Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς καταφέρνετε και τα μετατρέπετε όλα σε οπαδική αντιπαράθεση, είναι πραγματικά καταπληκτικό!

1. Η δική μου γνώμη είναι ότι το γεγονός πως όλοι καταδίκασαν την ενέργεια του Μπατίστ, δείχνει υγεία. Κανονικά θα ήταν αυτονόητο, αλλά έχουμε ακούσει πολλά κουλά, οπότε μπράβο στους φίλους του Παναθηναϊκού που έδειξαν λογική.

2. Μέσα στην ένταση του αγώνα, ο Ομπράντοβιτς είχε την ψυχραιμία να στείλει τον Μπατίστ να ζητήσει συγγνώμη. Μπράβο του και δεν με νοιάζει αν σκέφτηκε την τιμωρία ή έχει ήθος. Οι πράξεις μετράνε κι αυτές κρίνουμε.

3. Η αποθέωση του ήθους του ωστόσο, επειδή τον έβαλε ξανά στο ματς μετά την αποβολή Τσαρτσαρή, μου μοιάζει πολύ τραβηγμένη. Νομίζω ότι κάθε προπονητής θα απέφευγε να βάλει μέσα παίκτη που έχει πατήσει στο κεφάλι αντίπαλο προ ολίγου. Προφανώς για κάποιο λόγο τρελάθηκε ο Μπατίστ και αν ξαναέμπαινε άμεσα, μπορεί να έκανε κακό στην ομάδα του. Αν ο Ζοτς ήθελε όντως να τον τιμωρήσει, θα έβαζε τον Βουγιούκα π.χ. και όχι τον Μπατίστ. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο Ζοτς γουστάρει οι παίκτες του να δέρνουν, έτσι; Αλλά δεν δείχνει και κανένα μεγαλείο ότι τον κράτησε μερικά λεπτά στον πάγκο, μην τρελαθούμε. Για μεγαλείο και για μαγκιά να μιλάμε όταν προτιμάς να χάσεις το ματς, παρά να παραβείς κάποιες αρχές.

4. Το πιο μεγάλο μπράβο από εμένα στους παίκτες και τους οπαδούς της Ολύμπια. Οι οπαδοί μπορεί να σκυλόβριζαν, δεν ξέρω, αλλά εντυπωσιάστηκα από την ψυχραιμία όλων! Σε βίντεο το είδα μεν, αλλά δεν μου φάνηκε να υπήρξαν ακραίες αντιδράσεις.

 

Αυτά από μένα και χαλαρώστε λίγο. Όσοι θέλετε τόσο πολύ να ομαδοποιείτε και χαρακτηρίζετε οπαδούς, σκεφτείτε το καλύτερα, γιατί έτσι φορτώνεστε και τις βλακείες που έχουν κάνει οι οπαδοί της δικής σας ομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το οτι κλασσικα ξεκινησατε απο το επεισοδιο του μπατιστ και φτασατε να βριζετε τον κοκκαλη που βιασε την Ελλαδα ( say what??? ) το προσπερναω.

 

Το θεμα ειναι αλλο. Θα τιμωρηθει απο την euroleague?? και αν ναι ποσο?? Γιατι σε μια αλλη μαυρη μερα του παγκοσμιου αθλητισμου, ο πεπε εφαγε 10 αγωνιστικες

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=0mi-9jHngKE[/ame]

 

Με λιγα λογια ο παο χωρις μπατιστ μεχρι το φ4.. Εχετε πληροφοριες οτι το μελεταει η euroleague?? Αν εχετε ακουσει τπτ αναφερετε το, διαφορετικα, συνεχιστε ανενοχλητοι την θεματολογια σας, thanx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς καταφέρνετε και τα μετατρέπετε όλα σε οπαδική αντιπαράθεση, είναι πραγματικά καταπληκτικό!

1. Η δική μου γνώμη είναι ότι το γεγονός πως όλοι καταδίκασαν την ενέργεια του Μπατίστ, δείχνει υγεία. Κανονικά θα ήταν αυτονόητο, αλλά έχουμε ακούσει πολλά κουλά, οπότε μπράβο στους φίλους του Παναθηναϊκού που έδειξαν λογική.

2. Μέσα στην ένταση του αγώνα, ο Ομπράντοβιτς είχε την ψυχραιμία να στείλει τον Μπατίστ να ζητήσει συγγνώμη. Μπράβο του και δεν με νοιάζει αν σκέφτηκε την τιμωρία ή έχει ήθος. Οι πράξεις μετράνε κι αυτές κρίνουμε.

3. Η αποθέωση του ήθους του ωστόσο, επειδή τον έβαλε ξανά στο ματς μετά την αποβολή Τσαρτσαρή, μου μοιάζει πολύ τραβηγμένη. Νομίζω ότι κάθε προπονητής θα απέφευγε να βάλει μέσα παίκτη που έχει πατήσει στο κεφάλι αντίπαλο προ ολίγου. Προφανώς για κάποιο λόγο τρελάθηκε ο Μπατίστ και αν ξαναέμπαινε άμεσα, μπορεί να έκανε κακό στην ομάδα του. Αν ο Ζοτς ήθελε όντως να τον τιμωρήσει, θα έβαζε τον Βουγιούκα π.χ. και όχι τον Μπατίστ. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο Ζοτς γουστάρει οι παίκτες του να δέρνουν, έτσι; Αλλά δεν δείχνει και κανένα μεγαλείο ότι τον κράτησε μερικά λεπτά στον πάγκο, μην τρελαθούμε. Για μεγαλείο και για μαγκιά να μιλάμε όταν προτιμάς να χάσεις το ματς, παρά να παραβείς κάποιες αρχές.

4. Το πιο μεγάλο μπράβο από εμένα στους παίκτες και τους οπαδούς της Ολύμπια. Οι οπαδοί μπορεί να σκυλόβριζαν, δεν ξέρω, αλλά εντυπωσιάστηκα από την ψυχραιμία όλων! Σε βίντεο το είδα μεν, αλλά δεν μου φάνηκε να υπήρξαν ακραίες αντιδράσεις.

 

Αυτά από μένα και χαλαρώστε λίγο. Όσοι θέλετε τόσο πολύ να ομαδοποιείτε και χαρακτηρίζεται οπαδούς, σκεφτείτε το καλύτερα, γιατί έτσι φορτώνεστε και τις βλακείες που έχουν κάνει οι οπαδοί της δικής σας ομάδας.

 

Mα δεν καταλαβες...Ειτε οι φιλοι του ΠΑΟ κατεκριναν την ενεργεια του Μπατιστ, ειτε οχι, θα μπαινανε σε αυτο το νημα οι συνηθεις υποπτοι (2-3 ειναι) για να τραβηξουν λιγο παραπερα τη συζυτηση. Αν πουν οι του ΠΑΟ οτι εκανε μλκια ο Μπατιστ (οπως κι εγινε), τοτε οι Ολυμπιακοι θα μπουν να πουν χουλιγκαν τον Ζοτς. Αν πουμε κι εμεις χουλιγκαν τον Ζοτς, τοτε οι Ολυμπιακοι θα μπουν να πουν και τους Γιαννακοπουλους. Αν πουμε και τους Γιαννακοπουλους χουλιγκαν, τοτε οι Ολυμπιακοι θα μπουν να πουν για τη διαιτησια των τελικων. Αν πουμε στημενους τους διαιτητες, τοτε θα μπουν να πουν για τον Δαλουκα στη μπαλα. Παντα η συζητηση θα φτανει ενα βημα παρακατω απο εκει που πρεπει, μεχρι να υπαρξει διαφωνια και αντιπαραθεση.

 

Ολα αυτα απο αυτους που οταν ο Τομιτς/Γουντς/Τεοντοσιτς κλπ κλπ κανανε τα δικα τους κολπα, ποσταρανε εκστασιασμενοι τα βιντεο/φωτος και λεγανε "να τι σας εκανε ο Γουντς μεσα στο ΟΑΚΑ". Ε τωρα εχουν πεσει απτα συννεφα με την αθλητικη αλητεια του Ζοτς να τον βαλει στο 3ο λεπτο της παρατασης οταν ειχε μεινει απο παικτες!

 

Και παει λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγα λογια ο παο χωρις μπατιστ μεχρι το φ4.. Εχετε πληροφοριες οτι το μελεταει η euroleague?? Αν οχι, συνεχιστε ανενοχλητοι την θεματολογια σας, thanx.

 

Οποιαδήποτε άλλη ποινή θα είναι σκάνδαλο... Για να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μην είματε και τόσο υποκριτές.

 

Πόσες φορές τα τελευταία χρόνια έχουμε δει αντιαθλητικές πράξεις από παίχτες παο και οσφπ στα μεταξύ τους παιχνίδια? Τι είδους ασυλία απολαμβάνουν αυτοί οι παίκτες?

 

Και επιτέλους δεν είναι το θέμα αν τον έβγαλε ή πότε τον έβαλε ο προπονητής γιατί είναι ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ. Το ότι δεν αποβλήθηκε είναι το... περίεργο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τελευταία σκούπα. Όποιος ξαναγράψει για γιωτάδες ένοπλους, μόρια, γελοιότητες κτλ. έχει φύγει οριστικά.

 

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.jpg

 

Απίστευτο :shock::shock:

 

και λιγο ειναι... τελικα απο οτι ειδα, μαλλον δεν θα τον τιμωρησουν καθολου..

 

http://sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Panathinaikos/mikros_o_kindynos_timwrias_gia_mpatist.621114.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως και λιγο ειναι ....

Απορω πραγματικα πως μπορει καποιος να κανει αυτη τη κινηση σε καποιον αλλον ανθρωπο.....

Εχω μεινει αφωνος ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/302048

Δεν θα τιμωρηθει ο μπατιστ...

Γενικα εχει παρατραβηξει το αστειο με το φυλο αγωνα...

Τωρα ο μπατιστ,πριν λιγους μηνες ο αγωνας ελλαδας σερβιας,στο τελος θα βγει κανενας με πιστολι να σκοτωσει αλλα αμα δεν τον δουν οι διαιτητες δεν θα τιμωρηθει...

ε ελεος πια...εχει καταντησει γελιο τουλαχιστον σε αυτην την εποχη που η τεχνολογια υπερκαλυπτει φυλα αγωνων,αναφορες αστυνομιας κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μπάσκετ γενικά δεν πάει καλά. Δεν τιμωρείται κανένας και βλέπουμε όλο και χειρότερα. Εδώ ο άλλος πέταξε καρέκλα και έφαγε 3 αγωνιστικές, δηλαδή σχεδόν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχέτως τι προτίθεται να κάνει η ευρωλίγκα, καλό θα ήταν είτε ο ίδιος ο Μπατιστ είτε η ομάδα, γιατί όχι και οι δυο, να ξαναζητήσουν συγνώμη.

Επιπλέον πρέπει να υπάρξει εσωτερική τιμωρία.

 

Πολύ χοντρό το παράπτωμα για να το αφήσουν να περάσει έτσι.

 

Τον Μπατιστ οι οπαδοί του Παναθηναικού τον αγαπάνε όσο λίγους και υπάρχουν μεγάλες απαιτήσεις προς αυτόν.

 

Ο κόσμος θα τον στηρίξει αλλά πρέπει να τιμωρηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι θα αφηνιάσουν οι δικοί μας κάφροι όταν τον δουν στο ΣΕΦ. Αλυσίδα πάει η καφρίλα.

Τωρα σοβαρα...γιατι?

Ειστε τιποτα αδελφια με τους οπαδους της Ολυμπια?

Ειστε υπερασπιστες της ηθικης?Αν γινοταν αναποδα, ας πουμε χτυπαγε ενας της Ρεαλ τον Μπατιστ, θα αφηνιαζαν στο Ολυμπιακος-Ρεαλ?

Γιατι να "δικαιολογειται" να αφηνιασουν οι οπαδοι του Ολυμπιακου εναντια στο Μπατιστ για αυτο το σκηνικο?

 

---------- Προσθήκη στις 23:04 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 23:03 ----------

 

 

Τον Μπατιστ οι οπαδοί του Παναθηναικού τον αγαπάνε όσο λίγους και υπάρχουν μεγάλες απαιτήσεις προς αυτόν.

 

Ο κόσμος θα τον στηρίξει αλλά πρέπει να τιμωρηθεί.

100%

Αυτο μας εχει πληγωσει. Μα ο Μαικ ρε γαμωτο...τι του ηρθε?Πως μπορεσε να το κανει?

Ας κατσε σε ολη την Α' φαση εξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...