Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα σοβαρα...γιατι?

Ειστε τιποτα αδελφια με τους οπαδους της Ολυμπια?

Ειστε υπερασπιστες της ηθικης?Αν γινοταν αναποδα, ας πουμε χτυπαγε ενας της Ρεαλ τον Μπατιστ, θα αφηνιαζαν στο Ολυμπιακος-Ρεαλ?

Γιατι να "δικαιολογειται" να αφηνιασουν οι οπαδοι του Ολυμπιακου εναντια στο Μπατιστ για αυτο το σκηνικο?

Χαλάρωσε. Ποιός είπε ότι δικαιολογείται; Είπα βασικά ότι μετά τον ντόρο και επειδή είναι παίχτης του ΠΑΟ, οι δικοί μας κάφροι θα τον βλέπουν σαν κόκκινο πανί και θα τον περιμένουν στη γωνία. Με το παραμικρό φάουλ θα φάει τριπλάσιο βρισίδι, πόσο μάλλον αν ξεφύγει από τα όρια. Η βία φέρνει βία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τωρα σοβαρα...γιατι?

Ειστε τιποτα αδελφια με τους οπαδους της Ολυμπια?

Ειστε υπερασπιστες της ηθικης?Αν γινοταν αναποδα, ας πουμε χτυπαγε ενας της Ρεαλ τον Μπατιστ, θα αφηνιαζαν στο Ολυμπιακος-Ρεαλ?

Γιατι να "δικαιολογειται" να αφηνιασουν οι οπαδοι του Ολυμπιακου εναντια στο Μπατιστ για αυτο το σκηνικο?

 

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού θα αφηνιάσουν για το παρακάτω:

 

"Αυτό που κάνει ο Τεόντοσιτς είναι έλλειψη σεβασμού προς τον αντίπαλο. Ένας παίκτης με τις δυνατότητές του, ένας πολύ καλός αθλητής, που έχει βγει καλύτερος παίκτης στην Ευρώπη δεν έχει ανάγκη να κάνει αυτά τα πράγματα. Είναι τεράστια διαφορά του να παίζεις δυνατά από το να παίζεις «βρόμικα». Το να χρησιμοποιείς τα χέρια σου μέσα στο παιχνίδι είναι λογικό, αλλά το να χτυπάς τον αντίπαλό σου στα α… του, αυτό είναι έλλειψη σεβασμού.

 

Είμαι σίγουρος ότι το ξέρει καλά και γι’ αυτό ξαναλέω ότι δεν χρειάζεται να τα κάνει αυτά. Είναι πολύ καλός παίκτης και δεν τα έχει ανάγκη. Και γι’ αυτό και το σχολίασα. Όταν είδα το βίντεο, είπα ότι δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει. Και όχι μόνο στους παίκτες του Παναθηναϊκού, αλλά συνέχεια. Όμως δεν θα συνεχίσει να το κάνει για πολύ. Είτε θέλει είτε δεν θέλει να το σταματήσει".

 

http://www.sportaction.gr/document.php?category_id=31&document_id=172192

 

Τάδε έφη ο Μπατίστ στη Λαχανί. Μη ρωτήσεις αν πρέπει να γίνουν καφριλίκια, εγώ απλά σου λέω ότι ο άνθρωπος προκαλεί καιρό τώρα και έχει γίνει κόκκινο πανί.

Αν τον είχε μαζέψει κάποιος, δεν θα φτάναμε στο χθεσινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/302048

 

.......ενώ οι Σλοβένοι από την πλευρά τους δεν επιθυμούν να κυνηγήσουν το θέμα...

 

Τι μου μυριζει, τι μου μυριζει... ασπιρινιλα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μπάσκετ γενικά δεν πάει καλά. Δεν τιμωρείται κανένας και βλέπουμε όλο και χειρότερα. Εδώ ο άλλος πέταξε καρέκλα και έφαγε 3 αγωνιστικές, δηλαδή σχεδόν τίποτα.

 

Ακριβώς... Αν έπεφτε το τσεκούρι απο ψηλά, δεν θα τα βλέπαμε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας τη φάση, υπολόγισα ότι με το τρόπο που τον πατάει, αποκλείεται να ξανασηκωθεί ο παίχτης. Ο οποίος όμως σηκώθηκε και δέχτηκε και το χέρι του Μπατίστ έστω με βαριά καρδιά. Η απορία μου είναι πώς ένα πόδι σαν του ελέφαντα παίρνει φόρα και χτυπάει κάθετα προς τα κάτω ένα πεσμένο κεφάλι και δεν το συντρίβει!

Αναρωτιέμαι πώς στο διάβολο γλύτωσε τα χειρότερα ο κακομοίρης ο παίχτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ειμαι της εξης ιδεολογιας :

 

Οι αθλητες, καλως η κακως ειναι προτυπα μεσα και εξω στο γηπεδο. Τους βλεπουν και τους μιμουνται χιλιαδες μικροι, ενω αλλοι τοσοι τους εχουν ποστερ στα δωματια τους.

 

Οταν ολοι αυτοι παιρνουν λεφτα που εγω ουτε στα ονειρα μου δεν προκειτε να τα δω, δεν επιδεχονται καμιας δικαιολογιας για οποις πραξεις τους ξεφευγουν απο την αθλητικη αμυλα.

 

Σε οποις περιπτωσεις γινεται αυτο, μια απλη τιμωρια δεν φτανει. Παραδειγματικη τιμωρια ειναι η μονη λυση. ετσι παιρνεις τον καθε μπατιστ, κρσιτς, τεοντοσιτς και του λες, φιλαρακι, για φετος δεν παιζεις μπασκετ. τα λεμε του χρονου. Ετσι απλα..

 

Στο κατω κατω, αν π.χ. η ενεργεια του μπατιστ, η του κρσιτς, η του πεπε που εβαλα πιο πανω, γινοταν μερα μεσημερι στην μεση του δρομου, δεν θα τους μαντρωναν?? Γιατι αυτοι οι κακομαθημενοι, αμορφωτοι αλητες να δηλωνουν ποσο στεναχωρημενοι ειναι, και μετα να βλεπουν τα εκ. να αυξανονται??

 

Τεσπα, πιστευω απο ολα αυτα που ειπατε πριν, το πιο σωστο το ειπε ενας φιλος. Η βια φερνει βια... η ατιμωρητη βια, ακομη περισσοτερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλαχήτο ο ρομαντισμός έχει πεθάνει στον αθλητισμό. Πίσω απο τον Μπατίστ και τον κάθε Μπατίστ κρύβονται τεράστια συμφέροντα.

 

Σου λέει: Θα τιμωρήσω βασικό στέλεχος της ομάδας μόνο για μια ολόκληρη σεζόν μόνο επειδή είναι ηθικά κατακριτέο αυτό που έκανε; Άσε εκεί να τον αφήσω 5-6 αγωνιστικές εκτός, και μόλις ξεχαστεί το θέμα θα είμαστε όλοι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάρωσε. Ποιός είπε ότι δικαιολογείται; Είπα βασικά ότι μετά τον ντόρο και επειδή είναι παίχτης του ΠΑΟ, οι δικοί μας κάφροι θα τον βλέπουν σαν κόκκινο πανί και θα τον περιμένουν στη γωνία. Με το παραμικρό φάουλ θα φάει τριπλάσιο βρισίδι, πόσο μάλλον αν ξεφύγει από τα όρια. Η βία φέρνει βία.

 

Εγω αυτο δεν το καταλαβαινω.

Ο ομοιδεατης σου απο κατω σε καταλαβαινει.

Να στο πω αλλιως, να επαιζαν επιλεκτοι Αμερικανοι της Ευρωπης - Σερβια και να το εκανε στον Τεοντοσιτς να μου φανει λογικο να τον περιμενουν

 

Αλλα σοβαρα τωρα, εσενα θα σου φανει λογικο να τον πειρμενουν...για τον Οζμπολτ?

Ή επειδη εκανε κριτικη στον Τεοντοσιτς και αυτος εκανε χειροτερα?

Σοβαρα τωρα κατι τετοιο ειναι αναμενομενο επειδη "προκαλεσε χτυπωντας τον Οζμπολτ"?

 

Ξερεις τι μου θυμιζει, που μπαινει ο παιδεραστης φυλακη και λεμε "θα τον βιασουν γιατι ετσι τους ξηγουνται στη φυλακη". Οχι μωρε γιατι ειναι ανωμαλοι, επικινδυνοι και εγκληματιες αλλα επειδη ο αλλος ειναι παιδεραστης

 

---------- Προσθήκη στις 01:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:41 ----------

 

 

Τι μου μυριζει, τι μου μυριζει... ασπιρινιλα???

 

Χαχα:lol:Ναι, ναι, ειδικα αυτες τις εποχες με την ανθηση στις φαρμακοβιομηχανιες, ειδικα με την τεραστια οικονομικη εξαρτηση που εχει η ΚΑΕ απο την Ευρολιγκα, οποτε απουσια μπατιστ=οικονομικη ζημια, ειδικα με τους φτωχους Σλοβενους, ειναι σιγουρο οτι ο Γιαννακοπουλος καθαρισε

 

Πολυ πιο πιθανο να καθαρισε ο Μπερτομεου, κρυβωντας τα σκουπιδια κατω απο το χαλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα:lol:Ναι, ναι, ειδικα αυτες τις εποχες με την ανθηση στις φαρμακοβιομηχανιες, ειδικα με την τεραστια οικονομικη εξαρτηση που εχει η ΚΑΕ απο την Ευρολιγκα, οποτε απουσια μπατιστ=οικονομικη ζημια, ειδικα με τους φτωχους Σλοβενους, ειναι σιγουρο οτι ο Γιαννακοπουλος καθαρισε

 

Πολυ πιο πιθανο να καθαρισε ο Μπερτομεου, κρυβωντας τα σκουπιδια κατω απο το χαλι

 

Οκ το πρωτο μερος, προσπαθεις να με ειρωνευτεις, αλλα καπου εκει στο μπατιστ= οικονομικη ζημια (γιατι το ειπες εσυ οτι με τον τσαρτσαρη στο 5αρη εχετε προβλημα) και φτωχοι σλοβενοι σε εχασα.

 

Στο δευτερο, εχεις ενα δικιο, παιζει παρα πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το πρωτο μερος, προσπαθεις να με ειρωνευτεις, αλλα καπου εκει στο μπατιστ= οικονομικη ζημια (γιατι το ειπες εσυ οτι με τον τσαρτσαρη στο 5αρη εχετε προβλημα) και φτωχοι σλοβενοι σε εχασα.

 

Στο δευτερο, εχεις ενα δικιο, παιζει παρα πολυ...

Δεν ειναι ακριβως ειρωνια απλα δεν ειναι ποδοσφαιρο οπου αν "τιμωρησουμε" τον Σισε και δεν παιξει, χανουμε το πρωταθλημα και μαζι 25Μ

Στο μπασκετ, απο οικονομικης αποψης, η διαφορα της ομαδας που αποκλειεται στο Τοπ16 με αυτη που σηκωνει την κουπα ξερεις ποια ειναι? 2 εκατομμυρια

Αντι να μπει δηλαδη ο Παυλος και ο καθε Παυλος(οι Αγγελοπουλοι, ο Λαπορτα, ο αλλος της Σιενα, δεν εχει σημασια) 15Μ μεσα, θα μπει 17Μ. Ε, αν ειναι να δωσει 2-3 σε ασπιρινες στους Σλοβενους και τους καθε Σλοβενους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 ποντους ο Τεπιτς με 4/5 τριποντα. Αντε μπας και ξυπνησει ποτε, ειναι η μονη ελπιδα στη περιφερεια...Στον Καλαθη δεν ελπιζω.

 

Και παρεπιπτοντως να και ενας μπασκετικος Σλοβενος και θρυλος για την Ολιμπια Λιουμπλιανας που συμφωνει με μερικους εδω οτι η κινηση του Ομπραντοβιτς να στειλει τον Μπατιστ για συγγνωμη ηταν αστεια/ανουσια/αναμενομενη/σιγα-το-πραμα/να-ριξει-σταχτη-στα-ματια κλπ κλπ:

"Ο Ζέλικο αντιμετώπισε την Ολίμπια με σεβασμό πριν και μετά τον αγώνα. Ακόμη και σαν παίκτης, αλλά και τώρα σαν προπονητής, ενεργούσε και ενεργεί πάντα αυθόρμητα και δεν περίμενε κανείς αυτή την κίνησή του. Ένιωσε πως ο Μπατίστ έκανε ένα μεγάλο λάθος. Η απόφασή του να τον οδηγήσει να ζητήσει συγγνώμη είναι σπάνια, αλλά αξιέπαινη. Λίγοι είναι οι προπονητές που κάνουν κάτι τέτοιο. Οι περισσότεροι ζητούν από τους παίκτες τους να σταματούν τους αντιπάλους με κάθε κόστος."

Πηγη: http://www.basketnet.gr/main/2/euroleague/articles/1/xaoyptma-zots.html

Οφειλω να παραδεχθω οτι παρα τη σοβαροτητα του περιστατικου οι Σλοβενοι δειξανε ανωτεροτητα και το αντιμετωπισαν και ingame και after-game πολυ ψυχραιμα, ακομη και ο ιδιος ο Οζμπολτ που ηταν πολυ μετριοπαθης και χαμηλων τονων στις δηλωσεις του. Αυτο ετσι το λεω γιατι καποιοι αλλοι εδω στην Ελλαδα για ενα φτυσιμο που ακολουθησε μιας μικρο-μπουνιας, φροντισαν να βαλουν σε κινδυνο τις ζωες ακομα και των παικτων που πηγαν να υποστηριξουν. Και δεν αναφερομαι μονο στους οπαδους της μιας ομαδας.

 

Kαι κατι ασχετο. Παραιτηθηκε ο Βουγιοσεβιτς απο την ΤΣΣΚΑ, αν και δεν εγινε δεκτη η παραιτηση του τελικως. 0/3 η ΤΣΣΚΑ παντως, αν μη τι αλλο απογοητευει μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Βουγιοσεβιτς, ειναι καλος προπονητης, για το στυλ που επαιζε στην ΠΑρτιζαν. Μενει να αποδειχθει αν μπορει να κινηθει εκτος της πεπατημενης, να δωσει δηλαδη αλλους ρολους στους παικτες, για να ανταποκριθει η ομαδα στις αναγκες που θα προκυψουν. Κατι που τολμα φετος ο Ομπραντοβιτς.

 

Γενικα μιλωντας παντως, οταν ενας προπονητης παει σε συλλογο τετοιου επιπεδου, οφειλει να αποκτησει τους καταλληλους ασσους για τη φιλοσοφια του. Χωρις αυτο το πρωτο βημα, ομαδα δε γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Bουγιοσεβιτς κατα τη γνωμη μου δυσκολα θα καθιερωθει σε ομαδα εκτος Σερβιας και ο λογος ειναι οτι δεν ξερει να μιλαει καμια αλλη γλωσσα. Οσο καλος προπονητης και να ειναι, οταν δεν μπορει να μιλησει απευθειας στους παιχτες, αλλα βαζει μεταφραστες, τοτε δεν μπορει να τους μεταφερει ουτε τα συναισθηματα, ουτε την ενταση, ουτε τις ακριβεις απαιτησεις του. Χωρια το χασιμο χρονου σε ταιμ αουτ, χωρια μερικες παραφρασεις που θα γινονται απο πιεση-κακη συνενοηση κλπ.

 

Με χαλασμενο τηλεφωνο δεν κανεις καριερα ευκολα. Μακαρι να διαψευστω, γιατι τον παω πολυ τον Βουγιοσεβιτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...