Προς το περιεχόμενο

Εκτύπωση αυτοκόλλητων!


Arxidamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, καταρχήν, αν είναι λάθος section το παρών, ζητώ συγγνώμη, απλά δεν βλέπω κάποιο άλλο πιο σχετικό..

Στο θέμα μας τώρα: Έχω το εξής πολυμηχάνημα: HP PSC 2355 All-in-one, και θέλω να εκτυπώσω πάνω σε αυτοκόλλητο χαρτί, ετικέτες για να τις κολλήσω πάνω σε CD..Από το βιβλιοπωλείο, μου δώσανε χαρτιά αυτοκόλλητα για cd, αλλά η μία ετικέτα είναι αριστερά η άλλη δέξια, και από τα πλάγια έχει και αυτοκόλητα για για τα πλαινά τις θήκης κλπ κάτι που δεν χρειάζομαι. Η απορία μου είναι η εξής: Πως θα εκτυπώσω μόνο τις ετικέτες για τα CD; Θα κόψω το χαρτί στο σημείο που είναι η ετικέτα έτοιμη για να το βάλω στον εκτυπωτή; Θα χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα του Nero μάλλον για να φτιάξω την ετικέτα..

Ευχαριστώ προκαταβολικά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχην δες αν το προγραμμα που χρησιμοποιεις υποστηριζει

το ειδος ετικετων που αγορασες, αυτο ειναι το βασικο.

Αν ναι, τοτε απλα σχεδιαζεις μονο την ετικετα και την τυπωνεις,δεν

χρειαζεται κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ το έκανα... τώρα όμως προέκυψε άλλο πρόβλημα: Ενώ τα εκτυπώνει κανονικά, δηλαδή δεξια αριστερά όπως είναι το αυτοκόλλητο χαρτί, τα εκτυπώνει πολύ πάνω, με αποτέλεσμα, να κόβεται το σχέδιο όταν το ξεκολλάω.. Το NERO έχει ένα σωρό μάρκες για χαρτιά, και δεν μπόρω να διακρίνω με το μάτι τις διαστάσεις, ούτε αναγράφονται κάπου, για να μετρήσω αυτές του χαρτιού που αγόρασα... Αν δεν ξέρω την μάρκα, δεν κάνουμε δουλειά; :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυσκολο ετσι στα τυφλα...

Ωστoσο παιζει και να βρηκες τον σωστο τυπο ετικετας και

απλα να χρειαζεται να κανεις calibration.

Φιλικη συμβουλη, χρησιμοποιησε το nero μονο για αυτο που κανει

πολυ καλα, δηλ. εγγραφη cd - dvd, και ψαξε για καποιο

αλλο cd labeler.

Δοκιμασε το SureThing CD Labeler, ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...