Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η επιστροφή Αντωνίου είναι γιά μένα λάθος κίνηση. Ελπίζω να το καταλάβει ο Πατέρας ότι είναι ανεπιθύμητος ο Αντωνίου. Δεν θέλουμε άλλους Μελίσσηδες(επιλογή του Αντωνίου καθαρά ήταν) ούτε Κλέιτον κ.λ.π

Κανείς δεν είναι στο απυρόβλητο.

Ας αφήσουν τον Φρέιτας που έχει και πολλά κονέ με μεγάλες Ευρωπαϊκές ομάδες και Βραζιλία. Ο Αντωνίου δεν είναι γνωστός πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα επιστρέψει ο Αντωνίου... Τι να πω. Έλεος. Πιστεύω υπάρχουν καλύτεροι. Πρώτη κίνηση για εμένα είναι ο γυμναστής. Να φέρουν τον παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπιστοσύνη που λέει ο johnnyboy παίζει μεγάλο ρόλο. Τον Αντωνίου κανείς δεν τον κατηγόρησε για μίζες και τέτοια όμορφα όπως έκαναν για άλλους ΦΜ. Ούτε καν αυτοί (και ήταν πολλοί) που του πέταγαν λάσπη κάθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα... Τώρα πρόσεξα πως δεν δέχτηκαν σήμερα το 25% αλλά θα το πάρουν με Α.Μ.Κ. το 11. Ελπίζω να μην το κάνουν κ...χανείο πάλι...

 

---------- Προσθήκη στις 20:26 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:21 ----------

 

Ο Αντωνίου την πρώτη χρονιά έκανε λάθη αλλά την δεύτερη έφερε μια χαρά παίχτες.Και μην ξεχνάμε πως ο Πατέρας τον εμπιστεύεται.

 

Για Γ-Δ κατηγορία καλός μπορεί να είναι. Για τον Παναθηναϊκό δεν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποιο κριτήριο δεν κάνει?

 

Κι εγώ αυτή την απορία έχω..

Δεν τον υπερασπίζομαι αλλά δεν καταλαβαίνω και πως κρίνουμε ότι κάνει για γ-δ κατηγορία..

Και στο κάτω-κάτω της γραφής, είχαμε και τον Kenyon πριν και στη ζυγαριά βγαίνει τόσο λίγος??

 

Ευκαιρία του στο καλό κλίμα που υποχρεωτικά θα υπάρξει τώρα (γιατί όποιος πάει να το χαλάσει θα συγκεντρώσει πάνω του τα πυρά) να δείξει έργο. Γιατί όντως δέχτηκε μεγάλο πόλεμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφιερωμένο στους φωστήρες.

 

 

 

".....Εκτός απο τους λόγους που αναφέρονται στο μνημόνιο, υπάρχουν γραφειοκρατικά, αλλά και οικονομικά θέματα. Η όλη υπόθεση θα τραβούσε αρκετά (ακόμη και 3 μήνες), καθώς χρειάζονται εγκρίσεις απο την επιτροπή κεφαλαιαγοράς και όχι μόνο. Παράλληλα όμως, μία τέτοια δωρεά ισοδυναμεί με υψηλό φόρο, που μπορεί να φτάσει ακόμη και στα 6 εκατομμύρια ευρώ. Ένα τέτοιο ποσό, καλύτερα είναι να δαπανηθεί στην ομάδα..."
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση θα ηρεμήσει σίγουρα και θα αρχίσει ο προβληματισμός. Πιστεύω ότι μέχρι να γίνουν απόλυτα αφεντικά οι δύο θα γίνουν πολλές διεργασίες.Δεν είναι εύκολο να αλλάζει ο νοικοκύρης έπειτα από τριάντα τόσα χρόνια.

Με την Παιανία τι θα γίνει? Ο βάζελος ο Τζίγκερ τη δίνει δωρεάν γιά δύο χρόνια. Μετά τι θα την κάνει? Θα κάνει εντεκάδες η οικογένεια και θα παίζει μπάλλα? Μεγάλη είναι θα τα καταφέρει να συμπληρώσει εντεκάδες.

Με το γηπεδικό? Γιατί μιά ομάδα γιά να είναι ανεξάρτητη πρέπει να έχει γήπεδο και προπονητήτιο.

Θα δούμε. Μη τα θέλουμε όλα μαζεμένα και πάθουμε τίποτα από την πολλή χαρά!

Πάντως αρχίζω να πιστεύω πως δεν υπάρχουν άγγελοι και διάβολοι αλλά μιά ενδιάμεση μορφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

".....Εκτός απο τους λόγους που αναφέρονται στο μνημόνιο, υπάρχουν γραφειοκρατικά, αλλά και οικονομικά θέματα. Η όλη υπόθεση θα τραβούσε αρκετά (ακόμη και 3 μήνες), καθώς χρειάζονται εγκρίσεις απο την επιτροπή κεφαλαιαγοράς και όχι μόνο. Παράλληλα όμως, μία τέτοια δωρεά ισοδυναμεί με υψηλό φόρο, που μπορεί να φτάσει ακόμη και στα 6 εκατομμύρια ευρώ. Ένα τέτοιο ποσό, καλύτερα είναι να δαπανηθεί στην ομάδα..."

 

Says who?

 

Κοίτα για να τελειώνει η ιστορία και επειδή δεν είμαστε όλοι "κοντόφθαλμοι" ... ΝΑΙ είμαστε ευχαριστημένοι για την τροπή που πήρανε τα πράγματα απλά αν αφήσεις το συναίσθημα έξω θα δεις ότι εκτός του Προέδρου δεν άλλαξε κάτι άλλο από αυτό που καίει. Οι Βαρδινογιάννηδες παραμένουν και ποιος μου λέει εμένα ότι σε ένα χρόνο δεν τα κάνουν πάλι μαντάρα και έχουμε πάλι τους ίδιους "μύλους"?

Έτσι όλοι μαζί αγκαλιασμένοι δεν είχαν βγει πάλι όταν μπήκε μέσα η Π.Ε.Κ. ?

Επειδή στην χώρα του "ΘΑ" έχουμε δει ΠΟΛΛΕΣ φορές να μην εφαρμόζονται τα τόσα "ΘΑ" εγώ και πολλοί άλλοι απλά κρατάμε μικρό καλάθι... Που είναι το παράλογο??

Εν ολίγοις για ακόμη μία φορά "τρέμουμε" τον τζίγκλερ μην κάνει την μαλακία του και τα τινάξει όλα στον αέρα...

Ας περιμένουμε λοιπόν και ας λείπουν οι χαρακτηρισμοί. Όλοι στην ίδια πλευρά είμαστε απλά άλλοι αρέσκονται στα λίγα και άλλοι επιζητούν να λάβει ΤΕΛΟΣ επιτέλους η κάθε διδακτορία...και όσο ξέρω ότι το 57% της ομάδας που αγαπάω είναι ΑΚΟΜΗ στους Βαρδινογιάννηδες (ενώ έγινε πρόταση σε Γιαννακόπουλο και Βγενο-Πατέρα να τους χαρίσει και αρνήθηκαν) τόσο με καίνε τα κρεμμύδια...

Φυσικά χαίρομαι που επέστρεψε ο Πατέρας αλλά ΔΕΝ μου αρκεί και τα "ΘΑ" εγώ δεν τα γουστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφιερωμένο στους φωστήρες.

 

Βέβαια αν ψάξεις λίγο στο ιντερνετ βλέπεις ότι:

 

Σύμφωνα με τις διατάξεις του πρώτου εδαφίου της παρ. 2 του άρθρου 13 του ν. 2238/1994, η πραγματική αξία πώλησης μετοχών ημεδαπών ανωνύμων εταιριών μη εισηγμένων στο Χρηματιστήριο Αθηνών, οι οποίες μεταβιβάζονται από φυσικά ή νομικά πρόσωπα, ημεδαπά ή αλλοδαπά, φορολογείται αυτοτελώς με συντελεστή πέντε τοις εκατό (5%).

 

Δηλαδή για να φτάσει ο φόρος στα 6 εκ. πρέπει να αποτιμηθεί η αξία των μετοχών που θα δωριστούν σε 120 εκατομμύρια, λίγο δύσκολο. Αν μιλάμε για ποσό της τάξης των 25 εκ. ο φόρος είναι 1,25 εκατομμύρια. Αλλά και πάλι για να αποτιμηθεί η αξία των μετοχών:

 

Η πραγματική αξία της μετοχής εξευρίσκεται με τη διαίρεση των ιδίων κεφαλαίων της

εταιρίας που υφίστανται την προηγούμενη ημέρα εκείνης κατά την οποία υποβάλλεται η

δήλωση της παρ. 1 του άρθρου 13 του ν. 2238/1994 για τη μεταβίβαση της μετοχής, δια

του αριθμού των υφισταμένων την ίδια ως άνω ημέρα μετοχών.

Για την εφαρμογή των διατάξεων της προηγούμενης παραγράφου, ως ίδια κεφάλαια,

λαμβάνεται το άθροισμα των οριζομένων στην περ. 6 της παρ. 4.2.2000 του ΕΓΛΣ, που

εμφανίζονται στον τελευταίο πριν από τη μεταβίβαση επίσημο ισολογισμό και των

αυξήσεων (ή μειώσεων) κεφαλαίου που μεσολάβησαν, προσαυξημένα με την απόδοση που

είχαν αυτά στην προηγούμενη πενταετία.

http://www.pcci.gr/evepimages/FOROS_METAVIVASIS_METOXON_AE_F11694.pdf

 

Με την εικόνα που παρουσίασε η έκθεση της Deloitte λίγο δύσκολο να αποτιμηθεί σε 25 εκ. το 30% των μετοχών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όσο ξέρω ότι το 57% της ομάδας που αγαπάω είναι ΑΚΟΜΗ στους Βαρδινογιάννηδες (ενώ έγινε πρόταση σε Γιαννακόπουλο και Βγενο-Πατέρα να τους χαρίσει και αρνήθηκαν) τόσο με καίνε τα κρεμμύδια...

Φυσικά χαίρομαι που επέστρεψε ο Πατέρας αλλά ΔΕΝ μου αρκεί και τα "ΘΑ" εγώ δεν τα γουστάρω.

 

6 μήνες τώρα αγοράζουν και ο άλλος τους λέει ελάτε πάρτε, αν έχετε τα cojones. Τη μια δε μπορεί, τη μια ο κ@λος του πονεί.

 

Και εντέλει, το καλοκαίρι που αγοράζανε, δεν τους απασχολούσε το καλό κλίμα, τώρα που δροσίζει ο καιρός τους καίει; Η πλάκα θα είναι, να πουν στο τέλος πως τα συμβόλαια του Γκοβού και του Μπουμσόνγκ είναι ακριβά και γιαυτό δεν μπαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες πραγματικά το κουράζετε.

 

@rokko, δεν υπήρχε περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να μεταβιβαστούν οι μετοχές στο τσάμπα μετά από τόσο ντόρο που είχε/έχει αυτό το θέμα. Θα ήταν φανταστική πάσα για λάσπη από τους "καλοθελητές". Εγώ το περίμενα πως θα κατέληγαν στην αύξηση ποσοστού μέσω ΑΜΚ.

 

Και εγώ είχα στην αρχή τις ανησυχίες μου αλλά όσο το σκέφτομαι τόσο μου φεύγουν. Επίσης από άτομα που γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις γράφεται πως η συμφωνία είναι σπαθένια και πως όντως θα πραγματοποιηθεί τον Μάιο.

 

Εν κατακλείδι σήμερα είναι μεγάλη, ΙΣΤΟΡΙΚΗ μέρα για τον Παναθηναϊκό. Θα χαρούμε μεγάλα πράγματα τα επόμενα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...