Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα HP L7480.Τι παίζει;


sfakattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το πηρα. Αλλα πρεπει να εχει προβλημα . Μου βγαζει ενα μυνημα πως ειναι ανοιχτο το καπακι πισω ενω ειναι κλειστο. Και πρεπει να το ζουλαω για να νιωσει..

 

εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω τις πρώτες εντυπώσεις σου.Να ξέρω τι θα αντικρύσω σε μερικές μέρες...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:54 ----------

 

Τίποτα ακόμα φίλε;Εμένα μου είπαν απο βδομάδα θα το έχω.Για πες,πως σου φαίνεται το μηχάνημα;Κανένα ιδιαίτερο παράπονο;Κάτι που σου έκανε εντύπωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,το manual δε μας νοιάζει.Το εγκατέστησες εύκολα;Τα παράπονα που έχουν στο εξωτερικό για δυσκολία στην εγκατάσταση ισχύουν;Πες τα tips για να το κάνω εύκολα όταν μου έρθει.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα στα χέρια μου σήμερα.Η εγκατάσταση πανεύκολη,παρόλα όσο διάβασα στα ξένα φόρουμ.Όσο για εκτύπωση,απλά είναι σφαίρα.Τα φτύνει κυριολεκτικά τα φύλλα.Από σκάνερ δεν έχω πρότερη εμπειρία,αλλά μου φαίνεται ταχύτατο.Ομολογώ πως έχω εντυπωσιαστεί.Το μέγεθος του είναι όντως μεγάλο!!!Τεράστιο θα έλεγα...αλλά δε με πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως πολυ γρηγοροτερο το scanner του απο τα αντοιστιχα τις HP σειρας 4χχχ,5χχχ,επισης ειναι και λιγο πιο μεγαλη η επιφανεια του...

 

Eμενα παλι πλεων θα με προβληματιζε μηπως το L7570 στα 190-140=150 ευρω ειναι καλυτερη αγορα μιας και εχει αυτοματη εκτυπωση διπλης εκτυπωσης και adf scanner(αυτοματο τροφοδοτη για scannαρισμα) και εαν δεν κανω λαθος και ethernet...

 

Και το καλυτερο θα το ανακυψεις στην πορεια...

Eμενα το πρωτο μαυρο(ονομαστικης εκτυπωσης 900 σελιδων) μελανακι μου εδωσε ~1800σελιδες κειμενου(κυριως σε draft ποιοτητα).

Βγαλε και το μελανι που ρουφαει για να γεμισει τις σωληνοσεις την πρωτη φορα-που ειναι ψiλοαρκετο(θεωρω ~300-400σελιδες) με κανουν να πιστευω πως το 88xl που του εβαλα (ονομαστικης εκτυπωσης 2580σελιδες) θα μου βγαλει ανετα~ 4000σελιδες...

 

~4000σελιδες με 30 ευρω απο ενα μηχανημα που κοστιζει ολο κ ολο ενα 100ευρω...

Για να εχεις τετοια αποδοση πρεπει να πας σε laser του 3χιλιαρου+ (κυριολεκτω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε fonsde είχες κάποιο νεότερο με την επιστροφή των 30ευρώ;Εγώ έκανα την καταχώρηση στο http://www.hp.gr/officejets αλλά ακόμα το δείχνει σε εξέλιξη...Ελπίζω να μη μας κορόιδεψαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Επειδη ψηθηκα το συγκεκριμενο πολυμηχανημα αλλα συμεριζομαι τα ερωτηματα του αρχικου δημιουργου του θεματος θα ηθελα τις γνωμες των συμφορουμητων που πηραν το πολυμηχανημα,(βλεπω εχει περασει καιρος απο το τελευταιο ποστ οποτε θα υπαρχουν ολοκληρωμενες αποψεις)!

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Inkjet-MFP/HP-Officejet-L7480-CB061A-BEL.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...