Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μου επιχειρηματα.

Λατρευω να ακουω γραφικοτητες και παπαριες που μπορει να πεταξει καποιος για να νιωσει "δεν εχασα, με αδικησαν"

 

Ρε δε φαντάζεσαι τι έχω ακούσει. Άσε που έχουν ξεσηκωθεί πολλοί γαύροι από ένα ποστ σε ένα γκρουπ και καλά ενημερωτικό (αν δεν κάνω λάθος "είμαστε έλληνες και γουστάρουμε" ή κάτι τέτοιο) το οποίο είχε τίτλο "Ο Κάκος έκανε πάλι το θαύμα του!!!". Δε διάβασα περαιτέρω γιατί σιχάθηκα.

 

Έχω ακούσει από το "δεν ήταν τελευταίος παίχτης γιατί υπήρχαν και άλλοι μπροστά του στα πλάγια" (λες και τους ρώτησα αν είναι οφφσάιντ) μέχρι και το "ο αβραάμ κάλυψε πεντακάθαρα τη μπάλα". Α και το "σε λίγο θα ανοίξετε σχολή Καραγκούνη" που τώρα το έχουν ψωμοτύρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αυτο που λες, μήπως το έγραψες ανάποδα? Δεν θα έπρεπε να στηρίξουμε περισσότερο έναν έλληνα προπονητή, ο οποίος έχει αγωνιστεί με την φανέλα του Παναθηναικού, παρά έναν τυχάρπαστο π.χ Ισπανό που σίγουρα θα φύγει και αυτός νύχτα με την σειρά του?

 

Βασικά από όλο το κείμενο βγαίνει το νόημα της τελευταίας κουβέντας που quotάρεις.

Και από τα μηνύματά μου γενικώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς κρίνεται αν είναι καλός προπονητής ο Νιόπλιας; Απο την εικόνα της ομάδας σας, από τα αποτελέσματα, από την αξιοποίηση του υλικού;

 

Αν το ότι κερδίσατε ένα παιχνίδι ζωής και θανάτου για εσας, ενώ στο 1ο ημίχρονο είσασταν χειρότεροι και στο 2ο εκμεταλλευτήκατε εμφανείς από την αρχή της σεζόν αδυναμίες του Ολυμπιακού, αρκεί για να γίνει καλός προπονητής ο Νιόπλιας μου φαίνεται υπερβολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εφυγε ο Τεν Κατε, μετα απο 1,5 χρονο αποτυχιων σε ολους τους στοχους του και ακομα καποιοι λενε φερτε τον Τεν Κατε πισω. Οι ιδιοι λενε διωχτε τον Νιοπλια. Η πλακα ειναι οτι η ομαδα και με τους 2 προπονητες τα ιδια προβληματα ειχε.

 

Αλλο πρεστιζ η ομαδα να εχει Ολλανδο προπονητη πρωην βοηθο aka κομπαρσο στη Μπαρτσελονα με ενα τεραστιο συμβολαιο, και αλλο να εχει εναν πρωταθλητη με την Εθνικη Νεων με φτωχικο συμβολαιο. Αλλαχτε τον κι αυτον, φερτε τους επομενους 10 που θα φυγουν στο 6μηνο.

 

Δε λεω οτι ο Νιοπλιας ειναι προπονηταρα, αλλα δεν ειναι λυση για αδιαφορους παιχτες να καρατομειται παντα ο προπονητης και να μην αφηνουν ενα να περασει τη φιλοσοφια του ΑΛΛΑ ΚΑΙ να καρατομει τους αδιαφορους παιχτες (βλεπε μπασκετ). Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να το κατανοησουμε αυτο, οταν εχουμε τοσο κοντα το παραδειγμα του μπασκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς κρίνεται αν είναι καλός προπονητής ο Νιόπλιας; Απο την εικόνα της ομάδας σας, από τα αποτελέσματα, από την αξιοποίηση του υλικού;

 

Αν το ότι κερδίσατε ένα παιχνίδι ζωής και θανάτου για εσας, ενώ στο 1ο ημίχρονο είσασταν χειρότεροι και στο 2ο εκμεταλλευτήκατε εμφανείς από την αρχή της σεζόν αδυναμίες του Ολυμπιακού, αρκεί για να γίνει καλός προπονητής ο Νιόπλιας μου φαίνεται υπερβολικό.

 

Επίσης δεν αρκούν 3-6-9 μήνες για να γίνει κακός προπονητής.

Ειδικά σε αυτόν τον Παναθηναικό. Μια ομάδα που τα τελευταία 10 χρόνια χάνει συνέχεια τους τίτλους από τον μεγάλο αντίπαλό της και αυτό την κάνει να ζει σε μόνιμο άγχος και αμφισβήτηση.

 

Τέλος πάντων ας καταλάβουμε κάποια στιγμή ότι ο προπονητής πρέπει να μείνει κάποιο διάστημα για να δείξει έργο.

Πρέπει να δώσουμε χρόνο, στήριξη και εμπιστοσύνη. Αν είναι λοιπόν να δωθούν αυτά σε κάποιον, χίλιες φορές να δωθούν στον Νιόπλια παρά στους μπακε, πεσειρο, κατανετς, ζικο, κετσπαγια, νιόπλιεθ, νιόπλιερ, νιόπλιτς κοκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εφυγε ο Τεν Κατε, μετα απο 1,5 χρονο αποτυχιων σε ολους τους στοχους του και ακομα καποιοι λενε φερτε τον Τεν Κατε πισω. Οι ιδιοι λενε διωχτε τον Νιοπλια. Η πλακα ειναι οτι η ομαδα και με τους 2 προπονητες τα ιδια προβληματα ειχε.

 

Αλλο πρεστιζ η ομαδα να εχει Ολλανδο προπονητη πρωην βοηθο aka κομπαρσο στη Μπαρτσελονα με ενα τεραστιο συμβολαιο, και αλλο να εχει εναν πρωταθλητη με την Εθνικη Νεων με φτωχικο συμβολαιο. Αλλαχτε τον κι αυτον, φερτε τους επομενους 10 που θα φυγουν στο 6μηνο.

 

καλα μιλαμε δεν εχεις ορια ετσι.

Η ομαδα του Τεν κατε προχωρησε στο ΤσουΛου σε κατα βαση δυσκολοτερο ομιλο. Εφερε δικο του staff για να δουλεψει την ομαδα και η ομαδα απεδωσε. Δεν εχασε τοσα παιχνιδια οσα ο Νιοπλιας. Δεν τον εκαναν οτι ηθελαν και γ'αυτο τον φαγανε. Προσεξε ο Ολλανδος ειχε πολλα στραβα αλλα ηθελε να περασει αλλη νοοτροπια και γι'αυτο τον φαγαμε.

 

Btw , εσυ δεν ησουν αυτος που οταν εβριζα για την ανανεωση του Σαριεγκι μου ελεγες διαφορα και ελεγα δεν γινεται ετσι να παμε μπροστα. Ειχα πει θα τα βλεπαμε ολα αυτα πρωτη Σεπτεμβρη αλλα τωρα μπορεις να τα δεις ξεκαθαρα μονος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκαρσια ,λαζος και σισσε καθαρισαν το ματς.Μην το ψαχνετε.Νιομπλια φυγε αδερφε δεν κανεις.Και την τριτη παλι τον κατσουρανη θα δουμε.Βαλε ρε αδερφε τον σιμαο και μπροστα δυο μπαλαδορους [νινης [οταν γυρισει]γκαρσια ,λετο γκοβου σισσε.Ο βαλβιδας ,οσο και να τον βριζετε ,δεν φοβαται και προσπαθει να παιξει καλη μπαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μιλαμε δεν εχεις ορια ετσι.

Η ομαδα του Τεν κατε προχωρησε στο ΤσουΛου σε κατα βαση δυσκολοτερο ομιλο. Εφερε δικο του staff για να δουλεψει την ομαδα και η ομαδα απεδωσε. Δεν εχασε τοσα παιχνιδια οσα ο Νιοπλιας. Δεν τον εκαναν οτι ηθελαν και γ'αυτο τον φαγανε. Προσεξε ο Ολλανδος ειχε πολλα στραβα αλλα ηθελε να περασει αλλη νοοτροπια και γι'αυτο τον φαγαμε.

Ναι τα πηγε εξαιρετικα ο Τεν Κατε. Τον πρωτο χρονο που ηρθε, ο στοχος ηταν το νταμπλ και μονον αυτο. Και χασαμε πανηγυρικα και τα 2, ειδικα στο κυπελλο ας θυμηθουμε ποια ομαδα μας απεκλεισε, ετσι για να μη νομιζουμε οτι μονο η ομαδα του Νιοπλια σερνεται με μικρες ομαδες. Για να μη θυμιζω αλλα παιχνιδια, εξαλλου ειναι και πολλα.

Στο Τσαμπιονς Λιγκ μισο να θυμηθω λιγο πιο καλα τι εγινε. Α ναι στα προκριματικα φαγαμε 3 απο καποια ομαδα, δε θυμαμαι ποια, και μεσα στο ΟΑΚΑ μας εσωσε το δοκαρι τους στο 90 και περασαμε στην επομενη φαση αυτην την ομαδα που δε θυμαμαι καν.

Και τη 2η σεζον εβλεπα μια ομαδα στο πρωταθλημα που επι 2 συναπτα ετη ειχε τεραστιο μπατζετ και καλο θεωρητικα ροστερ να μην βλεπεται. Οπως ακριβως τωρα δηλαδη.

 

Και νταξει, εγω δεν εχω ορια. Φαινεται και οι γαυροι που παρακαλαγαν να μεινει ο Τεν Κατε στον παγκο μας, ητανε χαζοι και οι τσακαλοι ειστε εσεις που βλεπατε τη μεγαλη δουλεια αυτου του προπονητη στην ομαδα (η οποια αν σας ρωτησω ποια ακριβως ηταν μετα απο 1,5χρονο περιοριζεται στην απαντηση "ειχαν τρεξιματα ολο το 90λεπτο").

 

Btw , εσυ δεν ησουν αυτος που οταν εβριζα για την ανανεωση του Σαριεγκι μου ελεγες διαφορα και ελεγα δεν γινεται ετσι να παμε μπροστα. Ειχα πει θα τα βλεπαμε ολα αυτα πρωτη Σεπτεμβρη αλλα τωρα μπορεις να τα δεις ξεκαθαρα μονος σου

ελα? Τι ειπα εγω? Εχεις link απο αυτα που λες οτι λεω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα πηγε εξαιρετικα ο Τεν Κατε. Τον πρωτο χρονο που ηρθε ο στοχος ηταν το νταμπλ και μονον αυτο και χασαμε πανηγυρικα και τα 2, ειδικα στο κυπελλο ας θυμηθουμε ποια ομαδα μας απεκλεισε, ετσι για να μη νομιζουμε οτι μονο η ομαδα του Νιοπλια σερνεται με μικρες ομαδες.

Στο Τσαμπιονς Λιγκ μισο να θυμηθω λιγο πιο καλα τι εγινε. Α ναι στα προκριματικα φαγαμε 3 απο καποια ομαδα, δε θυμαμαι ποια, και μεσα στο ΟΑΚΑ μας εσωσε το δοκαρι τους στο 90 και περασαμε.

Και τη 2η σεζον εβλεπα μια ομαδα στο πρωταθλημα που επι 2 συναπτα ετη ειχε τεραστιο μπατζετ και εκπληκτικο θεωρητικα ροστερ να μην βλεπεται. Οπως ακριβως τωρα δηλαδη.

 

 

ελα? Τι ειπα εγω? Εχεις link απο αυτα που λες οτι λεω?

 

E ναι βεβαια θελει κατορθωμα να κλεισεις μελισση με 2, χριστοδουλοπουλο με 4 και καντρε με 800 χιλιαρικα το χρονο. Ο Τεν κατε ζητησε Στεκελενμπουργκ. Αντι για αυτον ειχε τους Αεριτζηδες Γκαλινοβιτς - Τζορβα.

Ζητησε Στοπερ και του πηρε ο Αντωνιου Μελισση..ΚαραΛΟΛ...Γελανε και εγω δεν ξερω ποιοι...

Αληθεια ο Τεν κατε φταιει που ο Σπυροπουλος δεν ξερει να γυρισει την μπαλα πισω αλλα θελει να κανει τριπλα στον Αγκουερο?

Ναι μονο που τακτικα απο τον νιοπλια ειναι πολυ καλυτερος...

Θα βρω..μην ανησυχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υγεία του Παναθηναικού φαίνεται και σήμερα.

Αν είχαμε χάσει από τον γαύρο θε είχε πάει το βρισίδι σύννεφο.

Κερδίσαμε και δεν μπορούμε να χαρούμε.

Ακόμα και τώρα "τσακωνόμαστε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν αρκούν 3-6-9 μήνες για να γίνει κακός προπονητής.

Ειδικά σε αυτόν τον Παναθηναικό. Μια ομάδα που τα τελευταία 10 χρόνια χάνει συνέχεια τους τίτλους από τον μεγάλο αντίπαλό της και αυτό την κάνει να ζει σε μόνιμο άγχος και αμφισβήτηση.

 

Τέλος πάντων ας καταλάβουμε κάποια στιγμή ότι ο προπονητής πρέπει να μείνει κάποιο διάστημα για να δείξει έργο.

Πρέπει να δώσουμε χρόνο, στήριξη και εμπιστοσύνη. Αν είναι λοιπόν να δωθούν αυτά σε κάποιον, χίλιες φορές να δωθούν στον Νιόπλια παρά στους μπακε, πεσειρο, κατανετς, ζικο, κετσπαγια, νιόπλιεθ, νιόπλιερ, νιόπλιτς κοκ...

 

Συμφωνώ στο να δίνεις πολύ χρόνο στον προπονητή για να δείξει το έργο του και να παρουσιάσει τη δουλειά του.

 

Όμως:

 

1. δεν δίνεις τα "κλειδιά" της ομάδας του Παναθηναϊκού σε ένα προπονητή που δεν έχει να δείξει κάτι από το παρελθόν του σαν προπονητής. Ας κάνει το "αγροτικό" του πρώτα σε άλλη/ες ομάδα/ες και εφόσον δείξει δείγματα γραφής τότε ας έρθει.

 

2. περιμένεις σιγα σιγα να βελτιώνεται η ομάδα αν όχι σε όλους τους τομείς τότε σε ορισμένους. Προσωπικά όχι μόνο βελτίωση δεν είδα αλλά πισωγύρισμα...

 

Να δοθεί λοιπόν χρόνος σε ένα προπονητή εγνωσμένης αξίας που θα μας δείξει κάτι στο πέρασμα του χρόνου...

 

Εύχομαι αν παραμείνει ο Νιόπλιας να μην μετανιώσουμε για τη σημερινή μας νίκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι βεβαια θελει κατορθωμα να κλεισεις μελισση με 2, χριστοδουλοπουλο με 4 και καντρε με 800 χιλιαρικα το χρονο. Ο Τεν κατε ζητησε Στεκελενμπουργκ. Αντι για αυτον ειχε τους Αεριτζηδες Γκαλινοβιτς - Τζορβα.

Ζητησε Στοπερ και του πηρε ο Αντωνιου Μελισση..ΚαραΛΟΛ...Γελανε και εγω δεν ξερω ποιοι...

Αληθεια ο Τεν κατε φταιει που ο Σπυροπουλος δεν ξερει να γυρισει την μπαλα πισω αλλα θελει να κανει τριπλα στον Αγκουερο?

Ναι μονο που τακτικα απο τον νιοπλια ειναι πολυ καλυτερος...

Θα βρω..μην ανησυχεις

 

Στα λογια μου ερχεσαι, αν διαβαζες πιο προσεκτικα το πρωτο ποστ μου.

 

Οσο για το αλλο δεν ανησυχω, περιμενω.

 

Η υγεία του Παναθηναικού φαίνεται και σήμερα.

Αν είχαμε χάσει από τον γαύρο θε είχε πάει το βρισίδι σύννεφο.

Κερδίσαμε και δεν μπορούμε να χαρούμε.

Ακόμα και τώρα "τσακωνόμαστε"

 

Ε ναι, αν δεν φυγει ο Νιοπλιας για να ρθει ο Νιοπλιερ οπως λες κι εσυ, δεν προκεται να υπαρξει ηρεμια (μεχρι να αρχισει τις γκελες και ο Νιοπλερ φυσικα, ωστε να ρθει ο Νιοπλιτς και να ξαναηρεμησει ο κοσμος για αλλους 2 μηνες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...