Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε ο Παναθηναικός δεν είναι μόνο ο Σισέ !!!

Είναι και ο σαριέγκι και ο καντέ και ο μαρίνος και ο ζιλμπέρτο και ο κατσουράνης και ο νίνης κτλ...

Η ψυχολογία μετράει πάρα πολύ ιδίως σε αυτές τις διοργανώσεις....

 

Εάν θές ΄να αναφερθώ και στον Πανιώνιο μπορεί να πήραμε την νίκη αλλά το φάγαμε το γκολάκι έτσι για να μην ξεχνιόμαστε ... Κάθε παιχνίδι και η άμυνα είναι για γέλια και για κλάματα !!!!!

 

Και να σου πω και το άλλο ?

Εάν είναι να μπορούσε να κουμανταρει τον Παναθηναικό ο Νιόπλιας με 0 εμπειρία σε τέτοιες διοργανώσεις (0 εμπειρία απο champions l. ) τότε να βάλουμε για προπονητή και την κουτσή μαρία.. πιο φθηνά θα έρθει + θα ρίχνουμε και έναν.. :))

Πες μου τι ακριβώς σκεφτόσουν πέρυσι που απέκλειε νικώντας δύο φορές την Ρόμα ο Νιόπλιας.Ειλικρινά όμως. Άντε και που νίκησε στο φιλικό την Ίντερ το καλοκαίρι.

Εγώ περιμένω ακόμη να δω αν κάνει ο Νιόπλιας γιά τον Παναθηναϊκό.Ακόμη δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα.Γιατί άμα αυτός ζήταγε Γκαλάς και ο Τζίγγερ ψώνιζε από τη Λαϊκή Μπουμσόνγκ ε τότε πώς θα κάνει ο Νικόλας την ομάδα που όλοι ονειρευόμαστε? Με παντζάρια μαραμένα?

Και να έχει και την ατυχία να μην έχει Γκοβού.Δηλαδή σήμερα σε τόσο κρίσιμο ματς θα ξεκινήσει χωρίς καμία φετινή μεταγραφή! Και μετά φταίει ο Νιόπλιας έτσι?

 

Και σημείωσε ότι δεν είναι σοβαρή κριτική που κάνεις ότι το έφαγε το γκολάκι από τον Πανιώνιο.Δεν παύει να νίκησε όμως έστω χωρίς να εντυπωσιάσει οπότε η ψυχολογία που εσύ δανείστηκες από την Καβάλα! σαφώς είναι πολύ καλύτερη. Ο καθένας λέει εδώ ό,τι θυμάται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Πες μου τι ακριβώς σκεφτόσουν πέρυσι που απέκλειε νικώντας δύο φορές την Ρόμα ο Νιόπλιας.Ειλικρινά όμως.

Εγώ περιμένω ακόμη να δω αν κάνει ο Νιόπλιας γιά τον Παναθηναϊκό.Ακόμη δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα.Γιατί άμα αυτός ζήταγε Γκαλάς και ο Τζίγγερ ψώνιζε από τη Λαϊκή Μπουμσόνγκ ε τότε πώς θα κάνει ο Νικόλας την ομάδα που όλοι ονειρευόμαστε? Με παντζάρια μαραμένα?

Και να έχει και την ατυχία να μην έχει Γκοβού.Δηλαδή σήμερα σε τόσο κρίσιμο ματς θα παίξει χωρίς καμία φετινή μεταγραφή! Και μετά φταίει ο Νιόπλιας έτσι?

 

Και σημείωσε ότι δεν είναι σοβαρή κριτική που κάνεις ότι το έφαγε το γκολάκι από τον Πανιώνιο.Δεν παύει να νίκησε όμως έστω χωρίς να εντυπωσιάσει οπότε η ψυχολογία που δανείστηκες από την Καβάλα σαφώς είναι πολύ καλύτερη. Ο καθένας λέει εδώ ότι θυμάται!

 

Πέρισι που ο Παναθηναικός (ομάδα του ΤΕΝ ΚΑΤΕ ) απέκλειε την Ρόμα ένιωθα υπερήφανος για την ομάδα μου.. Ο Νιόπλιας έρισι απλά έβαλε στον αυτόματο την ομάδα του Τεν Κάτε...

Αφου έκανε και τις ίδιες αλλαγές που έκανε ο Τ.Κ ...

Φέτος που έχει τον πλήρη έλεγχο ο Νιοπλιας , φέτος που ο Παναθηναικός μπήκε απευθείας στους ομίλους , φέτος που ενισχύθηκε η ομάδα ( βέβαια η άμυνα είναι για τον Π..σο ... αλλά και πέρισι η ίδια ήταν ) ο κ. Νιόπλιας κάνει προσευχούλες και εύχεται να κερδίσουμε...Ήμαρτον φτάνει πια...

Φέρτε 2 αμυντικούς πραγματικά να καθαρίζουν και φέρτε και έναν έμπειρο προπονητή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν η ομαδα δεν πειθει με την αποδοση της διαρκως, λογικο ειναι να υπαρχει και απαισιοδοξια για καθε παιχνιδι. Και δεν υπαρχει λογος να πιστευουμε οτι ο ΠΑΟ στο σημερινο παιχνιδι θα παρουσιασει διαφορετικη εικονα απο οση παρουσιαζει μεχρι στιγμης. Μενει να μας διαψευσει η ιδια η ομαδα, αλλα μεχρι τοτε η απαισιοδοξια δεν ειναι παραλογη.

 

Το παραλογο ειναι οτι σας πιανει γενικοτερη απαισιοδοξια και μπλεκεστε σε συγκρισεις με τον γαυρο. Αν ειναι δυνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες Εγώ λέω να μην απογοητευομαστε στην Ελλαδίτσα όλοι έχουμε λάθος νοοτροπία τι εννοώ.Αντί να κρατήσει τον Τ.Κ μου πήρε τον νομπλια για ποιο λόγο;Η ομάδα αυτή θέλω δυο αμυντικούς και έναν έμπειρο προπονητή τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες Εγώ λέω να μην απογοητευομαστε στην Ελλαδίτσα όλοι έχουμε λάθος νοοτροπία τι εννοώ.Αντί να κρατήσει τον Τ.Κ μου πήρε τον νομπλια για ποιο λόγο;Η ομάδα αυτή θέλω δυο αμυντικούς και έναν έμπειρο προπονητή τέλος

 

Για να μην ξεχνιώμαστε ,

 

-Για πιο λόγο πέρισι έφυγε ο Τ.Κ ?

-Για να αποδόσει η ομάδα καλό ποδόσφαιρο..

 

-Και ποιόν ΄πήραμε ?

-Τον κ. Νιόπλια ...

 

-Τι εμπειρία είχε ο κ. Νιόπλιας ?

-Ήταν παίκτης του Παναθηναικού , είναι Έλληνας και τα είχε καλά με δημοσιογράφους και παράγοντες της ομάδας . Ά...!!! Ήταν και προπονητής στην εθνική νέων.

 

-Πήγε καλύτερα η ομάδα μετά την απομάκρυνση του T.K και πόσο συνέβαλε σε αυτό ο κ. Νιόπλιας ?

- Η ομάδα πήγε καλά κρίνοντας εκ του αποτελέσματος , αφού πήρε πρωτ. κ κύπελ. Στην ουσία όμως η ομάδα απλά ρόλαρε καλύτερα , δεν άλλαξε εικόνα. Στα κρίσιμα παιχνίδια στο τέλος της σεζόν ο κ. Νιόπλιας κατάφερε να αποκλειστούμε αμαχητί απο το europa leg. και να χάσουμε βαθμούς σε όλα τα ΄δύσκολα παιχνίδια εντός ελλάδος , αρη , ολυμπιακό κτλ... Επίσης ο κ. Νιόπλιας ακολούθησε ακριβώς την ίδια τακτική του Τ.Κ και έκανε ακριβώς και τις ίδιες αλλαγές !!!!

 

-Μήπως φταίει η ανυντική λειτουργία της ομάδας φέτος για την ασταθή εικόνα ?

-Ναι , σίγουρα φταίει και αυτή .. Σίγουρα δεν ενισχύθηκε η ομάδα όπως θα έπρεπε εκεί που πόναγε ...Αλλά επίσης υπήρχε αρκετός χρόνος να κάτσει να δουλέψει ο προπονητής ηώστε η ομάδα με το ίδιο υλικό να παρουσιάσει καλύτερη εικόνα . Αντι αυτού η ο΄μαδα και με την προσθήκη του Μπουνσόνγκ (!) παρουσιάζεται ασυντόνιστη !!!

 

-Μα καλά διοίκηση δεν υπάρχει να τα δεί όλα αυτά ?

- Υπήρχε πέρισι ο κ. Πατέρας ο οποίος ήταν αυτός που απέλυσε τον Τ.Κ για να φέρει τον κ. Νιόπλια . Υπήρχε το καλακαίρι ο κ. Τζίγκερ ο οποίος έφερε διοικητική αστάθεια και έκανε πολλές αλλαγές στα διοικητικά.. Που άφησε τον προπονητή να μην ξέρει μέχρι τελευταία στιγμή εάν θα συνεχίσει στον πάγκο ή όχι.. Που δεν ενίσχυσε την ομάδα αμυντικά .. Υπάρχει πάλι ο κ. Πατέρας που παίζει παιχνιδάκια με τον φίλο του κ. Μαρινάκη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektorass είσαι απίστευτος.

Όποτε νικάει η ομάδα είναι του Τεν Κάτε.Όποτε χάνει είναιτου Νιόπλια!

Και γιατί πάει άσχημα η ομάδα φίλε μου? Αφού ουσιαστικά ακόμη ομάδα του Τεν Κάτε είναι αφού δεν έγιναν μεταγραφές.

Ειδικά απόψε αν νικήσουμε θα πείς πάλι ότι είναι ομάδα του Τεν Κάτε αφού δεν παίζει κάποιος καινούργιος παίχτης!

Ήμαρτον δηλαδή.Μα τέτοια ισοπέδωση?

Και προσπαθείς να μειώσεις τον Νικόλα λέγοντας πως ήταν προπονητής στη Παίδων! Ήταν φίλε μου και της Ελπίδων. Μην κάνεις εκπτώσεις γιά να δημιουργήσεις εντυπώσεις.Γιατί άνθρωποι σαν και σένα ήταν αιτία με την πίεσή τους που έφεραν Μπάκε, Μαλεζάνι, Μουνιόθ ,Πεσέιρο.Μην προσπαθείτε να κανετε το ίδιο τώρα. Ακόμη δεν τον είδαμε τον Νιόπλια και θέλετε να τον αλλάξετε.Τον είδαμε και τον έμπειρο τον Μαλεζάνι που είχε κατακτήσει το κύπελο ουέφα με τη Πάρμα.Μιά σκατούλα έκανε και μετά έφυγε!

Εγώ περιμένω να δω. Δίνω ακόμη πίστωση χρόνου στον Νιόπλια. Αν του φέρουν τους παίχτες που θα ζητήσει και δεν κάνει ομάδα να παίζει καλά τότε μπορούν να τον διώξουν.

Αλλά κοίτα να δείς ρε φίλε μου ξαφνικά η ομάδα του Τεν Κάτε(γιατί αυτοί οι ίδιοι παίζουν) σταμάτησε να τρέχει! Όταν ο Τζίγγερ δεν κράτησε γιά κατι λίγα χιλιάρικα τον Έμπεν φταίει ο Νικόλας έτσι? Μάθετε να κρίνετε σωστά γιατί θα μας φέρετε κανένα Μπάκε πάλι και θα τρέχουμε.

Ο Νιόπλιας αν αποτύχει στον Παναθηναϊκό οι λόγοι θα είναι άλλοι.Δεν έχουν να κάνουν με την αξία του ως προπονητή.

 

Τον είδες και τον έμπειρο Μπάγεβιτς τι έκανε? Μιά και υπερτονίζεις την εμπειρία! Υπάρχουν πολλοί παράγοντες.Ζήταγε κι αυτός παίχτες και παίχτες δεν του φέρνανε.Τι να έκανε?

 

Τέλος να σημειώσω ότι γιά μένα δεν έχει ο Παναθηναϊκός το καλύτερο ρόστερ όλων των εποχών και τους "Γκαλάκτικος" που λέει συνέχεια η Πράσινη!

Αν είναι δυνατόν να είναι Γκαλάκτικος ο Τζόρβας Ο Σαριέγκι(τον κρατήσανε φέτος τιμητικά με 100 χιλιάρικα!) ο Βύντρα!!!?? ο Κάντέ ο Μπουμσόνγκ:cry: ο Μσαρίνος(?) ο Σπυρόπουλος, ο μπαρμπα-Καραγκούνης, ο ..τζιβανάκιας* Κατσουράνης, Σιμάο ...

Αν είναι δυνατόν να είναι αυτοί οι καλύτεροι που είχε ποτέ ο Παναθηναϊκός!

Έβλεπα κάτι ματς ΠΑΟ-ΝΑΝΤ 3-1 καθώς και το ιστορικό ματς στο Άμστερνταμ και έβλεπα παιχταράαδες όχι μαλακίες!Νέα παιδιά που τρέχανε σαν άλογα Βαζέχα, Δώνη, Καλιτζάκη, ενα Μπορέλλι που έπαιρνε μόνος του τα ματς, ένα Μίκλαντ που ζωγράφιζε!.Μιά σαΐτα ονόματι Κόλκα ένα Χένρικσεν άλλο πράγμα και και ...

 

copy-paste

 

* 1. τζιβάνα

Ορισμός: 8

Λήμμα: 7

Σκληρό χαρτάκι κυλινδρικά διπλωμένο που τοποθετείται ως επιστόμιο στο τσιγαριλίκι, με σκοπό να αποτρέψει αυτόν που θα το καπνίσει από το να τρώει σε κάθε ρουφηξιά καπνό με μαύρο και γίνει και το τσιγάρο μπουρδέλο. Εννοείται πως ο σωστός μπαφόβιος δεν βάζει ποτέ φιλτράκι στο γάρο. Για τη τζιβάνα χρησιμοποιείται ό,τι σκληρό χαρτί βρεθεί πρόχειρο, συνήθως λοιπόν ένα κομματάκι που σκίζεται από τα πακέτα των τσιγάρων.

 

Η τζιβάνα είναι βασικό στοιχείο για ένα σωστό τσιγαριλίκι, καθώς υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να είναι πολύ σφιχτή και να μην ρουφιέται ο καπνός εύκολα. Αναγνωρίζοντας τη σημασία της στην λήψη ευκρινών σημάτων από το μαύρο, ο σοφός λαός κατέληξε: στη τζιβάνα δώσε βάση το τσιγάρο μη χαλάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλα ας θυμισω οτι με Τεν Κατε η ομαδα ειχε ακριβως την ιδια εικονα που εχει και τωρα. Παλι ντιβες παιχτες υπηρχαν. Παλι σοβαρα προβληματα στα αποδυτηρια υπηρχαν. Παλι αγκομαχουσαμε για να παρουμε μισο αποτελεσμα στην Σουπερλιγκα. Παλι γκελες καναμε με ανυπαρκτους αντιπαλους. Παλι η ομαδα δε βλεποταν στα 9 απτα 10 παιχνιδια. Για να μην αναφερθω στη ζημια που εκανε στην ομαδα διωχνοντας απο δικο του κολλημα παιχτες που σημερα θα ηταν χρησιμοι στην ομαδα, σαν τον Ματος και τον Ιβανσιτς. Παιχτες που αγαπουσε και ο κοσμος του ΠΑΟ, οχι τυχαια. Ο Τεν Κατε ειχε την τυχη να διαχειριστει μια ομαδα με το μεγαλυτερο μπατζετ ολων των εποχων και ισως με το καλυτερο ροστερ της τελευταιας 15ετιας μην πω και παραπανω. Αυτο που καταφερε ηταν να παρει την ομαδα 2η και να την αφησει 2η.

 

Για καποιο λογο βεβαια μας αρεσει να κραζουμε τον Νιοπλια και να υποστηριζουμε σχεδον εθελοτυφλωντας τον Τεν Κατε. Επισης βλεπω συχνα πυκνα να διαβαζουμε τις αντιεπαγγλεματικες δηλωσεις του ανεκδιηγητου αυτου ανθρωπου, και να τον θεοποιουμε ταχα οτι τα λεει εξω απτα δοντια, ταχα οτι ειναι μαγκας κλπ.

 

Γενικα τα τελευταια χρονια 2-3 πραγματα ειναι αυτα που δεν καταλαβα απο μερος των φιλαθλων του ΠΑΟ.

Α. Αυτους που στηριζαν Τζιγκερ (καλα για αυτους υπαρχει εξηγηση βασικα).

Β. Αυτους που θεωρουσαν και θεωρουν ακομα τον Τεν Κατε προπονηταρα.

Γ. Αυτους που θεωρουν οτι κανει καλο στην ομαδα να αλλαζει καθε λιγο προπονητες. Αλλο πραγμα πρεπει να αλλαξει. Η νοοτροπια στην ομαδα. Και αυτη δεν την αλλαζει ενας προπονητης, τουλαχιστον απο οσους αποφασισουν να ερθουν να δουλεψουν στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prasinanea.gr/football/championsleague/article553914.ece?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

 

ετσι και ειναι αληθεια ειναι μεγαλη καφριλα γαμω τα ζωα γαμω.

 

Αυτα ειναι τα ασχημα γαμωτο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektorass είσαι απίστευτος.

Όποτε νικάει η ομάδα είναι του Τεν Κάτε.Όποτε χάνει είναιτου Νιόπλια!

Και γιατί πάει άσχημα η ομάδα φίλε μου? Αφού ουσιαστικά ακόμη ομάδα του Τεν Κάτε είναι αφού δεν έγιναν μεταγραφές.

Ειδικά απόψε αν νικήσουμε θα πείς πάλι ότι είναι ομάδα του Τεν Κάτε αφού δεν παίζει κάποιος καινούργιος παίχτης!

Ήμαρτον δηλαδή.Μα τέτοια ισοπέδωση?

Και προσπαθείς να μειώσεις τον Νικόλα λέγοντας πως ήταν προπονητής στη Παίδων! Ήταν φίλε μου και της Ελπίδων. Μην κάνεις εκπτώσεις γιά να δημιουργήσεις εντυπώσεις.Γιατί άνθρωποι σαν και σένα ήταν αιτία με την πίεσή τους που έφεραν Μπάκε, Μαλεζάνι, Μουνιόθ ,Πεσέιρο.Μην προσπαθείτε να κανετε το ίδιο τώρα. Ακόμη δεν τον είδαμε τον Νιόπλια και θέλετε να τον αλλάξετε.Τον είδαμε και τον έμπειρο τον Μαλεζάνι που είχε κατακτήσει το κύπελο ουέφα με τη Πάρμα.Μιά σκατούλα έκανε και μετά έφυγε!

Εγώ περιμένω να δω. Δίνω ακόμη πίστωση χρόνου στον Νιόπλια. Αν του φέρουν τους παίχτες που θα ζητήσει και δεν κάνει ομάδα να παίζει καλά τότε μπορούν να τον διώξουν.

Αλλά κοίτα να δείς ρε φίλε μου ξαφνικά η ομάδα του Τεν Κάτε(γιατί αυτοί οι ίδιοι παίζουν) σταμάτησε να τρέχει! Όταν ο Τζίγγερ δεν κράτησε γιά κατι λίγα χιλιάρικα τον Έμπεν φταίει ο Νικόλας έτσι? Μάθετε να κρίνετε σωστά γιατί θα μας φέρετε κανένα Μπάκε πάλι και θα τρέχουμε.

Ο Νιόπλιας αν αποτύχει στον Παναθηναϊκό οι λόγοι θα είναι άλλοι.Δεν έχουν να κάνουν με την αξία του ως προπονητή.

 

Τον είδες και τον έμπειρο Μπάγεβιτς τι έκανε? Μιά και υπερτονίζεις την εμπειρία! Υπάρχουν πολλοί παράγοντες.Ζήταγε κι αυτός παίχτες και παίχτες δεν του φέρνανε.Τι να έκανε?

 

Τέλος να σημειώσω ότι γιά μένα δεν έχει ο Παναθηναϊκός το καλύτερο ρόστερ όλων των εποχών και τους "Γκαλάκτικος" που λέει συνέχεια η Πράσινη!

Αν είναι δυνατόν να είναι Γκαλάκτικος ο Τζόρβας Ο Σαριέγκι(τον κρατήσανε φέτος τιμητικά με 100 χιλιάρικα!) ο Βύντρα!!!?? ο Κάντέ ο Μπουμσόνγκ:cry: ο Μσαρίνος(?) ο Σπυρόπουλος, ο μπαρμπα-Καραγκούνης, ο ..τζιβανάκιας Κατσουράνης, Σιμάο ...

Αν είναι δυνατόν να είναι αυτοί οι καλύτεροι που είχε ποτέ ο Παναθηναϊκός!

Έβλεπα κάτι ματς ΠΑΟ-ΝΑΝΤ 3-1 καθώς και το ιστορικό ματς στο Άμστερνταμ και έβλεπα παιχταράαδες όχι μαλακίες!Νέα παιδιά που τρέχανε Δώνη, Καλιτζάκη, ενα Μπορέλλι που έπαιρνε μόνος του τα ματς, ένα Μίκλαντ που ζωγράφιζε!.Μιά σαΐτα ονόματι Κόλκα ένα Χένρικσεν άλλο πράγμα και και ...

 

Φίλε μου μην παίρνεις φόρα και λές ότι νάναι...

Η περισινή ομάδα είναι του τέν κάτε ...Με προετοιμάσία απο το περισινό καλοκαίρι του τεν κάτε , με σύστημα του τέν κάτε...

Η φετινή ομάδα είναι του Νιόπλια... Ξεκάθαρα... Οι τίτλοι που πηρε ο νιόπλιας πέρισι 80%ανήκαν στον τεν κάτε απλα ο νιόπλιας έτρεχε αλλουνού στημένη ομάδα..

Το ίτο δεν φέραν τους παίκτες που ζήτησε ο νιόπλιαςδεν σημαίνει και πολλά.. Η ομάδα δεν είχε τουλ΄άχιστον απώλεις παικτών σε σχέση με πέρισι και αυτό σημαίνει πως θα έπρεπε τουλάχιστον να είναι βελτιωμένη αμυντικά σε σχέση με πέρισι..

Εμένε ο νιόπλιας μου δίνει την εντύπωση του χαμένου.. αυτού που τα έχει χάσει δεν δεν έχει τον έλεγχο..Δεν έχει φέρει κάτι καινούργιο στην ομάδα απο τεχνική μεριά ούτε η ομάδα παίζει ποιοτικότερο ποδόσφαιρο.. Το μόνο καλό είναι πως βάζει τον νίνη μέσα.. Αλλά μόνο αυτό .. Κατα τα άλλα είναι συμπαθέστατος

 

---------- Προσθήκη στις 16:12 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:08 ----------

 

Εγω απλα ας θυμισω οτι με Τεν Κατε η ομαδα ειχε ακριβως την ιδια εικονα που εχει και τωρα. Παλι ντιβες παιχτες υπηρχαν. Παλι σοβαρα προβληματα στα αποδυτηρια υπηρχαν. Παλι αγκομαχουσαμε για να παρουμε μισο αποτελεσμα στην Σουπερλιγκα. Παλι γκελες καναμε με ανυπαρκτους αντιπαλους. Παλι η ομαδα δε βλεποταν στα 9 απτα 10 παιχνιδια. Για να μην αναφερθω στη ζημια που εκανε στην ομαδα διωχνοντας απο δικο του κολλημα παιχτες που σημερα θα ηταν χρησιμοι στην ομαδα, σαν τον Ματος και τον Ιβανσιτς. Παιχτες που αγαπουσε και ο κοσμος του ΠΑΟ, οχι τυχαια. Ο Τεν Κατε ειχε την τυχη να διαχειριστει μια ομαδα με το μεγαλυτερο μπατζετ ολων των εποχων και ισως με το καλυτερο ροστερ της τελευταιας 15ετιας μην πω και παραπανω. Αυτο που καταφερε ηταν να παρει την ομαδα 2η και να την αφησει 2η.

 

Για καποιο λογο βεβαια μας αρεσει να κραζουμε τον Νιοπλια και να υποστηριζουμε σχεδον εθελοτυφλωντας τον Τεν Κατε. Επισης βλεπω συχνα πυκνα να διαβαζουμε τις αντιεπαγγλεματικες δηλωσεις του ανεκδιηγητου αυτου ανθρωπου, και να τον θεοποιουμε ταχα οτι τα λεει εξω απτα δοντια, ταχα οτι ειναι μαγκας κλπ.

 

Γενικα τα τελευταια χρονια 2-3 πραγματα ειναι αυτα που δεν καταλαβα απο μερος των φιλαθλων του ΠΑΟ.

Α. Αυτους που στηριζαν Τζιγκερ (καλα για αυτους υπαρχει εξηγηση βασικα).

Β. Αυτους που θεωρουσαν και θεωρουν ακομα τον Τεν Κατε προπονηταρα.

Γ. Αυτους που θεωρουν οτι κανει καλο στην ομαδα να αλλαζει καθε λιγο προπονητες. Αλλο πραγμα πρεπει να αλλαξει. Η νοοτροπια στην ομαδα. Και αυτη δεν την αλλαζει ενας προπονητης, τουλαχιστον απο οσους αποφασισουν να ερθουν να δουλεψουν στην Ελλαδα.

 

Εγώ δεν είπα πως ο τεν κάτε είναι καλύτερος ..Αλλά :

Τον διώξαν για να μπορέσουν με άλλον προπονητή η ομάδα να αποδώσει καλύτερα...

Απέδωσε ??? Κατά την προσωπική μου άποψη ΟΧΙ .. Άρα απέτυχε η διοίκηση εάν το κριτήριο της απομάκρυνσης του τεν κάτε ήταν η ποιότητα που έβγαζε η ομάδα με το παιχνίδη της...

 

Ο Νιόπλιας δεν κατάφερε να διαχειριστεί σωστά κανένα μεγάλο παιχνίδι...

Ο τεν κάτε έχασε απο τον ολυμπικαό και τον διώξαν..

Δεν υποστηρίζω τεν κάτε απλά θεωρώ λίγο τον νιόπλια για τον Παναθηναικό !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μην παίρνεις φόρα και λές ότι νάναι...

Η περισινή ομάδα είναι του τέν κάτε ...Με προετοιμάσία απο το περισινό καλοκαίρι του τεν κάτε , με σύστημα του τέν κάτε...

Η φετινή ομάδα είναι του Νιόπλια... Ξεκάθαρα... Οι τίτλοι που πηρε ο νιόπλιας πέρισι 80%ανήκαν στον τεν κάτε απλα ο νιόπλιας έτρεχε αλλουνού στημένη ομάδα..

Το ίτο δεν φέραν τους παίκτες που ζήτησε ο νιόπλιαςδεν σημαίνει και πολλά.. Η ομάδα δεν είχε τουλ΄άχιστον απώλεις παικτών σε σχέση με πέρισι και αυτό σημαίνει πως θα έπρεπε τουλάχιστον να είναι βελτιωμένη αμυντικά σε σχέση με πέρισι..

Εμένε ο νιόπλιας μου δίνει την εντύπωση του χαμένου.. αυτού που τα έχει χάσει δεν δεν έχει τον έλεγχο..Δεν έχει φέρει κάτι καινούργιο στην ομάδα απο τεχνική μεριά ούτε η ομάδα παίζει ποιοτικότερο ποδόσφαιρο.. Το μόνο καλό είναι πως βάζει τον νίνη μέσα.. Αλλά μόνο αυτό .. Κατα τα άλλα είναι συμπαθέστατος

Να σε ρωτήσω κάτι?Αν έμενε ο Τεν Κάτε θα το έπαιρνε το νταμπλ? Δεν χρειάζομαι βασικά απάντηση και εδώ τελειώνει η έτσι κι αλλιώς αδιέξοδη συζήτησή μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω κάτι?Αν έμενε ο Τεν Κάτε θα το έπαιρνε το νταμπλ? Δεν χρειάζομαι βασικά απάντηση και εδώ τελειώνει η έτσι κι αλλιώς αδιέξοδη συζήτησή μας.

 

Δεν με πειράζει σου απαντάω..

Προφανώς ναι... Αλλά όχι για τους λόγους που εσύ φαντάζεσε...

Εγώ δεν επικεντρώνομαι στο αν θα πάρει τίτλους φέτος ο παναθηναικος αλλά στο ότι η ομάδα άλλαξε προπονητή για να αλλάξει πρόσωπο και το καινούργιο πρόσωπο είναι το ίδιο.

Ο κ. Νιόπλιας είχε περίοδο χάρητος πέρισι. Φέτος κρίνεται. Δεν είναι κάνα παιδάκι , είναι προπονητής του παναθηναικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κ. Νιόπλιας είχε περίοδο χάρητος πέρισι. Φέτος κρίνεται. Δεν είναι κάνα παιδάκι , είναι προπονητής του παναθηναικού

 

Δε μπορώ να καταλάβω όταν τόσοι και τόσοι σοβαροί (και κάποιοι λιγότερο σοβαροί φυσικά) ποδοσφαιράνθρωποι λένε ότι ο προπονητής πρέπει να κρίνεται σε 2-3 χρόνια, πως γίνεται χομπίστες-φίλαθλοι να τους βγάζουν άχρηστους σε λίγους μήνες.

Είχα της ίδια απορία για τον Τεν Κατε, έχω την ίδια τον Νιόπλια.

 

 

Το χομπίστας-φίλαθλος δεν το λέω με κακή έννοια.

Αλλά ρε φίλε έγραψες ότι δεν τρέχει μια που δεν φέρανε τους παίκτες που ζήτησε.........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω όταν τόσοι και τόσοι σοβαροί (και κάποιοι λιγότερο σοβαροί φυσικά) ποδοσφαιράνθρωποι λένε ότι ο προπονητής πρέπει να κρίνεται σε 2-3 χρόνια, πως γίνεται χομπίστες-φίλαθλοι να τους βγάζουν άχρηστους σε λίγους μήνες.

Είχα της ίδια απορία για τον Τεν Κατε, έχω την ίδια τον Νιόπλια.

 

 

Το χομπίστας-φίλαθλος δεν το λέω με κακή έννοια.

Αλλά ρε φίλε έγραψες ότι δεν τρέχει μια που δεν φέρανε τους παίκτες που ζήτησε.........

 

Aν τον αφήσεις τον νιόπλια 3-4 χρόνια και τους δώσεις και τους παίκτες που θέλει μπορεί και να αποδώσει κααι τα αναμενόμενα..

Αλλά ποια είναι αυτά τα αναμενόμενα..??

Μέχρι πέρισι ήταν οι τίτλοι ... Στην πορεία ο πρόεδρος ήθελε και θέμα γιαυτό έδιωξε τον τεν κάτε ..

Φέτος οι στόχοι απο ότι καταλαβαίνω είναι πάλι οι ίδιοι..

Η αφήνεις που λες και εσυ τον νιόπλια να φτιάξει ομάδα και παίρνεις παράλληλα και πιτσιρικάδες ταλέντα με προοπτική να δεις τα αποτελέσματα σε 3-4 χρόνια ή παίρνεις παίκτες φτασμένους ( όπως και πήραμε ) και ρίχνεις ΤΑ ΛΕΦΤΑ και θέλεις αποτελέσματα άμεσα.

Ε λοιπόν η λογική και οι δυνατότητες του νιόπλια δεν ταιριάζουν με τις επενδύσεις που έγιναν στην ομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τις δυνατότητες του Νιόπλια όμως δεν τις ξέρουμε, ούτε εσύ ούτε εγώ ούτε κανένας. Αυτό που μπορούμε να κρίνουμε στον Νιόπλια είναι οι προοπτικές του.

Προσωπική μου γνώμη και την έχω ξαναγράψει. Από τη στιγμή που ο ποδοσφαιρικός Παναθηναικός δεν είναι μέγεθος ικανό να φέρει έναν Φεργκιουσον-Μουρίνιο-Βενκερ, από όλους τους άλλους προτιμώ με χίλια τον Νιόπλια. Μακάρι και η διοίκηση να δείξει επιτέλους εν έτει 2010 την απαραίτητη ωριμότητα και να τον αφήσει να δουλέψει.

 

2. Είτε κοροιδεύομαστε μεταξύ μας ή δεν είσαι καλά ενημερωμένος. Σε παρακαλώ, ρίξε μια ματιά στα χρήματα που δαπάνησε η παε για να φέρει τους καινούριους παίκτες.

"ΤΑ ΛΕΦΤΑ" ???

Σε καμία περίπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...