Προς το περιεχόμενο

Νέος χρήστης για fedora


thakisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαλε ως default στον GRUB τα Vista, οποτε οταν δεν βρησκει τη Fedora, να μην βγαζει error.

 

Πολύ ευχαρίστως!!Πως όμως το κάνω αυτό?Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι όταν εγκαθιστούσα το λίνουξ,μου έβγαλε ενα παράθυρο σχετικό με τον bootloader..Συγκεκριμένα,ποια λογισμικά θέλω να έχω στη λίστα..Εκεί,υπήρχε το λίνουξ και τα βίστα αλλά με ονομασία ''other''.Τα μετονόμασα σε βίστα και τα έβαλα ως προεπιλογή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μμ, ειχα την εντυπωση οτι ο GRUB κτυπαει error μονο οταν λειπει το default λειτουργικο...

Ισως καποιος αλλος να ξερει.

 

Το ιδανικο θα ηταν να εχεις στον εσωτερικο NTLOADER, στον εξωτερικο GRUB και στο BIOS 1:CDROM, 2:USB, 3:HDD1

Ωστε οταν δεν εχεις τον εξωτερικο με τη Fedora να bootαρει κατευθειαν στα Vista, με τον δικο τους bootloader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμ, ειχα την εντυπωση οτι ο GRUB κτυπαει error μονο οταν λειπει το default λειτουργικο...

Ισως καποιος αλλος να ξερει.

 

Το ιδανικο θα ηταν να εχεις στον εσωτερικο NTLOADER, στον εξωτερικο GRUB και στο BIOS 1:CDROM, 2:USB, 3:HDD1

Ωστε οταν δεν εχεις τον εξωτερικο με τη Fedora να bootαρει κατευθειαν στα Vista, με τον δικο τους bootloader.

 

Αυτά στο bios ξέρω να τα φτιάξω,αλλά τα 2 πρώτα πως τα ρυθμίζω?

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο του active sync που έχουν τα xp? Θέλω να συγχρονίζω το κινητό μου (htc hd) και η εφαρμογή που έχει η φεδόρα δε μου κάνει καθόλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...