Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι Ελληνικές ομάδες(εοδκιά οι μεγάλες) θα πρέπει να διατηρούν όλα τα τμήματα ερασιτεχνικά και επαγγελματικά τη στιγμή που το χρήμα δεν τρέχει δα κι από τα μπατζάκια?

Ξέρετε καμία Μίλαν να έχει πόλο? Βόλευ? πυγμαχία? κ.λ.π

Μήπως η Μάντσεστερ? Λβερπουλ?

Μόνο η Μπάρτσα και η Ρεάλ έχουν και μπάσκετ. Και είναι και πάμπλουτες.

Αφού δεν μπορούν να τα συντηρήσουν τα διάφορα τμήματα τότε ας τα κλείσουν.

Είναι ντροπή να βλέπεις στο τμήμα της πυγμαχίας να πληρώνουν από τη τσέπη τους τα γάντια! Τέτοια κουφά έλεγε μιά μέρα ένας αθλητής.

Μην είστε τόσο ρομαντικοί.Δεν γίνανε όλοι Παναθηναϊκοί γιά την ξιφασκία ας πούμε. Ας πάει ο Βγενόπουλος που υπήρξε και αθλητής της ξιφασκίας να δώσει χρήματα γιά το τμήμα αυτό.Υποθέτω ότι ειδικά γι' αυτό το τμήμα γιά συναισθηματικούς λόγους θα δίνει χρήμα.Αν δεν το κάνει είναι γάιδαρος.

Βλέπετε λοιπόν ότι το ζουμί στις μέρες του επαγγελματισμού είναι στα πρωτοκλασάτα αθλήματα και βασικά στο ποδόσφαιρο. Δεν μπορώ να φανταστώ τον Πατέρα να πηγαίνει στο τμήμα σκάκι να παρακολουθεί και να του ανεβαίνει η περηφάνεια.

 

εξαρταται τις χωρες.. στην ισπανια p.x. η βαρτσα εχει και βολλευ και χαντμπολ π.χ. ενω στην ιταλια παλι οχι.

 

οι αγγλοι απλα εχουν ποδοσφαιρο και... κρικετ, τα υπολοιπα ειναι αστεια σαν αθληματα.

 

Εγω παλι πιστευω οτι μια και ειμαστε μια μικρη χωρα, χωρις ιδιαιτερη αθλητικη κουλτουρα, ειναι καλο οι μεγαλες ομαδες ποδοσφαιρου να "παρασερνουν" φιλαθλους και σε πιο μικρα αθληματα.. Ετσι, μπορει ο αλλος να παει να παρακολουθησει π.χ. με τον γιο του το βολλευ γιατι ειναι αρρωστος ολυμπιακος και ο γιος του να το βρει ομορφο και να αρχισει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

geovard, ο Παναθηναϊκός είναι Αθλητικός Όμιλος. Το να διατηρεί τμήματα σε πολλά αθλήματα είναι το θεμιτό και στολίζει την ιστορία του, δεν είναι κουσούρι.

 

---------- Προσθήκη στις 01:20 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:15 ----------

 

Εγω παλι πιστευω οτι μια και ειμαστε μια μικρη χωρα, χωρις ιδιαιτερη αθλητικη κουλτουρα, ειναι καλο οι μεγαλες ομαδες ποδοσφαιρου να "παρασερνουν" φιλαθλους και σε πιο μικρα αθληματα.. Ετσι, μπορει ο αλλος να παει να παρακολουθησει π.χ. με τον γιο του το βολλευ γιατι ειναι αρρωστος ολυμπιακος και ο γιος του να το βρει ομορφο και να αρχισει..

 

Πολύ σωστό αυτό.

 

Μάλιστα θα μπορούσε να ανοίξει μια πολύ ωραία κουβέντα για το πού ήταν ο ερασιτεχνικός αθλητισμός στην Ελλάδα πριν κάποια χρόνια και το που βαδίζει, άσχετα από ΠΑΟ, οσφπ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rokko74 ότι να 'ναι... πότε είπε ο τζίγγερ "πουλάω"; οι άλλοι μιλούσαν για ορκωτούς και ο σοφέρ έλεγε για τον υδραυλικό και το οικόπεδο του γείτονα... εκτός κι αν περίμενε ότι θα τους πιάσει για δεύτερη φορά μαλάκες... όσο για τον Ερασιτέχνη, ψάχνεις να κατηγορήσεις μετόχους του Παναθηναϊκού των τελευταίων δύο χρόνων, την στιγμή που το ticket club του τζίγγερ τον έφερε εκεί που είναι ΟΛΑ αυτά τα χρόνια; νταξ για την προπαγάνδα το προσπερνάω, θα κάνω ότι δεν το είπες, derby, πράσινη, κλπ :lol:

 

Δουλευόμαστε? Ζήτησε ή δεν ζήτησε συγκεκριμένα χρήματα? Πολλά ή λίγα αυτά ζητάει. Μην ξεχνάς αυτός δεν θέλει να φύγει, οι άλλοι θέλουν. Πριν δύο χρόνια έδωσαν 60-70 εκατομμύρια για το 40% μιας ομάδας που παράπαιε χωρίς τίτλους, χωρίς όραμα, χωρίς οπαδούς. Τώρα τους ζήτησε 65 εκ. για το 57% μίας ομάδας που έχει πάρει νταμπλ, που έχει ρεκόρ διαρκείας, που έχει πανάκριβο ρόστερ & που έχει ΗΔΗ περάσει στο CL με έξτρα έσοδα το "δώρο' του ΜΠΑΟΚ....

Για βάλτα κάτω λοιπόν και εξηγήσου (όπως λέει και το τραγούδι)...

Πωλητής υπήρχε......πραγματικός αγοραστής δεν υπήρξε!!!

Η μάλλον ο μπενοβγενό (που ετοιμάζετε για ένταξει στην πολιτική) ήθελε να πάρει για ένα κομμάτι ψωμί την ιστορικότερη ομάδα τις Ελλάδος με ευρωπαϊκή φανέλα που θα ζήλευαν αρκετοί σύλλογοι με διπλάσια/τριπλάσια budget...

Και να σου πω και το άλλο? Αν και δεν είμαι τζιγκλερικός τον παραδέχομαι για μία και μόνο ατάκα "δεν θα πουληθεί ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ φθηνότερα από τον ολυμπιακό"!!! Αυτή την ατάκα την περίμενα από τον "εκατομμύρια πράσινες καρδιές" και όχι από τον "φεύγω στο 75 γιατί βαρέθηκα"...

 

Για τον ερασιτέχνη δεν τα λέω εγώ ούτε κατηγωρώ. Άλλοι ήταν αυτοί που είχαν πει ότι θα δώσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ λεφτά στον ερασιτέχνη αλλά ξέρεις ποιος έδωσε μόνο??? Ο τζίγκλερ και κάτι ψιλά (50.000) ο Πατέρας... Δεν λέω ότι αυτοί τον έφτασαν σε αυτά τα χάλια αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα μπορούσαν να είχαν αναλάβει τα τελευταία δύο χρόνια κάποια τμήματα και να τα βγάλουν από την δύσκολη θέση που έχουν μπει...

 

Όσο για τις φυλλάδες μην τις πιάνεις για παναθηναικούς. Αυτοί ΟΥΤΕ καν φύλλα δεν τους νοιάζει να πουλήσουν. Είναι για να εξυπηρετούν την "μονόπολυ". Εγώ μίλησα για εμάς τους Παναθηναικούς. Τους απλούς οπαδούς που ποτέ δεν μας άρεσε η προπαγάνδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια, από πότε οι ευθύνες για τον ερασιτέχνη βαραίνουν αποκλειστικά τον Βγενό και τον Πατέρα? Προσπαθείτε να μας τρελάνετε?

 

Ούτε καν οι αυλικοί δεν το χρησιμοποιουν αυτό το επιχείρημα τόσο συχνά. Ήρθε ο άλλος να τρολάρει και εσείς το συνεχίζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος εγραψε οτι οι ευθυνες βαραινουν αποκλειστικα Βγενο-Πατερα?

Για την καταντια του ερασιτεχνη φταινε πολλοι εκτος απο αυτους τους 2.

 

Το point για αυτους τους 2 ειναι οτι αθετησαν υποσχεσεις που μονοι τους εδωσαν περι ερασιτεχνη. Η αν θες, δεν κρατησαν το λογο τους.

 

Δηλαδή ρε συ Midi για να καταλάβω και εγώ, πιστεύεις ότι το θέμα του Ερασιτέχνη θίγει περισσότερο τους Βγενόπουλο-Πατέρα από τους Βαρδ-Γιαννακόπουλο?

 

Οπως ειπα και παραπανω ο ΒγενοΠατερας δεν ειναι υπευθυνος για την καταντια του ερασιτεχνη. Ο Γιαννακοπουλος ειναι, οπως και ο Βλασης οπως και διαφοροι αλλοι, μεταξυ αυτων και ο κοσμος.

Μην παρερμηνευετε οσα γραφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος εγραψε οτι οι ευθυνες βαραινουν αποκλειστικα Βγενο-Πατερα?

 

H απαντηση που θα παρεις σε αυτα που ποσταρεις ειναι fixed και στανταρακι:

Οι Γιαννακοπουλοι με τη συμπεριφορα τους εχουν δειξει οτι δεν αφηνουν κανεναν να ασχοληθει με τον ερασιτεχνη, αρα γιαυτο οι ΒγενοπουλοΠατεροΠαναθηναικαρες δεν πραγματοποιησαν την υποσχεση που ειχαν δωσει για τον ερασιτεχνη.

 

 

Δεν βλέπω να μιλάς για τζίγγερ και γιανακόπουλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω να μιλάς για τζίγγερ και γιανακόπουλους.

Στο ποστ μου δεν εκανα καταμερισμο ευθυνων για να μιλισω για Γιαννακοπουλους (τον Τζιγκερ τον αφηνω εκτος, απτη στιγμη που δεν βοηθαει ουτε το δικο του τμημα, τι νοημα εχει). Εξαλλου σχολιασα αυτο που ποσταρε ο dropspeef και αναφεροταν σε Βγενοπουλο-Πατερα.

 

 

Επισης στο ποστ απο το οποιο quotareis επιλεκτικα, εγραψα:

Ντροπη εχω να πω εγω. Και στους μεν και στους δε και κυριως σε οσους το παιζουν Παναθηναικαρες ως το κοκκαλο. Επισης και στον κοσμο, που ολο το καλοκαιρι ασχολειται με τον Γκαλας, τον Λουις Γκαρσια, τον Πλεσις και το αν θα πουλησει ο Τζιγκερ, ενω ενα ιστορικο τμημα της ομαδας διαλυθηκε χωρις να συγκινηθει-ασχοληθει κανεις. Οπως επισης και στους Βγενοπουλοπατερες που ειχαν να σπρωξουν για τον Γκαλας μερικες χιλιαδες ευρω (με τις οποιες ο ερασιτεχνης θα σωζοταν), που αναλωθηκαν σε επιστολες και ραδιοφωνικες συνεντευξεις για να μας επιδειξουν τα Παναθηναικα τους αισθηματα, αφηνοντας παραλληλα τον ερασιτεχνη να βουλιαξει.

Tελευταιο αναφερω το ζευγαρι. Εχουν προηγηθει αναφορες σε ολους τους υπολοιπους και στον κοσμο, πριν απο αυτους τους 2. Θα μου πεις δεν ανεφερα ονοματα? Ναι γιατι το θεμα συζητησης ξεκινησε αναφερομενο σε αυτους τους 2 απο τον Drop συν οτι η λιστα ονοματων που βαραινονται με αμεσες ευθυνες για τον ερασιτεχνη ειναι μεγαλη.

Αν ελεγε για το Γιαννακοπουλο, θα αναφερομουν σε αυτον. Αν ελεγε για τον Βλαση το ιδιο.

 

Το point μου ανεφερα ποιο ηταν. Αυτο που εσεις βλεπετε ως Μεσσιες εγω το βλεπω ως λυση, αλλα διατηρω ορισμενες επιφυλαξεις με αρκετα φαουλ που εχω δει κατα καιρους. Λαθος μου? Θα δειξει. Σιγουρα ομως δεν παριστανω τον τυφλο.

 

 

Και για να επανελθω, επειδη δεν μου αρεσουν τα παιχνιδια με τις λεξεις.

Ποιος εγραψε οτι οι ευθυνες βαραινουν αποκλειστικα Βγενο-Πατερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, τόσα χρόνια οι Βαρδινογιάννηδες τι έκαναν για τον Ερασιτέχνη; Οι Πατεροβγενόπουλοι απο την στιγμή που δραστηριοποιήθηκαν στην ΠΑΕ και μόνο, τι δουλειά έχουν στον Ερασιτέχνη, και για ποιό λόγο τους επιρρίπτονται ευθύνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, τόσα χρόνια οι Βαρδινογιάννηδες τι έκαναν για τον Ερασιτέχνη; Οι Πατεροβγενόπουλοι απο την στιγμή που δραστηριοποιήθηκαν στην ΠΑΕ και μόνο, τι δουλειά έχουν στον Ερασιτέχνη, και για ποιό λόγο τους επιρρίπτονται ευθύνες;

Προφανως αγνοεις αυτο για το οποιο εκφραζεις αποψη.

 

Πρωτον η ΠΕΚ, οταν δημιουργηθηκε απο τον Πατερα και το Βγενο (και αλλους) ειχε ως στοχο Α. Την εξαγορα της ΠΑΕ Παναθηναικος η την συμμετοχη της σε μια πολυμετοχικη ΠΑΕ και Β. την ενισχυση του Ερασιτεχνη.

 

Και δευτερον:

 

 

3/4/2008 Πηγη: Παναθηναικη Ενωτικη Κινηση (Βγενο-Πατερας)

«Αγαπητοί Φίλες, Φίλοι,

 

Σας ενημερώνουμε ότι συμφωνήσαμε με τον Πρόεδρο του ΠΑΟ κ. Θ.Γιαννακόπουλο να μας επιτραπεί να συνδράμουμε και εμείς στην οικονομική ενίσχυση του ΠΑΟ καλύπτοντας το έλλειμμα του προϋπολογισμού λειτουργίας του Συλλόγου για το 2008, αλλά και ενισχύοντας τους προϋπολογισμούς του 2009 και 2010 ώστε όλα τα τμήματα του ΠΑΟ να αποκτήσουν σταδιακά και προγραμματισμένα τον πρωταγωνιστικό τους ρόλο στον αθλητισμό και την κοινωνία.

 

Η κατ΄αρχήν οικονομική δέσμευση της ΠΕΚ ανέρχεται στο ποσό των 1,5 εκατομμυρίων Ευρώ.

 

Παράλληλα συμφωνήσαμε να συνεργαστούμε με τον κ. Θ. Γιαννακόπουλο στην προσπάθεια εξεύρεσης μόνιμων οικονομικών πόρων που θα διατηρήσουν πρωταγωνιστή το Σύλλογο και στο δεύτερο αιώνα της λειτουργίας του.

 

Ευχαριστούμε τον κ. Θ. Γιαννακόπουλο και τα μέλη του Δ.Σ. του ΠΑΟ που αποδεχόμενοι την συνεργασία μας αποδεικνύουν ότι πάνω απ΄όλα βάζουν το συμφέρον του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ.

 

Φίλες και Φίλοι,

 

Το όραμα της ΠΕΚ, το όραμα όλων μας, θα πραγματοποιηθεί όσος κόπος, χρόνος και θυσίες και αν χρειασθούν, γιατί είναι απαίτηση των εκατομμυρίων φιλάθλων του ΠΑΘΑΝΗΝΑΪΚΟΥ».

Τα λεφτα αυτα ακομα τα περιμενει ο ερασιτεχνης.

 

Ενα χρονο αργοτερα:

17/6/2009 Πηγη: Ελευθεροτυπια

Ο Νίκος Πατέρας επικοινώνησε τηλεφωνικά με τον πρόεδρο του αθλητικού ομίλου και του είπε ότι πρέπει να παραμείνει ως εγγυητής και του υποσχέθηκε ότι κι άλλοι επιχειρηματίες-φίλοι του «τριφυλλιού» θα ενισχύσουν τον Ερασιτέχνη και έτσι θα μείνουν «ζωντανά» όλα τα τμήματά του. «Η προσφορά σου στον σύλλογο είναι ανεκτίμητη και πρέπει να συνεχίσεις στην προεδρία», φέρεται να είπε ο Πατέρας στον Θανάση Γιαννακόπουλο, ο οποίος πάντως έχει ακόμα αντιρρήσεις για να παραμείνει στη θέση του προέδρου.

Και σημερα, 1 χρονο αργοτερα ο ερασιτεχνης βουλιαζει και οι Πατερας-Βγενο δεν εχουν συνεισφερει ουτε μισο ευρω απο οσα υποσχεθηκαν στο παρελθον. Δεν εχουν την ευθυνη που εχουν αλλοι, αλλα δεν ειναι και αθωοι οταν λενε και ξελενε. Ειναι φαουλ τους.

 

Αν νοιαζοντουσαν οσο εδειχναν τοτε, τωρα θα ειχε πεσει το ρευστο οικοιοθελως, οπως πχ πεφτει για τον Γκαλας απλοχειρα. Ωστοσο τελευταια δεν ειδαν δεν ακουσαν για τις εξελιξεις στον ερασιτεχνη, παρα τις παλαι ποτε υποσχεσεις.

Αν παλι δεν νοιαζοντουσαν δεν υπηρχε λογος να δειχνουν οτι νοιαζονται. Η μηπως υπηρχε?

Αυτο το τελευταιο bold σχολιαζω.

 

*Υπαρχουν και αλλες δηλωσεις των 2, βαριεμαι να τις ψαχνω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο εύκολη είναι η ενίσχυση του Ερασιτέχνη? Φρέσκο φρέσκο:

 

Αδιέξοδο με Γκάμαρη

 

01 Σεπ. 2010 20:50 Από Κώστας Χολίδης

 

Tags: Βόλεϊ

Άδοξο τέλος είχαν οι διαπραγματεύσεις του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού με την εταιρεία G.Media του Γιώργου Γκάμαρη για την ανδρική ομάδα βόλεϊ καθώς ο υποψήφιος επενδυτής δεν παρουσίασε τις απαραίτητες εγγυήσεις.

13 σχόλιο/α

 

Οι δύο πλευρές είχαν συνάντηση στα γραφεία του Ερασιτέχνη το απόγευμα της Τετάρτης (1/9) προκειμένου να ξεκαθαρίσει οριστικά το τοπίο σχετικά με το αν ο Γιώργος Γκάμαρης θα είναι ο άνθρωπος που θα αναλάμβανε το τιμόνι της ανδρικής ομάδας βόλεϊ.

 

Βεβαίως, για να ολοκληρωθεί η συμφωνία θα έπρεπε η πλευρά του ενδιαφερόμενου επιχειρηματία να παρουσιάσει τις απαραίτητες εγγυήσεις (εγγυητικές επιστολές κλπ) όπως του είχε ζητηθεί από τον πρόεδρο του Ερασιτέχνη, Μιχάλη Κίτσιο. Μόνο που κάτι τέτοιο δεν συνέβη ποτέ και οι διαπραγματεύσεις έπεσαν στο κενό.

 

Οι προτάσεις που έπεσαν στο τραπέζι

 

Αρχικά από τη μεριά του κυρίου Γκάμαρη ζητήθηκε να αναλάβει εν λευκώ το τμήμα, κάτι που φυσικά δεν έγινε αποδεκτό από την πλευρά του Ερασιτέχνη.

 

Στη συνέχεια η πλευρά του νεαρού επιχειρηματία έκανε νέα πρόταση, ρωτώντας τον Ερασιτέχνη αν θα δεχόταν εγγυητική επιταγή με ημερομηνία λήξης τον Δεκέμβριο του 2011. Αυτό φυσικά δεν έγινε αποδεκτό και του ζητήθηκε η επιταγή να λήγει τον Ιουνίου του ιδίου έτους και αυτό γιατί το μπάτζετ της επόμενης περιόδου θα πρέπει να έχει καλυφθεί μέχρι το τέλος εκείνου του μήνα.

 

Η τελική αντιπρόταση αφορούσε την καταβολή ενός μικρότερου ποσού υπό τη μορφή χορηγίας και μάλιστα πρότειναν στον κύριο Γκάμαρη να έχει και κάποιους εκπροσώπους στη επιτροπή διοίκησης του ΤΑΑ. Απάντηση όμως στην συγκεκριμένη πρόταση δεν δόθηκε ποτέ.

 

Παρόλα αυτά η πλευρά του επιχειρηματία υποστηρίζει ότι θα υπάρξει ξανά επαφή μεταξύ των δύο πλευρών, αν και από τον Ερασιτέχνη λένε πως κάτι τέτοιο θα συμβεί μόνο αν εμφανιστούν οι εγγυητικές που έχουν ζητηθεί.

 

Δεν έχετε καταλάβει πως ο ερασιτέχνης Παναθηναϊκός είναι το τσιφλίκι κάποιων και περιμένετε πως ο οποιοσδήποτε μπορεί να πει "νάτα τα λεφτά" και να ενισχύσει τον σύλλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δουλευόμαστε? Ζήτησε ή δεν ζήτησε συγκεκριμένα χρήματα? Πολλά ή λίγα αυτά ζητάει. Μην ξεχνάς αυτός δεν θέλει να φύγει, οι άλλοι θέλουν. Πριν δύο χρόνια έδωσαν 60-70 εκατομμύρια για το 40% μιας ομάδας που παράπαιε χωρίς τίτλους, χωρίς όραμα, χωρίς οπαδούς. Τώρα τους ζήτησε 65 εκ. για το 57% μίας ομάδας που έχει πάρει νταμπλ, που έχει ρεκόρ διαρκείας, που έχει πανάκριβο ρόστερ & που έχει ΗΔΗ περάσει στο CL με έξτρα έσοδα το "δώρο' του ΜΠΑΟΚ....

Για βάλτα κάτω λοιπόν και εξηγήσου (όπως λέει και το τραγούδι)...

Πωλητής υπήρχε......πραγματικός αγοραστής δεν υπήρξε!!!

Η μάλλον ο μπενοβγενό (που ετοιμάζετε για ένταξει στην πολιτική) ήθελε να πάρει για ένα κομμάτι ψωμί την ιστορικότερη ομάδα τις Ελλάδος με ευρωπαϊκή φανέλα που θα ζήλευαν αρκετοί σύλλογοι με διπλάσια/τριπλάσια budget...

Και να σου πω και το άλλο? Αν και δεν είμαι τζιγκλερικός τον παραδέχομαι για μία και μόνο ατάκα "δεν θα πουληθεί ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ φθηνότερα από τον ολυμπιακό"!!! Αυτή την ατάκα την περίμενα από τον "εκατομμύρια πράσινες καρδιές" και όχι από τον "φεύγω στο 75 γιατί βαρέθηκα"...

 

Για τον ερασιτέχνη δεν τα λέω εγώ ούτε κατηγωρώ. Άλλοι ήταν αυτοί που είχαν πει ότι θα δώσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ λεφτά στον ερασιτέχνη αλλά ξέρεις ποιος έδωσε μόνο??? Ο τζίγκλερ και κάτι ψιλά (50.000) ο Πατέρας... Δεν λέω ότι αυτοί τον έφτασαν σε αυτά τα χάλια αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα μπορούσαν να είχαν αναλάβει τα τελευταία δύο χρόνια κάποια τμήματα και να τα βγάλουν από την δύσκολη θέση που έχουν μπει...

 

Όσο για τις φυλλάδες μην τις πιάνεις για παναθηναικούς. Αυτοί ΟΥΤΕ καν φύλλα δεν τους νοιάζει να πουλήσουν. Είναι για να εξυπηρετούν την "μονόπολυ". Εγώ μίλησα για εμάς τους Παναθηναικούς. Τους απλούς οπαδούς που ποτέ δεν μας άρεσε η προπαγάνδα...

 

 

 

νόμιζα ότι τρώμε χόρτο μαγικό και όχι κουτόχορτο... επίσης είχα την εντύπωση ότι το είχαμε εξαντλήσει το θέμα, αλλά ας το πω άλλη μία με ιστοριούλα:

 

rokko74: ναι γεια σου Psyx θα ήθελα να μπω μέτοχος στην εταιρεία σου, ποσο πάει το μερίδιο?

Psyx: κοίτα η εταιρεία κοστίζει 200 euro (έτσι στον αέρα, χωρίς έλεγχο)... δώσε 60-70 και παίρνεις το 40%, εγώ δεν βάζω φράγκο βεβαια από την τσέπη μου αφού θα κάνω AMK

 

μετά από 2 χρονια:

Psyx: λοιπόν φιλε rokko74 αποφάσισα να πουλήσω το μερίδιο μου, η εταιρεία εκτιμάται (Deloitte, με στοιχεία περσινά που της έδωσε η ΠΑΕ) στα 115 euro, θέλω 65 για το πλειοψηφικό...

rokko74: μα καλά πως γίνετε μέσα σε 2 χρονια να έπεσε η αξια τις 85 euro? δε μας τα λες καλά φιλαράκι... να βάλουμε ο καθένας μας από μια εταιρεία ορκωτών, να κάνουν φύλλο και φτερό την εταιρεία, να δούμε ποσο πραγματικά αξίζει και να πάρω το μερίδιο σου?

Psyx: σε 48 ώρες θέλω 65 euro, αλλιώς αποσύρω το ενδιαφέρον πώλησης...

rokko74: μαα...

Psyx: τα υδραυλικα του σπιτιού και το οικόπεδο του γείτονα...

 

για πες μου λοιπόν, μιας και είσαι ο "πραγματικός αγοραστής", θα αγόραζες; μιλάμε για μία ΑΕ, που αμφότεροι έχουν δεκάδες (βαρδινογιαννέοι, βγενοπουλοπατέρες και σια) και γνωρίζουν την πάγια τακτική σε αγοραπωλησίες... ενδεικτικό παράδειγμα Motor Oil - Shell, στην οποία θα έμπαιναν ίσα με 3 εταιρείες ορκωτών... στην ΠΑΕ τα πράγματα είναι ακόμα ευκολότερα, αφού οι βγενοπατέρες είναι ΗΔΗ μέτοχοι και δεν έρχονται απ' έξω να ζητήσουν έλεγχο κλπ... "Ζήτησε ή δεν ζήτησε συγκεκριμένα χρήματα? Πολλά ή λίγα αυτά ζητάει." δηλαδή χωρίς έλεγχο, χωρίς γήπεδο, χωρίς προπονητικό που να ανήκει στην ΠΑΕ, πες μου ειλικρινά αν σου έλεγε ο σοφέρ "τόσα υπολογίζω έτσι στον αέρα γιατί γουστάρω", θα αγόραζες; :rolleyes:

 

όσον αφορά τον Ερασιτέχνη, επειδή το έχουμε όντως κουράσει, η απάντηση του johnyboy με καλύπτει 110%:

 

θα πω 2 πράγματα και θα σταματήσω να ασχολούμαι με το ίδιο θέμα.

 

Βλάσης double = δρόμο.

Πατέρας double = δρόμο.

 

τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Βγενο κλπ είχαν πει ότι θα μπούνε και προφανώς όπως το είπαν και το έκαναν στην ΠΑΕ, το ίδιο θα έκαναν και στον Ερασιτέχνη... αλλά "βάλε εσύ τα χρήματα και εμείς θα διοικούμε όπως γουστάρουμε" ε sorry αλλά ούτε εγώ θα τα έβαζα...

 

αυτό πάλι που λες "δεν θα πουληθεί ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ φθηνότερα από τον ολυμπιακό", ξέρεις δεν είναι θέμα εγωισμού η πώληση/αγορά... ο γαύρος ΕΧΕΙ γήπεδο και 13 πρωταθλήματα στην πλάτη, άσχετο που με την κακοδιαχείριση κατέληξε με 30-40 μύρια χρέη και βρήκε ο σωκράτης τον μαριδάκη και πούλησε... αυτά μετράνε σε αγοραπωλησία και όχι η ιστορία, οι πορείες κλπ...

 

τέσπα, δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να λες έστω και μισή θετική πρόταση για τον καρκίνο την στιγμή που ακόμα και τώρα που μιλάμε, πούλησε τον Μπιάρσμιρ τον οποίο υπολόγιζε ο Νιόπλιας (το είχε δηλώσει), μόνο και μόνο για να κρατήσει το θετικό πρόσημο... την ίδια στιγμή που ανανέωσε Σαριέγκι...

 

---------- Προσθήκη στις 08:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:01 ----------

 

Πόσο εύκολη είναι η ενίσχυση του Ερασιτέχνη? Φρέσκο φρέσκο:

 

Δεν έχετε καταλάβει πως ο ερασιτέχνης Παναθηναϊκός είναι το τσιφλίκι κάποιων και περιμένετε πως ο οποιοσδήποτε μπορεί να πει "νάτα τα λεφτά" και να ενισχύσει τον σύλλογο.

 

μα καλά εγώ είχα την εντύπωση ότι όποιος ήθελε έβαζε χρήματα και πως ο Ερασιτέχνης δεν είναι ένα κλειστό καπη που κάποιοι κάνουν ότι γουστάρουν, όπως γουστάρουν... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το πιστεύω ότι υπάρχει πργαματικός παναθηναικός, που να υποστηρίζει οποιαδήποτε τζιγγερική θέση!

Μιλάμε για τον άνθρωπο, που ΕΦΑΓΕ εκατονταδες χιλιάδες ευρώ από τον ερασιτέχνη, μέσω της τίκετ κλαμπ ετσι?

Για να μην ξεχνιόμαστε!

Οι γιαν/πουλοι, προσέφεραν πολλά στον ερασιτέχνη, εχασαν πολλά χρήματα, αλλά τον κράτησαν και δέσμιο, κλειστό κλαμπ.

Εχουν μεγάλη ευθύνη, επειδή ο΄ταν αποφάσισαν να σταματήσουν να ματωνουν τις τσέπες τους (δικαίωμά τους), δε φρόντισαν τη διάδοχη κατάσταση, και να ανοιξει ο ερασιτεχνης!

οπως επίσης, ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ φαγώθηκε ο βλάσσης, που "κατα τυχη" ειχε ερισμα στον κόσμο, και εφερνε τίτλους!

Η πεκ ΕΧΕΙ ευθύνη, γιατι ποτέ δεν έδωσε ότι είχε υποσχθεί στον ερασιτέχνη. Αν τα εδινε, θα ητνα ΚΑΒΑΛΑ στο αλογο!

Συνολικά, αν υπάρχει έστω και ενας παναθηναικός που δεν εχει καταλαβει οτι η πρόταση βγενό, ήταν προταση σοβαρή επιχειρηματικά, και η απαντηση τζιγγερ, ήταν απάντηση διαπραγματευσης για τα playmobil του ανηψιου μου, τότε, ας πάει να το κοιτάξει, ή ας ανοίξει τις οικονομικες του γνώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παναθηναϊκός δείχνοντας το ευρωπαϊκό του προφίλ ανα τακτά χρονικά διαστήματα διοργανώνει φεστιβάλ πολιτιστικής και πολιτισμικής γνωριμίας με ξένα κράτη. Είχαμε πριν 4-5 χρόνια την κροατική παροικία με το συγκρότημα πάλκο (Μπίστσαν-Σάριτς-Μάριτς-Γκαλίνοβιτς-Βλάοβιτς-Γιάρνι) και τώρα το σουαρέ των Σισέ-Γκοβού-Μπουμσόνγκ-Καντέ-Πλεσίς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...