Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα δεν είναι ποιος θα εμπλέκεται αλλά πως θα δοθεί λύση.

Ο οπαδός θεωρεί πλεον το γήπεδο ως αρένα που θα κάνει ότι γουστάρει όποτε γουστάρει και σε όποιον γουστάρει. Κροτίδες, πιστόλια, καρέκλες, λοστοί, πρέζα και ότι άλλο θέλεις είναι πλέον δεδομένα.

Μπορούν οι stewards να το λύσουν αυτό? Όχι δεν μπορούν γιατί ξεφεύγει από τις δυνατότητές τους. Πρέπει να τιμωρηθούν πολλοί, να μπούνε μέσα.

Μετά θα πηγαίνουν πιο λογικοί άνθρωποι στο γήπεδο αλλά και τα ζώα θα αλλάξουν συμπεριφορά, θα φοβούνται.

Τότε ναι, να μπούνε stewards

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ο Κόκκαλης είχε πεί κάποτε ότι αυτούς τους οπαδούς έχουμε και εννοούσε ότι αυτά τα ζώα έχουμε και μ' αυτά θα πορευτούμε. Φυσικά η νοοτροπία είναι γενική και δεν περιορίζεται στους οπαδούς μιάς ομάδας.Αλλά είναι ντροπή να λέμε ότι αυτούς τους οπαδούς έχουμε και άρα τι να κάνουμε ας είναι κι έτσι. Λάθος κύριοι! Γιατί με την ίδια λογική θα πούμε ότι αυτούς τους πολιτικούς έχουμε( κλεφτες δηλαδή) άρα αυτοί θα μας κυβερνάνε. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη παγίδα απ' αυτό. Βέβαια ο Κόκκαλης μάλλον ήξερε περισσότερα πράγματα μιάς και είχε πάρε δώσε με τη Ζήμενς οπότε δεν με εκπλήσσει η λογική του. Το κακό φιλοι μου είναι ότι κάναμε νόμο το παράνομο. Το συνηθίσαμε. Μας πότισε το δέρμα. Και τώρα δεν μπορούμε να αλλάξουμε.Η σαπίλα έχει απλωθεί σε όλο το φάσμα της κοινωνίας. Βλέπεις απέναντι τον χουλιγκάνο και σπάει. Και δεν τολμάει κανείς να τον αγγίξει. Σε ποιά άλλη χώρα γίνεται αυτό το ρεζίλι με το κεκλεισμένων των θυρών. Συνετίστηκε κανείς? Άρα δεν είναι λύση. Αφού στα τέτοια του του χουλιγκάνου κι αν η ομάδα του παίξει σε με άδειες εξέδρες. Τιν έκανε αυτός τον τσαμπουκα του? Την πέταξε τη πέτρα του στον αστυνομικό? Ε λοιπόν νοιώθει ήρωας. Ποιός ασχολείται με τη μπάλα πέρα από εσένα κι εμένα και τον άλλο τους ρομαντικούς τού ποδοσφαίρου. Πιστεύει δηλαδή κανείς ότι άμα υπάρχει βούληση δεν μπορούν να τους μαντρώσουν σε μία μέρα όλους αυτούς τους δυστυχείς, γιατί περί δυστυχών ατόμων πρόκειται, που πολεμάνε την ανεργία τους την αφραγκία τους και την φτώχεια των ιδεών τους πετώνατας πέτρες και καίγοντας περιπολικά? Πιστεύω πως οι υγιείς φίλαθλοι είναι η πλειοψηφία. Γιατί τότε δεν τους απομονώνουμε όλους αυτούς? Ας ρίξει κάθένας που θέλει να δεί πραγματικά μπάλα ένα μεγάλο χαστούκι σε όποιον πάει στο γήπεδο όχι γιά να δεί μπάλα και τότε θα δείτε γιά πότε στρώνουν αυτά τα κακόμοιρα.Αλλά λέει ο κάθε οικογενειάρχης ή σοβαρός άνθρωπος μωρέ τι με νοιάζει εμένα να μπλέξω και έτσι αποθρασύνονται και έχουν το ελεύθερο να καίνει και να απειλούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύει δηλαδή κανείς ότι άμα υπάρχει βούληση δεν μπορούν να τους μαντρώσουν σε μία μέρα όλους αυτούς τους δυστυχείς, γιατί περί δυστυχών ατόμων πρόκειται, που πολεμάνε την ανεργία τους την αφραγκία τους και την φτώχεια των ιδεών τους πετώνατας πέτρες και καίγοντας περιπολικά?

 

Αν τους μαντρώσουν ρε συ geovard, πώς θα δικαιολογεί μετά τα λεφτά που παίρνει η αστυνομία από τις ΠΑΕ για να "κάνει σωστά τη δουλειά της"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μωρε τώρα ποιες Παε?

Προχθες η επισημη ανακοινωση της Παε δεν ηταν πως προκληθηκαν οι οπαδοι του Παναθηναϊκου επειδη η αστυνομία συνέλλαβε ενα άτομο?Τι να κάνει η αστυνομία?Να τον περιμένει να φτάσει σπιτι του και μετα να τον συλλάβει?Παραλογισμός

 

Οι Παε δεν δίνουν άσυλο σε όλα τα καλόπαιδα λέγοντας πως αυτους εχουμε-αυτους εμπιστευόμαστε και εμεις έχουμε μονο καλα παιδια οπαδους?

 

Όλα μα όλα αυτά μπορουν να λυθουν σε μια μέρα αν πραγματικά το θέλουν(έσπασες κυριε-πλήρωσε.Δεν εχεις λεφτά δεν πειράζει έχουν οι γονεις σου,οι θειοι σου τα αδερφια σου,περνα και σε καθε εντος εδρας αγωνα απο το τμημα και φαε και 2 χρονακια χωρις αναστολή για φθορα ξενης περιουσίας και για πρόκληση σωματικής βλάβης.Βεβαια μετα θα έχουμε γιατι να καταδικαστουν πρωτοι οι οπαδοι του Παναθηναικου και οχι του Ολυμπιακου,λευτερια στους οπαδους κτλ κτλ).Αλλα δεν το θέλουν καθως το γήπεδο ειναι η μονη διεξοδος πλέον για να βγάζει ο άλλος το καφριλίκι του.Αστους εκει να βγάζουν τα μάτια τους καθε Κυριακη και ολες τις υπόλοιπες μέρες να επικρατεί ταξη και ασφάλεια.(Χωρις πλάκα μου θυμίζει εντονα το φαινόμενο Ομόνοια.Ασε εκει ολες τις βρωμιες να κυκλοφορουν σε μικρή ακτίνα γιατι αν τους πειράξουμε θα εξαπλωθουν σε ολη την Αθήνα)

 

Υ.Γ:Ρε Kaizer οι ατάκες πως ολοι αυτοι δεν ειναι Ολυμπιακοι ειναι εξωγηπεδικοί ανηκει στους Αγγελόπουλους?Πιστευεις ακομα πως στον αγωνα Παναθηναϊκος-Ατρομητος που υπηρχε διακοπή κανένα μιασωαρο λογω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας απο χρήση χημικών οφείλεται σε αντιεξουσιαστές Που βρέθηκαν ολως τυχαίως στο Μαροούσι? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ:Ρε Kaizer οι ατάκες πως ολοι αυτοι δεν ειναι Ολυμπιακοι ειναι εξωγηπεδικοί ανηκει στους Αγγελόπουλους?Πιστευεις ακομα πως στον αγωνα Παναθηναϊκος-Ατρομητος που υπηρχε διακοπή κανένα μιασωαρο λογω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας απο χρήση χημικών οφείλεται σε αντιεξουσιαστές Που βρέθηκαν ολως τυχαίως στο Μαροούσι? :rolleyes:

 

1. Δεν μιλαμε για το τι ομαδα ηταν, μιλαμε για την προσβαση στο γηπεδο. Οι Αγγελοπουλοι ειπαν οτι τα επισοδεια στο ΣΕΦ τα εκαναν ανθρωποι χωρις εισητηριο

2. Ο,τι και να εγινε τοτε, ξερεις πολυ καλα πως ηταν το κλιμα σε ολη τη χωρα εκεινες τις μερες ετσι?

Εγω σου λεω οτι υπαρχει 0.1% να ηταν οντως αντιεξουσιαστες οπως 0.1% ηταν το ποσοστο να μην ηταν Ολυμπιακοι αυτοι που τα εσπασαν το 2005 στη Νεα Σμυρνη.

Εχεις καταλαβει ποσο ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ειναι γενικα να περασει το μηνυμα "Αν μπορει καποιος να μπει σε ενα γηπεδο χωρις εισητηριο με καποιο τροπο, τοτε στα παπαρια μας, η ομαδα ειναι αθωα"?

Καταλαβαινεις τι συνεπειες εχει αυτο το πραγμα?

Σκεψου μονο τι ''αιματοκυλισμα'' μπορει να γινει σε καμια Γ' Εθνικη που μπορει να γινουν τσαμπουκαδες και για χωραφια αν Αστυνομια και ομαδα λενε "Ελα μωρε, πηδηξαν τα καγκελα"

 

 

ΥΓ. Παντως, με πρωτο εμενα, πρεπει να την κοψουμε την παπαρια οποτε λεει καποιος για την ομαδα μας να τρεχουμε στο 1821 για να θυμηθουμε τοτε που μας ειχε σφαξει στα δερβενακια ο αντιπαλος διαιτητης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχου Γκουχου.Μην τα λες σε εμενα αυτα στον Πατέρα πες τα στο ματς στο Οακα με Ολυμπιακο που κανενας δεν κάθισε στην θέση του και θεωρω πως ειχε μπει παραπάνω κοσμος(προσωπική άποψη αυτή μπορειτε ειτε να το διαψευσεται είτε να το επιβεβαιώσεται όσοι βρισκόσασταν εκει),να τα πεις στον Κοκκαλη επίσης για κατι ματσακια με Τσελσι-Μπορτνο που ξέρω στα σιγουρα οτι μπηκε κοσμος χωρις εισιτηρια και τελος στις υποτιθέμενες ομάδες security οπου κάποιοι απο αυτούς(οχι όλοι) βγάζουν εξτρα χαρτζιλικάκι 50€/το κεφάλι σε ποδοσφαιρικό αγωνα για να χωσουν μεσα ατομα χωρις εισιτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχου Γκουχου.Μην τα λες σε εμενα αυτα στον Πατέρα πες τα στο ματς στο Οακα με Ολυμπιακο που κανενας δεν κάθισε στην θέση του και θεωρω πως ειχε μπει παραπάνω κοσμος(προσωπική άποψη αυτή μπορειτε ειτε να το διαψευσεται είτε να το επιβεβαιώσεται όσοι βρισκόσασταν εκει),να τα πεις στον Κοκκαλη επίσης για κατι ματσακια με Τσελσι-Μπορτνο που ξέρω στα σιγουρα οτι μπηκε κοσμος χωρις εισιτηρια και τελος στις υποτιθέμενες ομάδες security οπου κάποιοι απο αυτούς(οχι όλοι) βγάζουν εξτρα χαρτζιλικάκι 50€/το κεφάλι σε ποδοσφαιρικό αγωνα για να χωσουν μεσα ατομα χωρις εισιτήριο.

 

Για πιον πατερα μιλαμε για αυτον που μοιραζε πυρσους και βεγγαλικα πριν τον αγωνα?

χαχαχαχ :lol:

Επισης το να μπαινουν διπλα γινοταν(ολυμπιακο και παναθηναικο) σε καθε ματς και αποσο ξερω απο φιλους μου παναθηναικους στο οακα ειναι ακομα πιο ευκολο να μπεις χωρις εισητηριο...

Α οσο για τους securiταδες στο καραισκακη ξερω οτι ειναι πολλοι συνδεσμιτες τωρα για οακα δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ειναι ΜΕΓΑΛΗ μαλακια και το βιωνω ακομα και τωρα στα 31 μου αυτο με τους τσαμπατζηδες στα ντερμπυ. Στα μικρα λες, χεσε μας, ενταξει, στα μεγαλα κινδυνεουν ανθωποι αν γινει κατι κακο φτου φτου.

ΑΚομα και στο αχανες ΟΑΚΑ ετσι οπως εχουν βαλει το συστημα με την κυλιωμενη πορτα στις εισοδους των 1-3-5. Τουλαχιστον στο Καραισκακη τα εχουν μακρια, αν ο κοσμος κανει ντου εχει χωρο να απλωθει, στο ΟΑΚΑ αν γινει κατι και πανε να φυγουν θα πεθανουν ανθρωποι

 

2. Περαν αυτου, αλλο τι "επιτρεπει" ο Πατερας και αλλο τι επιχειρημα ειχαν οι Αγγελοπουλοι. Ειναι σαν να πεθαινε καποιος απο ασφυξια και να ελεγε ο Πατερας ¨"δεν φταιω εγω, οι παραπανω μπηκαν χωρις εισητηριο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαν αυτου, αλλο τι "επιτρεπει" ο Πατερας και αλλο τι επιχειρημα ειχαν οι Αγγελοπουλοι. Ειναι σαν να πεθαινε καποιος απο ασφυξια και να ελεγε ο Πατερας ¨"δεν φταιω εγω, οι παραπανω μπηκαν χωρις εισητηριο"

Πως το κοβεις αυτο σαν επιχειρημα απο τον Πατερα και καθε Πατέρα?

Εμένα μια χαρα μου ακουγεται.Εχουμε ακούσει/διαβάσει και γελοιότερα επιχειρήματα ένθεν κι ένθεν, εκείθεν κι εντεύθεν(Κάκαλος :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φετφατζίδης ήταν στα τσικό του Παναθηναϊκού το 1999 όταν ήταν 9 χρονών! :rolleyes:

 

Φωτογραφίες εδώ:

 

http://www.e-soccer.gr/eidiseis/ellada/2060-2010-10-14-21-59-54

Ποιός ...σαΐνης ήταν υπεύθυνος τότε που έβλεπε μακριά?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φετφατζίδης ήταν στα τσικό του Παναθηναϊκού το 1999 όταν ήταν 9 χρονών! :rolleyes:

 

Φωτογραφίες εδώ:

 

http://www.e-soccer.gr/eidiseis/ellada/2060-2010-10-14-21-59-54

 

Σορρυ αλλα το ποσταρα εγω το λινκ πριν 2 μερες φιλε.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...