Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
http://prasinanea.gr/football/Dioikitika/article507559.ece

- Πρόσφατα ο Νικόλας Πατέρας έκανε επίθεση στην εφημερίδα «Η ΠΡΑΣΙΝΗ» για τα δημοσιεύματά της, στην οποία εκδότης είναι ο γιος σας, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος. Πώς το σχολιάζεται;

«Ο γιος μου δεν έχει καμία σχέση με αυτά τα πράγματα. Στην εφημερίδα δουλεύουν επαγγελματίες δημοσιογράφοι, οι οποίοι πρέπει να κάνουν σωστά την δουλειά τους. Δεν ασχολούμαι εγώ μ’ αυτά τα πράγματα. Μόνο για το καλό του Παναθηναϊκού».

 

- Θα ήθελα να μας μιλήσετε για την περίοδο της προεδρίας του Νικόλα Πατέρα στον Παναθηναϊκό. Θα τον θέλατε και τώρα πρόεδρο;

«Ο Πατέρας ήταν ένας πετυχημένος πρόεδρος, αφού η ομάδα κατέκτησε το νταμπλ. Εμείς, του ζητήσαμε να παραμείνει, αλλά αυτός για τους δικούς του λόγους δεν δέχτηκε, θέλοντας να αποχωρήσει από την προεδρία. Εμείς σεβαστήκαμε την απόφασή του και βρήκαμε έναν άνθρωπο, τον κύριο Κωνσταντόπουλο που μπορεί να φέρει εις πέρας τις αρμοδιότητές του. Είναι σοβαρός άνθρωπος, μετρημένος και ικανός να οδηγήσει την ομάδα. Μπορεί να τα καταφέρει και τον στηρίζω».

 

είναι κρίμα που καταντάει ο άνθρωπος... δύο φορές κρίμα για τα όσα έχει προσφέρει στον Παναθηναϊκό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κρίμα που καταντάει ο άνθρωπος... δύο φορές κρίμα για τα όσα έχει προσφέρει στον Παναθηναϊκό...

 

Είναι πράγματι κατάντια.

Είδε όμως ότι δυσαρεστήθηκε ο κόσμος και έκοψε τις πολλές δηλώσεις. Τώρα μόνο με συνέντευξη θα τού πάρουν καμιά κουβέντα.

Δεν είπε βέβαια ότι τα παιδιά τα χαλάνε οι γονείς άρα ο Παύλος είναι αποκλειστικά υπεύθυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παύλος μόνο αν διώξει τον Α/Α θα γίνει αυτός που ήταν.Και να πει δημόσια ένα συγνώμη.

 

 

Δεν πρόκειται να το κάνει όμως και η κατρακύλα θα συνεχιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κρίμα που καταντάει ο άνθρωπος... δύο φορές κρίμα για τα όσα έχει προσφέρει στον Παναθηναϊκό...

 

Αν εξαιρεσουμε οσα λεει για το γιο του -γνωστη η αδυναμια του, μην περιμενετε να πει κατι αλλο- στα αλλα δε βλεπω κατι παραλογο.

 

Λεει οτι τον Πατερα ηθελε για προεδρο, προσπαθησε να τον πεισει να μεινει, και απτη στιγμη που αυτος παραιτηθηκε πηραν καποιον αλλο.

 

Τωρα για αυτον τον αλλον τι περιμενες να βγει και να πει δημοσιως? Οτι πηραμε εναν αχρηστο ψευτοπολιτικο? Τυποποιημενες δηλωσεις ειναι αυτες περι Κωνσταντοπουλου, δε γινεται να πει κατι διαφορετικο δημοσιως απο τη θεση που κατεχει.

 

Αλλα και παλι απτη δηλωση αυτη το συμπερασμα που βγαζει κανεις απτα λογια του ειναι οτι θεωρει ανωτερο τον Πατερα ως προεδρο απο τον Κωνσταντοπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση που θα ήθελαν όλοι να σου κάνουν είναι γιατί άφησες τον παντοκράτορα Παναθηναϊκό για τον Ολυμπιακό. Ποιο μπορεί να είναι το κίνητρο; Δεν νομίζω να ήσουν Ολυμπιακός τόσο καιρό και να το έκρυβες;

 

«Δεν θέλω να πουλήσω οπαδιλίκι. Δεν το έκανα ποτέ στη ζωή μου, ούτε όταν ήταν το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου. Δεν θα το κάνω και τώρα. Ειδικά έτσι όπως είναι τα πράγματα, καλύτερα να προσέχεις τι λες. Η κατάσταση ξεφεύγει πιο εύκολα από ό,τι νομίζεις.»

 

Ναι, αλλά ποιο ήταν τελικά το κίνητρο για τη μεταγραφή;

 

«Είναι θέμα προσωπικό, έχει να κάνει με τον χαρακτήρα μου. Έπειτα από χρόνια θέλεις μια αλλαγή στη ζωή σου. Ένα νέο κίνητρο, μια καινούργια ζωή. Δεν είναι οικονομικό το θέμα. Όταν παίρνεις μια απόφαση να φύγεις από κάπου αλλού -αν υποθέσουμε ότι σε θέλουν και οι δύο- πάντα υπάρχει κάποιος λόγος. Γίνεται να φύγεις αν περνάς καλά κάπου; Δεν γίνεται. Οπότε, υπήρχε κάποιος λόγος να αφήσω τον Παναθηναϊκό».

 

Τι ακριβώς ήταν αυτό όμως; Εφόσον δεν ήταν τα χρήματα, ήταν κάποιος αγωνιστικός λόγος;

 

«Νιώθω ότι δεν είναι η κατάλληλη ώρα να μιλήσω. Είναι σαφές πως δεν υπάρχει πολλή ψυχραιμία και σίγουρα δεν έχουμε την οπαδική παιδεία να δεχθούμε λογικά επιχειρήματα. Ό,τι και να ειπωθεί από την πλευρά μου, θα μεταφερθεί διαφορετικά. Εγώ ξέρω να παίζω μπάσκετ. Όπου και αν έπαιξα ήμουν σωστός επαγγελματίας, ξέρω να τιμάω το συμβόλαιό μου ως το τελευταίο ευρώ και προσπαθώ να ανταποκρίνομαι σε οτιδήποτε μου ζητηθεί. Ήμουν σωστός τόσα χρόνια στον Παναθηναϊκό, κύριος. Κανείς δεν μπορεί να με κατηγορήσει για κάτι».

 

http://www.sport-fm.gr/article/291116

 

 

τωρα εξηγουνται και οι χτεσινές δηλώσεις για την αποχώρηση του διαμαντίδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πλάκα έχουν οι κωλοτούμπες των αντικειμενικών. Απο Kill Bill, Σπανούλαρος κτλ, έγινε Χωψονίδης, Φραγκοφονούλης και λίγος για τον ΠΑΟ/ευτυχώς που έφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εξηγειται?

τα παπαγαλακια την περιοδο της μεταγραφης ελεγαν οτι ειναι δυσαρεστημενος που ειναι πισω απο τον διαμαντιδη συνεχεια, παντα στο νουμερο 2 και ποτέ ηγέτης.

 

και χτες το βραδυ θυμηθηκε τον κολλητο του μητσο που δεν τρεχει τιποτα μεταξυ τους και αλλες τοσες δακρυβρεχτες ιστοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πλάκα έχουν οι κωλοτούμπες των αντικειμενικών. Απο Kill Bill, Σπανούλαρος κτλ, έγινε Χωψονίδης, Φραγκοφονούλης και λίγος για τον ΠΑΟ/ευτυχώς που έφυγε.

 

Ενω απο Μαρμελαδουλης και Σπιν Σπαν εγινε ηγετης, παικταρας και Κιλ Μπιλ ε?

 

Τον θαυμασαμε παλι σε ρολο πλευημεηκερ. Δεν πειραζει, ολοι εσεις που βλεπατε Παναθηναικο σε 4 τελικους και 2 Ευρωπαικους αγωνες τον χρονο θα καταλαβετε με τον σωστο τον τροπο τι βλεπαμε εμεις ολο τον υπολοιπο χρονο

 

ΥΓ. 1,5 μηνα παζαρευε το "κινητρο" και την "ψυχολογια" ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση που θα ήθελαν όλοι να σου κάνουν είναι γιατί άφησες τον παντοκράτορα Παναθηναϊκό για τον Ολυμπιακό. Ποιο μπορεί να είναι το κίνητρο; Δεν νομίζω να ήσουν Ολυμπιακός τόσο καιρό και να το έκρυβες;

 

«Δεν θέλω να πουλήσω οπαδιλίκι. Δεν το έκανα ποτέ στη ζωή μου, ούτε όταν ήταν το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου. Δεν θα το κάνω και τώρα. Ειδικά έτσι όπως είναι τα πράγματα, καλύτερα να προσέχεις τι λες. Η κατάσταση ξεφεύγει πιο εύκολα από ό,τι νομίζεις.»

 

Ναι, αλλά ποιο ήταν τελικά το κίνητρο για τη μεταγραφή;

 

«Είναι θέμα προσωπικό, έχει να κάνει με τον χαρακτήρα μου. Έπειτα από χρόνια θέλεις μια αλλαγή στη ζωή σου. Ένα νέο κίνητρο, μια καινούργια ζωή. Δεν είναι οικονομικό το θέμα. Όταν παίρνεις μια απόφαση να φύγεις από κάπου αλλού -αν υποθέσουμε ότι σε θέλουν και οι δύο- πάντα υπάρχει κάποιος λόγος. Γίνεται να φύγεις αν περνάς καλά κάπου; Δεν γίνεται. Οπότε, υπήρχε κάποιος λόγος να αφήσω τον Παναθηναϊκό».

 

Τι ακριβώς ήταν αυτό όμως; Εφόσον δεν ήταν τα χρήματα, ήταν κάποιος αγωνιστικός λόγος;

 

«Νιώθω ότι δεν είναι η κατάλληλη ώρα να μιλήσω. Είναι σαφές πως δεν υπάρχει πολλή ψυχραιμία και σίγουρα δεν έχουμε την οπαδική παιδεία να δεχθούμε λογικά επιχειρήματα. Ό,τι και να ειπωθεί από την πλευρά μου, θα μεταφερθεί διαφορετικά. Εγώ ξέρω να παίζω μπάσκετ. Όπου και αν έπαιξα ήμουν σωστός επαγγελματίας, ξέρω να τιμάω το συμβόλαιό μου ως το τελευταίο ευρώ και προσπαθώ να ανταποκρίνομαι σε οτιδήποτε μου ζητηθεί. Ήμουν σωστός τόσα χρόνια στον Παναθηναϊκό, κύριος. Κανείς δεν μπορεί να με κατηγορήσει για κάτι».

 

http://www.sport-fm.gr/article/291116

 

 

τωρα εξηγουνται και οι χτεσινές δηλώσεις για την αποχώρηση του διαμαντίδη...

Εγω σας το χω πει απτο καλοκαιρι πριν καν υπογραψει στο γαυρο. Θα εξελιχθει σε χειροτερο απτο Νικοπολιδη αυτος. Και μεχρι στιγμης με εχει επιβεβαιωσει 3 φορες με 3 διαφορετικες συνεντευξεις του, οτι ακολουθει πιστα τη συνταγη.

 

Επισης σε καθε συνεντευξη λεει "δεν ειναι ωρα να μιλησω για τη μεταγραφη μου, αυτο θα γινει οταν ερθει η σωστη ωρα", και καλα για να το παιξει συγκρατημενος-χαμηλων τονων-υπερανω αλλα μεχρι στιγμης εχει δωσει 3 συνεντευξεις οπου εχει αφησει αιχμες για:

Ομπραντοβιτς, Γιαννακοπουλους, κοσμο, συμπαικτες.

 

Φαντασου να μιλουσε κιολας ε.

 

Περαν αυτου αυτο το παιδι σε καθε μεταγραφη του δε περναει καλα. Απο το ΝΒΑ παρακαλαγε τους Γιαννακοπουλους να τον φερουνε πισω "επειδη δεν περνουσε καλα στην Αμερικη". Τωρα εφυγε απτον ΠΑΟ και πηγε στον ΟΣΦΠ "επειδη δεν περνουσε καλα στον ΠΑΟ". Πραγματικα αυτο το παιδι πρεπει να ζει ενα μαρτυριο, ενα δραμα... Τοση κακοπεραση πια...

Εχει δημιουργησει δε ενα κλιμα, καθε φορα που δινει συνεντευξη (2 φορες το μηνα δηλαδη), λες και ειναι ο Τριανταφυλλοπουλος που θα προχωρησει σε νεες μεγαλες αποκαλυψεις. Αντι να πει "ειναι πολλα τα 400κ ευρω και ειναι ασχημη η πλατη του Μητσου" καθεται και καλει δημοσιογραφους καθε 15 μερες για να προχωρησει σε νεα αποκαλυψη για τη μεταγραφη για την οποια "δεν ειναι η καταλληλη ωρα να μιλησει" φυσικα.

 

Φυσικα γελαω με τα ψεματα που δηλωνει σε καθε συνεντευξη περι κινητρου κλπ.

 

ΥΓ. Μην ξεχνατε οτι ηταν μια απο τις μεγαλυτερες απογοητευσεις στο Μουντομπασκετ, αρα μονο τυχαιες δεν ειναι οι δηλωσεις (αποπροσανατολισμου απο την κριτικη που πρεπει να δεχθει) μια μερα μετα τον αποκλεισμο απο την Ισπανια και ακομα μια κακη του εμφανιση. Το πολυ πολυ βεβαια, να πει "δεν περασε καλα στην Τουρκια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση που θα ήθελαν όλοι να σου κάνουν είναι γιατί άφησες τον παντοκράτορα Παναθηναϊκό για τον Ολυμπιακό. Ποιο μπορεί να είναι το κίνητρο; Δεν νομίζω να ήσουν Ολυμπιακός τόσο καιρό και να το έκρυβες;

 

«Δεν θέλω να πουλήσω οπαδιλίκι. Δεν το έκανα ποτέ στη ζωή μου, ούτε όταν ήταν το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου. Δεν θα το κάνω και τώρα. Ειδικά έτσι όπως είναι τα πράγματα, καλύτερα να προσέχεις τι λες. Η κατάσταση ξεφεύγει πιο εύκολα από ό,τι νομίζεις.»

 

Ναι, αλλά ποιο ήταν τελικά το κίνητρο για τη μεταγραφή;

 

«Είναι θέμα προσωπικό, έχει να κάνει με τον χαρακτήρα μου. Έπειτα από χρόνια θέλεις μια αλλαγή στη ζωή σου. Ένα νέο κίνητρο, μια καινούργια ζωή. Δεν είναι οικονομικό το θέμα. Όταν παίρνεις μια απόφαση να φύγεις από κάπου αλλού -αν υποθέσουμε ότι σε θέλουν και οι δύο- πάντα υπάρχει κάποιος λόγος. Γίνεται να φύγεις αν περνάς καλά κάπου; Δεν γίνεται. Οπότε, υπήρχε κάποιος λόγος να αφήσω τον Παναθηναϊκό».

 

Τι ακριβώς ήταν αυτό όμως; Εφόσον δεν ήταν τα χρήματα, ήταν κάποιος αγωνιστικός λόγος;

 

«Νιώθω ότι δεν είναι η κατάλληλη ώρα να μιλήσω. Είναι σαφές πως δεν υπάρχει πολλή ψυχραιμία και σίγουρα δεν έχουμε την οπαδική παιδεία να δεχθούμε λογικά επιχειρήματα. Ό,τι και να ειπωθεί από την πλευρά μου, θα μεταφερθεί διαφορετικά. Εγώ ξέρω να παίζω μπάσκετ. Όπου και αν έπαιξα ήμουν σωστός επαγγελματίας, ξέρω να τιμάω το συμβόλαιό μου ως το τελευταίο ευρώ και προσπαθώ να ανταποκρίνομαι σε οτιδήποτε μου ζητηθεί. Ήμουν σωστός τόσα χρόνια στον Παναθηναϊκό, κύριος. Κανείς δεν μπορεί να με κατηγορήσει για κάτι».

 

http://www.sport-fm.gr/article/291116

 

 

τωρα εξηγουνται και οι χτεσινές δηλώσεις για την αποχώρηση του διαμαντίδη...

Εγω σας το χω πει απτο καλοκαιρι πριν καν υπογραψει στο γαυρο. Θα εξελιχθει σε χειροτερο απτο Νικοπολιδη αυτος. Και μεχρι στιγμης με εχει επιβεβαιωσει 3 φορες με 3 διαφορετικες συνεντευξεις του, οτι ακολουθει πιστα τη συνταγη.

 

Επισης σε καθε συνεντευξη λεει "δεν ειναι ωρα να μιλησω για τη μεταγραφη μου, αυτο θα γινει οταν ερθει η σωστη ωρα", και καλα για να το παιξει συγκρατημενος-χαμηλων τονων-υπερανω αλλα μεχρι στιγμης εχει δωσει 3 συνεντευξεις οπου εχει αφησει αιχμες για:

Ομπραντοβιτς, Γιαννακοπουλους, κοσμο, συμπαικτες.

 

Φαντασου να μιλουσε κιολας ε.

 

Περαν αυτου αυτο το παιδι σε καθε μεταγραφη του δε περναει καλα. Απο το ΝΒΑ παρακαλαγε τους Γιαννακοπουλους να τον φερουνε πισω "επειδη δεν περνουσε καλα στην Αμερικη". Τωρα εφυγε απτον ΠΑΟ και πηγε στον ΟΣΦΠ "επειδη δεν περνουσε καλα στον ΠΑΟ". Πραγματικα αυτο το παιδι πρεπει να ζει ενα μαρτυριο, ενα δραμα... Τοση κακοπεραση πια...

Εχει δημιουργησει δε ενα κλιμα, καθε φορα που δινει συνεντευξη (2 φορες το μηνα δηλαδη), λες και ειναι ο Τριανταφυλλοπουλος που θα προχωρησει σε νεες μεγαλες αποκαλυψεις. Αντι να πει "ειναι πολλα τα 400κ ευρω και ειναι ασχημη η πλατη του Μητσου" καθεται και καλει δημοσιογραφους καθε 15 μερες για να προχωρησει σε νεα αποκαλυψη για τη μεταγραφη για την οποια "δεν ειναι η καταλληλη ωρα να μιλησει" φυσικα.

 

Φυσικα γελαω με τα ψεματα που δηλωνει σε καθε συνεντευξη περι κινητρου κλπ.

 

ΥΓ. Μην ξεχνατε οτι ηταν μια απο τις μεγαλυτερες απογοητευσεις στο Μουντομπασκετ, αρα μονο τυχαιες δεν ειναι οι δηλωσεις (αποπροσανατολισμου απο την κριτικη που πρεπει να δεχθει) μια μερα μετα τον αποκλεισμο απο την Ισπανια και ακομα μια κακη του εμφανιση. Το πολυ πολυ βεβαια, να πει "δεν περασε καλα στην Τουρκια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...