Προς το περιεχόμενο

Max Payne 3


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μιά ερώτηση κι ελπίζω να μην είμαι πολύ offtopic.

 

Με το σύστημα της υπογραφής μου, θα μπορέσω να παίξω το παιχνίδι αξιοπρεπώς; Να βγάζω δηλαδή ~30fps τουλάχιστον σε low-mid settings.

 

edit: σε ανάλυση 1920x1080

 

Low σίγουρα δεν το συζητώ. και medium είναι πολύ πιθανό. Παίζει να τρέχει και σε high χωρίς anti-allising. Θα το δοκιμάσω σήμερα με το δικό μου σύστημα σε 1080p στην τηλεόραση και θα σου πω. έχω την 9600GT, πιο κάτω από την δικιά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν παιδιά το Max Payne 3 θα με τρελάνει. Ή οι απαιτήσεις είναι τελείως πλασματικές και το παιχνίδι τρέχει και στα πιο αδύναμα pc ή το pc μου μεταμορφώθηκε.

 

Σύνδεσα το pc στην τηλεόραση 32". Δοκίμασα διάφορα settings. Στο τέλος κατέληξα με τα παρακάτω settings:

 

Directx 10 (δεν υποστηρίζει 11 η κάρτα μου)

1920x1080p 50Hz

Όλα τα settings ότι έχει και δεν έχει Very High

Και anti-allising x16

vcync off δεν δοκίμασα να το ανοίξω

 

Ρε παιδιά είναι δυνατόν με το δικό μου PC να τρέχει έτσι το max payne 3? Θα τρελαθώ μου φαίνεται. Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Μήπως φταίει που το έβαλα στο σαλόνι και έχει περισσότερο χώρο για να αερίζεται? Μήπως φταίει η σύνδεση που το έχω, dvi to hdmi? Στα fps ήταν γύρω στα 30. Σε καμιά περίπτωση δεν έπεσαν κάτω από 20. Το παιχνίδι δεν κολλούσε καθόλου και ήταν τελείως smooth.

 

Αν δεν με πιστεύετε θα ανεβάσω και ένα βιντεκάκι που έβγαλα με το Fraps σε Full Size με 30fps. Δηλαδή το video είναι 1080p. Σε αυτό θα παρατηρήσετε ένα μικρό κόλλημα γιατί όταν βάζεις fraps να τραβάει βίντεο το μηχάνημα ζορίζεται πολύ. Και στο παιχνίδι φαινόταν λίγο το κόλλημα του. Αλλά πάλι παιζόταν (!).

 

Θα δοκιμάσω και το batttlefield 3 και αν δω ότι παίζει καλά τότε θα κρατήσω το pc για πάντα στην τηλεόραση :P (άσχετα που η tv έχει μεγάλο input lag).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ με το δικό μου σύστημα θα μπορώ να παίξω σε low settings 1080p?

 

Έχεις σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή από μένα. Κάρτα γραφικών δεν νομίζω. Ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή από μένα. Κάρτα γραφικών δεν νομίζω. Ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Σίγουρα έχω χειρότερη κάρτα γραφικών. Με απλή αναζήτηση στο skroutz το καταλαβαίνεις :P

Στο system requirements lab περναω τα minimum αλλα οχι τα recomended. Θα το δοκιμασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα που το pc μου ειναι ποιο αρχαιο και απο το θεο το παιζει πολυ ικανοποιητικα.ποσα fps πιανει δεν ξερω δεν εχω βαλει να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παίζει αλλά εξαρτάται τι εννοείς. Μην περιμένεις να έχεις τέλεια γραφικά με υψηλή ανάλυση.

 

Να παιζει καλα χωρις κοληματα εστω στα medium settings η και καποια στα low

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με:

 

RAM: 4GB DDR2

CPU:Intel Core 2 Duo 2.4GHz

GPU: Nvidia GTS 250 512MB

OS: Windows 7 Professional 64bit

 

και εβαλα Settings:

 

Resolution: 1280x1024 60Hz

Texture Quality: High

Shader Quality: High

Shadow Quality: Normal

Reflection Quality: High

Water Quality: Very High

FXAA: OFF

Anisotropic Filtering: Off

 

Μου παιζει 30fps οταν δειχνει πολλα γραφικα και 60fps οταν δειχνει λιγα γραφικα δηλ πχ οταν ειμαι σε ενα γραφειο

 

Xαλαρα θα παιζει πιστευω Gamer21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ KnightRider θα τα δοκιμασω ευχαριστω πολυ

αντε να το καψω το παιχνιδι τοσο καιρο το εχω και δεν ηξερα αν θα μου επαιζε γιατι λεγανε οτι ειναι πολυ βαρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...