Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το περιβόητο οπλοστάσιο που βρήκαν σαε έλεγχο που έκαναν σε συνδέσμους του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ, ο κύριος Μπιτσαξής(ή Μπανταξής) πώς το χαρακτήρισε? Μήπως κροτίδες γιά την Ανάσταση?

Κάνει μπαμ από μακριά ότι ο μίστερ Μπανταξής έχει κάποια ιδιαίτερη ...αδυναμία στους οπαδούς του Παναθηναϊκού ή κάνω λάθος?

 

Δεν γουστάρει τα "αγνά παιδιά" :rolleyes:

 

Ρατσισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Επειδη την επεσαν σε συνδεσμο του οσφπ στ Ιλιον και δε βρηκαν γαυρους, επιτεθηκαν σε μαγαζια αμαξια κλπ. Κι επισης γυρνωντας απο Το γηπεδο πηγαν Φιλαδελφεια για να συναντηθουν με οπαδους της αεκ. Η αστυνομια το απετρεψε, με αποτελεσμα να γινουν συλληψεις(χαχα) και πολλοι ν αφησουν τα μηχανακια τους και να φυγουν στα γυρω στενα..

 

Λαλακιες κατα τη γνωμη μου αλλα αυτα διαβασα

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

 

Τι σχέση έχουν όλα αυτά με τον Παναθηναικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με δημοσιεύματα εφημερίδων οπαδοί του Παναθηναϊκού, με οργανωμένο τρόπο, ως τάγμα μηχανοκινήτων, κινήθηκαν μετά τον αγώνα Ατρόμητου – Παναθηναϊκού, στο Ίλιον και στη Λεωφ. Δεκελείας, όπου και απρόκλητα, επιδεικνύοντας ακραία αντικοινωνικότητα, κατέστρεψαν περιουσίες και προέβησαν σε λεηλασίες. Προκύπτει επίσης ότι, χάρη στην έγκαιρη και αποτελεσματική κινητοποίηση των αστυνομικών δυνάμεων και τις διενεργηθείσες προσαγωγές, αποφεύχθηκαν πολύ χειρότερα, τα οποία μετά βεβαιότητας θα είχαν συμβεί, εάν δεν είχε επέμβει η Αστυνομία έγκαιρα. Υπενθυμίζω ότι, οπαδοί του Παναθηναϊκού είχαν επιτεθεί στην Καβάλα σε αστυνομικές δυνάμεις και είχαν πυρπολήσει περιπολικό.

 

Κατόπιν των ανωτέρω είναι προφανές, για δεύτερη φορά κατά την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, ότι οι μετακινήσεις οπαδών του Παναθηναϊκού εγκυμονούν κινδύνους για την ασφάλεια των πολιτών, την περιουσία τους και γενικότερα τη δημόσια τάξη, χωρίς να παραγνωρίζουμε, ότι ο επίσημος Παναθηναϊκός έχει επιχειρήσει επανειλημμένα να χαλιναγωγήσει το μένος μερίδας οπαδών του, που διαταράσσουν τη δημόσια τάξη και προκαλούν το κοινό αίσθημα.

 

Παρακαλώ κατόπιν των όσων συνέβησαν και αφού μελετηθούν οι εκθέσεις των αρμοδίων αστυνομικών υπηρεσιών για την διαμόρφωση της πλήρους εικόνας των περιστατικών, να έχω την εισήγησή σας, σύμφωνα με το νόμο για την απαγόρευση διάθεσης εισιτηρίων και μετακίνησης των οπαδών της παραπάνω ομάδας στους αγώνες: Κέρκυρα – Παναθηναϊκός στις 28-11-2010 και Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός στις 12-12-2010 (12η και 14η αγωνιστική)».

 

Πηγή:http://www.sport-fm.gr/article/302636

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πόση ώρα μετά τον αγώνα, είναι υπεύθυνη η κάθε ΠΑΕ, για το τι θα κάνουν οι οπαδοί της?

 

Γιατί δίνουν τόση δύναμη σε κάφρους, να μπορούν να προκαλούν καταστάσεις από το πουθενά?

 

---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

 

Επειδή δεν μένω Αθήνα, οι περιοχές αυτές που αναφέρει το ρεπορτάζ, είναι μακρυά από το γήπεδο του αγώνα? Οι οπαδοί έφυγαν με συνοδεία αστυνομικής δύναμης, και τους ακολούθησαν μέχρι που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλά να υπνθυμίσω πως η απαγορευση μετακινησης οπαδων του Ολυμπιακου βασίστηκε σε έκθεση της Αστυνομίας για επεισόδια μεμονωμένων οπαδων στην πολη των Σερρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείτε απίθανο το εξής σενάριο?

Μαζεύω δέκα φίλους με μηχανάκια, φοράμε και από μία μπλούζα του Ολυμπιακού και αρχίζουμε να σπάμε βιτρίνες και αυτοκίνητα. Μέσα σε πέντε λεπτά έχουμε εξαφαναιστεί και οταν φτάνει η αστυνομία οι γείτονες τη πληροφορόύν ότι ήταν οπαδοί του Ολυμπιακού. Πόσο δύσκολο είναι να συμβεί κάτι τέτοιο?

Τι θέλω να πώ? Μα ότι δεν είναι αποδειτικό η καταστροφή του στόχου ή η περοβολή των χούλιγκαν.

Αλλά ακόμη και αν ήταν όντως οπαδοί του ΠΑΟ ποιά είναι η υπαιτιότητα της ομάδας?

Γιατί σε λίγο θα φτάσουμε στο σημείο να τιμωρείται ο Παναθηναϊκός επειδή εγώ πλακώθηκα με τον γείτονα Ολυμπιακό γιά μιά θέση πάρκινγκ ας πούμε!

Μόνο στο Ελληνικό κρατίδιο συμβαίνουν αυτά. Έτσι ελπίζουν να πατάξουν τη βία?

Έτσι όπως το πάνε θα πρέπει ο Πατέρας κα έχει ιδιωτική ομάδα Δίας να ελέγχει τις γειτονιές. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπαδοι του ολυμπιακου ειναι με πρασινα..Επειδη δεν ειχαν βρει τιποτα σε συνδεσμους του παναθηναικου απλα περασαν απο το ιλιον να εξοπλιστουν τα παιδια...:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γουστάρει τα "αγνά παιδιά" :rolleyes:

 

Ρατσισμός.

Γιατί δεν λες ότι είναι Γαύρος του κερατά?

 

Και εν πάσει περιπτώσει μπορώ ή όχι αν θέλω να κάνω κάτι που νε μπλέξει ο Ολυμπιακός? Έστω και μόνος μου.

Απάντηση.

Μπορώ βέβαια και με το παραπάνω. Γι αυτό είναι αστείο να κυνηγάς φααντάσματα πέρα από τον τόπο τέλεσης ενός αγώνα. Είναι πολύ παρακινδινευμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν λες ότι είναι Γαύρος του κερατά?

 

Γιατί είσαι βαθεία νυχτωμένος επι του θέματος. :-)

 

BTW όλα αυτά τα αποβράσματα με τα παπάκια, η εκάστοτε ΠΑΕ/ΚΑΕ τους έχει δώσει την αβάντα να κάνουν ότι κάνουν και να μένουν ατιμώρητοι.

 

Χαρακτηριστικά αναφέρω δηλώσεις Πατέρα για "αγνά παιδιά" και σχέσεις υπαλλήλων μεταξύ ΠΑΕ και συνδέσμων.

 

---------- Προσθήκη στις 16:45 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:41 ----------

 

Επειδή δεν μένω Αθήνα, οι περιοχές αυτές που αναφέρει το ρεπορτάζ, είναι μακρυά από το γήπεδο του αγώνα? Οι οπαδοί έφυγαν με συνοδεία αστυνομικής δύναμης, και τους ακολούθησαν μέχρι που?

 

Τι σημασία έχει αν είναι μακρυά από το γήπεδο? Ισχύει η απαγόρευση μετακίνησης οπαδών? Ισχύει. Συνεπώς δεν θα έπρεπε να βρίσκονται καν στο γήπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είσαι βαθεία νυχτωμένος επι του θέματος. :-)

 

 

Σταμάτα τα δηλητήρια και μάθε να είσαι άνθρωπος και καλός συνομιλητής. Δεν μπορείς να μιλάς χωρίς να πετάς ρουκέτες? Κοίτα γύρω σου πόσο πολιτισμένα μιλάνε τα άλλα παιδιά. Πες μας λοιπόν εσύ που δεν είσαι βαθειά νυχτωμένος.

Κατάλαβες κατ' αρχήν το πνεύμα μου? Εγώ δεν μιλώ γιά τα τωρινά γεγονότα. Αλλά εσύ εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πολιτισμένα σου μίλησα. Σου είπα ότι επί του θέματος είσαι βαθειά νυχτωμένος. Ούτε σε έβρισα, ούτε σε προσέβαλλα, απλώς σου είπα ότι έχεις άγνοια. Και μαζέψου λίγο κι άσε τα κυρήγματα περί ανθρώπου κλπ. γιατί με το να κάνεις παρατήρηση στον άλλο, χρησιμοποιώντας χαρακτηρισμούς, δεν τιμά την ηθική σου απόπειρα.

 

Οι οπαδοί της ομάδας σου δημιουργούν για τρίτη φορά φέτος πρόβλημα κι εσύ μας λες ότι είναι γαύρος ο Μπιτσαξής.

Ποιος, ο Μπιτσαξής που μετά τα επεισόδια στο ΣΕΦ απείλησε ότι θα πετάξει στο δρόμο τον Ολυμπιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείτε απίθανο το εξής σενάριο?

Μαζεύω δέκα φίλους με μηχανάκια, φοράμε και από μία μπλούζα του Ολυμπιακού και αρχίζουμε να σπάμε βιτρίνες και αυτοκίνητα. Μέσα σε πέντε λεπτά έχουμε εξαφαναιστεί και οταν φτάνει η αστυνομία οι γείτονες τη πληροφορόύν ότι ήταν οπαδοί του Ολυμπιακού. Πόσο δύσκολο είναι να συμβεί κάτι τέτοιο?

Τι θέλω να πώ? Μα ότι δεν είναι αποδειτικό η καταστροφή του στόχου ή η περοβολή των χούλιγκαν.

Aρα κακως απαγορευθηκε η μετακίνηση φιλάθλων του Ολυμπιακού...καθως κατα την είσοδο τους,κατα την παραμονή τους και κατα την αποχώρηση τους απο το γήπεδο των Σερρρών δεν άνοιξε μυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και τελικα?

 

Και τελικά ο Ολυμπιακός προσπάθησε να πάει στο Ελληνικό αλλά ζητούσε η ΑΕΚ τη μάνα της και τον πατέρα της για να ξεκουμπιστεί και έμεινε ΣΕΦ.

 

Ας έφευγε ο Ολυμπιακός από το ΣΕΦ που το συντηρεί εδώ και 2 δεκαετίες περίπου, να βλέπαμε ποιος θα πλήρωνε τα έξοδα του σταδίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...