Προς το περιεχόμενο

Max Payne 3


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 


Κρασάρισμα Max Payne 3 στο login του Social club

Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει γιατί θα με τρελάνει εντελώς αυτό το πράγμα!!!!!
Έχω δοκιμάσει ότι λύση υπάρχει σε όλα τα φόρα! Απο χθές παιδεύομαι μπάς και το κάνω να παίξει αλλά τίποτα!
Ξεκινάει κανονικά το παιχνίδι, μου ανοίγει μόνο του το login του Social Club και μόλις βάζω τα στοιχεία μου και πατάω login κρασάρει "το στοιχείο max payne σταματησε να λειτουργεί" και με πετάει έξω!

 

δοκιμασε να εκτελεσεις το steam Και το παιχνιδι σε συμβατοτητα win7

δεν μου εχει τυχει το θεμα που αναφερεις.Σε win7 X64 τρεχει απροβληματιστα(σε μενα τουλαχιστον)

 

offtopic:αν καταφερεις και το κανεις να παιξει,περνα με στο steam να παιξουμε multi στο max payne :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα - δεν με θέλει με τίποτα!

 

βαρέθηκα - μεταφέρω τα αρχεία για να μην τα ξανακατεβάζω και κάνω uninstall-install μπας και στρώσει

 

αν δεν πετύχει κι αυτό τα κλείνω και πάω για μπάνιο χαλκιδική - άει σιχτίρ με την @!#$%@$!% Rockstar πιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update

εγκατέστησα και το LA NOIRE μπάς και στρώσει μαζί και το max payne αλλά δυστυχώς ούτε το la noire παίζει - στο ίδιο σημείο, μόλις πάει να κάνει login με τα στοιχεία μου στο Social club, εκεί κρασάρει!!

 

ps στην σελίδα μου του Social club δείχνει κανονικά και τα 2 παιχνίδια - άσχετα που ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω login....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


update
εγκατέστησα και το LA NOIRE μπάς και στρώσει μαζί και το max payne αλλά δυστυχώς ούτε το la noire παίζει - στο ίδιο σημείο, μόλις πάει να κάνει login με τα στοιχεία μου στο Social club, εκεί κρασάρει!!

ps στην σελίδα μου του Social club δείχνει κανονικά και τα 2 παιχνίδια - άσχετα που ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω login....

 

Κατέβασε το Social Club από την σελίδα της Rockstar ή ψάξε μέσα στα αρχεία να εγκαταστήσεις το client. Δες μήπως αυτό το φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


update
εγκατέστησα και το LA NOIRE μπάς και στρώσει μαζί και το max payne αλλά δυστυχώς ούτε το la noire παίζει - στο ίδιο σημείο, μόλις πάει να κάνει login με τα στοιχεία μου στο Social club, εκεί κρασάρει!!

ps στην σελίδα μου του Social club δείχνει κανονικά και τα 2 παιχνίδια - άσχετα που ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω login....

 

καπου ειχα ξαναδιαβασει κατι παρομοιο και τωρα το θυμηθηκα

κανε απεγκατασταση τα παιχνιδια τελειως.

σβησε και το social club τελειως(με revo unistaller καλυτερα)

αν υπαρχει εγκατεστημενο το games for windows live σβησε και αυτο με το revo

περνα απο το παιχνιδι το exe που εχει για το social club

βαλε το max payne και δοκιμασε απο εκει(εχε κατεβασμενα ολα τα updates του παιχνιδιου και περασε τα εσυ ενα ενα)

παντως φιλε μου απορω με την υπομονη σου(καταλαβαινω εχεις πληρωσει τα παιχνιδια και ειναι αδιανοητο να μην τρεχουν)

επειδη υπαρχει ενα θεμα που δεν εχω καταλαβει.Τα παιχνιδια τα εχεις σε δισκακι η ειναι μεσω steam;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω κάνει όλα αυτά

Μέχρι και το κλειδί του social club στην registry άλλαξα για να με αφήσει να εγκαταστήσω παλιότερη έκδοση αλλά και εκεί μόλις έτρεξα το la noire μου ζήτησε να κάνει αναβάθμιση.....

Εν τέλει άρχισα το la noire offline και μετά έκανε μόνο του sign in και παίζει πλέον κανονικά αλλά το Max Payne 3 συνεχίζει να κρασαρει στο ίδιο σημείο, μόλις πάω να κάνω login στο social club - δεν με αφήνει να πάω offline γιατί δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα

Τα παιχνίδια είναι από steam, οπότε δεν με αφήνει να κάνω εγκατάσταση χειροκίνητα τα updates...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


Τα έχω κάνει όλα αυτά
Μηπως παλιοτερα ειχες περασει κανενα rockstar game σπασμενο;

αν θυμαμαι καλα οταν τελειωσει εγκατασταση το steam ανοιγει συνδεση με το secuROM για την πρωτη ενεργοποιηση του παιχνιδιου και μετα σε πεταει στο παιχνιδι και το steam σου δινει το κλειδι.

απο firewall κλπ το παιχνιδι και το steam εχει εξαιρεσεις;

ακομα και το τελευταιο που μου ηρθε για να μην σου λεω να κανεις port forward τa ports για steam και max payne μπες στο ρουτερ σου και στην ip σου κανε DMZ Μηπως και παιζει τιποτα τετοιο(το dmz ειναι να ανοιξει ολες τις πορτες του ρουτερ για την Ip σου)

 

ωρες ωρες χαιρομαι πραγματικα που δεν περασα 8αρια στον σταθερο μου για games(καταλαβαινω τι εκνευριστικο θεμα που ειναι αυθεντικα παιχνιδια να εχουν θεμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρασα το steam και το max payne σε ένα netbook που έχω και κάνει αν όχι τα ίδια, χειρότερα

εκεί δεν ανοίγει το παιχνίδι κάν και μου λέει κατευθείαν ότι "σταμάτησε να λειτουργεί!"

 

εντωμεταξύ έχω ήδη κάνει verify game cache!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


αν ειναι δυνατον.
Απλα σηκωνω τα χερια ψηλα.
στην rockstar εχεις στειλει mail;
ναι, αλλά τελικά δεν θα χρειαστεί (μάλλον)
το έκανα να δουλέψει στο laptop της γυναίκας μου και πήρα απο εκεί τα profiles κτλ και τα πέρασα στο pc μου
τώρα δουλεύει επιτέλους το max payne αλλά δεν δουλεύει το l.a. noire - του ξανακάνω εγκατάσταση μπάς και το στρώσω κι αυτό και ησυχάσω!
πολύ μανίκι πάντως.....και αν και ντρέπομαι λίγο που το λέω μετά απο τόσες μέρες παίδεμα, πραγματικά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως τα κατάφερα να το κάνω να δουλέψει!

ΥΓ: να δουλέψει για λίγο γιατί μόλις πήγα να διορθώσω το lanoire χάλασε πάλι το max payne.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν τελικά είναι το ***παίχνιδο και απορούσα γιατί δεν μπορώ να το εγκαταστήσω σε win 7 και έλεγα τι στο διάoλο θέλει.Θα πάρουν ένα email με το πρέπον ύφος και ήθος.Άι σιχτίρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για την ιστορία, (και) εγώ σε win 7 x64 δεν είχα πρόβλημα με το Max Payne 3 (Steam). (Δεν έχω το LA Noire οπότε δεν μπορώ να μιλήσω για αυτό). 

To Social Club είναι περιττο hassle και καλό θα ήταν να εξαφανιστεί κάποια στιγμή, αλλά πέρα από την πρώτη εκτέλεση του παιχνιδιού, δε θυμάμαι να με ξανα απασχόλησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκάστηκα να σβήσω το l.a noire και να ξαναπεράσω τα profiles για να παίξει το max payne.

Απλά τώρα την μία φορά παίζει, την δεύτερη όχι οπότε αναγκαστικά κάνω restart το steam και σταυρώνω δάχτυλα - κάπως έτσι τα καταφέρνω.

ποιός ξέρει τί κολλήματα τρώει με το steam, με το pc και τα windows....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω πραγματικα...

Εχω αυθεντικα μεσω steam(LA Noire,max payne 3,GTA IV,GTA IV Episodes from Liberty City) και δεν μου εκανε ποτε κανενα θεμα.(εκτος απο ενα μικρο στa GTA οπου online ακομα δεν με βαζει γιατι δεν βρισκει συνδεση στο ιντερνετ απ οτι λεει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Σήμερα το τελείωσα και το μόνο που έχω να πώ είναι ότι είναι παιχνιδάρα.

Αξίζει τα λεφτά του 100% (ιδίως με τις τσάμπα τιμές των εκπτώσεων σε steam και αλλού).

 

Σχετικά με τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί με το Social Club, και εγώ είχα διάφορα αλλά όχι συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...