) ηθικους αυτουργους οσων θα γινουν τον Μαιο του 2011.

 

Αν απορειτε με αυτο που λεω, πειτε μου αν ειναι επικινδυνος ενας προπονητης που με το που πατησε το ποδι του στην Ελλαδα μετα απο χρονια, αρχισε να μιλαει για διαιτησιες πριν καν ξεκινησει το πρωταθλημα. Πως ρε χαιβανι μιλας για διαιτησιες οταν εισαι σε αλλο εθνος την τελευταια 10ετια? Απο που ξεφυτρωσες μεσα σε ενα καλοκαιρι και εχεις επισημη αποψη για τις διαιτησιες? Και απο που κι ως που δικαιοδοτεισαι να μιλας δημοσιως για διαιτησιες, οταν δεν ΥΠΗΡΧΕΣ καν στην Ελλαδα οταν διαδραματιζοντουσαν οσα ισχυριζεσαι? Και πως υπονοεις με σιγουρια οτι η διαιτησια θα σε αδικησει το 2011 πριν καν γινει η κληρωση πρωταθληματος? Και αφου δεν εχεις συναισθηση των προβληματικων Ελληνων οπαδων και του τι προκαλεις με οσα λες, απλα μη μιλας μεχρι να γινει κατι χειροπιαστο σε βαρος της ομαδας σου. Το να προετοιμαζεις τους στρατιωτες για πολεμο 10μηνες πριν, ειναι απλα επικινδυνο και κατακριτεο.

 

Και επειδη αρεσκεστε στις συγκρισεις, περι οπαδων επεισοδιων κλπ θυμαμαι εναν Ζοτς να λεει και να ξαναλεει ριξτε προστιμα στις ομαδες και διπλασιαστε τα την επομενη φορα κλπ κλπ ακομα και αν η ομαδα αυτη ειναι ο ΠΑΟ, και απτην αλλη εχω εναν Ιφκοβιτς να λεει εμεσσως πλην σαφως "συντροφοι στα οπλα, ερχονται τα κορακια σε 10μηνες", χωρις να εχει υποστει ποτε του καποια αρνητικη διαιτησια (ασχετα αν τις επικαλειται). Σορρυ αλλα πιστευω οτι ο Ζοτς φερεται πιο υγειως.

 

Με τετοιες συμπεριφορες να ασχολειστε οσοι αγχωνεστε για το χουλιγκανισμο, οχι με τον Ζοτς και αν επρεπε να αφησει τον Μπατιστ 200 αγωνιστικες εξω και αν δεν ηταν αρκετη η κινηση του κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον Ιβκοβιτς τον λιωνω στην κριτικη οχι γιαυτα που εκανε (και δεν εκανε) στο φιλικο στο Ακροπολις, αλλα επειδη ειναι ενας απο τους (πολλους) ηθικους αυτουργους οσων θα γινουν τον Μαιο του 2011.

 

Αν απορειτε με αυτο που λεω, πειτε μου αν ειναι επικινδυνος ενας προπονητης που με το που πατησε το ποδι του στην Ελλαδα μετα απο χρονια, αρχισε να μιλαει για διαιτησιες πριν καν ξεκινησει το πρωταθλημα. Πως ρε χαιβανι μιλας για διαιτησιες οταν εισαι σε αλλο εθνος την τελευταια 10ετια? Απο που ξεφυτρωσες μεσα σε ενα καλοκαιρι και εχεις επισημη αποψη για τις διαιτησιες? Και απο που κι ως που δικαιοδοτεισαι να μιλας δημοσιως για διαιτησιες, οταν δεν ΥΠΗΡΧΕΣ καν στην Ελλαδα οταν διαδραματιζοντουσαν οσα ισχυριζεσαι? Και πως προβλεπεις με σιγουρια οτι η διαιτησια θα σε αδικησει το 2011 πριν καν γινει η κληρωση πρωταθληματος? Και αφου δεν εχεις συναισθηση των προβληματικων Ελληνων οπαδων και του τι προκαλεις με οσα λες, απλα μη μιλας μεχρι να γινει κατι χειροπιαστο σε βαρος της ομαδας σου. Το να προετοιμαζεις τους στρατιωτες για πολεμο 10μηνες πριν, ειναι απλα επικινδυνο και κατακριτεο.

 

Με τετοιες συμπεριφορες να ασχολειστε οσοι αγχωνεστε για το χουλιγκανισμο, οχι με τον Ζοτς και αν επρεπε να αφησει τον Μπατιστ 200 αγωνιστικες εξω και αν δεν ηταν αρκετη η κινηση του κλπ.

 

Σε αυτο συμφωνω απολυτος.. Σου δινω ολα τα δικια... Απαραδεκτη συμπεριφορα. Να φωναζει ο γιαννακης, οι αγγελοπουλοι, οκ, δικαωμα τους. Ο ασχετος ομως που μολις πατησε το ποδι του, ειναι λιγο χουλιγκανισμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sportdog.gr/v3/article.aspx?id=152832

 

εδω ο ερασιτεχνης καιγεται κι αυτος παιρνει αμαξια..δικαιωμα του βεβαια!

ακόμα να μου απαντήσεις περί της ηθικής σου που τόσο πολύ θίχτηκε πάντως....

Αηδιάσες και αποτροπίασες για πολλά χρόνια, μετά τα νερά της τσσκα, με τον μπασκετικό οσφπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...