Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγκες το θεμα ειναι ποσο θα αντεξει ο Σισε σε αυτους τους ρυθμους. Εχετε υποψιν οτι παιχνιδια σαν το χθεσινο ειναι οτι χειροτερο για επιθετικους τυπου Σισε, τους κουραζουν πολυ. Ασε που καθε 3 μερες βγαζει 90λεπτα και ειναι ο μονος που τρεχει, μαζι με τον Βυντρα. Και εχω μια απορια, χωρις να θελω να κανω τον προπονητη. Οταν παιζεις αυτο το γιομα-system γιατι δε βαζεις ενα θωρηκτο μπροστα να παιρνει καμια κεφαλια και να παιζει λιγο ξυλο στις πολλες φασεις στον αερα? πχ στη θεση του light-Γκαρσια (κατι μου λεει οτι αυτος ειναι περιπτωση "περασε και δεν ακουμπησε"). Ο Σισε ειναι λουκουμι για τους αμυντικους με την μπαλα να παιζεται με γιομες. Αλλα αν ειχε εναν Πετροπουλο πχ, μπορει, λεω μπορει να ανοιγε και κανας χωρος. Ετσι κι αλλιως ο Γκαρσια σε τοσα ματς δεν εχει κανει και τιποτα παραπανω απο οσα θα εκανε ο Πετροπουλος ειδικα σε παιχνιδια με γιομες.

 

Λενε οτι η αμυνα τα πηγε καλα χθες. Αμυντικα ναι. Ομως απτην αμυνα ξεκιναει ολο το παιχνιδι της ομαδας. Η αμυνα το ηρεμει, η αμυνα θα αλλαξει τις 2 πρωτες πασες για να περασει η μπαλα προς το κεντρο και απο εκει πιο μπροστα. Οταν οι αμυντικοι με το που ακουμπουν την μπαλα κανουν γιομα, ε αυτοματως αχρηστευεται οποιο κεντρο εχεις και καταστρεφεται το παιχνιδι σου. Και ο Νινης να επαιζε και ο Λετο και ο Μεσι και ο Οζιλ και ο Ροναλντο, η εικονα του παιχνιδιου ιδια θα ηταν, αντε να σε βγαζανε ασπροπροσωπο με καμια ατομικη ενεργεια λογω του ταλεντου τους. Η ουσια ειναι οτι ολοι αυτοι θα κυνηγουσαν χαμενες γιομες των αμυντικων.

 

Εντωμεταξυ αν μετραγε το γκολ του Σισε χθες (που ηταν καθαρο offside), σημερα οι περισσοτεροι θα λεγανε οτι ο Νιοπλιας κερδισε στην σκακιερα τον Ρωσσο, εκανε τις καταλληλες αλλαγες και χτυπησε την καταλληλη στιγμη, εδωσε ρεσιταλ τακτικης κλπ κλπ. Αν παλι τρωγαμε το γκολ στο τελος -εκεινο το διαγωνιο πλασε που περασε λιγο αουτ στο 90- σημερα θα ουρλιαζαν ολοι κατα του Νιοπλια. Ηρθε το Χ και ολοι ειναι ψιλοδυσαρεστημενοι, αλλα οχι εξοργισμενοι οπως με την Κοπεγχαγη πχ. Κλαιν μαιν.

 

Οποτε ορθα σκεπτομενος ο Νιοπλιας "κυνηγησε" πρωτα το Χ για να μην τον καρατομησουν και αμα ερχοταν και κανενα γκολ, πχ αυτο του Σισε καλως. Και ετσι εβλεπες μια ομαδα στην εδρα της να μη μπορει να αλλαξει πασα και να ειναι κλεισμενη μεχρι το 87. Προπονητης που βρισκεται σε ηλεκτρικη καρεκλα -και ξερει οτι με την παραμικρη στραβη θα φυγει- δεν μπορει να κανει σωστη δουλεια. Εχει και αλλους παραγοντες να σκεφτεται εκτος απτην ομαδα. Πχ σε ματς σαν το χθεσινο που επρεπε να βλεπει μονο τη νικη, προτιμα το σιγουρο Χ για να γλυτωσει τη σκουφια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μπουκα και ντριπλα?Ο τοροσιδης ολα αυτα?Μηπως μιλαμε για αλλο παικτη?Καλος παικτης αλλα οχι και ντριπλα και μπουκα ρε παιδια.Γελανε και τα τσιμεντα.,

Δε ξέρω; Λες; Εγώ πάντως μιλάω για αυτόν!

 

 

 

 

Κατά τα άλλα, έχετε δίκιο, για μπακ (γιατί για μπακ μιλάμε, ενημερωτικά, για εκείνους που νόμισαν ότι μιλάμε για 10ρια ξέρω γω) ΔΕΝ έχει μπούκα, ΔΕΝ έχει τρίπλα και γελάνε και τα τσιμέντα...

 

Άντε, πάρτε και τις καλύτερες στιγμές του Βύντρα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουκα και ντριπλα?Ο τοροσιδης ολα αυτα?Μηπως μιλαμε για αλλο παικτη?Καλος παικτης αλλα οχι και ντριπλα και μπουκα ρε παιδια.Γελανε και τα τσιμεντα.,

Δε ξέρω; Λες; Εγώ πάντως μιλάω για αυτόν!

 

 

 

 

Κατά τα άλλα, έχετε δίκιο, για μπακ (γιατί για μπακ μιλάμε, ενημερωτικά, για εκείνους που νόμισαν ότι μιλάμε για 10ρια ξέρω γω) ΔΕΝ έχει μπούκα, ΔΕΝ έχει τρίπλα και γελάνε και τα τσιμέντα...

 

Άντε, πάρτε και τις καλύτερες στιγμές του Βύντρα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το τελευταιο τι το θελες?? το σκυλακι ειχε υιοθετηθει μεσω αγγελιας σε σκυλοφορουμ που συμμετεχω, το χαμε αγαπησει ολοι, και τελικα πεθανε πολυ μικρο απο την καρδια του:fear: Α ρε Βυντρα :-(:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το τελευταιο τι το θελες?? το σκυλακι ειχε υιοθετηθει μεσω αγγελιας σε σκυλοφορουμ που συμμετεχω, το χαμε αγαπησει ολοι, και τελικα πεθανε πολυ μικρο απο την καρδια του:fear: Α ρε Βυντρα :-(:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να σε φτιάξω και γω τότε.

 

 

Δε ξέρω για σένα, εγώ αν είχα κόρη θα του την έδινα. :-)

 

Kαι αυτος θα σου τη δωσει:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να σε φτιάξω και γω τότε.

 

 

Δε ξέρω για σένα, εγώ αν είχα κόρη θα του την έδινα. :-)

 

Kαι αυτος θα σου τη δωσει:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...