Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να μην περάσεις στον επόμενο γύρο του τσουλου, είναι σαφέστατα αποτυχία και το ξέρουμε όλοι, ειδικά σε τέτοιο όμιλο. Από κει και πέρα, από το ολότελα, καλό και το Ουέφα.

 

Το να μην περάσει ο Παναθηναικός από αυτόν τον όμιλο, όσοι παίκτες και να του λείπουν, ναι, αν συμβεί θα είναι αποτυχία..

Το να μην περάσει μια άλλη ελληνική ομάδα ή αντίστοιχου βεληνεκούς ευρωπαική θα ήταν απολύτως φυσιολογικό.

Πάντως εγώ θα ρίξω κάνα 50€ στο διπλό στη ρωσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Το να μην περάσεις στον επόμενο γύρο του τσουλου, είναι σαφέστατα αποτυχία και το ξέρουμε όλοι, ειδικά σε τέτοιο όμιλο. Από κει και πέρα, από το ολότελα, καλό και το Ουέφα.

 

Το να μην περάσει ο Παναθηναικός από αυτόν τον όμιλο, όσοι παίκτες και να του λείπουν, ναι, αν συμβεί θα είναι αποτυχία..

Το να μην περάσει μια άλλη ελληνική ομάδα ή αντίστοιχου βεληνεκούς ευρωπαική θα ήταν απολύτως φυσιολογικό.

Πάντως εγώ θα ρίξω κάνα 50€ στο διπλό στη ρωσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτυχία, αλλά δεν θα βάλω και πλερέζα. Μόνο με τη Κοπεγχάγη μου έκατσε βαριά. Και στην τελική , ναι είχαμε σημαντικότατες ελλείψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτυχία, αλλά δεν θα βάλω και πλερέζα. Μόνο με τη Κοπεγχάγη μου έκατσε βαριά. Και στην τελική , ναι είχαμε σημαντικότατες ελλείψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H νέα μου θέση ειναι ψηλα και κεντρο και εβλεπα αρκετα.

 

Οπως ότι ο Κατσουρανης ειναι απλα αστειος. Ο ανθρωπος μου θυμιζει κατι 40αρηδες φιλους μου που ΑΝ παει η μπαλα στα ποδια τους κατι κανουν, αλλα μεχρι να παει απλα υπαρχουν στο 5χ5 και κανουν χωρο για να μην μπλεκονται στα ποδια αυτων που τρεχουν

 

Όπως οτι ο Σιμαο ζει με τον τρομο οτι θα τον αποκεφαλισει ο φυλαρχος αν εχει φυγει λίγο από τη θεση του ή δεν στειλει την μπαλα στο διαολο

 

Οπως οτι ο Τζορβας στην αμυνα του επιβαλλεται λιγο περισσοτερο αποτι θα επβαλλοταν η Αλικη Βουγιουκλακη στον Αλεκο Αλεξανδρακη

 

Οπως ότι το κεντρο μας με Καραγκουνη-Κατσουρανη-Σιμαο ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ. Οχι ποιοτικα, κυριολεκτικα. Ο Κατσουρανης φευγει για να μην ενοχλει και δειχνει με τα χερια, ο Καραγκουνης τρεχει μονος του σε 3 τεταραγωνικα σαν χαμστερ και μολις παρει τη μπαλα σταματαει, και αφου αυτοι οι 2 δεν υπαρχουν στο χωρο που επρεπε, υπαρχει ενας Σιμαο που ειναι πολυ χεστης και αμπαλος για να καλυψει αυτος με δικη του πρωτοβουλια το χωρο τον αλλον 2

 

 

Αλλα ειδα και θετικα

 

-Πολυ παθος απο μια ομαδα που ελειπαν τα 4/5 του κεντρου της

 

-Την καλυτερη εμφανιση του Μπουμσονγκ.Ακυρο. Την καλη εμφανιση του Μπουμσονγκ, γιατι χτες δεν ηταν απλα συγκριτικα καλυτερος, ηταν αντικειμενικα καλος. Αν παιζει ετσι μας κανει. Αμφιβαλλω ομως αν θα ξαναπαιξει ετσι

 

-Ο καλυτερος μας παικτης αυτη την εποχη ειναι ο Λουκας. Και καλυτερα να ασχοληθει με τη συλλογη πεταλουδας οποιος τον θεωρει αμπαλο. Πλεον εχει βελτιωθει παρα πολυ επιθετικα, σε σημειο που για οποιον δεν καταλαβε, ο Μαρινος χτες ειχε το ρολο του να καλυπτει το Λουκα γιατι το δεξι μας χαφ ηταν ο Βυντρα, οχι ο Μαρινος.

Οι μαλακιες στην αμυνα ΔΕΝ ειναι σημαδι αμπαλιασης αλλα ψυχολογιας φοβου ενω χθες ειχε και καλες σεντρες που δεν μας συνηθιζε μεχρι τωρα. Στην επιθεση παντως, οι ενεργειες που κανει στα τελευταια ματς δειχνουν παικτη που ξερει τι να κανει με τη μπαλα(και καπου εδω θα σκασουν οι γνωστοι για να μας πεισουν οτι ο Τοροσιδης εχει μαγικες σεντρες επιπεδου Μπεκαμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H νέα μου θέση ειναι ψηλα και κεντρο και εβλεπα αρκετα.

 

Οπως ότι ο Κατσουρανης ειναι απλα αστειος. Ο ανθρωπος μου θυμιζει κατι 40αρηδες φιλους μου που ΑΝ παει η μπαλα στα ποδια τους κατι κανουν, αλλα μεχρι να παει απλα υπαρχουν στο 5χ5 και κανουν χωρο για να μην μπλεκονται στα ποδια αυτων που τρεχουν

 

Όπως οτι ο Σιμαο ζει με τον τρομο οτι θα τον αποκεφαλισει ο φυλαρχος αν εχει φυγει λίγο από τη θεση του ή δεν στειλει την μπαλα στο διαολο

 

Οπως οτι ο Τζορβας στην αμυνα του επιβαλλεται λιγο περισσοτερο αποτι θα επβαλλοταν η Αλικη Βουγιουκλακη στον Αλεκο Αλεξανδρακη

 

Οπως ότι το κεντρο μας με Καραγκουνη-Κατσουρανη-Σιμαο ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ. Οχι ποιοτικα, κυριολεκτικα. Ο Κατσουρανης φευγει για να μην ενοχλει και δειχνει με τα χερια, ο Καραγκουνης τρεχει μονος του σε 3 τεταραγωνικα σαν χαμστερ και μολις παρει τη μπαλα σταματαει, και αφου αυτοι οι 2 δεν υπαρχουν στο χωρο που επρεπε, υπαρχει ενας Σιμαο που ειναι πολυ χεστης και αμπαλος για να καλυψει αυτος με δικη του πρωτοβουλια το χωρο τον αλλον 2

 

 

Αλλα ειδα και θετικα

 

-Πολυ παθος απο μια ομαδα που ελειπαν τα 4/5 του κεντρου της

 

-Την καλυτερη εμφανιση του Μπουμσονγκ.Ακυρο. Την καλη εμφανιση του Μπουμσονγκ, γιατι χτες δεν ηταν απλα συγκριτικα καλυτερος, ηταν αντικειμενικα καλος. Αν παιζει ετσι μας κανει. Αμφιβαλλω ομως αν θα ξαναπαιξει ετσι

 

-Ο καλυτερος μας παικτης αυτη την εποχη ειναι ο Λουκας. Και καλυτερα να ασχοληθει με τη συλλογη πεταλουδας οποιος τον θεωρει αμπαλο. Πλεον εχει βελτιωθει παρα πολυ επιθετικα, σε σημειο που για οποιον δεν καταλαβε, ο Μαρινος χτες ειχε το ρολο του να καλυπτει το Λουκα γιατι το δεξι μας χαφ ηταν ο Βυντρα, οχι ο Μαρινος.

Οι μαλακιες στην αμυνα ΔΕΝ ειναι σημαδι αμπαλιασης αλλα ψυχολογιας φοβου ενω χθες ειχε και καλες σεντρες που δεν μας συνηθιζε μεχρι τωρα. Στην επιθεση παντως, οι ενεργειες που κανει στα τελευταια ματς δειχνουν παικτη που ξερει τι να κανει με τη μπαλα(και καπου εδω θα σκασουν οι γνωστοι για να μας πεισουν οτι ο Τοροσιδης εχει μαγικες σεντρες επιπεδου Μπεκαμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπούκα έχει και τρίπλα που ο Λούκας δεν κάνει ούτε με το δεξί αναλογικό. Όσο για τις... αμυντικές ικανότητες, πραγματικά ο άλλος τον περνούσε σα σκατό χθες!

Edit: για να μην είμαι άδικος, οι σέντρες του είναι πάντα γλυκές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπούκα έχει και τρίπλα που ο Λούκας δεν κάνει ούτε με το δεξί αναλογικό. Όσο για τις... αμυντικές ικανότητες, πραγματικά ο άλλος τον περνούσε σα σκατό χθες!

Edit: για να μην είμαι άδικος, οι σέντρες του είναι πάντα γλυκές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπούκα έχει και τρίπλα που ο Λούκας δεν κάνει ούτε με το δεξί αναλογικό. Όσο για τις... αμυντικές ικανότητες, πραγματικά ο άλλος τον περνούσε σα σκατό χθες!

Edit: για να μην είμαι άδικος, οι σέντρες του είναι πάντα γλυκές.

 

Μπουκα και ντριπλα?Ο τοροσιδης ολα αυτα?Μηπως μιλαμε για αλλο παικτη?Καλος παικτης αλλα οχι και ντριπλα και μπουκα ρε παιδια.Γελανε και τα τσιμεντα.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπούκα έχει και τρίπλα που ο Λούκας δεν κάνει ούτε με το δεξί αναλογικό. Όσο για τις... αμυντικές ικανότητες, πραγματικά ο άλλος τον περνούσε σα σκατό χθες!

Edit: για να μην είμαι άδικος, οι σέντρες του είναι πάντα γλυκές.

 

Μπουκα και ντριπλα?Ο τοροσιδης ολα αυτα?Μηπως μιλαμε για αλλο παικτη?Καλος παικτης αλλα οχι και ντριπλα και μπουκα ρε παιδια.Γελανε και τα τσιμεντα.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To'χε κλειδωσει η sportingbet αλλιως θα βγαζαμε λεφτα με τουτον εδω...

 

on another note, περιεργα μας τα λενε στα ραδια σημερα. Δεν γινεται επι 2 μηνες να κραζεις τον Παναθηναικο και τωρα να κραζεις για χθες επειδη ο πηχης ειναι ψηλοτερα

Ας αποφασισουν, ή δεν μπορουμε και ο πηχης είναι χαμηλα ή μπορουμε και τσαμπα εκραζαν

 

ΥΓ. Κατα τη γνωμη μου μπορουμε αλλα εγιναν τοσο τραγικα λαθη επι Βαρδινογιαννη στην προετοιμασια που η ομαδα δεν μπορει αυτη την περιοδο περαν του "απλα επιζω και βλεπουμε" και οποιος ονειρευεται 3αρες στη Ρουμπιν, μαλλον για αλλο Παναθηναικο συζηταει

Και προς το παρον επιζησαμε, μπας και γινει το θαυμα σε 14 μερες.

Παντως εγω βλεπω την ομαδα να ανεβαινει εδω και 2-3 βδομαδες. Αλλα οταν παιζεις χωρις το 80% των μεσων σου, χεσε με...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To'χε κλειδωσει η sportingbet αλλιως θα βγαζαμε λεφτα με τουτον εδω...

 

on another note, περιεργα μας τα λενε στα ραδια σημερα. Δεν γινεται επι 2 μηνες να κραζεις τον Παναθηναικο και τωρα να κραζεις για χθες επειδη ο πηχης ειναι ψηλοτερα

Ας αποφασισουν, ή δεν μπορουμε και ο πηχης είναι χαμηλα ή μπορουμε και τσαμπα εκραζαν

 

ΥΓ. Κατα τη γνωμη μου μπορουμε αλλα εγιναν τοσο τραγικα λαθη επι Βαρδινογιαννη στην προετοιμασια που η ομαδα δεν μπορει αυτη την περιοδο περαν του "απλα επιζω και βλεπουμε" και οποιος ονειρευεται 3αρες στη Ρουμπιν, μαλλον για αλλο Παναθηναικο συζηταει

Και προς το παρον επιζησαμε, μπας και γινει το θαυμα σε 14 μερες.

Παντως εγω βλεπω την ομαδα να ανεβαινει εδω και 2-3 βδομαδες. Αλλα οταν παιζεις χωρις το 80% των μεσων σου, χεσε με...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τακτικά ο Νιόμπλιας έπαιξε έξυπνα.Καλός κόουτς.Κρίμα για τον βάζελο που είναι το τελευταίο του mats στην Ευρώπη.Σε 10 με 12 μέρες θα έχει απολυθεί.

 

Πολλές γιόμες όμως.Χωρίς Νίνι ο παο δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί την κλάση του Σίσε.Αν τον είχε θα είχε μια δυο ευκαιρίες ο Γάλλος να κάνει κάποιο τεμάχi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τακτικά ο Νιόμπλιας έπαιξε έξυπνα.Καλός κόουτς.Κρίμα για τον βάζελο που είναι το τελευταίο του mats στην Ευρώπη.Σε 10 με 12 μέρες θα έχει απολυθεί.

 

Πολλές γιόμες όμως.Χωρίς Νίνι ο παο δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί την κλάση του Σίσε.Αν τον είχε θα είχε μια δυο ευκαιρίες ο Γάλλος να κάνει κάποιο τεμάχi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες το θεμα ειναι ποσο θα αντεξει ο Σισε σε αυτους τους ρυθμους. Εχετε υποψιν οτι παιχνιδια σαν το χθεσινο ειναι οτι χειροτερο για επιθετικους τυπου Σισε, τους κουραζουν πολυ. Ασε που καθε 3 μερες βγαζει 90λεπτα και ειναι ο μονος που τρεχει, μαζι με τον Βυντρα. Και εχω μια απορια, χωρις να θελω να κανω τον προπονητη. Οταν παιζεις αυτο το γιομα-system γιατι δε βαζεις ενα θωρηκτο μπροστα να παιρνει καμια κεφαλια και να παιζει λιγο ξυλο στις πολλες φασεις στον αερα? πχ στη θεση του light-Γκαρσια (κατι μου λεει οτι αυτος ειναι περιπτωση "περασε και δεν ακουμπησε"). Ο Σισε ειναι λουκουμι για τους αμυντικους με την μπαλα να παιζεται με γιομες. Αλλα αν ειχε εναν Πετροπουλο πχ, μπορει, λεω μπορει να ανοιγε και κανας χωρος. Ετσι κι αλλιως ο Γκαρσια σε τοσα ματς δεν εχει κανει και τιποτα παραπανω απο οσα θα εκανε ο Πετροπουλος ειδικα σε παιχνιδια με γιομες.

 

Λενε οτι η αμυνα τα πηγε καλα χθες. Αμυντικα ναι. Ομως απτην αμυνα ξεκιναει ολο το παιχνιδι της ομαδας. Η αμυνα το ηρεμει, η αμυνα θα αλλαξει τις 2 πρωτες πασες για να περασει η μπαλα προς το κεντρο και απο εκει πιο μπροστα. Οταν οι αμυντικοι με το που ακουμπουν την μπαλα κανουν γιομα, ε αυτοματως αχρηστευεται οποιο κεντρο εχεις και καταστρεφεται το παιχνιδι σου. Και ο Νινης να επαιζε και ο Λετο και ο Μεσι και ο Οζιλ και ο Ροναλντο, η εικονα του παιχνιδιου ιδια θα ηταν, αντε να σε βγαζανε ασπροπροσωπο με καμια ατομικη ενεργεια λογω του ταλεντου τους. Η ουσια ειναι οτι ολοι αυτοι θα κυνηγουσαν χαμενες γιομες των αμυντικων.

 

Εντωμεταξυ αν μετραγε το γκολ του Σισε χθες (που ηταν καθαρο offside), σημερα οι περισσοτεροι θα λεγανε οτι ο Νιοπλιας κερδισε στην σκακιερα τον Ρωσσο, εκανε τις καταλληλες αλλαγες και χτυπησε την καταλληλη στιγμη, εδωσε ρεσιταλ τακτικης κλπ κλπ. Αν παλι τρωγαμε το γκολ στο τελος -εκεινο το διαγωνιο πλασε που περασε λιγο αουτ στο 90- σημερα θα ουρλιαζαν ολοι κατα του Νιοπλια. Ηρθε το Χ και ολοι ειναι ψιλοδυσαρεστημενοι, αλλα οχι εξοργισμενοι οπως με την Κοπεγχαγη πχ. Κλαιν μαιν.

 

Οποτε ορθα σκεπτομενος ο Νιοπλιας "κυνηγησε" πρωτα το Χ για να μην τον καρατομησουν και αμα ερχοταν και κανενα γκολ, πχ αυτο του Σισε καλως. Και ετσι εβλεπες μια ομαδα στην εδρα της να μη μπορει να αλλαξει πασα και να ειναι κλεισμενη μεχρι το 87. Προπονητης που βρισκεται σε ηλεκτρικη καρεκλα -και ξερει οτι με την παραμικρη στραβη θα φυγει- δεν μπορει να κανει σωστη δουλεια. Εχει και αλλους παραγοντες να σκεφτεται εκτος απτην ομαδα. Πχ σε ματς σαν το χθεσινο που επρεπε να βλεπει μονο τη νικη, προτιμα το σιγουρο Χ για να γλυτωσει τη σκουφια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...