Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπου τα χεις μπερδέψει. Τον ξέρουμε 3 χρόνια με διακοπή όμως. Το καλοκαίρι φέτος δεν ήταν δικό του.

 

Τα 2 πρώτα χρόνια ήταν άκρως πετυχημένα, στο τέλος τους τουλάχιστον.

 

Είναι η τρίτη αγωνιστική σεζόν που ο πατέρας είναι πρόεδρος του παναθηναικου .

 

Την πρώτη έχτιζε την ομάδα οπότε δεν του προσάπτω κάτι .

Την δεύτερη πήρες ντάμπλ.

Η τρίτη τωρα αρχίζει.

 

Και σε ρωτάω . ΄Κλείσε τα μάτια και σκέψου τον παναθηναικο στο ποδόσφαιρο . Αισθάνεσε ευχαριστημένος ?

Σου αρέσει η μπάλα που παίζουμε φέτος ? Πέρισι ? Πρόπερσι ?

Είσαι υπερήφανος που πάτησες κάτω τον γαύρο ? Που υπάρχουν κόντρες στα διοικητικά ? Που η ομάδα έγινε μπαλάκι το καλοκαίρι ? Που περιμένεις ακόμα για γήπεδο ?

 

Ο κ. Πατέρας έχει πολύ δρόμο ακόμα για να πείσει για τις προθέσεις του ....

Δεν φτάνουν τα λόγια. Τα λόγια είναι για τα talk show . Τα αποτελέσματα θα σε κατεβάσουν ομονοια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν χρειάζεται να πω κάτι. Πάλι απαντάς μόνος σου στο τέλος. :P

 

Η μόνη διαφωνία μου είναι είναι στο τρίτη αγωνιστική σαιζόν. Το φετινό καλοκαίρι δεν ήταν δικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να πω κάτι. Πάλι απαντάς μόνος σου στο τέλος. :P

 

Η μόνη διαφωνία μου είναι είναι στο τρίτη αγωνιστική σαιζόν. Το φετινό καλοκαίρι δεν ήταν δικό του.

 

Tο θέμα είναι πως απο την μία έχεις έναν πρόεδρο που τα έχει δώσει όλα και σε έχει στείλει αμέτρητες φορές να πανυγιρίζεις και απο την άλλη έναν άλλον οτον οποίο τον παρακολουθούμε ακόμα. Μέχρι στιγμής απλά έσπασε το σερί των πρωταθλημάτων του ολύμπιακού.

 

Δεν έχεις παίξει ακόμα όμως την μπάλα που θέλεις ... Δεν έχεις ταπεινώσει τον γαύρο ....

 

Μακάρι αύριο να μπορέσουμε να τον ξεφτιλίσουμε ... αλλά 3 χρόνια τώρα άλλα περιμέναμε και άλλα βλέπαμε...

 

Τελικά ξέρεις κάτι ? Το δύσκολο δεν είναι να πάρεις το πρωτάθλημα εάν είσαι ο ολυμπιακός ή ο παναθηναικός , το δύσκολο είναι να παίξεις μπάλα..

 

Γιαυτό λίγα με την παυλάρα που βγαίνει το κάθε 20χρονο και τον κράζει...

 

Επειδή σου πουλάει ο άλλος μαγκιά εσυ δεν πρέπει να ψαρώνεις...

Μέχρι στιγμής όποτε έχει βγει και έχει μιλήσει ο πατέρας την τρώμε απο τον γαύρο...

 

Να σταματήσει τις δηλώσεις να πάρει στην ομάδα έναν σοβαρό προπονητή και να κοιτάξουν τι θα κάνουν με το γήπεδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα θα έρθουν μην ανησυχείς. Χάσαμε ένα τρίμηνο με τους καβουράδες και τους προέδρους του Συνασπισμού αλλά πιστεύω θα έρθουμε πάλι στα ίσα μας.

 

Μην ανησυχείς δεν έχω σκοπό να θίξω τον... Παυλάρα σου. Από την στιγμή που φαίνεται να σταμάτησε τις παπαριές με το ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σατο μού είναι πολύ συμπαθής. Ζεί και αναπνέει γιά το μπάσκετ και λατρεύει τον Ομπράντοβοτς. Κρίμα που δεν μπορούμε όλοι να αγαπάμε ένα τέτοιο πάιχτη.

Μίλησα.

Ούγκ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Για τον Γκορντον τα λεω απο περσυ. Πολυ καλο παικτακι, εχει μαπα 40χρονου αλλα ειναι μονο 23. Αν παρει εντος ετους και κοινοτικο διαβατηριο θα γινει περιζητητος.

 

Τα λεγα εγω οτι πηραμε τον λαθος Γκορντον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεγα εγω οτι πηραμε τον λαθος Γκορντον..

 

Ε, Τζαμοντ Γκορντον ο ενας, Τζαμοντ Γκορντον και ο αλλος...

Η απορια μου όντως ειναι πως σκατα δεν τον πηρε ο γαυρος.

Ειχε την Τσιμποντα στον ομιλο, ο Γκορντον εκανε οργια εναντιον του, λεφτα ειχε, ασοδυο εψαχνε, χωρο για Αμερικανους ειχε, τι σκατα σωνει και καλα να κανει ασοδυο τον Σπανουλη με 2πλασιο συμβολαιο απο του Γκορντον στην ΤΣΣΚΑ για να χανει απο τη Μπαμπεργκ?

Ορισμενες φορες η αναγκη για πρωτοσελιδα ξεπερναει τις αναγκες της ομαδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο με το τοπικ, σχετικο με το αθλημα.

Εχω δει σε 2 αγωνιστικες περιπου 6 ματς

Το τριποντο και η ρακετα ελαχιστα εχουν επηρεασει τις ομαδες στην 1η αναγνωση

Οσοι ειναι να σουταρουν σουταρουν κανονικα με παρομοια ποσοστα πχ στον Παναθηναικο μονο οι Τσαρτσαρης-Περπερογλου-Καλαθης-Τεπιτς φαινεται να "κωλωνουν" περισσοτερο στο τριποντο. Κατα τη γνωμη μου λογικο αφου δεν ειναι φοβεροι σουτερ

 

Αντιθετα οι Σατο, Ντρου, Διαμαντιδης, Φωτσης δεν βλεπω να προβληματιζονται και σουταρουν οπως σουταραν

 

Το ιδιο πανω κατω και στις αλλες ομαδες, κανενας Τεοντοσιτς και κανενας Σαν Εμετεριο δεν εχουν κολλησει στο να σουταρουν

 

Τα ιδια για την ρακετα, ελαχιστα παραπανω inside game λογω της τετραγωνης ρακετας, οτι ηταν να γινει γινεται, ακομα και τριγωνη να γινει η ρακετα

 

Εκει που εχω δει μεγαλη διαφορα ειναι στο ποσο οι ομαδες εχουν βαλει το drive στο παιχνιδι τους είτε αυτο εκτελισσεται σε προσπαθεια του παικτη που θα διεισδυσει είτε σε σπλιτ αουτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συμφωνώ! Οι καλοι σουτερ δεν εχουν προβλημα και δεν διστάζουν να σουταρουν από πουθενα, οι μέτριοι το ξανασκεφτονται.

Πέρα από τα ντραιβ έχω παρατηρήσει πλεον παιχτες να σουταρουν από τα 5-6 μετρα πιο συχνα κατι που μεχρι περσι εβλεπες να γινεται 1-2 φορες σε ολο το παιχνιδι.

Επίσης λογω μεγάλων αποστάσεων διακρίνω περισσότερες στο να σπασει μια ζωνη αλλά και διαθεση των ομαδων να τρεξουν αφου μεχρι τωρα δεν εχουν προσαρμοστει πληρως στο 5-5 παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδικά αυτός ο Νίκολας έχει τεράστιo πρόβλημα με το 6.75 :lol:

 

Αυτος σουταρε απο περυσι απτα 7 μετρα ετσι κι αλλιως. Λιρα 100 ο Ντρου πραγματικα.

 

Το θεμα ειναι οτι ο φετινος ΠΑΟ περα απτον Ντρου ψαχνεται ακομα επιθετικα, θα μου πεις κατα το ημισυ ειναι καινουρια η ομαδα και χτιζει αυτοματισμους προς το παρον. Βαλε και κανα 2 αναξιοπιστους παικτες που υπαρχουν για να δινουν ανασες και οχι να δημιουργουν, αλλα οκ. Απτην αλλη εχει αμυνα που δεν διασπαται ευκολα με καλες αλληλοκαλυψεις κλπ. Μεγαλο + η διαθεση των 2 καινουριων σεντερ για συμμετοχη στο αμυντικο παιχνιδι και το ριμπαουντ, πραγμα στο οποιο πονουσαμε περυσι. Οταν καταφερνεις να κλεινεις τοσο καλα την ΤΣΣΚΑ (αν και με απουσιες), τοτε ακομα και με ενα μετριο επιθετικα παιχνιδι για να μην πω κακο σαν το χθεσινο, φτανεις στο +14.

 

Μεγαλη υποθεση η αμυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω επαθα πλακα με το πως επαιζε η τσκα.Λιγους μηνες εχει την ομαδα ο βουγιοσεβιτς και εχει περασει ακριβως την ιδια φιλοσοφια με την παρτιζαν.Κανει οτι μπορει για να καταστρεψει το παιχνιδι τοτυ αντιπαλου και το παει το παιχνιδι σε χαμηλο σκορ.Και πολλα φουλ επιπλεον.

Το μονο που φοβαμαι για τον Παναθηναικο ειναι το ποσο θα αντεξει ο διαμαντιδης.Αν ειναι σε καθε αγωνα να παιζει 30 λεπτα ,αντι ζωη.

Λογικα ομως ο ζοτς στα παιχνιδια της ελλαδας[εκτος ολυμπιακου],θα τον βαζει πολυ λιγο για να τον ξεκουραζει.

Επιπλεον ξερει κανεις γιατι δεν εβαλε καθολου στο πρωτο τον Μαριτς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδικά αυτός ο Νίκολας έχει τεράστιo πρόβλημα με το 6.75 :lol:

 

Ντρου ειναι το μικρο ονομα του Νικολας:-)Σε περιπτωση που δεν καταλαβες τι εγραψα απο πανω

 

@Midi

ο Σατο και ο Διαμαντιδης παιρνουν πολλες προσπαθειες πλεον. Ειδικα ο Μητσος παει για τα φαουλ απο τους ψηλους που επαιρνε μεχρι περσυ ο Σπανουλης

 

Aπο το inside game λειπει σκορ αυτη τη στιγμη. Ο Μαριτς δεν ειναι Πεκο και ο Τσαρτσαρης δεν μπορει να προσαρμοστει ακομα χωρις το τριποντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...