Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχανηματα - HP vs Canon


GiorGhino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχεδόν τα περισσότερα πολυμηχανηματα της Canon ενω έχουν σχεδον τα ίδια (οι και λιγο χειροτερα σε ταχυτητα π.χ.) απο τα αντιστοιχα HP είναι εντουτοις πολυ πιο ακριβα.

 

π.χ. το Canon PM 630 που σκέφτομαι να πάρω έχει 179 ευρω και ενα της HP που έχει τα ιδια χαρακτηριστικα και λιγο μεγαλυτερη ταχυτητα νομιζω εχει 139

 

η υππάλληλος μου πε οτι τα canon παροτι γραφουν τις ιδιες αναλυσεις, εχουν καλητερη ποιοτητα στις φωτογραφιες.

 

Αληθευει?

 

Υ.Γ.

Εκτός αυτου για κάποιο λόγο μου την δινουν τα HP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχωνεσαι, κι εμενα μου την δινει η HP (οσοι εχουν ΗΡ-συμπεριλαμβανομενου κι η κοπελα μου- ολο προβληματα εχουν, ακομα και με το software της και τους drivers πολλες φορες!!!)

 

Οι Canon δημιουργηθηκαν αρχικα με στοχο την φωτογραφικη ποιοτητα (γιαυτο και η μεγαλη πορεια στις ψηφιακες μηχανες και γενικα στον χωρο της φωτογραφιας). Οποιον εκτυπωτης Canon κι αν εχω χρησιμοποιησει εχω βγαλει φοβερες φωτογραφιες (οχι τπτ φτηνιαρικοι εκτυπωτες, ανω των 150€ εννοειται...)

Παρε Canon ανεπιφυλακτα, και αν θελεις κανε συγκριση με προιοντα αλλων εταιρειων αντιστοιχης κατηγοριας χρηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τον canon mp 630 αρκετους μηνες και ειμαι μπορω να πω αρκετα ευχαριστημενη απο τις επιδοσεις του στην εκτυπωση κυριως φωτογραφιων αλλα και στην σαρωση.οντως εχει απο τις μεγαλυτερες αναλυσεις τις αγορας στην κατηγορια του.σημειωτεον το προηγουμενο μου πολυμηχανημα ηταν ενα hp 1315 ,αντεξε 5 χρονια αν και το τελευταιο καιρο τα εχει ψηλοπαιξει και δεν μπορω να πω οτι μου δημιουργησε καποιο ιδιαιτερο προβλημα ,-εκτος απο τα drivers - τα πηγαινε αρκετα καλα,αλλα τονιζω καμια σχεση με το τωρινο μου canon ,γι αυτο σου το προτεινω και εγω ανεπιφυλακτα.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως 3,5 χρονια αν θυμαμαι καλα HP1510 σκυλι:-):-) κανενα προβλημα και κατεβασα και drivers για vista παλι κανενα προβλημα...πριν ειχα εναν 656 HP εκτυπωτη παλι κανενα προβλημα...HP dv5 laptop παλι κανενα προβλημα:-D:-D:-D:-D

 

δε πιστευω να σε κουρασα...δε ξερω ποια εταιρια ειναι καλυτερη απλα σου λεω προσωπικες εμπειριες:-)

 

edit: η αδερφη μου dv9 HP και πολυμηχανημα HP δε θυμαμαι ποιο...παλι κανενα προβλημα:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα τον Canon. Κορυφη! Μόνο απο την συσκευασια φένεται η ποιότητα!

 

Είχε 50 κοκκινα ζιλοτέιπ σε ολα τα πορτακια και μεταξυ τους για να μη χτυπηθουν, ηταν μεσα σε σακουλα με χερουλια για να το τραβηξεις ευκολα απ τα φελιζολ.

 

Εν το μεταξυ μεχρι και λαμπακι στη θεση καθε μελανιου εχει στη κεφαλι για να ξερεις αν τοποθετηθηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...