Προς το περιεχόμενο

Max Payne 3


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

 

Μια μεγάλη απορία...

 

Έχω εγκαταστήσει το max payne 3 έχω βάλει και το crack(Max.Payne.3.CRACK.ONLY-RELOADED) το τρέχω offline μπαίνει κανονικά βλέπω το video της εισαγωγείς πατώ new story επίπεδο δυσκολίας medium και στο επόμενο video της έναρξης κολαει εντελώς...

 

καμία ιδέα?????

 

φταίει το crack???

 

το pc είναι μέσα στα όρια που χρειάζεται για να τρέξει(amd2 dual core ram:3 video card:gigabyte 520 GT)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Left 1983: Πολλά μπορεί να συμβαίνουν αλλά όπως καταλαβαίνεις αυτή η συζήτηση δεν μπορεί να γίνει ένεκα των κανονισμών και σωστά. Γνώμη μου, πάντως, είναι να μην το χαραμίσεις το παιχνίδι παίζοντάς το σες αυτό το μηχάνημα. Περίμενε να το παίξεις όταν παρεις καινούριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ερώτηση... έχει βρει κανείς πως γλιτώνουμε από το glitch που κολλάει τον Max όταν είναι σε κάποιο cover; Ο μόνος τρόπος που έχω βρει είναι να έρθει κάποιος bad guy να με σκοτώσει και να γλιτώσω στο last man standing mode, (μόνο έτσι δείχνει να ξεκολλάει...).

 

Είναι γνωστό θέμα του support και θεωρητικά θα βγει κάποιο fix, απλά ρωτάω μήπως έχει βρει κανείς κάποια πρόχειρη λύση γιατί συμβαίνει πολύ συχνά...:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει κάπου στις 5 ώρες sp κ δεν το χα συναντήσει το πρόβλημα που λες.

 

Διαβάζω το post σου, ξεκιναω max payne κ το πρόβλημα που αναφέρεις κάνει την εμφάνιση του :lol:

 

Goty για μένα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει κάπου στις 5 ώρες sp κ δεν το χα συναντήσει το πρόβλημα που λες.

 

Διαβάζω το post σου, ξεκιναω max payne κ το πρόβλημα που αναφέρεις κάνει την εμφάνιση του :lol:

 

Goty για μένα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αxaxaxa το insomnia.app φταίει....δεν ξέρω πως έγινε :P

εννοεις οτι το insomnia.app απανταει μονο του?????αυτο μπορει να εξηγησει καποια post κατα καιρους στο μπλα μπλα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα επιτέλους, στο hard. Μου πήρε 14 ώρες ακριβώς. Μακράν το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς και ένα από τα καλύτερα games ever. Από τις ελάχιστες φορές που αισθάνομαι πως τα χρήματα που δαπάνησα για την αγορά ενός παιχνιδιού ήταν πραγματικά λιγά μπροστά σε αυτό που μου πρόσφερε.

 

Ελπίζω να πήγε καλά από πωλήσεις γιατί θέλω και άλλο soon :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

(Δεν το έχω τελειώσει ακόμα)

Είναι αρκετά καλό παιχνίδι, και αρκετά καλό για Max Payne τίτλο. Έχει μπόλικο fan service, επαρκή έμφαση στο bullet time με κάποιες νέες προσθήκες, αρκετό οπλοστάσιο, καλή μουσική, κάποιους ενδιαφέροντες χαρακτήρες, πολύ καλοσχεδιασμένα levels, το κλασσικό voice over, τα TV shows :D.

 

Θα ήθελα λίγο περισσότερο:

- ελευθερία στην εξερεύνηση των levels (όχι αυτό που φοβάσαι να πας σε ένα σημείο γιατί μπορεί να είναι hotspot που θα σε οδηγήσει σε επόμενη cutscene και θα φύγεις για πάντα από εκείνο το σημείο)

- καλύτερο χειρισμό του Max (τα controls πρέπει να είναι βασισμένα σε controller, και γενικά δεν είναι τόσο "snappy" και θυμίζουν αρκετά του GTA IV)

- πιο καλή χρήση των "clues" που βρίσκεις εδώ και εκεί, πιο πολύ δέσιμο με την ιστορία (κάτι να άλλαζε έστω και λίγο αν τα βρίσκεις ή όχι).

- πιο ελεύθερο interaction με δυναμικά αντικείμενα, μόνο και μόνο για την πλάκα του (όπως είχαν τα προηγούμενα της Remedy πχ βρύσες, ντουλάπες, πόρτες κλπ).

- Modding SDK. Το παιχνίδι μου φαίνεται (σχεδιαστικά μόνο) πολύ συγγενικό στο Bioshock. Δηλαδή, κάτι που θα μπορούσε να έχει SDK για mods αν είχε σχεδιαστεί διαφορετικά, αλλά έχει σχεδιαστεί με τέτοιο τρόπο που το "οικοδόμημα" θα καταρρεύσει αν πας να το τροποποιήσεις. Δεν ξέρω γιατί, απλά και τα δύο αυτά παιχνίδια μου δίνουν την ίδια εντύπωση ως προς αυτό (το Bioshock είναι κάπως χειρότερο).

- και να διορθώσουν το κόλλημα στο under cover. Δεν συμβαίνει τόσο συχνά όσο στα πρώτα levels, αλλά όταν συμβαίνει είναι εκνευριστικό. Πρόσφατα στο σχετικό ticket είπαν* ότι το διόρθωσαν για το multiplayer, ενώ στο single player δεν μπορούν να το αναπαράγουν κλπ κλπ, οπότε τζίφος. Τους έστειλα σχετικό video feed για να μην το "κλείσουν".

 

 

*. Βασικά το περίεργο εδώ είναι ότι το αρχικό σχόλιο για το resolution ήταν αλλ'αντ'άλλων (το ticket ήταν συγκεκριμένα για το πρόβλημα στο PC):

Update for 11/27/12: The issue of getting stuck in cover has been resolved on PS3 on 11/27/12 in the new patch. We have received a small number of reports about getting stuck in cover during Single Player or on Xbox 360, too, and we are currently looking into this
:D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δοκιμασα να παιξω το παιχνιδι με χειριστηριο (σαν τα περισσοτερα 3rd person) , τελικα κατεληξα στο ποντικι/πληκτρολογιο γιατι κατα βαθος για αυτο το χειρισμο σχεδιαστηκε το συγκεκριμενο παιχνιδι

 

ειναι καθαρο shooter και το ποντικι κανει τεραστια διαφορα

 

με χειριστηριο πεθαινεις πολυ πιο ευκολα στις μαχες (δε θυμαμαι αν ειχε aim assist, αλλα και να ειχε δε θα το ηθελα)

 

 

με το πληκτρολογιο απο την αλλη ισως δε βρεις ιδανικη ολη την υπολοιπη κινηση , αλλα αυτο συνηθιζεται πολυ πιο ευκολα απο το να σημαδευεις με μοχλακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...