Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες πραγματικά το κουράζετε.

 

@rokko, δεν υπήρχε περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να μεταβιβαστούν οι μετοχές στο τσάμπα μετά από τόσο ντόρο που είχε/έχει αυτό το θέμα. Θα ήταν φανταστική πάσα για λάσπη από τους "καλοθελητές". Εγώ το περίμενα πως θα κατέληγαν στην αύξηση ποσοστού μέσω ΑΜΚ.

 

Και εγώ είχα στην αρχή τις ανησυχίες μου αλλά όσο το σκέφτομαι τόσο μου φεύγουν. Επίσης από άτομα που γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις γράφεται πως η συμφωνία είναι σπαθένια και πως όντως θα πραγματοποιηθεί τον Μάιο.

 

Εν κατακλείδι σήμερα είναι μεγάλη, ΙΣΤΟΡΙΚΗ μέρα για τον Παναθηναϊκό. Θα χαρούμε μεγάλα πράγματα τα επόμενα χρόνια.

 

Ρε συ Lasamaxi τι μας λες? Φυσικά και το κουράζουμε. Μία φορά στα 35 χρόνια γίνετε παράδοση του Παναθηναικού και δεν θα το κουράσουμε? Τι είμαστε? Σαν τους άλλους που έχει γίνει το προεδριλίκι σαν τις εποχές??:lol:

 

Τώρα για "σπαθένια" & Βαρδινογιαννέικο, επέτρεψε μου να έχω τις επιφυλάξεις μου...

 

ΙΣΤΟΡΙΚΗ (και με κεφαλαία) για εμένα θα γίνει όταν δω τις μετοχές να αλλάζουν χέρια... και το κλείνω εδώ.... :-D

 

---------- Προσθήκη στις 22:53 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:36 ----------

 

Να και το μνημόνιο! Εδώ τα πράγματα έγιναν καλύτερα!!!

 

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=73397#ixzz0yyA0Lwe1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να το κουράσεις στα (έστω και μετρημένα) πανηγύρια βρε rokko ναι, χίλιες φορές ναι. Όχι στις επί παντός επιστητού αναλύσεις όμως. Έμπλεξαν και οι άλλοι τους χρηματοοικονομικούς κανονισμούς και μπλέξαμε να πούμε.

 

Ούτως ή άλλως έχουμε μήνες μπροστά μας για να τα κουβεντιάσουμε και αυτά :lol:

 

Σκέψου και αυτό: Η σημερινή συμφωνία θα δύναται να χαλάσει μόνο αν δεν παγιωθεί στην συνείδηση του κόσμου ως δεδομένη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου και αυτό: Η σημερινή συμφωνία θα δύναται να χαλάσει μόνο αν δεν παγιωθεί στην συνείδηση του κόσμου ως δεδομένη ;)

 

Σωστό! Αλλά δες τώρα τι έγραψαν στο μνημόνιο και πες μου ποια είναι η πρώτη σκέψη σου (ωχ ο τζιγκλερ θα τη κάνει την μαλακία) ναι ή όχι??.

 

3. Οι Ανδρέας Βγενόπουλος και Νικόλας Πατέρας θα έχουμε το “call option” να αποδεχθούμε την μείωση κατά 25% των μετοχών του Γιάννη Βαρδινογιάννη , την 01.05.2011 μέσω μεγαλύτερης συμμετοχής σε επόμενη αύξηση μετοχικού κεφαλαίου και όχι σαν “δωρεά”.

Η ανωτέρω αποδοχή μείωσης του ποσοστού του κ. Γιάννη Βαρδινογιάννη θα εξαρτηθεί από το εάν θα υπάρξει από τώρα μέχρι την 01.05.2011 κλίμα ειλικρινούς εμπιστοσύνης και συνεργασίας μεταξύ των Γιάννη Βαρδινογιάννη, Ανδρέα Βγενόπουλου και Νικόλα Πατέρα.

Εάν δεν υπάρχει καλή πίστη και διάθεση ειλικρινούς συνεργασίας ή οποιαδήποτε αλλαγή μετοχικής σύνθεσης είναι άνευ ουσίας.

(Την ίδια “ζημιά” ή “καλό” στην ομάδα μπορεί να κάνει ο κάτοχος του 5% με τον κάτοχο του 50%).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι? Τότε γιατί δεν μπορείς να σβήσεις την υπογραφή σου?

 

Όλοι βιάζεστε... Εσύ είσαι ότι να 'ναι... Για πες μου τι έχεις χειροπιαστό εκτός την αλλαγή Προέδρου? Κάνε μας την χάρη λοιπόν... Αυτή ήταν η ένοια μας? Να αλλάξει ο Πρόεδρος??

Η ιστορία έγραψε: "Ο τζίγκλερ χάριζε τον Παναθηναικό αλλά οι Βγενο-Πατέρες αρνήθηκαν". Τώρα τι θα γίνει σε ένα χρόνο και τι μεσολαβεί δεν σε ενδιαφέρει???

 

Παναθηναϊκοί που τους νοιάζει το τώρα έχετε καταντήσει... Καμία σκέψη λίγο παραπέρα...

ενας χρόνος περνάει γρήγορα....

και επειδή οι παναθηναικοί, δεν είμαστε γάβροι, και δεν ξεχνάμε εύκολα, αν του χρόνου την ανοιξη, δεν πάρουν το 25% και την κανουν με ελαφρα, θα φανε τα γιαουρτάκια τους...

Αν όμως, ο δημόσιος λόγος 3 επιχειρηματιών (για την ακριβεια 2 επιχειρηματιών και ενός ηλιθίου), δε σου φτάνει, και θέλεις υπογραφές, να τους ενημερώσεις.

Το τι μεσολαβεί το ξερω ρε ...

ΥΓΕΙΑ, συσπειρωση, 35χλδ διαρκειας...

Το τι θα ερθει επισης...Μείωση του ποσοστού της καρκινοοικογενειας, με συνεχεις ΑΜΚ.

ΚΑι τέλος, υπογραφή δεν αλλάζω, γιατί θέλω να βρω κάτι εξυπνο..

κατα τα αλλα, ο γιαννης,αλλαξε, γιατι....εφυγε (μερικώς, ολικώς θα φύγει μετά τη συμφωνία για το γήπεδο με τη δική του εταιρεία)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο γιαννης,αλλαξε, γιατι....εφυγε (μερικώς, ολικώς θα φύγει μετά τη συμφωνία για το γήπεδο με τη δική του εταιρεία)!

 

Ούτε άλλαξε, ούτε έφυγε μερικώς ή ολικώς. Ακόμη εκεί είναι και γιαυτό δεν μπορείς να σβήσεις την υπογραφή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε άλλαξε, ούτε έφυγε μερικώς ή ολικώς. Ακόμη εκεί είναι και γιαυτό δεν μπορείς να σβήσεις την υπογραφή σου.

 

καλα,οκ! να σου πω, στο χαρτακι στο ψυγειο "things to do" μην ξεχάσεις να γραφτείς στο σύνδεσμο τζιγγεριακου-1979, να βλεπετε φαντασματα ολοι μαζί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον ροκκο. Αυτή η παραγραφος που εχει σημειωσει με εντονα δεν μπορει να προσπεραστει ευκολα. Γι' αυτό προτείνω και εγω μικρο καλαθι και επιφυλακτικοτητα...

 

Υποπτο ειναι και το Timing της συμφωνιας που ξεκινησε απο τον ραλακια και ολοκληρωθηκε σημερα με αυτο το μνημονιο αφου εχει ήδη ολοκληρωθει η μεταγραφικη περιοδος. Μπορει να ειναι και τυχαίο βεβαια...

 

Η πρώτη κίνηση πάντως με την επιστροφή Αντωνιου δεν τη βλέπω ορθη. Άντε να δούμε τι θα κάνουνε και στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό! Αλλά δες τώρα τι έγραψαν στο μνημόνιο και πες μου ποια είναι η πρώτη σκέψη σου (ωχ ο τζιγκλερ θα τη κάνει την μαλακία) ναι ή όχι??.

 

Στο μνημόνιο αυτό ο Τζίγγερ είναι υποχρεωμένος να προσφέρει όψιον στους ΠΕΚιτες για το 25% . Οι ΠΕΚιτες είναι αυτοί που θα κρίνουν αν θα το αποδεχθούν ή όχι. Όπως και να έχει ο ραλλάκιας είναι δεμένος να προσφέρει το ποσοστό μέσω ΑΜΚ.

 

Αν κοιτάξεις τις εξελίξεις σφαιρικά , θα δεις ότι η σημερινή εξέλιξη κάνει μπαμ πως είναι Βγενόπουλος-way: Αύξηση ποσοστού μέσω ΑΜΚ, Πατέρας πρόεδρος εν λευκώ, όλοι μαζί ενωμένοι και όχι κάποιος στην απ' έξω.

 

Επίσης υπάρχει και το άλλο: Οι ΠΕΚίτες ακόμα και αν έπαιρναν σήμερα το 25%, για να μπορέσουν να κάνουν την διαφορά θα έπρεπε να γίνουν δύο πράγματα. Πρώτον να ξαναμπεί ο Πατέρας πρόεδρος (που έγινε) και δεύτερο να γίνει ΑΜΚ για να μπουν χοντρά λεφτά στην ομάδα και να έρθουν οι παιχταράδες :P. Για να γινόταν το δεύτερο θα έπρεπε να περάσουν κάποιοι μήνες πάλι, μιας και ήδη τρέχει διαδικασία για την ΑΜΚ που αποφασίστηκε το καλοκαίρι. Άσε δε που και αυτή την ΑΜΚ (με τα χοντρά λεφτά) θα μπορούσε να την μπλοκάρει ο Τζίγγερ ακόμα και με το 30% :devil:

 

Είπαμε , η ιστορία έγραψε. Η σελίδα γράφτηκε σήμερα. Μπορεί να αργήσει να στεγνώσει το μελάνι, αλλά θα στεγνώσει :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα,οκ! να σου πω, στο χαρτακι στο ψυγειο "things to do" μην ξεχάσεις να γραφτείς στο σύνδεσμο τζιγγεριακου-1979, να βλεπετε φαντασματα ολοι μαζί!

 

Αλλού κι αλλού! Μπήκαν τα γίδια στο μαντρί!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας χρόνος περνάει γρήγορα....

και επειδή οι παναθηναικοί, δεν είμαστε γάβροι, και δεν ξεχνάμε εύκολα, αν του χρόνου την ανοιξη, δεν πάρουν το 25% και την κανουν με ελαφρα, θα φανε τα γιαουρτάκια τους...

Αν όμως, ο δημόσιος λόγος 3 επιχειρηματιών (για την ακριβεια 2 επιχειρηματιών και ενός ηλιθίου), δε σου φτάνει, και θέλεις υπογραφές, να τους ενημερώσεις.

Το τι μεσολαβεί το ξερω ρε ...

ΥΓΕΙΑ, συσπειρωση, 35χλδ διαρκειας...

Το τι θα ερθει επισης...Μείωση του ποσοστού της καρκινοοικογενειας, με συνεχεις ΑΜΚ.

ΚΑι τέλος, υπογραφή δεν αλλάζω, γιατί θέλω να βρω κάτι εξυπνο..

κατα τα αλλα, ο γιαννης,αλλαξε, γιατι....εφυγε (μερικώς, ολικώς θα φύγει μετά τη συμφωνία για το γήπεδο με τη δική του εταιρεία)!

Αντρέας η υπογραφή σου είναι τόσο ξεπερασμένη, όσο εγώ να έχω φαβορίτες και καμπάνα παντέλόνι!

Ποιό έξυπνο θα ήταν εδώ και καιρό να έγραφες.

"Κανάς αγοραστής ρε παιδιά?"

"Κανένας με πράσινο αίμα να πάρει την ομάδα?"

Γιατί ο Τζίγγερ είπε κάποια στιγμή ότι πουλάει την ομάδα.

Μετά δεν εμφανίστηκε κανείς να πεί την αγοράζω και δίνω ένα ποσό εκκίνησης τόσο γιά αρχή και διαπραγματεύσεις.

Και αφόύ δεν εμφανίστηκε κανείς, λέει ο Τζίγγερ χαρίζω! Και τρόμαξαν τα παληκάρια! Ούτε σαν δώρο δεν την θέλουν! Γιατί αν την αναλάβουν μόνοι τους τότε θα τους δώ που γιά να τρέχει η ομάδα θέλει ετησίως πάνω από τριάντα εκατομύρια.

Εγώ απογοητεύτηκα από τους δύο.Δεν το κρύβω ότι είχα πολλές προσδοκίες από τη πάρτη τους.Φοβήθηκαν να την πάρουν και να αναλάβοπυν την τεράστια ευθύνη. Γι αυτό αρχίζει να μου γίινεται συμπαθής ο Τζίγγερ. Διότι έτρεχε τα θέματα της ομάδας χωρίς να είναι δουλειά του, δηλαδή δεν ξέρει από μπάλα, και μείς τον βρίζαμε(πολλοί εξακολουθούν να το κάνουν) ασύστολα λες και ήταν ο ...Πάσαρης!

Όχι Αντρέας.Δεν θα ξαναμπώ στο λούκι να βρίσω έναν άνθρωπο που κάνει το απίστευτο (μη πείς ψέματα αλλά και συ αιφνιδιάστηκες από τη κίνηση Τζίγγερ ε?) να δωρίσει ένα 25% και όμως πάλι να μην αλλάξει ουσιαστικά χέρια η ομάδα! Τι πρέπει να κάνει ο Βαρδινογιάννης δηλαδή να πέσει στα πόδια του Βγενό και να τού πεί σου δίνω και τη γυναίκα μου?

Λοιπόν καλό είναι πιά να κατεβάσουνε τους τόνους. Έτσι κι αλλιώς οι προθέσεις του καθενός θα αποκαλυφτούν μελλοντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε χαλαρώστε λίγο , πριν γκρινιάζαμε τώρα γκρινιάζουμε ας σταματήσουμε!!

Για όποιον δεν το έχει καταλάβει η σημερινή μέρα είναι γιορτή..

Όσο για την άρνηση των 2 να πάρουν το 25 % από τώρα , όπως είπε και ένας φίλος μου είναι και θέμα εγωισμόυ, είναι επιχειρηματίες ΄΄ κάνουν δωρεές δεν δέχοντε΄΄.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω geovard, πονάει το μυαλό μου με αυτά που γράφεις. Προσπάθησε να καταλάβεις πως όλο το σκηνικό που στήθηκε τις τελευταίες μέρες ήταν προσυμφωνημένο και διαδραματίστηκε για να βγούνε όλοι λάδι:

 

-Τζίγγερ: υπεράνω που έφτασε να χαρίζει για το καλό του Παναθηναϊκού (λες και δεν έχει τσέπη για να τον κάνει Τσέλσι σε 3 μήνες μη χέσω)

-Βγενό - Πατέρας: Οι άνθρωποι που δεν καταδέχονται να είναι τσαμπατζίδες αλλά θα τα σκάσουν για το καλό της ομάδας (Λες και θα τρέχαν την ομάδα χωρίς λεφτά ούτως ή άλλως).

 

Win-win για όλους, αλλά κυρίως για τον Παναθηναϊκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω geovard, πονάει το μυαλό μου με αυτά που γράφεις. Προσπάθησε να καταλάβεις πως όλο το σκηνικό που στήθηκε τις τελευταίες μέρες ήταν προσυμφωνημένο και διαδραματίστηκε για να βγούνε όλοι λάδι:

 

-Τζίγγερ: υπεράνω που έφτασε να χαρίζει για το καλό του Παναθηναϊκού (λες και δεν έχει τσέπη για να τον κάνει Τσέλσι σε 3 μήνες μη χέσω)

-Βγενό - Πατέρας: Οι άνθρωποι που δεν καταδέχονται να είναι τσαμπατζίδες αλλά θα τα σκάσουν για το καλό της ομάδας (Λες και θα τρέχαν την ομάδα χωρίς λεφτά ούτως ή άλλως).

 

Win-win για όλους, αλλά κυρίως για τον Παναθηναϊκό.

Έτσι είναι οπότε όπως γράφω πιό πίσω σε άλλο μήνυμα δεν υπάρχουν άγγελοι και διάβολοι αλλά κάτι ενδιάμεσο.

Δεν λέμε όλοι κάτι διαφορετικό.Ίσως η εξέλιξη των πραγμάτων να μας έχει συνεπάρει και να μη ξέρουμε τι λέμε. Η Ανάσταση έρχεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ηταν στημενο και με φοβερο σεναριο εξιλεωσης αλλα η ουσια ειναι πως ξεστραβωθηκαν και παιξανε σωστη μπαλιτσα. ΠΗΡΑΝ ΜΥΡΩΔΙΑ πως το λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...