Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα HP L7480.Τι παίζει;


sfakattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη ψηθηκα το συγκεκριμενο πολυμηχανημα αλλα συμεριζομαι τα ερωτηματα του αρχικου δημιουργου του θεματος θα ηθελα τις γνωμες των συμφορουμητων που πηραν το πολυμηχανημα,(βλεπω εχει περασει καιρος απο το τελευταιο ποστ οποτε θα υπαρχουν ολοκληρωμενες αποψεις)!

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Inkjet-MFP/HP-Officejet-L7480-CB061A-BEL.htm

 

Ετυχε και το ειχα καποιους μηνες.Ειναι καλο μηχανημα και φθηνο στις εκτυπωσεις.Εχει ολες τις ρυθμισεις που πρεπει.Το μονο αρνητικο που βρηκα στα χαρακτηριστικα του ειναι ελλειψη φαξ και cardreader.

 

Αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι οτι εχει αισθητηρες πανω στις κεφαλες και βλεπει εαν η εκτυπωση γινετε καλα.Οποτε εαν τελειωσει το μελανι το βλεπει επιτοπου και σταματαει η εκτυπωση.Χρησιμοποιεις μεχρι και την τελευταια σταγονα που ενπεριεχει η κασετινα μελανιου!!

 

Εαν το παρεις κοιτα να μην εχει προβλημα στις κεφαλες γιατι εγω επεσα σε 2 προβληματικα και τελικα πηρα τηλ. στα κεντρικα και μου στειλανε κεφαλη απο γαλλια

 

Επισης κανει εναν θορυβο σαν τσαγιερα οποτε εαν το βαλεις στο υπνοδωματιο σου θα εχεις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ετυχε και το ειχα καποιους μηνες.Ειναι καλο μηχανημα και φθηνο στις εκτυπωσεις.Εχει ολες τις ρυθμισεις που πρεπει.Το μονο αρνητικο που βρηκα στα χαρακτηριστικα του ειναι ελλειψη φαξ και cardreader.

 

Αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι οτι εχει αισθητηρες πανω στις κεφαλες και βλεπει εαν η εκτυπωση γινετε καλα.Οποτε εαν τελειωσει το μελανι το βλεπει επιτοπου και σταματαει η εκτυπωση.Χρησιμοποιεις μεχρι και την τελευταια σταγονα που ενπεριεχει η κασετινα μελανιου!!

 

Εαν το παρεις κοιτα να μην εχει προβλημα στις κεφαλες γιατι εγω επεσα σε 2 προβληματικα και τελικα πηρα τηλ. στα κεντρικα και μου στειλανε κεφαλη απο γαλλια

 

Επισης κανει εναν θορυβο σαν τσαγιερα οποτε εαν το βαλεις στο υπνοδωματιο σου θα εχεις προβλημα

 

Σε καλυψε η εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ψηθηκα το συγκεκριμενο πολυμηχανημα αλλα συμεριζομαι τα ερωτηματα του αρχικου δημιουργου του θεματος θα ηθελα τις γνωμες των συμφορουμητων που πηραν το πολυμηχανημα,(βλεπω εχει περασει καιρος απο το τελευταιο ποστ οποτε θα υπαρχουν ολοκληρωμενες αποψεις)!

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Inkjet-MFP/HP-Officejet-L7480-CB061A-BEL.htm

 

Με το χέρι στη καρδιά δεν έχω ευχαριστηθεί τόσο πολύ από αγορά όσο αυτή του μηχανήματος αυτού (αν εξαιρέσεις το 5800 το κινητάκι μου φυσικά). Κυριολεκτικά το έχω σκίσει το μηχάνημα ,σε εκτυπώσεις κυρίως.Το μόνο μελάνι που άλλαξα ήταν το μαύρο που είχε μέσα εξ αρχής,πριν 2 μήνες,με 28ευρώ μελάνι (88XL).Πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

εχω να αναφερω 2 προβληματα..

 

δεν εκτυπωνει ολοκληρη την σελιδα (την μιση!)

 

και συχνα τραβαει 2 χαρτια και εκτυπωνει 5 εκ στην μια σελιδα πανω και την συνεχεια της σε αλλη σελιδα απο ψηλα.

 

να τον στηλω για service ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τραβαει διπλες σελιδες ευθυνεται το seperation pad το οποιο ειναι υπευθυνο να διαχωριζει τις σελιδες,θεωρειται αναλωσιμο,αλλα σε τετοιους εκτυπωτες δεν μπορει να το αλλαξει ο χρηστης.

Αν σταματαει την σελιδα στην μεση μπορει να συμβαινει γιατι ισως εχει παρει δυο φυλλα και εχει δει ο αισθητηρας πολυ μεγαλυτερο φυλλο απο A4,ισως ομως να φταει και ο driver.

Aν ειναι σε εγγυση στειλτο για επισκευη,αλλα αυτο που θα λαβεις θα ειναι ενα exchange μηχανημα και οχι το δικο σου,ανακατασκευασμενο δηλαδη.Αυτα δεν επισκευαζονται και στελνονται κατευθειαν Ολλανδια.

Αν γινεται exchange η αν τελικα επισκευαστει μπορεις να το μαθεις πριν το αφησεις για service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα,χρόνια πολλά καλή χρονιά,έχω το εν λόγω πολυμηχάνημα και δυστυχώς μου κάηκαν οι κεφαλές.

αξίζει τον κόπο να τις αλλάξω,αν δεν είμαι μέσα στην εγγύηση και γενικά να το επιδιορθώσω;(ψαχνω το τιμολόγιο)

ή να κοιτάξω για άλλο; :huh:

τις κεφαλές που μου βγάζει για αντικατάσταση τις βρήκα στο e-shop 50ευρώ την μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...