Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Μπαγεβιτς απτην ΑΕΚ δεν εφυγε μονο για αγωνιστικους λογους, αλλα γιατι ηταν επιτακτικο να φυγει για αλλους λογους. Εφυγε κακην κακως λοιπον.

 

Εφοσον κρινετε ανικανο τον Νιοπλια, γιατι δεν λετε πχ "θα θελα τον ταδε, πιστευω μπορει να αλλαξει την εικονα της ομαδας"? Απλα να φυγει ενας που δε σας αρεσει, για να ερθει ενας αλλος που σε 3 μηνες δε θα σας αρεσει? Εγω αυτο το εργο το βλεπω 10 χρονια, οποτε προτεινω να αποφασιζουν οι προπονητες του καναπε για το ποιος προπονητης κανει για τον ΠΑΟ απο δω και περα και μετα απο 3μηνες να αυτοαναιρουνται, τουλαχιστον θα ειναι πιο διασκεδαστικο για τους υπολοιπους που εχουν την ικανοτητα να καταλαβουν οτι η αλλαγη προπονητη καθε σεζον κανει κακο στην ομαδα και οχι ο ιδιος ο προπονητης.

 

Θα μου πεις, μερος του κοσμου του ΠΑΟ εχει φτασει να αμφισβητησει ανοιχτα μεχρι και τον Ομπραντοβιτς, οποτε τι να λεμε τωρα για τον Νιοπλια και τον καθε Νιοπλια. Καταδικασμενος ειναι λογω του κοσμου οποιος και να ρθει. Λες και αμα ερθει ο Μουρινιο, θα γινει Νεστα ο Καντε, Λουσιο ο Σαριεγκι, Πιρλο ο Κατσουρανης, Νταβιτς ο Καραγκουνης κλπ

 

ΥΓ. Δεν στηριζω Νιοπλια, στηριζω απλα την αποψη οτι σε καθε προπονητη οταν προσλαμβανεται πρεπει να δινεται πιστωση 2 ετων, εκτος αν προκυψουν στο μεταξυ συγκλονιστικα απροοπτα. Διαφορετικα η μονη χαμενη ειναι η ομαδα.

 

Θα προτεινα πολύ ευχαριστως τον επομενο προπονητη του παναθηναικου εαν ειχα λιγο παραπανω ελευθερο χρονο καθως και χρημα για να μπορω να ταξιδεψω και να κανω σωστο σκαουτιγκ....

 

Όταν κάποιος δεν κάνει φαίνετε αλλά δεν μπορώ εγω να πως ποιος πρεπει να ερθει..

Μπορω ομως να πω το προφιλ που θα μου αρεσε να εχει..

Εαν θελεις προφιλ τοτε θα ηθελα να εχει δουλεψει σε ομαδες που διεκδικουν πρωταθλημα στην χωρα τους , που εχει οδηγησει ομαδες στο τσαμπιονς λιγκ που εχει να δωσει και να μεταφερει την δικη του φιλοσοφια στην ομαδα , που θα μπορουσε και θα ηθελε η ομαδα να μπορει να αναπτυσετε με καποιο συστημα και οχι αναρχα ...

 

Αυτά τα λιγα και βασικα θα ηθελα να εχει ο προπονητης του παναθηναικου...

 

Ότι και να λεμε δεν κανει ο νιοπλιας και δνε μπορει να συνεχισει να κρυβεται πισω απο τις προσωπικες νικες των παικτων ...Δεν κάνει βρε παιδι μου πως να το κανουμε...

Και δεν χρειαζεται να περιμενεις 2 χρονια για να το καταλαβεις. Λαθος της διοικησης που δεν πηρε προπονητη τον ιουνιο ο οποιος θα ειχε χρονο να οικοδομησει την ομαδα αλλα ακομα και τωρα δεν ειναι αργα αρκει να ερθει προπονητης με προσωπικοτητα , εμπειρια και ικανοτητες.. Δεν μπορεις νου αγοραζεις λαμπορκινι και να βαζεις την κυρια μαρια απο το ψιλικατζιδικο της γειτονιας να το οδηγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Είναι ερώτηση αυτή ? Είναι δική μου δουλειά να βρω προπονητη ?

 

Ούτε είναι δική σου δουλειά να βρεις πρόεδρο αλλά εκεί δεν είχες πρόβλημα να μας πεις ποιος είναι άχρηστος και ποιος πρέπει να αναλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε είναι δική σου δουλειά να βρεις πρόεδρο αλλά εκεί δεν είχες πρόβλημα να μας πεις ποιος είναι άχρηστος και ποιος πρέπει να αναλάβει

 

Καλα, εκει δεν ειχες και πολλες επιλογες.

Ασε που πολλοι, μεταξυ αυτων και εγω, λεγαμε 'Να φυγει ο Βαρδινογιαννης και ας αναλαβει και ο SlimData' αρα με αυτη τη λογικη δικαιουμαι να λεω 'Ας φυγει ο Νιοπλιας και ας ερθει οποιος θελει'?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε είναι δική σου δουλειά να βρεις πρόεδρο αλλά εκεί δεν είχες πρόβλημα να μας πεις ποιος είναι άχρηστος και ποιος πρέπει να αναλάβει

 

Εννοείται...

 

Είναι γνωστή η λύση στα διοικητικά.. Δεν χρειάζεται ψάξιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, εκει δεν ειχες και πολλες επιλογες.

Ασε που πολλοι, μεταξυ αυτων και εγω, λεγαμε 'Να φυγει ο Βαρδινογιαννης και ας αναλαβει και ο SlimData' αρα με αυτη τη λογικη δικαιουμαι να λεω 'Ας φυγει ο Νιοπλιας και ας ερθει οποιος θελει'?

 

Να φέρουμε Μπακε με βοηθό Πεσειρο δηλαδή...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνουμε ένα προπονητή(και όχι μόνο εμείς) με τα χαρακτηριστικά του Μουρίνιο. Και δεν εννοώ τη θεωρητική κατάρτιση του Ζοζέ, αλλά την αδιαμφισβήτητη προσωπικότητά του. Σε αυτή τη προσωπικότητα οφείλει όσα έχει κατακτήσει ως τώρα. Είναι ακριβώς το σημείο στο οποίο υστερούν οι περισσότεροι προπονητές. Ο δικός μας ο Νιόπλιας βαμολογείται εκεί με -1!

Προσπαθώ απλά να φανταστω τον σημερινό Παναθηναϊκό με τον Μουρίνιο στον πάγκο. Δεν είναι κακό να ονειρεύεσαι. Να δούμε τότε αν ο Κατσουράνης θα σερνότανε ή αν ο Λέτο θα έβγαζε γλώσσα.

Από πλευράς ποιότητας ποδοσφαίρου ο Μουρίνιο δεν έχει παίξει και κανένα ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο. Σκεφτείτε μόνο με τι καραούλι και διπλά ..λεωφορεία είχε βάλει μπροστά απο το τέρμα στον ημιτελικό με την Μπαρτσελόνα. Όμως ξέρει να παίρνει το μάξιμουμ από τους ποδοσφαιριστές του. Γι΄αυτό είναι ο special one στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνουμε ένα προπονητή(και όχι μόνο εμείς) με τα χαρακτηριστικά του Μουρίνιο. Και δεν εννοώ τη θεωρητική κατάρτιση του Ζοζέ, αλλά την αδιαμφισβήτητη προσωπικότητά του. Σε αυτή τη προσωπικότητα οφείλει όσα έχει κατακτήσει ως τώρα. Είναι ακριβώς το σημείο στο οποίο υστερούν οι περισσότεροι προπονητές. Ο δικός μας ο Νιόπλιας βαμολογείται εκεί με -1!

Προσπαθώ απλά να φανταστω τον σημερινό Παναθηναϊκό με τον Μουρίνιο στον πάγκο. Δεν είναι κακό να ονειρεύεσαι. Να δούμε τότε αν ο Κατσουράνης θα σερνότανε ή αν ο Λέτο θα έβγαζε γλώσσα.

Από πλευράς ποιότητας ποδοσφαίρου ο Μουρίνιο δεν έχει παίξει και κανένα ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο. Σκεφτείτε μόνο με τι καραούλι και διπλά ..λεωφορεία είχε βάλει μπροστά απο το τέρμα στον ημιτελικό με την Μπαρτσελόνα. Όμως ξέρει να παίρνει το μάξιμουμ από τους ποδοσφαιριστές του. Γι΄αυτό είναι ο special one στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.

 

Aυτο ακριβως πιστευω και εγω. Πρεπει να υπαρχει ενας προπονητης με προσωπικοτητα και να ειναι καταξιωμενος και οχι μαριονετα ...

 

π.χ οταν ηρθε ο σισε καποιοι παλιοι παικτες εν ενεργεια του παναθηναικου δεν τον ειχαν δει με καλο ματι και αυτο φαινοταν και στο παιχνιδι. Δεν τον τροφοδοτουσαν δεν τονν πηγαιναν γενικως. Ο γάλλος όμως με τις δυνατοτητες του και την προσωπικοτητα του εχει επιβληθει σαν προσωπικοτητα μεσα στην ομαδα και δεν μπορει κανενας να τον αμφισβητησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φέρουμε Μπακε με βοηθό Πεσειρο δηλαδή...?

 

Yπαρχει ερωτηματικο στο τελος της προτασης, δεν το προσεξες?

Το ερωτημα νομιζα οτι ηταν προφανες αλλα μαλλον δεν ειχα δικιο

 

Δεν μπορεις να εξισωνεις τα διοικητικα με τα προπονητικα.

Αν το κανεις, τοτε μου δινεις το δικαιωμα να λεω "Να φυγει ο Νιοπλιας και ας ερθει οποιος ναναι" αφου το ειχα πει στα διοικητικα

 

ΥΓ. Αυτο με το Μουρινιο και το λεωφορειο στη Βαρκελωνη ειναι μεγαλο σοτο. Πρωτον, με 0-1 στην πλατη, μεσα στο Μιλανο επαιξε πολυ καλη μπαλα και καρφωσε 3 μπαλακια και το γυρισε 3-1. Αρα οτι μπορουσε γενικα να παιξει καλα κοντρα στη Μπαρτσα, μπορουσε

Δευτερον, οταν εστησε Σινικο Τειχος, ειχε μεινει με 10 με τρελη μουφα κοκκινη απο το 30' ετσι?

Ε, οταν εχεις παιξει μπαλα και εχεις κερδισει 3-1, οταν σε αφηνουν με 10 και ηλιθιωδως στη Βαρκελωνη, τι θες να κανεις? "παμε να παιξουμε τη μπαλα μας και οτι βγει"?

Μετα θα τον λεγανε τρελο και γιατι δεν κλειστηκε πισω.

Ασε που προσωπικα θα εκανα το ιδιο μονο και μονο ως αντιδραση για το γελοιο σπρωξιμο της Μπαρτσελονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Αυτο με το Μουρινιο και το λεωφορειο στη Βαρκελωνη ειναι μεγαλο σοτο. Πρωτον, με 0-1 στην πλατη, μεσα στο Μιλανο επαιξε πολυ καλη μπαλα και καρφωσε 3 μπαλακια και το γυρισε 3-1. Αρα οτι μπορουσε γενικα να παιξει καλα κοντρα στη Μπαρτσα, μπορουσε

Δευτερον, οταν εστησε Σινικο Τειχος, ειχε μεινει με 10 με τρελη μουφα κοκκινη απο το 30' ετσι?

Ε, οταν εχεις παιξει μπαλα και εχεις κερδισει 3-1, οταν σε αφηνουν με 10 και ηλιθιωδως στη Βαρκελωνη, τι θες να κανεις? "παμε να παιξουμε τη μπαλα μας και οτι βγει"?

Μετα θα τον λεγανε τρελο και γιατι δεν κλειστηκε πισω.

Ασε που προσωπικα θα εκανα το ιδιο μονο και μονο ως αντιδραση για το γελοιο σπρωξιμο της Μπαρτσελονα

Επιλεκτική μνήμη έχουμε, έτσι; Να σου θυμίσω για χιλιοστή φορά ότι το 3-1 ήταν ... κάτσε, πως το έγραψες... τρελή μούφα γκολ-οφσάιντ-μαρς-καραμπινάτο-θατοσφυριζεκαιοΜουρινιο;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ' όλα αυτά εγώ δεν είδα καμία ομάδα του Μουρίνιο να παίζει το σούπερ ποδόσφαιρο που παίζει η τωρινή Μπαρτσελόνα. Ξέρει όμως ο άτιμος να παίρνει αποτελέσματα! Εκεί είναι το ερώτημα λοιπόν. Τι λέει στους παίχτες του στα αποδύτήρια? Προφανώς όχι αυτά που λέει ο δικός μας ο Νιόπλιας γιά να δικαιολογηθεί. Που έλεγε πάμε να παίξουμε με την καλύτυερη ομάδα του κόσμου το ίδιο ακριβώς είχε πεί και ο προπονητής της Κοπεγχάγης γιά την Μπάρτσα!

Σιγά τώρα ο ψηλομύτης Μουρίνιο μην κάτσει να πεί στους παίχτες του ότι η Μπάρτσα είναι η καλύτερη ομάδα του κόσμου. Εκεί είναι η διαφορά τού προπονητή και του προπονητάκου.

 

edit:

Η Σεβίλλη έχασε 5-0 από την Μπάρτσα. Εμείς χάσαμε 5-1 άρα είμαστες καλύτεροι από τη Σεβίλλη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kourkouti-panathinaikos-olympiakos-nioplias-mikros-nikolas-sm.jpg

 

 

Χααχαχα..

Γαματο ...:lol:

 

Εξτρα Σκηνες :

" Η αποπειρα αποδρασης του Μικρου Νικολα στο ημιχρονο του αγωνα "

Εχω σκασει στα γελια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερωτηματικό δεν το είχα δει, σωστά, αλλά δε νομίζω να αλλάζει πολύ το νόημα της προηγούμενης κουβέντας μου.

Γιατί εγώ έκανα την ερώτηση σε αυτόν που έλεγε "άχρηστος Πατέρας, να αναλάβει Παυλάρας."

 

Αξεπέραστος παράγοντας ο Παυλάρας αλλά στην προκειμένη περίπτωση έβαλε το εγώ του πάνω από το καλό του Παναθηναικού και στήριξε τον εως τώρα μεγάλο του "εχθρό" για να μην του πάρουν τη δόξα(?) οι "νέοι".

 

Πως γίνεται λοιπόν να τον θεωρήσω αξιόπιστο (τον συνομιλητή) όταν ακυρώνει τις επιτυχίες Πατέρα, "ξεχνάει" την πρόσφατη στάση του Παύλου και θέλει αντικατάσταση???

Το ίδιο σοβαρά θα πάρω τη γνώμη του και στο θέμα προπονητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλεκτική μνήμη έχουμε, έτσι; Να σου θυμίσω για χιλιοστή φορά ότι το 3-1 ήταν ... κάτσε, πως το έγραψες... τρελή μούφα γκολ-οφσάιντ-μαρς-καραμπινάτο-θατοσφυριζεκαιοΜουρινιο;;;;

 

Oκ, εχεις δικιο, θα δικαιολογουσα λοιπον τον Γκουαρντιολα να κατεβαινε να παιξει μαζικη αμυνα για να μην φαει και αλλο:-)

Τα λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα που έθεσαν κάποιοι συμφορουμίτες: "Πες ότι φεύγει ο Νόμπλιας. Πείτε μας ποιος να έρθει!" θα ήθελα να απαντήσω ότι κατάλληλοι προπονητές μπορούν να βρεθούν ανά την υφήλιο.

Οι προπονητές αυτοί δεν χρειάζεται να έχουν τα τρομερά προσόντα. Για μένα αρκεί να έχουν σοβαρότητα, να προκαλούν το σεβασμό των αθλητών, να έχουν εμπειρία και κάποιες επιτυχίες στις ομάδες που έχουν αναλάβει, να έχουν όρεξη και το πιο σημαντικό: ως διοίκηση να τους δώσεις όλα αυτά που θα συμφωνηθούν.

Ονόματα δεν ξέρω για να προτείνω επειδή δεν έχω ασχοληθεί. Αλλά τόσες ομάδες π.χ. μικρομεσαίες της πρεμιερ ληγκ, μεγαλομεσαιες του σαμπιονα, πρωτοκλασατες της πορτογαλίας που πάνε και τους βρίσκουν;

 

Σε αυτό που είπε ο Midi λίγο παραπάνω ότι ο προπονητής πρέπει να μένει τουλάχιστον 2 χρόνια θα ήθελα να απαντήσω με ερωτήσεις: ο Νιόπλιας κοντεύει χρόνο στην ομάδα. Είσαι ευχαριστημένος; Έχεις δει βελτίωση; Άλλαξε κάτι προς το καλύτερο;

 

Τολμώ να πω ότι ο Βαλβέρδε σε απείρως λιγότερο χρόνο έχει ήδη παρουσιάσει ψήγματα κάποιας δουλειάς. Ο Νιόπλιας τι μας έχει δείξει συγκεκριμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...