Προς το περιεχόμενο

Max Payne 3


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ουτε εγω το εχω κλεισει ποτε. Λοιπον το πως ειναι το optimization του παιχνιδιου? και τα γραφικα? εχει απιστευτα γραφικα με ολα φουλ? αυριο θα το εχω στα χερια μου μαλλον

 

Ναι εχει ωραια γραφικα.Με MSAA στο φουλ και Tessellation πεφτουν αρκετα τα frames.Στο μηχανημα μου (q6600,4gb ram,ATI 6850) παιζω ανετα και smooth με ολα στο full, fxaa high,msaa off,AFx4, HBAO, tessellation off σε 1920x1080.

BTW, το παιχνιδι ειναι καταπληκτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχει ωραια γραφικα.Με MSAA στο φουλ και Tessellation πεφτουν αρκετα τα frames.Στο μηχανημα μου (q6600,4gb ram,ATI 6850) παιζω ανετα και smooth με ολα στο full, fxaa high,msaa off,AFx4, HBAO, tessellation off σε 1920x1080.

BTW, το παιχνιδι ειναι καταπληκτικο.

 

τωρα διαβασα και στο steam στο φορουμ max payne και πολλοι λενε οτι τρεχει καλυτερα απο το Gta 4 . Ομως ειναι και αρκετοι αυτοι που παραπονιουνται οτι το παιχνιδι δεν ξεκιναει καν. Επισης λενε οτι το MSAA ριχνει πολυ τα fps αμα το βαλεις πανω απο 2χ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα διαβασα και στο steam στο φορουμ max payne και πολλοι λενε οτι τρεχει καλυτερα απο το Gta 4 . Ομως ειναι και αρκετοι αυτοι που παραπονιουνται οτι το παιχνιδι δεν ξεκιναει καν. Επισης λενε οτι το MSAA ριχνει πολυ τα fps αμα το βαλεις πανω απο 2χ .

 

Απο το GTAIV τρεχει καλυτερα και η γιαγια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχει ωραια γραφικα.Με MSAA στο φουλ και Tessellation πεφτουν αρκετα τα frames.Στο μηχανημα μου (q6600,4gb ram,ATI 6850) παιζω ανετα και smooth με ολα στο full, fxaa high,msaa off,AFx4, HBAO, tessellation off σε 1920x1080.

BTW, το παιχνιδι ειναι καταπληκτικο.

 

Το multi το δοκιμασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά πόσο χώρο πιάνει το παιχνίδι όταν το εγκαταστήσεις στον σκληρό δίσκο?

 

~28.1 GB

 

Παντα οταν εγκαθιστω παιχνιδια απενεργοποιω το Antivirus/Firewall.Ειναι γνωστο και κανονας στο pc gaming αυτο.Οταν κανουμε install και οταν παιζουμε παιχνιδια παντα τα απενεργοποιουμε.Για ποιο λογο να το εχεις ανοιχτο?Μονο κακο κανει και τρωει resources.

Οπότε οταν κανω install και παιζω ενα παιχνιδι, το pc μου ειναι πιο ευαλωτο απ οτι συνηθως. Το antivirus μπορω να το καταπιω μονο και μονο απο αποψη resources σε low end μηχανηματα. Απτην αλλη ομως το low end μηχανημα δεν θα παει να παιξει Max Payne 3. See the irony? Το firewall σε τι ακριβως το ενοχλει?

Εχω μπολικα χρονια gamer στην πλατη μου, ποτε δεν ακολουθησα τετοιο κανονα και ποτε (μα ποτε) δεν ειχα προβλημα λογω του antivirus και του firewall.

Εαν δεν αρεσει σε καποιον κατασκευαστη παιχνιδιων το antivirus και το firewall μου, ας αλλαξει αυτος συνηθειες, οχι εγωwink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το firewall μπορεί να έχει σχέση με το Rockstar Social Club.

Το οποιο ειναι προβλημα μου πως θα το ρυθμισω εαν δεν λειτουργησει.

Δεν ειναι "ποναει χερι κοψει χερι" η λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...