Προς το περιεχόμενο

Max Payne 3


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω paypal

μπορει να φτιαχτει?

Δεν χρειαζεσαι paypal.Και με χρεωστικη καρτα μπορεις να αγορασεις ανετα στα περισσοτερα απο αυτα(πχ χρεωστικη Εθνικης απο instant απο μενα περασε κανονικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση για καινούριο σύστημα: Πρόσφατα έκανα αναβάθμιση σε i5 7500, 8gb DDR4, και ASUS RX480. Με λειτουργικό Windows 10 pro.

Παρατήρησα ότι σε κάποια παλαιότερα παιχνίδια (πχ Max Payne 3) έχω low fps, κάποιες φορές και κάτω από 20, που δε δικαιολογούνται από το hardware. Δεν τρέχει τίποτα άλλο στο παρασκήνιο, και μετά από googlαρισμα είδα και άλλους που είχαν παρόμοια προβλήματα στο ίδιο παιχνίδι και κάποιες περιπτώσεις που δεν αναγνωρίζει ολόκληρη τη gpu memory. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κοιτάξω εκτός από gpu drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Ξεκίνησα το παιχνίδι πριν λίγο καιρό, σε καινούριο σύστημα (i5 7500, 8gb ddr4 και ASUS 8gb RX480. Έχω απενεργοποιήσει το Vsync του παιχνιδιού αλλά έχω λιγότερα από 20fps, κάτι που δε δικαιολογείται απ το hardware. Απ όσο διάβασα είναι πολλοί αυτοί που έχουν κάθε είδους πρόβλημα κατά καιρούς με αυτό το παιχνίδι. Τι θα μπορούσα να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Ξεκίνησα το παιχνίδι πριν λίγο καιρό, σε καινούριο σύστημα (i5 7500, 8gb ddr4 και ASUS 8gb RX480. Έχω απενεργοποιήσει το Vsync του παιχνιδιού αλλά έχω λιγότερα από 20fps, κάτι που δε δικαιολογείται απ το hardware. Απ όσο διάβασα είναι πολλοί αυτοί που έχουν κάθε είδους πρόβλημα κατά καιρούς με αυτό το παιχνίδι. Τι θα μπορούσα να κάνω?

Αυθεντική ή πειρατική έκδοση ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://darkgiovy.forumcommunity.net/?t=52520339

 

Δες αυτή τη σελίδα, προτείνει λύσεις για κάθε πιθανό πρόβλημα με το παιχνίδι. Στη συμβουλή νουμ. 18 αναφέρει για το θέμα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τη σελίδα αλλά δε βρήκα κάτι χρήσιμο. Είναι ειλικρινά απορίας άξιο πως 5 χρονών παιχνίδι να παίζει στα 20fps. Επίσης αν ξέρει κανείς γιατί ενώ η κάρτα γραφικών είναι 8GB, το παιχνίδι αναγνωρίζει μόνο τα 3. Έχω στείλει ticket και στη Rockstar και αναμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όχι. Η εντολή vidmem απλά αλλάζει τον αριθμο που εμφανίζει το παιχνίδι ως μέγεθος της κάρτας, αλλά καμία άλλη αλλαγή. Και η rockstar ως τώρα δίνει copy paste απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Πρόβλημα με max Payne 3

Με τις προσφορές απέκτησα το παιχνίδι που μου είχε ξεφύγει στην εποχή του αλλά από ότι βλέπω δεν είναι γραφτό να το παίξω. Είμαι με windows 10 και ότι και να κάνω με πετάει στην επιφάνεια εργασίας χωρίς κανένα μύνημα. Έχω δοκιμάσει όλες τις πιθανές συμβατές εκδόσεις windows αλλά δεν παίζει σε καμία. Έχει βρει κανένας λύση. Συγγνώμη για την αρχαιολογία αλλά είχα ακούσει τα καλύτερα και ήθελα να το πιάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νομίζω το πρώτο που μπορείς να ελέγξεις είναι να έχεις ενημερωμένο το Social Club στο PC σου. 

 

Αν το έχεις μέσω Steam κάνεις και ένα verfiy integrity για τα αρχεία του παιχνιδιού.

 

Μετά κοίταξε λίγο και αυτό.

https://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/200152746-How-to-disable-UAC-User-Account-Controls-if-Max-Payne-3-is-not-launching

 

Ίσως να είναι κάποιο θέμα με antivirus επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...