Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το πέναλτι ήταν καθαρό, όμως ο Σισσέ δεν ηταν τελευταίος παίχτης οπότε σε καμία περίπτωση δεν ήταν κόκκινη, η οποία πιστεύω ήταν εκείνη που διαμόρφωσε αποτέλεσμα και όχι το δεύτερο γκολ καθεαυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αβαντζο 3 τερμινα

 

Τι εγινε βρηκες κανα link που να λεω τα παρακατω η τζιφος?

Btw , εσυ δεν ησουν αυτος που οταν εβριζα για την ανανεωση του Σαριεγκι μου ελεγες διαφορα και ελεγα δεν γινεται ετσι να παμε μπροστα. Ειχα πει θα τα βλεπαμε ολα αυτα πρωτη Σεπτεμβρη αλλα τωρα μπορεις να τα δεις ξεκαθαρα μονος σου

 

Οσο για τον Μαριδακη, ο τυπος ειναι γραφικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σκίμνε, την γνώμη μου την έχω ξαναπεί.

 

Μπορούνε να φέρουν Μουρίνιο-Βενγκερ-Σερ Αλεξ-Χιντινγκ κτλ? Όχι.

Ε, όλοι οι υπόλοιποι δεν μου λένε απολύτως τίποτα.

Είχαμε κάνει τον λε γκεν θεό. Fail

Είχαμε βγάλει τον χαλιλχοτζιτς θεό. Fail

Μετά θεός έγινε ο ραικαρντ. Fail

Είδα όμως και τους υπόλοιπους.

 

Τη λιβερπουλ του μπενιτεθ, τη ρεαλ του πελεγκρινι κτλ...

 

Οι προπονητές που αν έρθουν θα είχες κάτι "σαν" ομπραντοβιτς είναι μετρημένοι στα δάχτυλα των δυο χεριών και δεν θα ερχόντουσαν στο ελληνικό ποδόσφαιρο για όλα τα λεφτά του κόσμου. Όλοι οι υπόλοιποι δεν μου λένε απολύτως τίποτα χωρίς να το αποδείξουν με τη δουλειά τους. Το ίδια περιμένω και από τον νιόπλια.

 

Που όχι, δεν έγινε νιοπλίνιο. Καμία σχέση με τα όσα είπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε βρηκες κανα link που να λεω τα παρακατω η τζιφος?

 

 

Οσο για τον Μαριδακη, ο τυπος ειναι γραφικος.

 

Το ποστ το βρηκα αλλα δεν εισαι εσυ. Ζητω σωγγνωμη για το Λαθος. Τα ελεγε αλλος συμφορουμιτης

Τι σχεση εχει ο Σαριεγκι με τον μαρινακη?

 

---------- Προσθήκη στις 00:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:11 ----------

 

Το πέναλτι ήταν καθαρό, όμως ο Σισσέ δεν ηταν τελευταίος παίχτης οπότε σε καμία περίπτωση δεν ήταν κόκκινη, η οποία πιστεύω ήταν εκείνη που διαμόρφωσε αποτέλεσμα και όχι το δεύτερο γκολ καθεαυτό.

 

Αυτα πρεπει να μενουν γραμμενα.

Ο παικτης ειναι σε προφανη θεση για γκολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σκίμνε, την γνώμη μου την έχω ξαναπεί.

 

Μπορούνε να φέρουν Μουρίνιο-Βενγκερ-Σερ Αλεξ-Χιντινγκ κτλ? Όχι.

Ε, όλοι οι υπόλοιποι δεν μου λένε απολύτως τίποτα.

Είχαμε κάνει τον λε γκεν θεό. Fail

Είχαμε βγάλει τον χαλιλχοτζιτς θεό. Fail

Μετά θεός έγινε ο ραικαρντ. Fail

Είδα όμως και τους υπόλοιπους.

 

Τη λιβερπουλ του μπενιτεθ, τη ρεαλ του πελεγκρινι κτλ...

 

Οι προπονητές που αν έρθουν θα είχες κάτι "σαν" ομπραντοβιτς είναι μετρημένοι στα δάχτυλα των δυο χεριών και δεν θα ερχόντουσαν στο ελληνικό ποδόσφαιρο για όλα τα λεφτά του κόσμου. Όλοι οι υπόλοιποι δεν μου λένε απολύτως τίποτα χωρίς να το αποδείξουν με τη δουλειά τους. Το ίδια περιμένω και από τον νιόπλια.

 

Που όχι, δεν έγινε νιοπλίνιο. Καμία σχέση με τα όσα είπα

 

Σεβαστή η γνώμη σου, όμως διαφωνώ. Δεν υπάρχουν μόνο 2 βαθμίδες προπονητών όπως λες: οι άριστοι και οι μέτριοι. Υπάρχουν και άλλες διαβαθμίσεις. Μπορείς να φέρεις έναν πολύ καλό ή ένα καλό προπονητή.

 

Έτσι όπως το παρουσιάζεις είναι σαν να μας λες ότι όταν φύγει ο Νιόπλιας έχω το εξής ερώτημα: μπορώ να φέρω το Μουρίνιο; Όχι. Ε, ας κάνω προπονητή τότε τον Αντωνίου που είναι και μέσα στην ομάδα και ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα πηγε εξαιρετικα ο Τεν Κατε. Τον πρωτο χρονο που ηρθε, ο στοχος ηταν το νταμπλ και μονον αυτο. Και χασαμε πανηγυρικα και τα 2, ειδικα στο κυπελλο ας θυμηθουμε ποια ομαδα μας απεκλεισε, ετσι για να μη νομιζουμε οτι μονο η ομαδα του Νιοπλια σερνεται με μικρες ομαδες. Για να μη θυμιζω αλλα παιχνιδια, εξαλλου ειναι και πολλα.

Στο Τσαμπιονς Λιγκ μισο να θυμηθω λιγο πιο καλα τι εγινε. Α ναι στα προκριματικα φαγαμε 3 απο καποια ομαδα, δε θυμαμαι ποια, και μεσα στο ΟΑΚΑ μας εσωσε το δοκαρι τους στο 90 και περασαμε στην επομενη φαση αυτην την ομαδα που δε θυμαμαι καν.

Και τη 2η σεζον εβλεπα μια ομαδα στο πρωταθλημα που επι 2 συναπτα ετη ειχε τεραστιο μπατζετ και καλο θεωρητικα ροστερ να μην βλεπεται. Οπως ακριβως τωρα δηλαδη.

 

Και νταξει, εγω δεν εχω ορια. Φαινεται και οι γαυροι που παρακαλαγαν να μεινει ο Τεν Κατε στον παγκο μας, ητανε χαζοι και οι τσακαλοι ειστε εσεις που βλεπατε τη μεγαλη δουλεια αυτου του προπονητη στην ομαδα (η οποια αν σας ρωτησω ποια ακριβως ηταν μετα απο 1,5χρονο περιοριζεται στην απαντηση "ειχαν τρεξιματα ολο το 90λεπτο").

 

Προφανώς είχες χορτάσει ευρωπαϊκες επιτυχίες τα τελευταία χρόνια και σε χάλασε που περάσατε στον επόμενο γύρο. Επίσης, αν θυμάσαι καλά στον όμιλο κερδίσατε εκτός έδρας μια Ιντερ ενός προπονητή που δε θυμαμαι πως τον λένε, αλλά στην καριέρα του από το 2004 και μετά είναι αήττητος εντος έδρας σε πρωτάθλημα, και 2 έχει ήττες στο Τσ. Λιγκ. Μια απο τη Μπαρτσελονα και μια απο εσένα. Αν θεωρείς ότι είσαι επιπέδου Μπαρτσελόνα και δεν χρειάζεσαι ικανό προπονητή για να το πετύχεις πάω πάσο.

 

Προφανώς το ότι πήρε μια ομάδα του μισο-μηδέν και την έκανε επιθετικογενή, της έμαθε να καθαρίζει παιχνίδια με μικρές ομάδες ακόμη κι όταν δεν παίζει καλά δεν έχει σημασία. Τη δεύτερη σεζον (γιατί τη 1η χρονιά του δεν είχε υλικό πρωταθλητισμού) είχε μια ομάδα με 4 νέους παίκτες σε βασικές θέσεις (Σισε, Λετο, Κατσουρανη, Καντε/Μπιαρσμιρ) και έπρεπε να τους δέσει χωρις πίστωση χρόνου.

 

Αλλά ήταν βλάκας - αντι να δίνει τη διοίκηση (όπως μπορουσε με την αποτυχία της μεταγραφης Μελμπεργκ και όπως έκανε ο Νιοπλιας εκθετοντας τον Μπουμσονγκ) προστατευε την ομάδα και είδε πως του το ανταπεδωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποστ το βρηκα αλλα δεν εισαι εσυ. Ζητω σωγγνωμη για το Λαθος. Τα ελεγε αλλος συμφορουμιτης

Τι σχεση εχει ο Σαριεγκι με τον μαρινακη?

Kαλως, απλα μιας και ειμαστε τουλαχιστον ιδιας οπαδικης προτιμησης πρωτου ξεκινας το flame ας εισαι λιγο πιο προσεκτικος να μην αρπαζομαστε χωρις αιτια :) Εχω πολυ σταθερες αποψεις για τον Σαριεγκι και τον καθε Σαριεγκι που φοραει αυτη τη φανελα, anyway.

 

Οσο για το Μαριδακη το σχολιο δεν αφορουσε το δικο σου ποστ, αφορουσε οσα συζητηθηκαν παραπανω για την κινηση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα μουρίνιο ή αντωνίου.

Είπα ότι κανένας πλην 8-9 προπονητών δεν σου "εγγυάται" επιτυχία.

Όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να αποδείξουν τις ικανότητές τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλως, απλα μιας και ειμαστε τουλαχιστον ιδιας οπαδικης προτιμησης πρωτου ξεκινας το flame ας εισαι λιγο πιο προσεκτικος να μην αρπαζομαστε χωρις αιτια :) Εχω πολυ σταθερες αποψεις για τον Σαριεγκι και τον καθε Σαριεγκι που φοραει αυτη τη φανελα, anyway.

 

Οσο για το Μαριδακη το σχολιο δεν αφορουσε το δικο σου ποστ, αφορουσε οσα συζητηθηκαν παραπανω για την κινηση του.

 

Ναι βρε συ δεν ηθελα να ξεκινησω flame απλα ο τεν κατε εφυγε σαν αποτυχημενος και σαν να μην δουλεψε ποτε τιποτα. Ηταν καλυτερος απο πολλους και τον φαγαμε. Τωρα ο Νιοπλιας για ποσο θα συνεχισει δεν το γνωριζω. Παντως τακτικα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια στον παναθηναικο...

Δεν ξερω τι συζητησεις παιχτηκαν εδω μεσα για την διαιτησια,και το πεναλντι να μην εδινε ουτε κοκκινη καποια στιγμη θα βαζατε το 2ο γιατι ειχατε ψυχολογια...

Το μονο θετικο που κραταω ειναι οτι ο νιοπλιας θα μεινει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς είχες χορτάσει ευρωπαϊκες επιτυχίες τα τελευταία χρόνια και σε χάλασε που περάσατε στον επόμενο γύρο. Επίσης, αν θυμάσαι καλά στον όμιλο κερδίσατε εκτός έδρας μια Ιντερ ενός προπονητή που δε θυμαμαι πως τον λένε, αλλά στην καριέρα του από το 2004 και μετά είναι αήττητος εντος έδρας σε πρωτάθλημα, και 2 έχει ήττες στο Τσ. Λιγκ. Μια απο τη Μπαρτσελονα και μια απο εσένα. Αν θεωρείς ότι είσαι επιπέδου Μπαρτσελόνα και δεν χρειάζεσαι ικανό προπονητή για να το πετύχεις πάω πάσο.

Περιμενα οτι θα ακουσω για το επιτευγμα Τεν Κατε μεσα στο Μιλανο. Οκ τι νοημα εχει να συζηταμε οταν το επιχειρημα σας ειναι η εμφανιση μεσα στην Ιντερ? Η μαλλον οχι η εμφανιση, αλλα το αποτελεσμα σαν νουμερο και μονο αυτο. Να σου πω τι?

 

Προφανώς το ότι πήρε μια ομάδα του μισο-μηδέν και την έκανε επιθετικογενή, της έμαθε να καθαρίζει παιχνίδια με μικρές ομάδες ακόμη κι όταν δεν παίζει καλά δεν έχει σημασία. Τη δεύτερη σεζον (γιατί τη 1η χρονιά του δεν είχε υλικό πρωταθλητισμού) είχε μια ομάδα με 4 νέους παίκτες σε βασικές θέσεις (Σισε, Λετο, Κατσουρανη, Καντε/Μπιαρσμιρ) και έπρεπε να τους δέσει χωρις πίστωση χρόνου.

Θυμησε μου απο που αντλησες το συμπερασμα οτι ο ΠΑΟ επι Τεν Κατε ηταν επιθετικογενης ομαδα (περαν των δηλωσεων του ιδιου). Εγω μισο-μηδεν θυμαμαι τον ΠΑΟ του Τεν Κατε και ενιοτε αχωνευτη γκελα-μηδεν. Θυμησε μου εσυ λοιπον μερικες περιπτωσεις που ο ΠΑΟ επι Τεν Κατε εσφυζε απο δημιουργια φασεων και επιθετικογενεια. Το μονο που ειχε ο Τεν Κατε και δεν το αμφισβητει κανεις ειναι οτι εστησε ομαδα με τρεξιματα και φυσικη κατασταση. Απο κει και περα τον Βυντρα ανεβαζε τοπ σεντερ μπακ της Ελλαδας τον Σαριεγκι τον κατεβασε 2ο τοπ σεντερ μπακ που μαζι με τον Βυντρα κανουν το καλυτερο αμυντικο διδυμο στη χωρα κλπ κλπ. Αυτα

 

Αλλά ήταν βλάκας - αντι να δίνει τη διοίκηση (όπως μπορουσε με την αποτυχία της μεταγραφης Μελμπεργκ και όπως έκανε ο Νιοπλιας εκθετοντας τον Μπουμσονγκ) προστατευε την ομάδα και είδε πως του το ανταπεδωσαν.

 

Βλακας ηταν γιατι ενω το παιζε μαγκας και νταης σε ανουσια θεματα, συμβιβαζοταν σε αυτα που λες. Θα τον παραδεχομουν αν δεν συμβιβαζοταν με τα κακως κειμενα. Το εκανε απο οταν εφυγε απτην ομαδα, δηλαδη εξω απτο χορο και εκ του αφαλους, οταν ηταν εντος ομαδας, μουγκα για τα λαθη της διοικησης και για ολα φταιγανε οι ΑΡΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα μουρίνιο ή αντωνίου.

Είπα ότι κανένας πλην 8-9 προπονητών δεν σου "εγγυάται" επιτυχία.

Όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να αποδείξουν τις ικανότητές τους

 

αυτοί οι 8-9 προπονητές είναι σε 8-9 ομάδες. Οι υπόλοιπες πώς πορεύονται; βάζουν ως προπονητές άπειρους πρώην παίκτες της ομάδας τύπου Νιόπλια ή μήπως κοιτάνε λίγο τα βιογραφικά τους και την προϋπηρεσία τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες μου λοιπόν εσύ προπονητή.

Θέλουμε να έχει πάρει τίτλο/τίτλους για να ξέρει τι είναι πρωταθλητισμός.

Θέλουμε ακόμα και όταν δεν έπαιρνε τίτλους να έπαιζαν οι ομάδες του καλή μπάλα και βέβαια η καλή μπάλα να φέρνει καλά αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...