Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πιάσεις τα γεγονότα του καλοκαιριού (όχι μόνο της ομάδος μας) από την αρχή και τα ξεδιπλώσεις με ηρεμία θα αντιληφθείς αυτό που έγραψα... ;)

 

Είπες με βεβαιότητα ότι ο τζιγκερ φεύγει. Αυτή είναι δική σου ερμηνεία των καλοκαιρινών γεγονότων. Θέλεις λοιπόν να μου εξηγήσεις?

Μπορεί να βλέπεις πιο μπροστά, μπορεί να είσαι πιο μέσα στα πράγματα και να ξέρεις...

Πες μπας και καταλάβουμε και οι υπόλοιποι τι είναι αυτό που σε κάνει τόσο σίγουρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τι σκατά καλό έκανε αυτή η "πίεση"? Πάλι με τζίγγερ/βύντρα/σαριέγκι είμαστε εδώ και χρόνια....Χέσε μας μωρέ... Πραγματικά υπάρχει νοήμον άνθρωπος που πιστεύει ότι με 2-3 πανό θα τρομάξει ο τζίγγερ και πει...φεύγω??? Αν δε δει χρήμα δεν το κουνάει ρούπι και όπως είδες όταν ήρθε η ώρα (όχι του Βαλαώρα) την 'κάναν όλοι με ελαφρά... Ας του τα δώσουν να σηκωθεί να φύγει λοιπόν...Αλλά θα μου πεις...είδαμε τι έδωσαν και στον ερασιτέχνη που αυτή τη στιγμή παραπαίει.... Α ΡΕ..

 

rokko74 ότι να 'ναι... πότε είπε ο τζίγγερ "πουλάω"; οι άλλοι μιλούσαν για ορκωτούς και ο σοφέρ έλεγε για τον υδραυλικό και το οικόπεδο του γείτονα... εκτός κι αν περίμενε ότι θα τους πιάσει για δεύτερη φορά μαλάκες... όσο για τον Ερασιτέχνη, ψάχνεις να κατηγορήσεις μετόχους του Παναθηναϊκού των τελευταίων δύο χρόνων, την στιγμή που το ticket club του τζίγγερ τον έφερε εκεί που είναι ΟΛΑ αυτά τα χρόνια; νταξ για την προπαγάνδα το προσπερνάω, θα κάνω ότι δεν το είπες, derby, πράσινη, κλπ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καμια μα καμια διάθεση να trollαρω αλλα οι Παναθηναϊκαρες Βγενοπουλος και Πατερας που δηλωναν οπου σταθουν και οπου βρεθουν πως θα στηρίξουν τον Ερασιτεχνη που ειναι ακριβως?

 

 

Κι όμως! Αυτό που έμοιαζε ως πιθανό σενάριο, αλλά οι φίλοι του Παναθηναϊκού δεν ήθελαν να πιστέψουν, μοιάζει να πραγματοποιείται. Το τμήμα βόλεϊ της ομάδας των «πρασίνων» βρίσκεται στο χείλος του γκρεμού και πραγματικά δεν θα θεωρηθεί έκπληξη αν δεν κατέβει καν στο πρωτάθλημα! Αδιέξοδο στη συνάντηση με Γκάμαρη.

 

Η εικόνα διάλυσης που υπάρχει στο τμήμα φανερώθηκε σήμερα με τον πιο έκδηλο τρόπο! Για την ακρίβεια, την 1η Σεπτεμβρίου ήταν προγραμματισμένη η πρώτη προπόνηση των Κυπελλούχων Ελλάδας για τη φετινή περίοδο! Άλλο όμως οι προγραμματισμοί και άλλο οι πράξεις... Στην καθιερωμένη πρώτη του «τριφυλλιού» δεν έδωσε το «παρών» κανείς. Ούτε οι παίκτες, ούτε κάποιος από το τεχνικό τιμ.

 

Οι αθλητές έχουν να πληρωθούν από τον Ιανουάριο, την ώρα που το προπονητικό επιτελείο είδε το χρώμα του χρήματος τον περασμένο Δεκέμβριο. Για να «χρυσώσει το χάπι» η διοίκηση προσέφερε τον μισό μισθό σε όλους όσους οφείλονται χρήματα, αλλά οι παίκτες που είχαν ζητήσει τουλάχιστον δύο δόσεις συμβολαίων, δεν τα δέχθηκαν και μάλιστα δεν κατέβηκαν στην προπόνηση.

 

Η τελευταία ελπίδα ήταν ο επιχειρηματίας Γιώργος Γκάμαρης, ο οποίος είχε εκδηλώσει ενδιαφέρον για να ενδιαφερθεί να αναλάβει τα ηνία του τμήματος. Όμως, η συνάντηση με τον Ερασιτέχνη δεν είχε θετική κατάληξη, καθώς οι δύο πλευρές δεν τα βρήκαν στο θέμα της απαραίτητης εγγυητικής επιστολής. Πάντως αναμένεται να υπάρξει νέα συνάντηση.

 

Πηγη:http://www.sport-fm.gr/article/290445

 

Και κατι ασχετο το οποιο δεν ξερω αν εχει αναφερθεί.Το Οακα δεν φιλοξενει τοσο την Αεκ οσο και τον Παναθηναϊκο?Γιατι όλο το βαρος εχει πεσει πανω στον Τζιγγερ και στον Παναθηναϊκο?Ο ρολος και οι ενεργειες του Αδαμιδη ποιες ειναι?

 

Επαναλαμβανω πως δεν ξερω αν εχει αναφερθει ηδη αυτη η παράμετρος οπως επισης δεν ξερω αν εχω χασει καποια επεισόδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καμια μα καμια διάθεση να trollαρω αλλα οι Παναθηναϊκαρες Βγενοπουλος και Πατερας που δηλωναν οπου σταθουν και οπου βρεθουν πως θα στηρίξουν τον Ερασιτεχνη που ειναι ακριβως?

 

 

 

 

Και κατι ασχετο το οποιο δεν ξερω αν εχει αναφερθεί.Το Οακα δεν φιλοξενει τοσο την Αεκ οσο και τον Παναθηναϊκο?Γιατι όλο το βαρος εχει πεσει πανω στον Τζιγγερ και στον Παναθηναϊκο?Ο ρολος και οι ενεργειες του Αδαμιδη ποιες ειναι?

 

Επαναλαμβανω πως δεν ξερω αν εχει αναφερθει ηδη αυτη η παράμετρος οπως επισης δεν ξερω αν εχω χασει καποια επεισόδια

H απαντηση που θα παρεις σε αυτα που ποσταρεις ειναι fixed και στανταρακι:

Οι Γιαννακοπουλοι με τη συμπεριφορα τους εχουν δειξει οτι δεν αφηνουν κανεναν να ασχοληθει με τον ερασιτεχνη, αρα γιαυτο οι ΒγενοπουλοΠατεροΠαναθηναικαρες δεν πραγματοποιησαν την υποσχεση που ειχαν δωσει για τον ερασιτεχνη.

 

Ντροπη εχω να πω εγω. Και στους μεν και στους δε και κυριως σε οσους το παιζουν Παναθηναικαρες ως το κοκκαλο. Επισης και στον κοσμο, που ολο το καλοκαιρι ασχολειται με τον Γκαλας, τον Λουις Γκαρσια, τον Πλεσις και το αν θα πουλησει ο Τζιγκερ, ενω ενα ιστορικο τμημα της ομαδας διαλυθηκε χωρις να συγκινηθει-ασχοληθει κανεις. Οπως επισης και στους Βγενοπουλοπατερες που ειχαν να σπρωξουν για τον Γκαλας μερικες χιλιαδες ευρω (με τις οποιες ο ερασιτεχνης θα σωζοταν), που αναλωθηκαν σε επιστολες και ραδιοφωνικες συνεντευξεις για να μας επιδειξουν τα Παναθηναικα τους αισθηματα, αφηνοντας παραλληλα τον ερασιτεχνη να βουλιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω γράψει 5.00000000000 φορές για το βόλεϊ και τον ερασιτέχνη.Τότε μάλιστα μου απάντησαν κάποιοι πως '' σε πήρε ο πόνος? ''

 

ε στα @@ μου ερασιτέχνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω γράψει 5.00000000000 φορές για το βόλεϊ και τον ερασιτέχνη.Τότε μάλιστα μου απάντησαν κάποιοι πως '' σε πήρε ο πόνος? ''

 

ε στα @@ μου ερασιτέχνης.

Αυτο που ανεφερα παραπανω ως fixed και στανταρακι ελεγες αν θυμαμαι καλα.

 

Το οτι εχεις στα @@ σου τον ερασιτεχνη δε χρειαζεται να μας το διατυμπανιζεις. Προφανως και οτι θιγει Πατερα-Βγενοπουλο ειναι προτιμοτερο "να το παραβλεπουμε ή να το γραφουμε" εκει που ανεφερες...

 

Στο λυκειο στο μαθημα της εκθεσης μας μαθαινανε και πως λεγεται η μεθοδος αυτη δηλαδη "διατυμπανιζουμε τα πλεονεκτηματα, αλλα αποκρυπτουμε τα μειονεκτηματα/λαθη/φαουλ ή στη χειροτερη τα ωραιοποιουμε, η στην πολλη χειροτερη τα φορτωνουμε σε τριτους"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ρίζα του προβλήματος του Ερασιτέχνη είναι το πως δεν ασχολείται ο κόσμος.

 

Από εκεί και πέρα, αν κάποιοι με πράξεις χαντακώνουν τον Ερασιτέχνη αυτοί σίγουρα δεν είναι ο Πατέρας και ο Βγενόπουλος. Θα μου πεις πως αυτοί έταξαν βοήθεια. Σαν αντιπροπαγάνδα για αυτό μπορεί κανείς να πει πως ο ίδιος ο Τζίγγερ πέρυσι τέτοια εποχή είχε τάξει πως θα αναλάβει προσωπικά το τμήμα του πόλο. Τα είδαμε τα καλιμέντα του και αυτουνού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παλικάρι μου στο έχω πει 1.000.000 φορές.χέστηκα για τον κάθε μέτοχο.καρφί δεν μου καίγεται.

 

πήγαν άτομα άγνωστοι, απλοί παναθηναϊκοί που μπορείς να βρεις οπουδήποτε να μπουν και δεν τους άφησαν.Τι δεν καταλαβαίνεις.και αν θες να το διαπιστώσεις και μόνος σου ψάξου να δεις αν μπορείς εσύ να βάλεις λεφτά σαν απλός οπαδός φίλαθλος.

 

Δεν γουστάρουν να τους πάρουν την δόξα.Αμα θες κατάλαβε το αλλιώς λίγο με νοιάζει.

 

εσείς δεν ήσασταν που πριν ένα μήνα άνοιξα το θέμα ερασιτέχνη και λέγατε στα @@ μας?τώρα τι ψάχνεις να μου πεις?

 

και το έχω πει χιλιάδες φορές.Αν δεν έχετε άποψη για κάτι καθίστε απλά και μην γράφετε ότι σας κατεβαίνει στο κεφάλι.Η πάρτε θέση η αφήστε να πάρουν άλλοι για εσάς και εσείς απλά πανηγυρίστε τα νταμπλ που πήραν οι άλλοι.

 

και αυτό το περσινό νταμπλ το άξιζαν αυτοί που γκαρίζουν και τρέχουν 20 χρόνια τώρα.ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παλικάρι μου στο έχω πει 1.000.000 φορές.χέστηκα για τον κάθε μέτοχο.καρφί δεν μου καίγεται.

 

πήγαν άτομα άγνωστοι, απλοί παναθηναϊκοί που μπορείς να βρεις οπουδήποτε να μπουν και δεν τους άφησαν.Τι δεν καταλαβαίνεις.και αν θες να το διαπιστώσεις και μόνος σου ψάξου να δεις αν μπορείς εσύ να βάλεις λεφτά σαν απλός οπαδός φίλαθλος.

 

Δεν γουστάρουν να τους πάρουν την δόξα.Αμα θες κατάλαβε το αλλιώς λίγο με νοιάζει.

Αρα μου λες, οτι ο ΒγενοπουλοΠατερας αθετησε την υποσχεση του επειδη ειδε τι επαθαν οι αγνωστοι Παναθηναικοι με τον ερασιτεχνη. Cool story.

 

 

εσείς δεν ήσασταν που πριν ένα μήνα άνοιξα το θέμα ερασιτέχνη και λέγατε στα @@ μας?τώρα τι ψάχνεις να μου πεις?

Link που να δικαιολογει το δευτερο ενικο/πληθυντικο που χρησιμοποιεις απαντωντας σε εμενα.

Τεσπα για να σε βοηθησω γιατι ειτε η μνημη σου σε απατα, ειτε η μνημη σου σε "απατα" , εγω το ειχα ξανακανει θεμα εν μεσω καλοκαιριου οταν συζητουσατε αν θυμαμαι καλα για τον Γκαλας κλπ.

 

και το έχω πει χιλιάδες φορές.Αν δεν έχετε άποψη για κάτι καθίστε απλά και μην γράφετε ότι σας κατεβαίνει στο κεφάλι.Η πάρτε θέση η αφήστε να πάρουν άλλοι για εσάς και εσείς απλά πανηγυρίστε τα νταμπλ που πήραν οι άλλοι.

Η αποψη στον ΠΑΟ δεν διαχωριζεται σε 2 στρατοπεδα: 1.Τζιγκερ 2. Βγενοπουλος/Πατερας. H τουλαχιστον δεν ειναι ολοι υποχρεωμενοι να σκεφτονται με αυτον τον τροπο καθε θεμα που προκυπτει για την ομαδα.

Δηλαδη, αυτος που παιρνει αντιθετη θεση στον Τζιγκερ, δε σημαινει αυτοματως οτι υποστηριζει τυφλα ΒγενοπουλοΠατερα. Αυτα στα προβατα που ασχολουνται με πολιτικη και πανε και ψηφιζουν το ενα κομμα, για να καταψηφισουν το αλλο ουσιαστικα. Ασχετα αν δε τους εκφραζει ουτε το κομμα που ψηφιζουν.

 

και αυτό το περσινό νταμπλ το άξιζαν αυτοί που γκαρίζουν και τρέχουν 20 χρόνια τώρα.ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.

Που κολαει αυτο στο θεμα του ερασιτεχνη? Oh wait...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ρε συ Midi για να καταλάβω και εγώ, πιστεύεις ότι το θέμα του Ερασιτέχνη θίγει περισσότερο τους Βγενόπουλο-Πατέρα από τους Βαρδ-Γιαννακόπουλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι Ελληνικές ομάδες(ειδκιά οι μεγάλες) θα πρέπει να διατηρούν όλα τα τμήματα ερασιτεχνικά και επαγγελματικά τη στιγμή που το χρήμα δεν τρέχει δα κι από τα μπατζάκια?

Ξέρετε καμία Μίλαν να έχει πόλο? Βόλευ? πυγμαχία? κ.λ.π

Μήπως η Μάντσεστερ? Λβερπουλ?

Μόνο η Μπάρτσα και η Ρεάλ έχουν και μπάσκετ. Και είναι και πάμπλουτες.

Αφού δεν μπορούν να τα συντηρήσουν τα διάφορα τμήματα τότε ας τα κλείσουν.

Είναι ντροπή να βλέπεις στο τμήμα της πυγμαχίας να πληρώνουν από τη τσέπη τους τα γάντια! Τέτοια κουφά έλεγε μιά μέρα ένας αθλητής.

Μην είστε τόσο ρομαντικοί.Δεν γίνανε όλοι Παναθηναϊκοί γιά την ξιφασκία ας πούμε. Ας πάει ο Βγενόπουλος που υπήρξε και αθλητής της ξιφασκίας να δώσει χρήματα γιά το τμήμα αυτό.Υποθέτω ότι ειδικά γι' αυτό το τμήμα γιά συναισθηματικούς λόγους θα δίνει χρήμα.Αν δεν το κάνει είναι γάιδαρος.

Βλέπετε λοιπόν ότι το ζουμί στις μέρες του επαγγελματισμού είναι στα πρωτοκλασάτα αθλήματα και βασικά στο ποδόσφαιρο. Δεν μπορώ να φανταστώ τον Πατέρα να πηγαίνει στο τμήμα σκάκι να παρακολουθεί και να του ανεβαίνει η περηφάνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...