Προς το περιεχόμενο

codecs, vlc player σε fedora


josi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας. σε ένα λαπτοάκι με fedora 10 εγκατέστησα τον vlc player. είχα πρόβλημα όμως με βίντεο mpeg 4 . όταν το βίντεο είχε υπότιτλους κόλαγε ο vlc και τερματιζε ο player μόνος του ενώ στον totem δεν τους εμφανίζει καθόλου. ψάχνοντας στο νετ βρίκα αρκετούς οδιγούς. το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι έχω χάσει την μπάλα και δεν ξέρω τι έχω εγκαταστίσει (και ενδεχωμένος μερικά πακέτα να τα έχω και απο δυο φορές γιαυτό και όλα αυτα) . μετά πήγα και αφέρεσα όλα τα πακέτα που γνώριζα ότι ήταν για codec και players και επανεγκατέστησα μόνο τον vlc αλλά τίποτα πάλι τα ίδια.

επιδή με την ασχετοσήνη που με δέρνει μάλον όσο τα πειράζω να επιβαρήνω την κατάσταση αντι να το φτιάχω μύπως γίνετε να με βοηθήσετε???

σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το εγκατεστησες; Απο το rpmfusion?

Βγαλε τα παντα και βαλε το gnome-mplayer or smplayer απο το rpmfusion

 

Ο VLC εχει μηδενικο subtile support. Ο totem δεν θα επρεπε να εχει προβλημα (check τις ρυθμισεις του), αλλα του λοιπουν αλλα features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το εγκατεστησες; Απο το rpmfusion?

Βγαλε τα παντα και βαλε το gnome-mplayer or smplayer απο το rpmfusion

πως κάνουμε με rpmfusion???

και πώς θα ξέρω ότι έχω αφερέσει τα πάντα?? πάω στο

add remove και αφερώ ότι ξέρω. αυτά που δεν ξέρω δεν τα ακουμπάω.

λίγη παραπάνω βωήθεια??? plz!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απλά έχω χάσει την μπάλα απο το τι έχω κάνει.

είχα εγκαταστίσει και σε kubunu ton vlc με κάποιους άλους και πέζανε μια χαρά. τώρα εδώ δεν ξέρω τι έγινε. εγώ μύπωε έχω κάνει λάθος δεν ξέρω αλλά δεν πέζουν.

(οτι έβαλα τα έβαλα από add removie ή απο κονσόλα με yam)

 

έβαλα το gnome-mplayer αλλα πάλι τίποτα. δεν μου το παίζει καθόλου το βίντεο. μου δίχνει συνέχεια μια μαύρη εικόνα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:18 ----------

 

τελικά μετά απο μια επανεκίνηση έπαιξε το βίντεο αλλά οι υπότιτλοι είναι στα κινέζικα. πως το φτιάχνω αυτό????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ πάρα πολυ αδμιν για την πολύτημη βοήθεια σου. επιτέλους το εφτιαξα.

έχω και κάποια άλλα προβληματάκια αλά θα ανείξω κενούριο θέμα όταν βρώ χρόνο.

και πάλι χίλια ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...