Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΙΟΠΛΙΑΣ

 

Πολυ καλο παιδι, πολυ καλη σχεση με το ποδοσφαιρο, ηταν κλαος ποδοσφαιρστης, σωστος κυριος, αλλα προπονητης δεν ειναι

Το να τρεχεις να συμμαζεψεις τα ασυμμαζευτα με τους ανυπαρκτους επειδη φοβηθηκες να τους αφησεις εκτος 11αδας δεν ειναι μαγκια

Το να βαζεις τον Σιμαο οταν ο αλλος παιζει με 10, εναν Σιμαο που αναθεμα και αν ειχε εντολες αφου δεν ειχε ποιον να μαρκαρει, δεν ειναι μαγκια

Το να εχεις κανει αυτη την προετοιμασια, δεν ειναι μαγκια

 

Μην γινουμε γαυροι και με μια νικη ξεχναμε τα προβληματα μας.

Δεν εχουμε προπονητη, δεν εχουμε γηπεδο, δεν εχουμε σεντερ μπακ, δεν εχουμε αμυντικο χαφ, δεν εχουμε δεξι χαφ, δεν εχουμε δευτερο επιθετικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεξι χαφ εχουξμε και τον λενε γκοβου.Μην τρελαθουμε τωρα.Το καλυτερο δεξι χαφ στην ελλαδα.Θελει παιχνιδια στα ποδια του.

Ο ριερα εχει κανει τιποτα μεχχρι στιγμης?Οταν βρει τα πατηματα του θα κανει ομως.Ο σισσε περισυ στις αρχες δεν εβαζε γκολ ουτε με αιτηση ,μετα το 2μηνο αρχισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεξι χαφ εχουξμε και τον λενε γκοβου.Μην τρελαθουμε τωρα.Το καλυτερο δεξι χαφ στην ελλαδα.Θελει παιχνιδια στα ποδια του.

Ο ριερα εχει κανει τιποτα μεχχρι στιγμης?Οταν βρει τα πατηματα του θα κανει ομως.Ο σισσε περισυ στις αρχες δεν εβαζε γκολ ουτε με αιτηση ,μετα το 2μηνο αρχισε.

 

+1

 

Ο Γκοβού είναι αστείο να μη κάνει για τον Παναθηναϊκό - όπως αντίστοιχα και ο Ρομενταλ για τον Ολυμπιακό. Το πρόβλημα και των δυο είναι πως στην Ελλάδα παίζουμε στατικό ποδόσφαιρο και δεν εκμεταλλεύονται την ταχύτητα και τη κίνηση τους στο κενό χώρο.

 

Ο Πλεσι όπως τον είδα χθες είχε ένα θετικό που δεν έχουν οι άλλοι αμ. χαφ σας - έσπαγε τη μπαλα στα πλάγια με πάσες άνω των 10 μετρων, που δε το κάνει ούτε ο Ζιλμπερτο, ούτε ο παλαίμαχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πλεσι για μενα χθες ηταν πραγματικα μετριος. Ηθελα να ηξερα το ποσοστο επιτυχημενων πασων πανω απο το 1 μετρο, δεν νομιζω να περασε το 50%. 1000 φορες σιλβα.

 

ο λαζαρος παλι μου αρεσει παρα πολυ. πιστευω οτι ο λετο θα δυσκολευτει να παρει πισω την θεση του βασικου. Το παλικαρι εχει τσαγανο, σκιζεται πανω κατω, εχει μια αξιοπρεπη ντριπλα και ειναι γρηγορος. Μια χαρα.

 

Πολυ καλος κατα την γνωμη μου και ο μαρινος. αυτο το δεξι μπακ-χαφ-αμυντικο χαφ του παει αρκετα.. εδεσε το κεντρο με το που μπηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πλεσι για μενα χθες ηταν πραγματικα μετριος. Ηθελα να ηξερα το ποσοστο επιτυχημενων πασων πανω απο το 1 μετρο, δεν νομιζω να περασε το 50%. 1000 φορες σιλβα.

 

ο λαζαρος παλι μου αρεσει παρα πολυ. πιστευω οτι ο λετο θα δυσκολευτει να παρει πισω την θεση του βασικου. Το παλικαρι εχει τσαγανο, σκιζεται πανω κατω, εχει μια αξιοπρεπη ντριπλα και ειναι γρηγορος. Μια χαρα.

 

Πολυ καλος κατα την γνωμη μου και ο μαρινος. αυτο το δεξι μπακ-χαφ-αμυντικο χαφ του παει αρκετα.. εδεσε το κεντρο με το που μπηκε...

 

Ο λαζος ,δεν ειναι εξτρεμ οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να παρει την θεση του λετο.

Πισω απο τον επιθετικο παιζει το παιδι.Τον εβαλε πισω απο τον επιθετικο και εβγαλε 2 πασες παρε βαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πλεσι για μενα χθες ηταν πραγματικα μετριος. Ηθελα να ηξερα το ποσοστο επιτυχημενων πασων πανω απο το 1 μετρο, δεν νομιζω να περασε το 50%. 1000 φορες σιλβα.

 

ο λαζαρος παλι μου αρεσει παρα πολυ. πιστευω οτι ο λετο θα δυσκολευτει να παρει πισω την θεση του βασικου. Το παλικαρι εχει τσαγανο, σκιζεται πανω κατω, εχει μια αξιοπρεπη ντριπλα και ειναι γρηγορος. Μια χαρα.

 

Πολυ καλος κατα την γνωμη μου και ο μαρινος. αυτο το δεξι μπακ-χαφ-αμυντικο χαφ του παει αρκετα.. εδεσε το κεντρο με το που μπηκε...

 

Διαφωνω ως προς τον Πλεσις. Η πασα του ειναι πιο αξιοπιστη απο του Σιμαο, μπορει να τρεξει, ειναι ψηλος για να παρει κεφαλιες, εχει δυναμη.

 

Ο Λαζαρος κατ'εμε χαραμιζεται να παιζει στα ακρα. πρεπει να παιξει στον αξονα πίσω απο τον επιθετικό και βασικός ανταγωνιστής του είναι ο νίνης. Επίσης φαίνεται να παίζει καλύτερα δεξιά παρά αριστερά. Αν χρειαστεί να παιξει αριστερά κάποιος στην γραμμή και να συγκλίνει Ο λουις Γκαρσία μου έχει αφήσει καλή εντύπωση.

 

Επίσης καλή εντύπωση έχω και για τον μαρίνο. Καλύπτει καλά τον βύντρα όταν κάνει overlap ο τελευταιος και με την ταχυτητα του δημιουργει προβληματα σε αντιπάλους πάνω στην γραμμή.

 

Γενίκοτερα το πρόβλημα είναι στα κεντρικά/αμυντικά χαφ και όχι τοσο στα επιθετικά χαφ. Ο Κατσουράνης δεν υπαρχει σαν παίκτης, Ο Ζιλμπερτο καλός χρυσός αλλά πλέον μεγάλος. Ο Σιμάο πραγματικός σκύλος αλλά πάσα > 5μ δύσκολα την κανει και ο Καρα δεν βγάζει πάνω απο 45 λεπτά

 

Γενικά χρειαζόμαστε ενα καλό δυνατό γρήγορο στόπερ. Ο Σαριέγκι παραπατα και δεν θεωρειτε στοπερ απο μένα, Καντέ μια απο τα ίδια μόνο ο Μπουμσονγκ ανέβασε απόδοση. Επίσης οι μαλακίες του Τζόρβα δεν έχουν όριο οπότε χρειαζόμαστε και τερματοφύλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον Πλεσις, οσοι δεν ησασταν γηπεδο, οπως και με τη Ρουμπιν, καλυτερα να το ξανασκεφτειτε.

Το παλικαρακι ειναι μια χαρα τεχνητακος αμ.χαφ και κοβει και απολα

Ειναι σαφως ανωτερος του Σιμαο και απλα δεν ειναι η παικτουρα η τρελη να μπορει να φανει ακομα και με τους χθεσινους Γκοβου-Κατσουρανη-Σιλβα

Οσες παπαριες εκανε, οι περισσοτερες ειναι γιατι χωρις μπαλα οι συμπαικτες του ηταν πιο αργοι και απο την ομιχλη. Αν με το καλο παιξουμε με σοβαρους παικτες μπροστα, θα κρινουμε τον Πλεσις

 

Οσο για το Μαρινο...ενα συμπαθες δεξιο χαφακι που βοηθαει το μπακ που ανεβαινει ή παιζει το 1-2 με το εξτρεμ και μεχρι εκει. Μετριοτατος παικτης που δεν πιστευω οτι θα παιξει ποτε βασικος σε Παναθηναικο που θα πηγαινει καλα

 

---------- Προσθήκη στις 14:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:32 ----------

 

Ελα ρε Καιμακογλου πρωτε σκορερ!

Καλη η προπονηση με τον Ηλυσιακο παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

]Ελα ρε Καιμακογλου πρωτε σκορερ!

Καλη η προπονηση με τον Ηλυσιακο παντως...

Είχα γνωρίσει τον Καϊμακόγλου όιταν έπαιζε στο Ρέθυμνο. Η κοπέλα του ήταν φίλη της ανηψιάς μου που σπουδαζε Κοινωνιολογία στο Ρέθυμνο. Τού έκανα την ερώτηση τότε αν θάθελε να παίξει στον Παναθηναϊκό.Καθόμασταν Ιούλιο μήνα στη παραλιακή του Ρεθύμνου σε μία καφετέρια. Και τι μου απάντησε ο άτιμος.

Όποιος χριστιανός δεν πάει στους Αγίους Τόπους δεν είναι αληθινός χριστιανός! :P:mrgreen::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με Kaiser για Πλεσις.

 

Δεν ημουν μεσα αλλα μου φανηκε ο μονος που το παλευε καπως στο πρωτο ημιχρονο.Ο Ζιλμπερτο πρεπει επιτελους να ανεβει λιγο,οπως και ο Κατσουρανης,ο οποιος μαλλον δεν μπορει παρα δε θελει.

 

Παντως αυτο που λετε για κεντρικο χαφ,σκεφτειτε οτι εχουμε για εκει Λαζαρο και Νινη (ισως και Γκαρσια).Πιο πολυ πιστευω χρειαζομαστε περιφερειακο επιθετικο και κεντρικο αμυντικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν λεμε κεντρικο χαφ, εννοουμε για πισω απο τους 3 απο τη στιγμη που ειναι φανερο οτι αυτη την περιοδο αποκλειεται να βρεθουν 2 απο τους Σιλβα-Κατσουρανη-Καραγκουνη που να παιζουν συνεχομενα καλα και αφου ο Σιμαο ειναι για να κοβει και μονο

 

 

Καποιος χριστιανος να μου εξηγησει ΤΙ ΣΚΑΤΑ εχει ο Λετο και για ποτε τον υπολογιζουν?

Για τον Νινη και τον Γκοβου ψιλοξεραμε, ο Λετο τι σκατα εχει γιατι εγω δεν βγαζω ακρη.

 

ΥΓ. Παλι εκτος ο Γιουρκας ο οποιος το ξερω απο 1ο χερι-τον ιδιο τον Γιουρκα-οτι θεωρει πως ειναι μια χαρα και το οτι μενει εκτος αποστολης δεν εχει καμια σχεση με θεμα τραυματισμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρουν να χάνουν! Διασκεδάζω αφάνταστα.

 

το να μην ξερεις να χανεις δεν ειναι παντα κακο...

μπορει να σε ωθησει στην κορυφη αλλα μπορει και να σε καταστραψει...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...