Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω τον Μαριδακη θα τον παραδεχτω οταν τα δω να κατεβαινει σε αποδυτηρια διαιτητων και να τους παραπονιεται οτι διαμορφωσαν αποτελεσμα υπερ της ομαδας του, απεναντι πχ σε μια ΑΕΛ η εναν Εργοτελη, για να το κανει σε ντερμπι θελει πολλα κοτσια και ο Μαριδακης δεν νομιζω να τα εχει, οπως και κανεις προεδρος.

 

Μεχρι τοτε απλα γελαω μαζι του αλλα δεν παραβλεπω οτι με αυτην την τακτικη γινεται επικινδυνος. Δεν ξερω αν το κανει για διαμορφωσει κλιμα, να φοβισει τους διαιτητες η αν απλα εχει ψωνιο (εγω θεωρω πιο πιθανο ενδεχομενο το τελευταιο παντως), αλλα καποιος πρεπει να τον συμαζεψει πλεον.

 

ΥΓ. Ο Λαζαρος επαιζε και στο 1ο ημιχρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εγω τον Μαριδακη θα τον παραδεχτω οταν τα δω να κατεβαινει σε αποδυτηρια διαιτητων και να τους παραπονιεται οτι διαμορφωσαν αποτελεσμα υπερ της ομαδας του, απεναντι πχ σε μια ΑΕΛ η εναν Εργοτελη, για να το κανει σε ντερμπι θελει πολλα κοτσια και ο Μαριδακης δεν νομιζω να τα εχει, οπως και κανεις προεδρος.

 

Μεχρι τοτε απλα γελαω μαζι του αλλα δεν παραβλεπω οτι με αυτην την τακτικη γινεται επικινδυνος. Δεν ξερω αν το κανει για διαμορφωσει κλιμα, να φοβισει τους διαιτητες η αν απλα εχει ψωνιο (εγω θεωρω πιο πιθανο ενδεχομενο το τελευταιο παντως), αλλα καποιος πρεπει να τον συμαζεψει πλεον.

 

ΥΓ. Ο Λαζαρος επαιζε και στο 1ο ημιχρονο.

 

Ο ηλεκτρονικός δαίμονας ή του μυαλού μου έθαψε τον Μαρίνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερες!

ας γραψω κι εγω 2-3 πραγματακια....

 

για αρχη μπραβο στην ομαδα για το αποτελεσμα.... στην αρχη με την εμφανιση της ομαδας φοβηθηκα τα περσινα, ομαδα χωρις παθος, απειρες λαθος μεταβιβασεις κτλ κτλ...

αλλα στο δευτερο ημιχρονο και με την βοηθεια της τυχης στο πρωτο γκολ (that's football) γυρισε το ματς.

 

για το πεναλτι. ηταν καθαρο και κοκκινη... αποδειξη αυτου αν θελετε το οτι κανεις παιχτης του ολυμπιακου δεν διαμαρτυρηθηκε..... αν δεν ηταν, θα βλεπαμε τους παιχτες κανα μισαωρο να περιτρυγιριζουν τον διαιτητη... και στην τελικη αν χρειαζονται 7 ριπλει σε υπερslow Motion για να δουμε αν τυχον βρισκει και μπαλα πριν ο παπαδοπουλος, τοτε ο βοηθος διαιτητη δεν θα ηταν ανθρωπος αλλα ο terminator και μαλλον θα επρεπε να ανησυχουμε σημερα περισσοτερο για την επομενη μερα της ανθρωποτητας παρα για το πεναλτι :lol:

 

κατσουρανης. ανυπαρκτος. πρωην παιχτης. αυτο ακριβως που ελεγα πριν λιγες μερες, με μια διορθωση μαλλον. και δεν θελει, αλλα και δεν μπορει πλεον... ακομα κι οταν παιζει στην θεση που γουσταρει, πολλα λαθη, ελαχιστα τρεξιματα (για ντερμπι). σωστα αντικατασταθηκε. μακαρι να μεινει παγκο και να παρουμε εναν καλο μεσο τον γεναρη στη θεση του... για αλλαγη στο 75 καλος ειναι...

 

ακουσα/διαβασα πολλα παραπονα για τον Πλεσι. δεν λεω... μετρια ως κακη εμφανιση... αλλα κατα την γνωμη μου εχει ελαφρυντικα. ειναι η δευτερη φορα που ξεκιναει βασικος, εχει παιξει ελαχιστα μεχρι τωρα, το χθεσινο ματς ηταν ενα ντερμπι... να συμπεριλαβω και την μετρια ως κακη εμφανιση των κατσουρανη και silva... λογικο μου φαινεται.... με λιγα λογια κακως ξεκινησε με αυτον ο νιοπλιας... βεβαια με την ψυχ. κατασταση του σιμαο δεν ειχε κι αλλον παιχτη πλην καραγκουνη... οποτε τελικα μια η αλλη ειναι....

 

unexpected πολυ καλος χριστοδουλοπουλος και σπυροπουλος, πολυ καλος Djibrilαρος, καλος μπουμσονγκ, αγχωμενος καντε, μετριος σιλβα....

 

αυτα...

ελπιζω σε νικη και με την ρουμπιν για να μην χαλασει η ψυχολογια της ομαδας καταρχην και να αρχισει να ρολαρει (οσο γινεται καλυτερα) η ομαδα αφου επιστρεψουν και οι τραυματιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου φαίνεται ότι θα χρειαστεί προσπάθεια για να χάσουμε αυτό το πρωτάθλημα.

 

Η ομάδα βρέθηκε σε πολύ μεγάλο ντεφορμάρισμα, ταυτόχρονα βγήκαν και κάμποσοι τραυματισμοί ενώ το ίδιο διάστημα ο γαύρος έπιανε την καλύτερη απόδοση που θα έχει πιθανότατα στη σεζον. Βγάλαμε και πιο ζόρικο πρόγραμμα και είμαστε στον βαθμό. Θα φορμαριστεί όμως αργά ή γρήγορα ο Παναθηναικός. Και αποκλείεται να συνεχίσει έτσι κι ο γαύρος.

 

Επίσης θεωρώ ότι πλεον κατσουράνης, καραγκούνης, γκοβου δεν θα έχουν τον χρόνο συμμετοχής που είχαν εως σήμερα. Φάνηκε αυτό χθες. Για να παίξουν περισσότερο θα πρέπει να αποδείξουν ότι το αξίζουν.

 

Ελπίζω βλέποντας τον βαλβερδε χθες να κατάλαβαν τουλάχιστον οι Παναθηναικοί αν είναι τόσο κακός ο Νιόπλιας...

 

Γενικά η συγκυρία είναι θετική. Ο προπονητής καλώς ή κακώς θα μείνει μέχρι το τέλος. Ας τον στηρίξουμε λοιπόν, ας στηρίξουμε την ομάδα και νομίζω ότι θα έχουμε τον πρώτο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου φαίνεται ότι θα χρειαστεί προσπάθεια για να χάσουμε αυτό το πρωτάθλημα.

 

 

 

Ίσως όχι και τόση:-)

 

Μην παραβλέπεις το γεγονός πως υπάρχει ακόμη ο βραχνάς που και την προηγούμενη χρονιά δεν σε άφησε να πάρεις το πρωτάθλημα με +15: την άμυνα.

 

Ακόμη και χτες πόσες φορές καρδιοχτύπησες ειδικά στο πρώτο ημίχρονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρδιοχτύπησες εσύ λόγω φάσεων του γαύρου?

Εγώ όχι. Και μην ξεχνάς ότι η άμυνα ήταν εκτεθιμένη. Η τριάδα στο κέντρο δεν έκοβε καθόλου και από δεξιά ο γκοβού δεν έδινε βοήθειες. Και πάλι οι φάσεις ποιες ήταν? Τα σουτ έξω από την περιοχή και εκείνη που γλίστρησε ο καντε. Επιπλέον πρέπει να αναγνωρίσουμε στον μπουμσονγκ ότι έχει ανέβει πολύ. Θα κάνει λάθη, ναι, αλλά έχει βελτιωθεί.

 

Αυτό που φοβάμαι εγώ είναι η κακή ψυχολογία της ομάδας. Πίεση αδικαιολόγητη. Αν την βάλουμε πίσω μας, ναι, έχω κάθε λόγο να αισιοδοξώ.

Μην ξεχνάς ότι πλεον το κουμάντο δεν το έχει ο τζιγκερ. Το χειμώνα θέλω να πιστεύω ότι θα γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες φορές καρδιοχτυπήσαμε ρε παιδιά, και δεν το κατάλαβα. Ακόμα και στο πρώτο ημίχρονο που δεν υπήρχαμε στο γήπεδο, πόσες κλασσικές ευκαιρίες είχε ο γαύρος? Άλλο ματς έβλεπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Πέρισυ υπήρχε ο Ζιλμπέρτο- μηχανή. Φέτος αν θέλεις λόγω μουντιάλ ή και ηλικίας (πολλές φορές ο ένας χρόνος κάνει τη διαφορά) ίσως να μην μπορεί να είναι όπως ήταν.

 

Πέρα από αυτό, δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς να αμφιβάλει πως πίσω υπάρχει πρόβλημα. Και μπορεί χτες να μην έκανε καμιά κλασική ευκαιρία αλλά δυο τρεις φορές χάσανε την μπαλα και τον παίχτη από φάσεις που δεν μύριζαν καθόλου.

 

Anyway, χτες φάνηκε πως εκτός από το ψάχνεις μπροστά τον σισέ συνέχεια μπορείς να παίξεις και αλλιώς... αυτό κρατάμε κυρίως:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα/διαβασα πολλα παραπονα για τον Πλεσι. δεν λεω... μετρια ως κακη εμφανιση...

Σορρυ, επειδη ημουν μεσα και δεν διαβαζα, γκρινιαζε ο κοσμος για τον Πλεσι των πρωτων 60' λεπτων?

Ο ανθρωπος εκανε τη δουλεια του Σιλβα πολυ καλυτερα απο τον Σιλβα. Αφενως εχει αρκετα καλη τεχνικη και πασα για το υψος του και παιρνει ολες τις κεφαλιες.

Αφεταιρου ειχε πολυ καλες τοποθετησεις ως αμυντικο χαφ-ειδικα οταν επαιξε διπλα και οχι μπροστα απο τον Σιλβα-και αυτο φαινεται απο το γηπεδο και οχι τοσο απο την τηλεοραση

Οντως φαινεται και αυτος παικτης που πασαρει στα 2 μετρα, ναι, αλλα και ο Σιλβα εκει πασαρει πλεον και ο Κατσουρανης δεν πασαρει ουτε στις 2 ιντσες.

 

Να το πω πιο απλα, απο οσους εχουν τον τιτλο "μπορω να παιξω αμ.χαφ και ξερω μπαλιτσα", δηλαδη Κατσουρανη, Σιλβα, Πλεσι, Καραγκουνη, ισως και Μαρινο, εννοειται οτι αυτη τη στιγμη, στην καλυτερη κατασταση ειναι ο Γαλλος

 

 

ΥΓ. Δεν λεω οτι εσκισε, αλλα με την καμια δεν δεχομαι οτι ηταν απο τους χειροτερους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, όποιος το είδε από την τηλεόραση ξενέρωσε με τον γάλλο.

Ως γνωστόν αν δεν είσαι γήπεδο δεν βλέπεις κινήσεις και καλύψεις οπότε αν έκανε όντως καλό παιχνίδι δεν φάνηκε. Αυτό που φάνηκε ήταν κάποιες λάθος πάσες και κυρίως 3-4 φορές εκεί που έτρεχε με τη μπάλα φαινόταν να μπερδεύει τα πόδια του.

 

Γενικά όμως μπορώ να του βρω πολλά ελαφρυντικά και σε σχέση με τις απαιτήσεις που έχω από τον κάθε ένα στα χαφ, χειρότερος των άλλων δεν ήταν χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα, οι περισσοτεροι στην 6, ειδικα στο 1ο ημιχρονο που ημασταν κακοι ελεγε "μονο ο Γαλλος παιζει"

Ενα αλλο που δεν μπορουσε να δειξει η τηλεοραση ειναι οτι πολλες φορες στο πρωτο ημιχρονο, τα πλαγια μας, Λαζαρος-Γκοβου, δεν εκαναν κινηση να ανοιχτουν με αποτελεσμα ο Πλεσι να παιζει την μπαλα αποκει που υπηρχε ηδη πολυκοσμια και δεδομενου οτι δεν ειναι και ο Βιειρα, εκανε καποια λαθη

 

Γενικα στο Α' ημιχρονο απο τους τρεις χαφ, Κατσουρανη, Σιλβα, Πλεσι, ο Πλεσι ηταν σε καλυτερη κατασταση(συγκριτικα με τα χαλια του Σιλβα, για τον αλλο γελανε και οι μπαλες να πουμε που αυτος ο τυπος συνεχιζει να αγωνιζεται στον Παναθηναικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως επειδή αρχίζω να νοιώθω άσχημα που συνεχώς ζητώ το ...κεφάλι του Νιόπλια ενώ έχουμε ανταλλάξει κάποιες απόψεις στο παρελθόν, υπάρχει περίπτωση να αρχίσω να αλλάζω σιγά-σιγά στάση και να θέλω να παραμείνει ο Νιόπλιας αν συνεχίσει να εφαρμόζει την τακτική έξω ο Καραγκούνης έξω και ο Κατσουράνης έξω ο Γκοβού έξω ενδεχομένως και ο Ζιλμπέρτο, αν όλοι αυτοί δεν βάλουν μυαλό και να αρχίσουν να κυνηγάνε τη μπάλα σαν πιτσιρικάδες! Αλλιώς να μην ξαναμπούν τουλάχιστον βασικοί.Γιατί η ομάδα θα ρολάρει αν πετάξει τη γερουσία έξω.

Γιατί σας έχω εξηγήσει την άποψή μου γιά τον Νιόπλια. Ποτέ δεν είπα ότι είναι άσχετος από συστήματα και τεχνικές, αρνούμαι όμως να δεχτώ ότι ο Νιόπλιας έχει το απαραίτητο ανάστημα να είναι πρώτος προπονητής στον Παναθηναϊκό. Ίσως αυτό θα μπορούσε να γίνει μετά από μιά δεκάχρονη τουλάχιστον προϋπηρεσία του Νικόλα σε άλλες ομάδες.

Αλλά βέβαια η προσωπικότητα είναι κάτι που δεν το μαθαίνεις στη πορεία αλλά είναι έμφυτο στον άνθρωπο.Είναι ο χαρακτήρας σου.

Αν δεν μάθει ο Κατσουράνης να σέβεται και να σκίζεται γιά τον προπονητή του τότε να φύγει και αυτός και ο προπονητής του.

Από τώρα και γιά μιά εφτάδα αγώνων ο Παναθηναϊκός έχει τη δυνατότητα να μαζέψει 7x3. Αν δεν το κάνει τότε να δείτε φωνές!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...