Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος πιστεύει ότι στο χθεσινό εξωγήινο παιχνίδι της Barcelona θα μπορούσαμε να είχαμε αλλάξει κάτι (πέρα το 5 να γίνει 4) είναι πολύ γελασμένος...

Και θα εξηγήσω το γιατί:

 

1. Η Barcelona από το 2' έδειξε ότι θα παίξει σεληνιασμένα (όπως και έγινε)...ΌΤΙ ψυχολογία είχαν ή δεν είχαν από τον Νιόπλια οι παίχτες πήγε περίπατο μετά το 1ο δεκάλεπτο... Πήγε το σκατό στην κάλτσα που λένε και ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να τους κατηγορήσει ούτε τους παίχτες μας, ούτε τον προπονητή. Ειδικά μετά την "ακύρωση" της γκολάρας όλοι πήραμε θέση για να δούμε την ταινία επιστημονικής φαντασίας που μόλις άρχιζε!!!

 

2. Ο Καραγκούνης πλέον δεν είναι αυτός που όλοι γνωρίζαμε. Έτσι και έμπαινε από την αρχή -πέρα ότι δεν θα άλλαζε απολύτως τίποτα- το ποιο πιθανό είναι να είχε βγει με κόκκινη κάρτα. Για να προλάβω όλους αυτούς που θα πουν "ναι αλλά μόλις μπήκε ο καραγκούνης είδαμε και κάνα φάουλ", να τους επισημάνω ότι ο Καραγκούνης μπήκε φρέσκος και ήταν ο ποιο αργός παίχτης του γηπέδου!! Τυχαίο? Δεν νομίζω

 

3. Τα περί μαρκαρίσματος για όποιον μπορεί να δει λίγο παραπέρα θα καταλάβει ότι ήταν αδύνατον να μαρκάρεις αυτούς του παίχτες γιατί πολύ απλά η μπάλα άλλαζε με ταχύτητα φωτός και οι τοποθετήσεις/πάσες ήταν ακριβείας.... Το είπε και ο ίδιος ο Καραγκούνης εξάλλου... Εάν έκανες το λάθος και πήγαινες κατά πάνω στον αντίπαλο σε είχε αφήσει "κασάτο παγωτό" και στην είχε κάνει... Τι να λέμε τώρα...

 

4. Συσχετισμός με την ομάδα του Μουρίνιο να μείνουν στην άκρη εκτός και αν έχεις τους αμυντικούς του Μουρίνιο.... Το να συγκρίνουμε διαμάντια με πατάτες είναι αστείο...

 

Κριτική παιχτών θα έδινα πολλά credits σε Govou, Cisse, Τζόρβα, Boumsong, Garcia, Simao. Σε κακή βραδιά ο Leto, Κατσουράνης, βύντρα. Για τους τρεις τελευταίους βεβαίως τους δίνω κάθε ελαφρυντικό γιατί είναι άνθρωποι πάνω από όλα και έχουν δικαίωμα σε πρεμιέρα CL, εκτός έδρας με την καλύτερη ομάδα του κόσμου να "παγώσουν"!!!!

 

Εγώ κρατάω την γκολάρα των Γάλλων, το κρέμασμα "Μέσσι" στο πέναλτι από Τζόρβα & την 2η καλή εμφάνιση του Garcia και προχωράω για το εκτός με Καβάλα και τα δύο εντός του CL

 

Όσο με πληγώνεις, τόσο με πωρώνεις......

 

ΥΓ

Για τα γαυράκια δεν αξίζει καν να ασχολούμαστε.... Απλά δεν υπάρχουν στον Ευρωπαϊκό χάρτη και δεν θα τους βάλω εγώ συζητώντας μαζί τους....ειδικά μετά από ήττα σε πρεμιέρα CL με την καλύτερη ομάδα του ΚΟΣΜΟΥ και σε επίπεδο club αλλά και σε επίπεδο κόσμου γιατί μην ξεχνάτε ότι αυτή η ομάδα περίπου είναι που κατέκτησε το Μουντιάλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ΥΓ

Για τα γαυράκια δεν αξίζει καν να ασχολούμαστε.... Απλά δεν υπάρχουν στον Ευρωπαϊκό χάρτη

 

«Ερυθρόλευκο» προβάδισμα!

Ο Ολυμπιακός υπερέχει του Παναθηναϊκού στη συνολική βαθμολογία του Τσάμπιονς Λιγκ από το 1992 και μετά, οπότε και άλλαξε η ονομασία της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

http://www.gazzetta.gr/football/champions-league/item/102744-%C2%AB%CE%95%CF%81%CF%85%CE%B8%CF%81%CF%8C%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%BF%C2%BB-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Έχετε πολύ γέλιο ορισμένοι... 1 πόντο και αυτό επειδή τόσα χρόνια περνάγατε απευθείας λόγο "κοκαλιάρη" & "περίεργου"!! :lol::lol:

Από τότε που αρχίσατε τα προκριματικά είσαστε για τα πανηγύρια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο 1 βαθμός προβάδισμα, είναι λόγω των λιγότερων συμμετοχών του παο βεβαια...

εκτός αυτού, στη βαθμολογία της ουέφα, δεν μετράει μόνο το τσου λου.

και εκεί λοιπόν, είσαι αρκετα πισω βαθμολογικά, σε βαθος 5ετιας,οπως μετριούνται δηλαδη.

αλλά για το στατιστικό που εδωσες, για πες...

υπερηφανια που εχεις τους ίδιους βαθμούς με κάποιον που για 4 χρόνια δεν ήταν στην ίδια διοργάνωση?

περιμένω και το δημοσιεύμα "πανω απο τη λα κορουνια και τη σεβιλλη ο ευρωπαίος ολυμπιακός" και με υποσημειωση, ότι εχουν απο 3 συμμετοχές στο τσου λου ας πουμε, και 10 βαθμούς λιγότερους απο τον τιτανοτεραστιο ευρωπαιο οσφπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σύμφωνα με τη συνολική βαθμολογία του Τσάμπιονς Λιγκ από το 1992 και μετά, χρονολογία όπου άλλαξε και η ονομασία της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, ο Ολυμπιακός υπερέχει έναν πόντο του Παναθηναϊκού καταλαμβάνοντας τη 18η θέση της ειδικής βαθμολογίας.

Σε αυτό το σημείο, αξίζει να αναφερθεί το γεγονός ότι η συγκεκριμένη βαθμολογία υπολογίζεται με το σύστημα 2-1-0.

 

Κατι μου λεει οτι αυτο το λινκ δεν πολυσυμφερει τον ολυμπικο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, ακόμα και στο CL που περνάγατε τόσα χρόνια κατευθείαν ομίλους, έχετε μόλις έναν βαθμό πάνω, τη στιγμή που εμείς έχουμε παίξει και τα UEFA μας και όλα μας;

 

Συμφωνώ με vlach, αυτό είναι μάλλον δικό μας επιχείρημα.

 

Άσχετο, η gazzetta έχει γίνει τελείως gavretta έτσι; Πρόσφατα τι άλλο είχε βγάλει σαν "Ερυθρόλευκη επικράτηση"; Α, τα διαρκείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα προσωπικα χ..κα για το ποδοσφαιρο, ομως οταν λες οτι ο αλλος ειναι ανυπαρκτος στην Ευρωπη και αποδεικνυεται οτι σε περναει στη βαθμολογια (για χ,ψ λογους, τον κακο Γκαγκατση ή τον αναδρομο Ερμη), ειναι τουλαχιστον βλακωδες να λες οτι δεν υπαρχει στην Ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα προσωπικα χ..κα για το ποδοσφαιρο, ομως οταν λες οτι ο αλλος ειναι ανυπαρκτος στην Ευρωπη και αποδεικνυεται οτι σε περναει στη βαθμολογια (για χ,ψ λογους, τον κακο Γκαγκατση ή τον αναδρομο Ερμη), ειναι τουλαχιστον βλακωδες να λες οτι δεν υπαρχει στην Ευρωπη.

 

σαφέστατα υπάρχει πρόβλημα κατανόησης όμως εδώ πέρα.

Μια που το λινκ αυτό, "παίρνει" συγκεκριμένα νούμερα από μια γενική στατιστική, για να βγάλει αυθαίρετο συμπέρασμα.

Την ωρα ας πούμε, που ο παο ειναι ΜΟΝΙΜΑ πανω απο τον οσφπ στη γενική βαθμολογία της ουέφα, αν απομονώσεις κάποια νούμερα, ειναι νουθεσία.

Ετσι, αν στο μπάσκετ μου πει καποιος παοκτσης, οτι εχει 250 βαθμούς παραπάνω στο κόρατς, θα εχει μεν δικιο, αλλά θα είναι χαζομάρα του η σύγκριση!

ή αν πας εσύ να την πεις σε αρειανό (κοιτα ρε, εχω 120 νικες παραπανω στη γιουρολίγκα) είναι επίσης βλακώδες.

Αν όμως, ο αρης, είχε μία νικη λιγότερη από εσένα, ενώ εσύ έχεις 15 συμμετοχές, και ο αρης 5, τότε, ο ανυπαρκτος στην ευρωπη, εσύ είσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφέστατα υπάρχει πρόβλημα κατανόησης όμως εδώ πέρα.

Μια που το λινκ αυτό, "παίρνει" συγκεκριμένα νούμερα από μια γενική στατιστική, για να βγάλει αυθαίρετο συμπέρασμα.

Την ωρα ας πούμε, που ο παο ειναι ΜΟΝΙΜΑ πανω απο τον οσφπ στη γενική βαθμολογία της ουέφα, αν απομονώσεις κάποια νούμερα, ειναι νουθεσία.

Ετσι, αν στο μπάσκετ μου πει καποιος παοκτσης, οτι εχει 250 βαθμούς παραπάνω στο κόρατς, θα εχει μεν δικιο, αλλά θα είναι χαζομάρα του η σύγκριση!

ή αν πας εσύ να την πεις σε αρειανό (κοιτα ρε, εχω 120 νικες παραπανω στη γιουρολίγκα) είναι επίσης βλακώδες.

Αν όμως, ο αρης, είχε μία νικη λιγότερη από εσένα, ενώ εσύ έχεις 15 συμμετοχές, και ο αρης 5, τότε, ο ανυπαρκτος στην ευρωπη, εσύ είσαι...

 

Κατανοησης του τροπου με τον οποιο το συγκεκριμενο δημοσιευμα βγαζει το συγκεκριμενο αποτελεσμα? Δεν εκατσα να το ψαξω, θεωρησα οτι θα μετρησε νικες-ηττες-ισοπαλιες, και θα εβγαλε τη συνολικη βαθμολογια. Δηλαδη γιατι αναφερεσαι σε βαθμολογιες της Ουεφα π.χ. οπου ο ενας μπορει να παιζει με τη Μπαρτσελονα (ch.l.) και ο αλλος με τα ..νησια Κευμαν? Και ξαναλεω δεν το ποσταρα για να ισχυριστώ οτι ο ΟΣΦΠ ειναι καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη, απλως για να αναδειξω την αντιφαση και την αποσταση μεταξυ του "ο Παο εχει περισσοτερες επιτυχιες" και "ο ΟΣΦΠ ειναι ανυπαρκτος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, η gazzetta έχει γίνει τελείως gavretta έτσι; Πρόσφατα τι άλλο είχε βγάλει σαν "Ερυθρόλευκη επικράτηση"; Α, τα διαρκείας.

Αστα διάλα, με κανες και γέλασα παλιόπαιδο! :lol::lol::lol:

Στα επεισόδια του μπάσκετ ξέσκισε ΜΟΝΟ τον Τεό, σήμερα γράφει ότι ο Παναθηναικός χθες παραλίγο να γίνει... Ολυμπιακός, κάθε μέρα που διαβάζω άρθρα της τα ίδια και χειρότερα. Άκου εκεί gavretta... gofretta μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδί μου δεν ξέρω αν είναι γενική γραμμή, απλά τελευταία έχω δει δυο-τρία τέτοια άρθρα του στυλ "Ρεκόρ διαρκείας για Παναθηναϊκό", από κάτω "Το ντέρμπι των διαρκείας βάφεται κόκκινο", πιάνοντας όλα τα χρόνια από το 2000 και μετά (τυχαίο; δε νομίζω). Τώρα βγήκε να βρει ένα στατιστικό με πολύ κόπο (μιλάμε για ένα βαθμό) για να κανακέψει και τους κόκκινους αναγνώστες.

 

Επίσης έχει παπαρογράφους φανατικούς, όπως τον Βασιλαρά και τον Κόκλα, από τους οποίους έχω διαβάσει τα απίστευτα. Ενώ σαν σάιτ άρχισε αρκετά ήπια και συμπαθητικά, έχει καταντήσει ένα από τα χειρότερα. Με κάτι τέτοια άκυρα δημοσιεύματα όλο και με απομακρύνει. Όχι επειδή είναι κόκκινο αλλά επειδή έχει χάσει τη σοβαρότητα και την όποια αντικειμενικότητα. Φαντάσου πλέον προτιμώ να μπαίνω στο sportfm.gr παρά στη Gazzetta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδί μου δεν ξέρω αν είναι γενική γραμμή, απλά τελευταία έχω δει δυο-τρία τέτοια άρθρα του στυλ "Ρεκόρ διαρκείας για Παναθηναϊκό", από κάτω "Το ντέρμπι των διαρκείας βάφεται κόκκινο", πιάνοντας όλα τα χρόνια από το 2000 και μετά (τυχαίο; δε νομίζω). Τώρα βγήκε να βρει ένα στατιστικό με πολύ κόπο (μιλάμε για ένα βαθμό) για να κανακέψει και τους κόκκινους αναγνώστες.

 

Επίσης έχει παπαρογράφους φανατικούς, όπως τον Βασιλαρά και τον Κόκλα, από τους οποίους έχω διαβάσει τα απίστευτα. Ενώ σαν σάιτ άρχισε αρκετά ήπια και συμπαθητικά, έχει καταντήσει ένα από τα χειρότερα. Με κάτι τέτοια άκυρα δημοσιεύματα όλο και με απομακρύνει. Όχι επειδή είναι κόκκινο αλλά επειδή έχει χάσει τη σοβαρότητα και την όποια αντικειμενικότητα. Φαντάσου πλέον προτιμώ να μπαίνω στο sportfm.gr παρά στη Gazzetta.

Ε μα ναι, εννοείται ότι δεν μπορείς να τους πάρεις σοβαρά για τους λόγους που αναφέρεις. Πιθανότατα να συνεχίσουμε να βλέπουμε άρθρα άλλοτε κόκκινα και άλλοτε πράσινα (αυτό διαπιστώνω) αν συνεχίσουν το ίδιο τροπάριο, να "ψαρεύουν" πελάτες μια από δω και μια από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από 76 - 24 στην κατοχή , 29 - 1 τελικές , συνεισφέρατε και στο new high record σε πάσες της Barca. 792 μόνο !!! Αυτά είναι statistics B)

 

Υ.Γ. Ο μπαλέτο έπαιζε για την πάρτυ του ? :ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει ο κάθε πονηρός να βρεί ένα κόλπο να μετριάσει τις εντυπώσεις τότε μπορεί να το κάνει πανεύκολα. Και μιλάω γιά τις βαθμολογίες και τους πίνακες.

Αν λοιπόν κάποιος πήρε και μέτρησε την είδικη βαθμολογία μετά την μετονομασία του κυπέλου πρωταθλητριών σε C.L (λογικά το κύπελο πρωταθλητριών θα ήταν πιό δύσκολο αφού συμμετείχαν μόνο οι πρωταθλήτριες ομάδες των χωρών), τότε ναι ο Ολυμπιακός μπορεί πράγματι να υπερέχει λίγο.

Δεν καταλαβαίνει όμως κανείς (ή μάλλον υποθέτει τους λόγους) που γίνεται κάτι τέτοιο.

Γιατί θα πω κι εγώ (κάτι που είναι περισσότερο λογικό) ότι τα πρωταθλήματα του Ολυμπιακού θα έπρεπε να μετράνε μετά τη δημιουργία της Α Εθνική και όχι προπολεμικά. Έτσι δεν θα είχε 35 πρωταθλήματα σύνολο Α Εθνική και γειτονιών μαζί.

Αλλά ότι συμφέρει τον καθένα.

Είδατε τώρα που μεςτά το στραπάτσο το χθεσινό γυρίσαμε πάλι στη μιζέρια της Ελληνική πραγματικότητας και ποιός την έχει μεγαλύτερη ή μάλλον ποιόν τον πονά ο κώλος του λιγότερο? Προσπαθούμε να δούμε ποιός είναι ο πρόεδρος της κοινότητας του χωριού!

Και μιά ερώτηση προς τους βαμμένους Ολυμπιακούς και τους κρυφοολυμπιακούς.

Είναι αλήθεια ή ψέματα ότι δεν ευχαριστηθήκατε αρκετά την πανωλεθρία του Παναθηναϊκού αφού περιμένατε αλλά δεν έκατσε να σπάσει χθες το ρεκορ που κρατάτε του 7-0?

Την αλήθεια όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...