Προς το περιεχόμενο

Max Payne 3


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλησπερα,

αν μπορει καποιος να βοηθησει εχω αυθρντικο το Max Payne 3 και το κανω install κανονικα με τα βηματα το ανοιγω κανει τα update και μετα μου βγαζει το logo και λεει intiallazing... Και δεν κανει τίποτα...τι πρεπει να κανω..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η σελίδα του support της Rockstart για σχετικό πρόβλημα (crash to desktop when launching)

http://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/200152786-Crashing-back-to-desktop-when-launching-Max-Payne-3-for-PC

(υπάρχει ένα ενδεχόμενο να ευθύνεται και το .Net 4.x framework.  Στην παραπάνω σελίδα αναφέρουν ανάμεσα στα άλλα και πώς θα το απενεργοποίησετε...

 

Εδώ ο TS δίνει κάποια βήματα (δική του πατέντα γιατί κάποια πράγματα που κάνει είναι... λίγο ανορθόδοξα)

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2741697

 

Σε μένα (Win7 x64) δεν είχε κανένα πρόβλημα (από όσο θυμάμαι τουλάχιστον) στην εκκίνηση. (Είχε κάποια θέματα με freeze του χαρακτήρα in-game υπό κάποιες συνθήκες, που έφτιαξαν μετά από κάποιους μήνες με επίσημο patch).

 

Το πρώτο που θα δοκίμαζα θα ήταν μέσω Steam να επιβεβαιώσω ότι είναι ενεργοποιημένα τα "automatic updates" για το παιχνίδι και να τρέξω το "verify integrity of game cache". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδια εχω το Max Payne 3 και λειτουργικο windows 8 το εκανα εγκατασταση και δοκιμασα τα παντα και δεν τρεχει σε αυτο το συστημα.
Θα πρεπει να βαλω windows 7 αλλα απο την αλλη δεν θελω να κανω format,σκεφτηκα ως λυση να κατεβασω το virtualbox και απο εκει να κανω guest system τα windows 7 να κανω εγκατασταση το Max Payne 3 και να το παιξω απο εκει.Πιστευεται ειναι εφικτο ή εχετε να προτεινεται κατι καλυτερο?
P.S. CPU:i5 4670k 3,4GHz
GPU: radeon 7850HD 
RAM 8GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα κοψε ενα μερος του δισκου και περνα 7αρια,με VM θα σου βγει η παναγια να παιξεις,ασε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην τρεχει σωστα(λογω emulation)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θα το παρατήσω το παιχνιδι, και το πηρα καινουριο απ το πλαισιο, οπως γράφω ποιο πανω κολαγε, τωρα το ξαναεκανα εγκατασταση και δεν ξεκιναει καν, μου εβγαζε ενα μυνημα για προσαρμογη χρωμματων, δεν μπορω να καταλαβω, με τοσο καλη καρτα γραφ που εχω να μου βγάζει τετοια μυνηματα, δεν καταλαβαινω.

Το σημειο που κολαει φενεται ποιο κατω

Καποιος να βοηθησει ρε παιδια

post-106565-0-58412500-1425682591_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...