Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως καλα το παμε, νεα ηθη ο Μαριδακης, ο Γκαγκατσης μονο για Γκαλετι, ο γαυρος γλυτωσε για τις Σερρες, η ΑΕΚ για την Καλλιθεα, εμεις οχι για την Καβαλα, ισονομια βλεπω το νεο ηθος του νεου προεδρου...

 

ειναι το 50-50 που ψαχνουμε :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λοιπον, Τζιγγερ πλεον δεν υπαρχει, υπαρχει Πατερας και απο πισω Βγενο

Οποτε αν ο Πατερας γουσταρει να βλεπει τον φιλο του να του φερνει Γκαγκατση, να τον βαζει εκπροσωπο πλεον κανονικα, να κοροιδευει οτι "α ξερετε, τις δηλωσεις τις εκανε σαν αντιπροεδρος της ΕΠΟ βρε κουτα", να παιρνει σφυριγματα και να βγαινει μετα να κανει τον "χουβαρντα" σε κερδισμενα ματς του 3-0 με παραρτηματα και να τον τιμωρουν με τον ΠΑΟΚ για επισοδεια εκτος γηπεδου και σε αλλη πολη ενω η ΑΕΚ εφαγε μονο προστιμο που πλακωσαν τον Μπαγεβιτς, τοτε οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξύπνα Πατέρααααα και βάζουν τα ξύλα για τη καινούργια παράγκα... δεν έχει καταλάβει ότι το "φιλαράκι του" ο μαριδάκης με γκαγκάτση και σία θα τον χτυπάνε όλη τη χρονιά; δηλαδή 6 αγώνες στο πρωτάθλημα και οι 2 από τους 3 εντός έδρας κεκλεισμένων; πιστεύω θα κάνουν έφεση, δε μπορεί...

 

και μιας και μιλάμε για παράγκα, δεν είδα να κουνιέται φύλλο από την ανακοίνωση της αστυνομίας, στην οποία διαψεύδει τα περί ακαταλληλότητας:

http://prasinanea.gr/paraskinio/paraskinioBasket/article570672.ece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει ξευτιλιστεί το πράγμσ με το κεκλεισμένων των θυρών. Δεν μπορεί η νομολογία να τιμωρεί 30000 διαρκείας που τα περισσότερα αγοράστηκαν πιθανόν με στερήσεις γιά να βλέπουν την αγαπημένη τους ομάδα. Ας βρουν άλλους τρόπους τιμωρίας. Αν και είναι φανερό ότι έχει υπάρξει δάκτυλος γιά μια τέτοια απόφαση. Έχει παραγίνει το κακό στην Ελλάδα. Είναι που είναι χάλια το πρωτάθλημα, θα γίνονται τωρα οι αγώνες και χωρίς θεατές.

Έφταιξες κύριε? Να πληρώσεις. Αλλά εγώ που δεν φταίω γιατί να πληρώσω? Πλήρωσα μιά φορά το εισιτήριο να πληρώσω και τις μαλακιες μερικών κάφρων?

Πιστεύω ότι δεν θα ισχύσει τελικά.

 

Υ/Γ.

Το πιό δίκαιο θα ήταν αν γίνονται επεισόδια σε ένα αγώνα τότε το κεκλεισμένων το θυρών(αφου δεν μπορεί να καταργηθεί) να ισχύσει στον αγώνα του δεύτερου γύρου μεταξύ των ιδιων ομάδων. Δεν θα ήταν πιό δίκαιο? Γιατί να παζαρεύουν και να επιλέ=γουν οι ομάδες που τιμωρούνται σε ποιό αγώνα θα εκτίσοτυν την ποινή τους? ή γιατί να ωγελούνται άλλες ομάδες και να μην ωφεληθεί π.χ η Καβάλα στο δεύτερο γύρω παίζοντας στο ΟΑΚΑ με άδεις εξέδρες?

Αλλά τυχαίο που γίνεται τώρα? Δεν νομίζω!;)

 

Στην Ελλάδα όλοι πριν πάνε να δικαστούν λένε."Έχω εμπιστοσύνη στην Ελληνική διακιοσύνη!"

Και το λένε γιατί ακριβώς φοβούνται ότι δεν θα απονεμηθεί σωστά και θένε να καλοπιάσουν τους δικαστές.

Προσωπικά ποτέ δεν εμπιστεύτηκα την Ελληνική δικαιοσύνη της γραφειοκρατίας και των παραδικαστικών κυκλωμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ/Γ.

Το πιό δίκαιο θα ήταν αν γίνονται επεισόδια σε ένα αγώνα τότε το κεκλεισμένων το θυρών(αφου δεν μπορεί να καταργηθεί) να ισχύσει στον αγώνα του δεύτερου γύρου μεταξύ των ιδιων ομάδων. Δεν θα ήταν πιό δίκαιο? Γιατί να παζαρεύουν και να επιλέ=γουν οι ομάδες που τιμωρούνται σε ποιό αγώνα θα εκτίσοτυν την ποινή τους? ή γιατί να ωγελούνται άλλες ομάδες και να μην ωφεληθεί π.χ η Καβάλα στο δεύτερο γύρω παίζοντας στο ΟΑΚΑ με άδεις εξέδρες?

Αλλά τυχαίο που γίνεται τώρα? Δεν νομίζω!;)

 

δηλαδη αμα γινουν επεισοδια στον αγωνα παναθηναικος-παοκ απο τους βαζελους με την αστυνομια(οπως εγινε στο ματς με την Καβαλα) να παιξει ο παοκ χωρις κοσμο στον 2ο γυρο????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν υπάρχει ζυγαριά στα επεισόδια(δηλαδη είτε ανοιξουν 50 κεφάλια είτε σπάσει μια τζαμαρία το ίδιο και το αυτό) τότε να ρίξουν την ίδια καμπάνα σε όλους.

Αν υπάρχει ζυγαριά στα επεισόδια τότε ας μην ισοσκελίσουμε το μεγεθος των επεισοδίων σε Σερρες και Καβάλα.

 

Διακρίνω επίσης ένα άγχος για το "κεκλεισμένων των θυρών".Δεν ειδα το ίδιο άγχος για τις 6 αγωνιστικές στο μπασκετ.Για το υστέρημα του απλου κοσμακη κτλ κτλ

 

Τελος για να δουμε στην έφεση:Θα ξαναπεράσει η δικαιολογια οτι αυτοι δεν ηταν δικοι μας αλλα αντιεξουσιαστες γιατι οι δικοι μας ειναι καλά παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αμα γινουν επεισοδια στον αγωνα παναθηναικος-παοκ απο τους βαζελους με την αστυνομια(οπως εγινε στο ματς με την Καβαλα) να παιξει ο παοκ χωρις κοσμο στον 2ο γυρο????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Προφανώς εκεί θα υπάρχει άλλο παραθυράκι του νόμου.

 

Aν δεν υπάρχει ζυγαριά στα επεισόδια(δηλαδη είτε ανοιξουν 50 κεφάλια είτε σπάσει μια τζαμαρία το ίδιο και το αυτό) τότε να ρίξουν την ίδια καμπάνα σε όλους.

Αν υπάρχει ζυγαριά στα επεισόδια τότε ας μην ισοσκελίσουμε το μεγεθος των επεισοδίων σε Σερρες και Καβάλα.

 

Διακρίνω επίσης ένα άγχος για το "κεκλεισμένων των θυρών".Δεν ειδα το ίδιο άγχος για τις 6 αγωνιστικές στο μπασκετ.Για το υστέρημα του απλου κοσμακη κτλ κτλ

 

Τελος για να δουμε στην έφεση:Θα ξαναπεράσει η δικαιολογια οτι αυτοι δεν ηταν δικοι μας αλλα αντιεξουσιαστες γιατι οι δικοι μας ειναι καλά παιδιά?

Καταλαβαίνω κι εγώ το άγχος σου γιά το μπάσκετ αλλά εσείς εκεί προκαλέσατε την λογική του ανθρώπου. Δεν είναι το ίδο, δεν διακόπηκε αγώνας δεν εξευτελιστηε το άθλημα. Μην τα ισοπεδώνουμε. Γιά να είμαι ειλικρινής δεν ήξερα καν ότι έγιναν επεισόδια στη Καβάλα και το είδα τώρα μόλις που ανέφεραν γιά τιμωρία του ΠΑΟ.

Και θα σε ρωτήσω επίσης.Προτιμούσες το -2 από το κεκλεισμένων των θυρών?

Εγώ θα το προτιμούσα αν ήταν γιά την ομάδα μου. Σιχαίνομαι το κεκλεισμένων των θυρών. Υπάρχουν κι άλλες τιμωρίες.Π.χ 500000 πρόστιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα σε ρωτήσω επίσης.Προτιμούσες το -2 από το κεκλεισμένων των θυρών?

Εγώ θα το προτιμούσα αν ήταν γιά την ομάδα μου. Σιχαίνομαι το κεκλεισμένων των θυρών. Υπάρχουν κι άλλες τιμωρίες.Π.χ 500000 πρόστιμο!

Δεχομαι και 10αγωνιστικες κεκλεισμενων των θυρων και προστιμο 1,000,000€ και αφαιρεση 4 βαθμων αν και μονο αν βγει ο Γιαννακοπουλος και πει σωστα λειτουργησε η αθλητικη δικαιοσύνη.Την ίδια τιμωρία επρεπε να μας επιβάλλει και εμάς λίγα χρόνια πριν.Ασχετως αν την γλυτώσαμε μονο με μια αγωνιστική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μας πεί στα γρήγορα τι ζημιές και φασαρίες έγιναν στην Καβάλα γιά να δολύμε αν δικαιολογείται μιά τέτοια σκληρή τιμωρία? Σας λέω eιλικρινά ότι δεν ήξερα ότι έγιναν έπεισόδια μεγάλης έκτασης στην Καβάλα.Ξέρω ότι πάντα γίνονται επισόδια ακομη και χωρίς φιλάθλους να ειναι στο γήπεδο η φιλοξενούμενη ομάδα, αφού οι τρείς τουλάχιστον μεγάλε ομάδες του κεντρου έχουν παντου οπαδούς.

Κάντε το κόπο όσοι ξέρουν σχετικά, να μας παραθέσουν τα γεγονότα της Καβάλας στα γρήγορα.

Εγώ ξέρω πόσο πολύ...μελάνι χύθηκε γιά τον Τοροσίδη και γιά το αν έπρεπε να αποβληθεί και αντ' αυτού μαθαίνω τώρα ότι ΠΑΟ-ΠΑΟΚ κεκλεισμένων!

 

(Παρεμπιπτόντως μπράβο στον Τοροσίδη γιατί χωρίς το πάθος του δεν έβλεπα να νικούσαμε απόψε. Αυτός αποκλείεται να αρνηθεί να παίξει γιά την Εθνική σαν κάτι Αμανά, Γκέγκες, Κυργιά. Είναι εξ άλλου από ακριτική περιοχή που η λέξη Εθνικός - Εθνική έχει άλλη υπόσταση από ότι γιά τα Γερμανάκια ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεχομαι και 10αγωνιστικες κεκλεισμενων των θυρων και προστιμο 1,000,000€ και αφαιρεση 4 βαθμων αν και μονο αν βγει ο Γιαννακοπουλος και πει σωστα λειτουργησε η αθλητικη δικαιοσύνη.Την ίδια τιμωρία επρεπε να μας επιβάλλει και εμάς λίγα χρόνια πριν.Ασχετως αν την γλυτώσαμε μονο με μια αγωνιστική

 

Κοιτα να δεις..Συμφωνω απολυτα αλλα οχι και να μας το παιζετε αδικημενοι..Ο νομος δικαιος η αδικος(δεν εξεταζουμε το ποσο ηθικος ειναι) λεει -2 και μικρο προστιμο..Αντ'αυτου ειχαμε κεκλεισμενων και βαρυ(λολ) προστιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις..Συμφωνω απολυτα αλλα οχι και να μας το παιζετε αδικημενοι..Ο νομος δικαιος η αδικος(δεν εξεταζουμε το ποσο ηθικος ειναι) λεει -2 και μικρο προστιμο..Αντ'αυτου ειχαμε κεκλεισμενων και βαρυ(λολ) προστιμο..

Εξαρτάται απο το ποια πλευρά το βλέπεις.Ειμαι ευνοημένος βαση του τι προβλέπει ο κανονισμός αλλα αδικημένος βαση της ποινης του Παναθηναικου σε ανάλογα γεγονότα στο Οακα.

 

Και σου ξαναλέω.Να τιμωρηθει η ομάδα για 10 αγωνιστικες,να της αφαιρέσουν και 4 Βαθμους,να ρίξουν και χοντρό προστιμο αρκει να βγουν οι Γιαννακοπουλοι και να δηλωσουν δικαιη η τιμωρία του Ολυμπιακού,σωστά ενήργησε η αθλητική δικαιοσύνη κάτι το οποιο δεν έκανε οταν βρεθήκαμε εμεις ενωπιον της.

 

Επαιξαν πολεμο με την αστυνομια, εσπασαν καθισματα κ εκαψαν ενα περιπολικο

Ξεχναω κατι; Θα το δω μετα...

Μια χαρά μου κάνει για κίνηση αντιεξουσιαστών.ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...