Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ρε φιλε ο γεωργιου ειναι για τα πανυγηρια οταν λεει αμπαλους και κακους παικτες τον ΣΙΣΣΕ, τον ΓΚΟΒΟΥ, τον ΛΕΤΟ, τον ΝΙΝΗ, τον ΖΙΛΜΠΕΡΤΟ, τον ΣΙΜΑΟ, τον ΓΚΑΡΣΙΑ...

 

ειναι για τα πανυγηρια ο τσαρλυ, οταν κραζει τον αρχηγο της εθνικης βραζιλιας και εκραζε περισυ τον τεν κατε...

 

και ειναι και για τα πανυγηρια ο μπραουδακης γιατι οσοι τον εχουν παρακολουθησει γενικα στη νοβα και στο σεντρα, και εχουν ΛΙΓΟ μυαλο, καταλαβαινουν ακριβως τι εννοω χωρις πολλα πολλα :mrgreen:

 

δεν πιανομαι απο το κραξιμο που μπορει να τρωει ο Νιοπλιας...ετσι κι αλλιως ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΖΟΥΝ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" ΑΥΤΟΙ...ειτε με το βαμβακι οπως ο τσαρλυ και ο μπραουδακης ειτε ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ οπως ο γεωργιου...

 

και ειναι και αλλοι πολλοι...ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ 95% των αρδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλα ενταξει τακτικα ο Νιοπλιας δεν υπαρχει..Παει και μου βαζει Ζιλμπερτο και Σαριεγκι και οι δυο αργοι στον Εντοι μπροστα..Και τους τοποθετει και ψηλα αφου η ομαδα θελει να πιεσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GIOVINCO

 

Μηπως τους κραζουν για καποιο λογο ... ???

Μηπως με ποδοσφαιρικα κριτηρια ..???

Λεω εγω τωρα που ακουω και ετσι μου φαινεται ...

Ειδικα για τον Τσαρλι που ξερει κανταρια μπαλας ...

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

x σημερα ο γαυρος χ αυριο και εμεις με εργοτελη .

αυριο βραδυ θα βγει ο πατερας και θα πει πως ο νιοπλιας μας χαιρεταει και τριτη θα αναγγεκθει ο μπαγεβιτς:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε θα στο πω πολυ φιλικα και χωρις ιχνος ξερολιασης, ειρωνιας κλπ...

 

ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ...δεν ξερει μπαλα...η μαλλον δεν ξερει περισσοτερη απο οση ξερει ο μεσος φιλαθλος/οπαδος...απλα χρησιμοποιει ΨΑΓΜΕΝΟΥΣ ΟΡΟΥΣ και ψαρωνει τον κοσμο...ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ...τον εχει ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΙ ο τεν κατε, ο ζιλμπερτο, ο σισσε, ο νινης και ποσοι αλλοι...αλλα ελεγε και αλλα γινοντουσαν...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ...και αυτα οσων αφορα των ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ...ειμαι σιγουρος πως τις ιδιες μπουρδες εχει πεταξει και για αλλες ομαδες...καλα για τον καισαρη δεν το συζηταω...μεγαλη σουπια...το μηλο κατω απ τη μηλια θα πεσει...

 

τεσπα ας μην επικεντρωνομαστε στον τσαρλυ...τα ονοματα που ανεφερα ηταν ενδεικτικα...ειναι ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΓΕΛΟΙΟΙ...ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΟΙ, ΜΙΖΕΡΟΛΑΓΝΟΙ, ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΕΣ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ...επισης τους συμφερει να πηγαινει ο γαβρος καλα, και να ειναι ο μεσος γαβρος χαρουμενος, γιατι ο χαρουμενος γαβρος θα αγορασει 3 και 4 εφημεριδες...δες αντιστοιχα τις δικες μας πωλησεις...ΟΥΤΕ ΜΙΑ δεν αγοραζουμε πλεον (με την κατρακυλα και την προδοσια της πρασινης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δε σου ειπα για το Γεωργιου ...

Για τον Τσαρλι σου λεω που τον ακουω συχνα ....

 

Αυτα που λες δε ειναι αποψεις Τσαρλι .....

Το Σισε τον εχει σε τρομερη εκτιμηση απο τοτε που ολοι τον λεγανε αμπαλο στην αρχη της περιοδου ...

Για τον τον Τεν Κατε εχει πει παρα πολλα θετικα και αρνητικα επισης ....

 

Αμα δεν τον ακους δε μπορεις να βγαζεις συμπερασμα ....

Αρα κατσε ακουσε τον και μετα μπορεις να μιλησεις γι αυτον ή και για οποιονδηποτε αλλον ....

Aπο τη στιγμη πυ δεν τον ακους ολα αυτα που λες τα θεωρω ως ακυρα ...:-)

 

Υ.Γ Το συγκεκριμενο αρθρο του Τσαρλι ειναι απο τα πιο σοβαρα που εχω διαβασει τον ελευταιο καιρο ....

Ολα ακριβως κατα λεξη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(warning: Δεν είστε υποχρεωμένοι να διαβάσετε το μήνυμα και να με βρίζετε που είναι μεγάλο!)

 

Ο χρόνος που είναι ο Νιόπλιας στην ομάδα είναι αρκετός γιά να βγάλει καποιος ψύχραιμος τα συμπεράσματά του. Εγώ θεωρώ λοιπόν ψύχραιμο τον εαυτό μου και έχω να πω ότι:

Ο Νικόλας βιάστηκε σχεδόν τάπαιξε που λέμε όταν ήρθε ο Αντωνίου και του έκανε τη πρόταση να αναλάβει προπονητής στον Παναθηναϊκό. Γιατί μην γελιόμαστε ο Αντωνίου τους επηρέασε όλους και εκθείασε τις όποιες αρετές του Νιόπλια αφού υπήρξαν συμπαίχτες και φίλοι στον Παναθηναϊκό(Άλλη μιά περίπτωση που οι κλίκες και τα κολλητάρια κάνουν το ...θαύμα τους).Σε μιά συνέντευξη του Νιόπλια στο τοπικό κανάλι creta channel στην εκπομπή "Replay στα γήπεδα" τού Μανόλη Δανδουλάκη λίγες μέρες πριν το καλέσει πάλι ο Τζίγγερ να υπογράψει εκείνο το συμβόλαιο όπου ο Νιόπλιας ζητούσε διετές συμβόλαιο και όχι 1+1 που του πρότεινε ο Τζίγγερ, ή σκέτο ένα χρόνο συμβόλαιο καθαρό χωρίς άλλες δεσμεύσεις, ο Νικόλας είχε απαντήσει τοτε ότι θα ήταν τρελός κάποιος να αρνηθεί να αναλάβει μιά ομάδα με το μέγεθος τού Παναθηναϊκού.

Αν θυμάστε ο πολύς κύριος Νιόπλιας είχε αρνηθεί αρκετούς μηνες πριν προτάσεις του Ατρομήτου, του Πανιωνίου και βέβαια ούτε συζήτηση γιά τον ΟΦΗ, αφού είχε πάθει μανία μεγαλείου (έτσι το λέω εγώ) σε τέτοιο βαθμό που σε εκνεύριζε η επιμονή του και νόμιζε ότι ήταν Μουρίνιο επειδή κατάφερε να έχει κάποια καλά αποτελέσματα με την Εθνική Νέων τότε. Αν τότε λέω εγώ αναλάμβανε τον ΟΦΗ, τον οδηγούσε μετά ξανά στη σουπερλίγκ με καλό και όμορφο ποδόσφαιρο θα είχε το άλλοθι ότι έχει να επιδείξει αληθινό έργο.Και δεν θα μίλαγε κανείς μετά.Δηλαδή πιστεύω ότι και ο Πανιώνιος και ο Ατρόμητος πολl;y του πέφτανε εκείνη την εποχή.Και όμως αρνήθηκε.Λάθος του κατά τη γνώμη μου.

Νομίζω ότι ήταν περιζήτητος κάποια στιγμή και είχε ακουστεί και γιά ΠΑΟΚ ή Άρη αν δεν κάνω λάθος.

Και έτσι ο Νικόλας επέλεξε τον πιό δύσκολο δρόμο. Να πέσει στο λάκο των λεόντων έχοντας να συμπληρώσει ένα παζλ παιχτών με προσωπικότητα μεγαλύτερη από τη δική του και μοιραία θα αποτύγχανε γιατί όπως τον ξέρω τον Νικόλα δεν έχει το σθένος να κοιτάξει καν στα μάτια Ζιλμπέρτο, Σισσέ. Καλά ο Λέτο τον έχει γραμμένο κανονικά τον Νικόλα και φαίνεται αυτό από τον τρόπο που παίζει. Χάνει την μπάλα κατά τη διάρκεια του αγώνα και αντί να γυρίσει να κοιτάξει στον πάγκο να πάρει κάποια οδηγία αυτός σκύβει δένει τα κορδόνια και φτειάχνει τα μαλιά του.Πώς να εφαρμόσει ο δυστυχής Νίκος το όποιο σύστημα μπορεί να έχει στο μυαλό του και πώς να κάνει κάποια εσωτερική αλλαγή ή κάτι άλλο όταν ο Λέτο μας τον έχει γράψει τον Νικόλα στα παλιά του τα ..κορδόνια? Εδώ έγραψε ο Λέτο προπονητές και προπονητές στον Νιόπλια θα κόλλαγε?

Έκανε κοιπόν το λάθος ο Νιόπλιας να βιαστεί και αυτό πολύ πιθανά θα του σταματήγει την καριέρα νωρίς ή στη καλύτερη περίπτωση θα του περιορίσει την καριέρα.

Σαρανταπέντε χρονών είναιρε σείς? Ας πήγαινε στον Παναθηναϊκό στα πεν'ηντα στα πενηνταπέντε.Αφού φάει λίγο χώμα στα γήπεδα της Γ', Β' Εθνικής πρώτα. ή να πάρει κανένα Πανσερραϊκό ή ΟΦΗ.

Το όποιος βιάζεται σκοντάφτει είναι τόσο αληθινό στη περίπτωσή του.

Είχε έρθει από σπόντα στον ΟΦΗ μικρός(λόγτω τού Ζήση του αδερφού του που έπαιζε στον ΟΦΗ), τον στηρίξαμε, τον αποθεώσαμε γιατί είχε ταλέντο σαν παίχτης αλλά κτατάει μέσα του ένα μεγάλο εγωϊσμό τον οποίοφροντίζει να μην δείχνει με τα λόγια.Το δείχνουν όμως οι πράξεις του και κάποιος θάπρεπε να του πεί το γνωστό τρεγούδι. "Πετραδάκι πετραδάκι γιά τα σένα τόχτισα"

Δεν θάθελα νάμαι στη θέση του αυτές τις μέρες.Και να νικήσει στον Εργοτέλη παίρνι απλά μιά παράταση ζωής. Έρχονται βροχές έρχονται μπόρες δύσκολα ματς ντέρμπυ και αν δεν νικήσει ούτε και φέτος τον Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ ΑΕΚ είναι φανερό ότι θα έχει πρόβλημα. Σαν τον αστυνομικό που του έχει βάλει χειροπέδες μου μοιάζει ο Πατέρας.

Το ερώτημα π'αντα είναι "Τις πταίει?" Αυτός που ήρθς σαν τρελός στην ομάδα? ή αυτοί(αυτός) που αποφάσισε ο τι ο Νικόλας είναι η ενδεδειγμένη λύση γιά τη μετά Τεν Κάτε εποχή? Ηδική μου απάντηση είναι. 80% Ο Αντωνίου και 20% ο Νιόπλιας που δέχτηκε όντας άπειρος να κυβερνήσει το μεγάλο μκαράβι που λέγεται ΠΑΟ.

Όλοι ξέρουμε ότι στο νταμπλ ο Νιόπλιας ίσως έβαλε ένα πολύ μικρό λιθαράκι.Εδώ κόντεψε να το χάσει τυη στιγμή πουν έπαιζε ουσιαστικά μόνος αφού ο Ολυμπιακός ήταν στην...εντατική. Αλλά τη δόξα όπως συνήθως συμΒαίνει στην Ελλάδα(Γιατί είμαστε χώρα φαύλων, την παίρνει πολλές φορές αυτός που δεν τη δαικαιούται).

 

Να θυμίσω ότι στα μηνύματά μου και στις τοποθετήσεις μου ήμουν σφόδρα υπέρ του Νιόπλια τότε.Όχι γιατί πίστευα στην ποδοσφαιρική ευφυΐα του Νικόλα αλλά γιατί κι εγώ όπως πολλοί είχα απηυδύσει από τα καμώματα του Τεν Κάτε που έβλεπα παρ' ότι η ομάδα ήταν δική του ότι το πρωτάθλημα πάλι θα το έχανε. Στοιχημάτιζα όλα μου τα λεφτά ότι ο Ολλανδός δεν θα έπαιρνε το πρωτάθλημα με τίποτα. Δεν έχει πάρει εξ άλλου και πολλά στη καριέρα του.

Να πω τέλος ότι ήμουν ισχυρός υποστηρικτής του Νικόλα γιά πολλούς λόγους(Νέος, Παναθηναϊκός, ξέρει από ποδόσφαιρο) αλλά δεν είχα υπολογίσει ότι θα το έχανε το ..παιχνίδι με τους παίχτες. Και αν αυτό δεν έγινε στη πρώτη φάση και το νταμπλ δεν χάθηκε, έγινε όμως κατά τη επάνοδο του Νιόπλια όταν τον γνώρισαν οι παίχτες καλά και διαπίστωσαν ότι ο σκύλος που γαυγίζει ήταν ...γατάκι που προσπαθούσε να μιμηθεί τον σκύλο!

Όλοι κάνουμε λάθη και όποιος διεκδικεί το αλάθητο μάλλον πρέπει να βάλει ρότα γιά ...Πάπας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα 3 ονοματα που επεσαν

 

Γεωργιου

 

Μεγας τρομπας, μιλαει με αλανιαρικες εκφρασεις και καλα "μπαλαδοφατσα" και αναλυει ξεαναλυει και καθε 3 βδομαδες αλλαζει τα λεγομενα του. Καλος για καφενειακη εκπομπη στην τηλεοραση, κακος για δημοσιογραφος γιατι σου λεει σημερα οτι πιστευει το 95% του κοσμου και αν αλλαξει αποψη ο κοσμος αλλαζει και αυτος

 

Μπραουδακης

 

Γελανε και τα τσιμεντα. Ανθρωπος που διαφωνει με τον εαυτο του μεσα σε 3

Τον παιρνει ακροατης

-Βαγγελη, ασπρο

-Οχι φιλε, μαυρο

τον παιρνει ο επομενος

-Βαγγελη, καλα του τα ειπες, μαυρο

-Αστο φιλε, ασπρο

Θα παρει παντα το μερος της μικρης ομαδας ακομα και αν η μεγαλη εχει δικιο, θα εξομοιωσει ΠΑΝΤΑ ολους με ολα πχ αν κανουν επισοδεια Παναθηναικοι/Ολυμπιακοι θα πει "ολοι φταινε, κιτρινοι, πρασινοι, κοκκινοι, μαυροι" και γενικα μου θυμιζει τον κλασσικο τυπο που ολοι εχουμε γνωρισει καποια στιγμη και που θεωρει οτι ειναι μεγαλη μαγκια να πηγαινεις κοντρα στην κοινη γνωμη για την κοντρα και αυτο τον κανει σουπερ μαγκα. Γελοιος. Αν μπορουσε θα κραταγε την αναπνοη του απο κοντρα στους πνευμονες του

 

Τσαρλι

Προσφατα αρχισα να τον ακουω, αλλα μου φαινεται τυπος με τρελα κολληματα. Θα τον αναγνωρισετε, ισως γραφει και εδω, γιατι ειναι ο τυπος που ασχολειται με αθλητικα και θα σου πουλησει ΤΗΝ τρελα προκειμενου να στηριξει την αποψη του. Στενομυαλος και ξεροκεφαλος και αν βγει λαθος, θα λεει ΤΙΣ γραφικοτητες για να μην το παραδεχτει

Σιγουρα απο τους Παναθηναικους που θα θυσιαζαν το καλο της ομαδας προκειμενου να νιωσουν δικαιωμενοι στο τελος της χρονιας οι ιδιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα ....

Εσκασα στα γελια με αυτα που λες για το Μπραουδακη ..

Δεν τον εχω ακουσει ποτε αλλα με αυτα που λες με εκανες και γελασα ...:lol:

 

Για πες μας ποιος user ειναι ο Τσαρλυ απο δω μεσα .... :P

Δε μου παει το μυαλο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα ....

Εσκασα στα γελια με αυτα που λες για το Μπραουδακη ..

Δεν τον εχω ακουσει ποτε αλλα με αυτα που λες με εκανες και γελασα ...:lol:

Ειλικρινα τα λεω ομως.

Ακουσε τον μια φορα, εγω τον ακουω που και που για να σπαω πλακα. Για το ιδιο ακριβως θεμα αν παρει ενας Ολυμπιακος και ενας Παναθηναικος(που By default θα πουνε τα αναποδα) αυτος θα παει κοντρα και στους 2 και παντα "ναι αλλα..."

Στις μονες περιπτωσεις που δεν λεει "αλλα" ειναι οταν εχει κανει Initiate αυτος την αποψη. Εκει ειναι καθετος. "Τοπα εγω?Τελος, Νομος"

Για πες μας ποιος user ειναι ο Τσαρλυ απο δω μεσα .... :P

Δε μου παει το μυαλο ..

 

Ο κορμορανος(τελευταια εχει αποκτησει και γιαπωνεζικα ψευδωνυμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα τα λεω ομως.

Ακουσε τον μια φορα, εγω τον ακουω που και που για να σπαω πλακα. Για το ιδιο ακριβως θεμα αν παρει ενας Ολυμπιακος και ενας Παναθηναικος(που By default θα πουνε τα αναποδα) αυτος θα παει κοντρα και στους 2 και παντα "ναι αλλα..."

Στις μονες περιπτωσεις που δεν λεει "αλλα" ειναι οταν εχει κανει Initiate αυτος την αποψη. Εκει ειναι καθετος. "Τοπα εγω?Τελος, Νομος"

 

 

Ο κορμορανος(τελευταια εχει αποκτησει και γιαπωνεζικα ψευδωνυμα)

 

Xαχα...

Αν τον ακουσω θα ειναι για να γελασω μονο αν ειναι οντως τετοιος .... :-D

 

Για το αλλο δε σε πιανω παντως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαχα...

Αν τον ακουσω θα ειναι για να γελασω μονο αν ειναι οντως τετοιος .... :-D

 

Για το αλλο δε σε πιανω παντως ...

 

Γεωργίου παρακολουθώ από το ´92 στο Σπριντ. Μπραουδάκη όχι από τόσο παλιά, γενικά διαφωνώ με την παραπάνω "ανάλυση" και βαριέμαι να εξηγήσω περισσότερα. Απλά να πω ότι θα πρέπει να μπορείς να ξεσκαρτάρεις και να κρατάς αυτά που εσύ πιστεύεις ότι πρέπει να κρατήσεις από τον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γεωργίου είναι πολύ καλύτερος δημοσιογράφος απο τον κάθε υπαλληλάκο των ΟΣΦΠ-ΠΑΟ που σας λέει ότι θελετε να ακούσετε. Τουλάχιστον αυτός λέει τα πράγματα ως έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γεωργίου είναι πολύ καλύτερος δημοσιογράφος απο τον κάθε υπαλληλάκο των ΟΣΦΠ-ΠΑΟ που σας λέει ότι θελετε να ακούσετε. Τουλάχιστον αυτός λέει τα πράγματα ως έχουν.

 

Eγω χωρις να τον εχω ακουσει σε ολοκληρες εκπομπες του αλλα απο τα αποσπασματα που βλεπω μου φαινεται γραφικος ....

Εντελως ομως ...:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...