Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να το πάμε αλλιώς; Να κράζουμε εμείς τις δικές μας και σεις τις δικές σας; Το αντίθετο όχι μόνο δεν είναι μαγκιά αλλά αρχίζει και με εκνευρίζει. Ενιγουέι, κάποιος να κλείσει αυτό το βρομερό κατασκεύασμα που λέγεται γαύρος και ήθελα να ξερα τι άνθρωποι την αγοράζουν. Ειλικρινά, όταν βλέπω κάποιον να κρατάει Πράσινη ή Γαύρο, είναι σα να ξέρω τα πάντα για αυτόν... και αλλάζω δρόμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, καλά, ξαναδες την Κίτρινη και το ξανασυζητάμε, μάλλον σου διέφυγε. :P

Ελα ρε μαλ***:lol:

Νταξει, τωρα οχι και μεταξυ μας, αστο αυτο για το πεταλο να βγαλουμε καφριλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, καλά, ξαναδες την Κίτρινη και το ξανασυζητάμε, μάλλον σου διέφυγε. :P

 

Πες μου πως δεν λες το παρακάτω.

 

prasinil.jpg

 

Είπαμε... Μην κοροϊδευόμαστε και εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πάμε αλλιώς; Να κράζουμε εμείς τις δικές μας και σεις τις δικές σας; Το αντίθετο όχι μόνο δεν είναι μαγκιά αλλά αρχίζει και με εκνευρίζει. Ενιγουέι, κάποιος να κλείσει αυτό το βρομερό κατασκεύασμα που λέγεται γαύρος και ήθελα να ξερα τι άνθρωποι την αγοράζουν. Ειλικρινά, όταν βλέπω κάποιον να κρατάει Πράσινη ή Γαύρο, είναι σα να ξέρω τα πάντα για αυτόν... και αλλάζω δρόμο!

εμείς τις δικές μας τις ξεσκίζουμε στην κριτική ...

Ασε που απο πωλήσεις, έχουν πέσει στα επίπεδα εφημερίδων...όπως "Η ΝΙΚΗ" και "Ο ΛΟΓΟΣ"...

Από την αλλη, αν σε εκνευρίζει που υπάρχουν πρωταθλητής και γάβρος, μπορείς να το αναφέρεις συνέχεια στο φόρουμ των οπαδών του οσφπ παράδειγμα, όπως κάνει ο ερώδιος προς τιμήν του.

Βέβαια, το γεγονός ότι θεωρώ χειριστού είδους τον γάβρο, τον πρωταθλητή, την κίτρινη κ το ντέρμπυ, μου "δινει το δικαίωμα" να τις κράζω όλες μαζί, και να μην αφήνω....το κ΄ραξιμο στα χέρια των οπαδών της κάθε ομάδας αντιστοιχα...

 

ΥΓ: το βρώμικα δεν γραφεται με ωμεγα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα, ο συγκεκριμένος τίτλος είναι light ή επειδή συνηθίσαμε στα "Και τις μπάλες μέσα" ή "Έτσι πονάει ο Πειραιάς" θα πρέπει να είμαστε και ευχαριστημένοι με τέτοιου είδους πρωτοσέλιδα?

 

Μου φαίνεται ότι κάποιοι έχετε πάθει ανοσία και σας φαίνονται τέτοιου είδους πρωτοσέλιδα "πολιτισμένα"

 

@ Kaiser

 

Περιμένω μλκα το μήνυμα που είχες γράψει όταν ο ΠΑΟ τιμωρήθηκε για τα αεροβόλα στο ΟΑΚΑ. :P

 

Για όλο αυτό το πανηγύρι και εδώ που φτάσαμε, φταίνε 40% οι Γιαννακόπουλοι και 60% ο Βασιλακόπουλος.

 

Εγώ θέλω να τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός ακριβώς με την ίδια ποινή του ΠΑΟ για τα αεροβόλα στο ΟΑΚΑ, γιατί αποτελεί δεδικασμένο η 1 αγωνιστική για κάθε είδους καφρίλα.

 

PS Plz μη μιλάτε για δεδικασμένα, όταν υποστηρίζετε την ομάδα της ατιμωρησίας, πονάνε τα μυαλά μας που λένε και οι παοκτζήδες...

 

---------- Προσθήκη στις 15:25 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:20 ----------

 

ΥΓ: το βρώμικα δεν γραφεται με ωμεγα?

 

Μπαμπινιώτης:

 

βρόμα ή βρώμα, βρομώ ή βρωμώ; Το ουσ. βρόμα είναι παράγωγο του ρ. βρομώ, το οποίο παράγεται από το βρόμος (ο) και αυτό από το αρχ. ρ. βρέμω. Και τα τρία (βρέμω-βρόμος-βρομώ) δήλωναν κρότο, θόρυβο και είναι ομόρριζα του βροντή-βροντώ. Όπως φαίνεται από την ετυμολογική προέλευση των λέξεω, η σωστή τους γραφή είναι με -ο- (βρόμα, βρομώ). Το -ω- εμφανίστηκε πρώτα στο ουσ. βρώμα από παρετυμολογική σύγχυση της λ. βρόμα με το ουσ. βρώμα "φάγωμα, η βρώση" (<βιβρώσκω) εξαιτίας της εκκλησιαστικής φράσης "σκωλήκων βρώμα και δυσωδία" (νεκρώσιμη ακολουθία). Από το βρώμα (η) γράφτηκε και βρωμώ. Άρα η ορθή γραφή είναι η βρόμα και ρ. βρομώ, που καμία σχέση δεν έχουν με τη λ. το (το) βρώμα (<βιβρώσκω). ---> παρώνυμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώδιε,στο είπα και σε αλλο τεχνολογικό φόρουμ...

Πέφτεις στην λούμπα, να ζητάς να μην τιμωρηθείς, επειδή δεν τιμωρηθηκα ούτε εγώ.

Ετσι λοιπόν, αν τα κανουν οι δικοί μου κάφροι ολα κώλο στη μπαλα, θα πρέπει να σου πω εγω, ότι στη ριζούπολη δε διακόπηκε, ή ο΄τι το πανιωνιος-οσφπ ξαναεγινε, ή τα αεροβόλα πέρυσι στο τζόρβα, για να αποδειξω τι? ότι υπερασπιζομαι τα καφριλικια των δικών μου?

η κλήρωση που εγινε, που βοηθησε κατα τυχη τον οσφπ να αντιμετωπισει τον παο τόσο αργά, με κόσμο, ειναι μια καλή αφορμή, να ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ η ποινή που δε στοιχίζει ΤΙΠΟΤΑ στον οσφπ, ως παραδειγματισμος και ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ για τα επομενα επεισόδια σε οποιοδήποτε γήπεδο.

Αλλά οι αγγελόπουλοι, οι αγνοί και αθώοι, παίζουν το παιχνίδι της πρόκλησης συνέχεια και εντεινόμενα μάλιστα, και έχουν ξεχάσει να προσλάβουν τον μάστερ του παιχνιδιού αυτού , τον προπονητή τους τόσα χρόνια, (επισης στο ξαναειπα), τον ιωαννιδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου πως δεν λες το παρακάτω.

 

prasini.jpg

 

Είπαμε... Μην κοροϊδευόμαστε και εδώ μέσα...

 

Το παραπάνω λέω :lol::P

 

Το ΟΑΚΑ δεν χωράει 80.000 for sure και το δεύτερο underlined ασχολίαστο.

Με κάτι τέτοιoυς πηχαίους τίτλους γεννιέται η βία στα γήπεδα, γιατί παραμυθιάζει τους οπαδούς για κάτι που δεν υπάρχει. :X

 

---------- Προσθήκη στις 15:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:32 ----------

 

ερώδιε,στο είπα και σε αλλο τεχνολογικό φόρουμ...

Πέφτεις στην λούμπα, να ζητάς να μην τιμωρηθείς, επειδή δεν τιμωρηθηκα ούτε εγώ.

Ετσι λοιπόν, αν τα κανουν οι δικοί μου κάφροι ολα κώλο στη μπαλα, θα πρέπει να σου πω εγω, ότι στη ριζούπολη δε διακόπηκε, ή ο΄τι το πανιωνιος-οσφπ ξαναεγινε, ή τα αεροβόλα πέρυσι στο τζόρβα, για να αποδειξω τι? ότι υπερασπιζομαι τα καφριλικια των δικών μου?

η κλήρωση που εγινε, που βοηθησε κατα τυχη τον οσφπ να αντιμετωπισει τον παο τόσο αργά, με κόσμο, ειναι μια καλή αφορμή, να ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ η ποινή που δε στοιχίζει ΤΙΠΟΤΑ στον οσφπ, ως παραδειγματισμος και ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ για τα επομενα επεισόδια σε οποιοδήποτε γήπεδο.

Αλλά οι αγγελόπουλοι, οι αγνοί και αθώοι, παίζουν το παιχνίδι της πρόκλησης συνέχεια και εντεινόμενα μάλιστα, και έχουν ξεχάσει να προσλάβουν τον μάστερ του παιχνιδιού αυτού , τον προπονητή τους τόσα χρόνια, (επισης στο ξαναειπα), τον ιωαννιδη...

 

Κι εγώ συμφώνησα, να τιμωρηθούμε εμείς πρώτοι, αλλά όταν και αν βγουν οι Γιαννακόπουλοι και δηλώσουν ότι έπρεπε να τιμωρηθούν με εξοντωτική ποινή πρός παραδειγματισμό. Αυτό που με ζαλίζει ειλικρινά είναι να μιλάτε για δεδικασμένο, όταν έχετε δημιουργήσει ήδη το δικό σας δεδικασμένο.

 

6 χρόνια οι Αγγελόπουλοι προσπάθησαν με τα χέρια πάνω στο τραπέζι να παίξουν επί ίσοις όροις σε ένα στημένο παιχνίδι. Ε, από το να τους λέει η μισή Ελλάδα μλκες, καλύτερα να τους λέει τραμπούκους. Εξάλλου αυτό ισχύει για τους Γιαννακόπουλους χρόνια τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αν η επαρση και η εθελοτυφλια ωθουν στη βια περισσοτερο απο τη χυδαιοτητα και την ωμη εξυβριση, τοτε ο μεγαλυτερος τσαμπουκας του κοσμου ειναι ο Αβραμοπουλος.

Ειναι απλα αστειο το οτι 'με 1εκ στις κερκιδες και την ομαδαρα που φοβαται η Μπαρτσα' προκαλει βια.

Αν ειναι ετσι να βγει αυριο η Πρασινη με τιτλο 'Λαος του κωλ... απογονοι του στολου' που μαλλον δεν προκαλει βια

 

2. Χεστηκα για τους Αγγελοπουλος. Εμεις το ξεραμε οτι καθε αλλο παρα καλα παιδια ειναι, οταν βαζανε τους καφρους πισω απο τον παγκο μας σε θεσεις ακριβων διαρκειας, οταν κρεμαγανε τρυπιο δυχτι, οταν λεγανε οτι στο Βερολινο θα πανε τα καλα διαρκειας και τελικα πηγε καθε πικραμενος, οταν ο Μπουντουρης γκρινιαζε για τη διαιτησια πριν τον τελικο του 2009(παγκοσμια πρωτοτυπια, γκρινια πριν το ματς)

Το συμφερον τους κοιτανε και πως θα την γλυτωσουν, οπως πιθανως θα εκανε ο καθενας αν ειχε λερωμενη τη φωλια του αλλα μπορουσε να τη γλυτωσει.

Δεν γκρινιαζω για τους Αγγελοπουλους που ζητησαν να φανε 1 αγωνιστικη οταν για αντικειμενα μονο εχουν πεσει 2 αγωνιστικες(οχι για οριστικη διακοπη και εκκενωση, απλα για αντικειμενα)

 

Απλα δεν γουσταρω να ζω σε ενα Κρατος και να εχω μια Αστυνομια που να δινει πατημα σε μια ΚΑΕ επειδη εχει πολυ κοσμο να αφηνει τον κοσμο να αλωνιζει 'επειδη μπορουν να μπουν χωρις εισητηριο'

Τον ελεγχο των εισοδων ποιος τον εχει?

Τον ελεγχο του Σταδιου πριν το ματς ποιος τον εχει ωστε να μην επιτραπει αγωνας?

Τον ελεγχο του αν ειχε εισητηριο αυτος που εκανε επισοδεια τον εκανε καποιος?Δηλαδη τους περιμενανε στις πορτες και τους ρωταγανε?

 

Και χεσε Παναθηναικο-Ολυμπιακο, οταν πχ στην Θεσσαλονικη γινει μακελειο επειδη θα ειναι ησυχοι πως "το Αλεξανδρειο ειναι ακαταλληλο και δεν φταιμε εμεις που μπηκανε" ελα να μου τα ξαναπεις. Οταν θα πλακωθουν Νικη Βολου -Ολυμπιακος Βολου επειδη το γηπεδο επιτρεπει να μπει κοσμος χωρις εισητηριο τα ξαναλεμε

 

Δεν θελω να τιμωρηθεις, θελω αν την γλυτωσεις να μην ειναι με αυτη τη γελοια δικαιολογια. Το καταλαβαινεις?

 

 

ΥΓ. Το βρωμικο γραφεται με ωμεγα στα φαναρια του Βλαχου λογω μεγεθους και με ομικρον πισω απο το Χιλτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς τις δικές μας τις ξεσκίζουμε στην κριτική ...

Ασε που απο πωλήσεις, έχουν πέσει στα επίπεδα εφημερίδων...όπως "Η ΝΙΚΗ" και "Ο ΛΟΓΟΣ"...

Από την αλλη, αν σε εκνευρίζει που υπάρχουν πρωταθλητής και γάβρος, μπορείς να το αναφέρεις συνέχεια στο φόρουμ των οπαδών του οσφπ παράδειγμα, όπως κάνει ο ερώδιος προς τιμήν του.

Βέβαια, το γεγονός ότι θεωρώ χειριστού είδους τον γάβρο, τον πρωταθλητή, την κίτρινη κ το ντέρμπυ, μου "δινει το δικαίωμα" να τις κράζω όλες μαζί, και να μην αφήνω....το κ΄ραξιμο στα χέρια των οπαδών της κάθε ομάδας αντιστοιχα...?

Επειδή ακριβώς το κάνω στο άλλο τόπικ εδώ και καιρό, το ζητάω και εδώ, search. Όπως επίσης, δε θέλω να τη γλυτώσει η ομάδα μου στο μπάσκετ, θέλω να τιμωρηθεί ΠΡΩΤΗ με τη χειρότερη τιμωρία, έτσι ώστε να μη τολμά κανείς αντίπαλος να πει το παραμικρό και όταν έρθει η σειρά της δικής του ομάδας, που θα έρθει, να την πάρει ο λούσιφερ κανονικά ...και μόκο μετά όλοι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι στο θεμα της τιμωριας(ποιας τιμωριας?Δουλευομαστε? 9 ματς με τελειωμενους αντιπαλους, θα πανε στα 5 και τι θα γινει?Θα κερδιζετε με 30 ποντους αντι για 40?) του Ολυμπιακου το τι "μποσικα" θα δωσει η αθλητικη δικαιοσυνη στους επομενους καφρους

 

Ειναι σαν τα διακριτικα τοτε στη Ν.Σμυρνη στη μπαλα. Που μετα πανε με τα φλαι και τα κρανη, τα κανουν λαμπογιαλο και λενε ολοι 'α, δεν ειχαμε διακριτικα, δεν ειναι δικοι μας'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα πήρε τα πρωτεία ο Γάβρος. Καίτοι νεαρά εφημερίδα σιγά μην άφηνε την ΠΡΑΣΙΝΗ γιά πολύ να έχει την πρωτιά στην ένταση και στις βωμολοχίες. Έπειτα τι τίτλος είναι αυτός? Άκου ΓΑΒΡΟΣ! Πριν κάμποσο καιρό, κάτω από το παραθυρό μου πλακώθηγκαν στο ξύλο δυό παιδάκια γιατί το ένα αποκάλεσε το άλλο Γάβρο! Και ο Κώστας ...Καραπαππάρας βγάζει εφημερίδα με αυτό το όνομα.Ασφαλώς και τα παιδάκια έχουν περισσότερο μυαλό!

Υποτιμητικό δεν είναι να σε πούνε Γάβρο? Ή μήπως οι φίλοι Ολυμπιακοί το θεωρού τίτλο τιμής? Αλλά καλά να πάθουν άμα ο εκδότης στόχευσε στα πιό ταπεινά του αισθήματα! Στον χουλιγκανισμό δηλαδή.

Απαντήστε μου φίλοι Ολυμπιακοί γιατί οι οπαδικές εφημερίδες του Ολυμπιακού πουλάνε πιό πολύ και απο πολλές πολιτικές εφημερίδες? Τελικά οι δημοσκοπήσεις που είχαν δεί το φως της δημοσιότητας πριν κάμποσα χρόνια πρέπει να είναι ακριβείς.Όπου παρουσίαζαν τη μεγάλη μάζα του Ολυμπιακού με μορφωτικό επίπεδο κάτω πολύ χαμηλά και χωρίς καλή γνώση του διαδικτύου.

Απορώ που είναι οι εισαγγελείς σε τούτη τη διαβρωμένη και διάτρητη από παντού χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιμητικό δεν είναι να σε πούνε Γάβρο? Ή μήπως οι φίλοι Ολυμπιακοί το θεωρού τίτλο τιμής?

 

Τουναντίον

 

Λεξικόν της Ελληνικής Γλώσσης Επίτομον, εκ της δευτέρας εν Βιέννη εκδόσεως του Ανθιμου Γαζή Εκδ.Κ.Γκαρπολά, Αθήναι, 1839 Τόμος Πρώτος σελ 383 γαυριάω=καυχώμαι, επαίρομαι και επί ίππου καμαρωτού=επιθυμία συνουσιασμού

 

Εχουν θησαυρισθεί τα ουσιαστικά γαυριότης, γαυρίασμα, γαύραξ και το επίρρημα γαυρικώς [=υπερηφάνως] Το τελευταίο απαντά και στην Συναγωγή Νέων Λέξεων του Στέφανου Κουμανούδη

 

Λεξικό της καθ'ημας Ελληνικής Διαλέκτου Δ.Σκαρλάτου [19ος αιώνας!] γαυριάω-γαυριώ, συνηρημένον, μετεξέλιξις του ρήματος "καπριάω" παραπέμποντος στον κάπρον σημαίνον "βαρβατιάζω"!

 

Παρόμοια εις λεξικά Δημητράκου, Κριαρά

 

20ός αιώνας-αν και το αναφοράς μου στην παιδική ηλικία! Σύγχρονον Λεξικόν της Ελληνικής Γλώσσας Επιτροπής Φιλολόγων Επιμ Υλης Θ.Γούλα, Εκδόσεις Ατλας, Αθήνα, 1961 Στην σελίδα 507 γαυριάζω=οργώ προς συνουσίαν, είμαι όλο ζωτικότητα , γαυρος=Δημ μεγαλοπρεπής (επί βλαστήσεως) οργιώδης γαύρος=το ψάρι καρπίνος και ρήμα γαυριώ=επαίρομαι, κορδώνομαι

 

Στην αρχαία γραμματεία:

 

γαυρους όλβω (υπερήφανοι ένεκα της ευτυχίας τους) Ικέτιδες, Ευριπίδης

 

Ο λυρικός Αρχίλοχος γιά στρατηγό περηφανο γιά την κόμη του στρατηγόν βοστρύχοισι γαύρον

 

Γαύρος γαρ υπό του λόγου και μετέωρος ειμί Λουκιανού, Νιγρίνος,

 

"κτίρια γαύρα'-Σκιαί Αδου-Κώστας Κρυστάλλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...